Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Teori] Capone Bege

'Tartışma ve İnceleme Arşiv' forumunda Alcatraz tarafından 30 Ağu 2016 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
 1. Alcatraz 1x2ta2qq7a

  Alcatraz (1x2ta2qq7a)
  Mesaj Sayısı 5,198
  Üyelik Tarihi4 Ara 2015
  Merhaba arkadaşlar. Bu teoride yazacağım şeyleri farklı bir teoride'de yazmıştım fakat orada giriş kısmı tutmamıştı ve sonuç kısmının tutarlılığı son manga sayılarından sonra epey desteklenir bir hale geldi. Bende sonuç kısmını destekli bir şekilde sizlere aktarmak istedim.

  Bege'nin şuan ki durumu hakkında kısa bir özet geçelim ve ardından asıl olaya giriş yapalım.

  Son manga sayılarından sonra Bege , Apoo , Kid ve Urouge'nin Big Mom'un bölgesine giriş yaptığını ve aralarından sadece Bege'nin hizaya gelip Big Mom'a itaat ettiğini öğrendik. Peki gerçekten Big Mom'a olan sadakati tam mı?
  [​IMG]

  Begenin ibne gülüşünü ve Pekoms'un '' Anayı hafife almak senin sonunu getirecek sözünü '' aklımızda tutarak devam edelim.

  Gene son manga sayılarında verilen bilgilerle aklımda 1-2 soru işareti oluştu.

  [​IMG]

  Big Mom'un bölgesine girildiğinde uyarı niteliği taşıyan kar şeklinde pamuk şekerlerin yağdığını öğrendik. Yani Big Mom'un bölgesi olan her yerde kardan pamuk şekerler yağıyor.

  Peki Bege'nin yeni dünyaya girişi nasıl oldu? bir hatırlayalım.  Bege yeni dünyaya girdiğinde gemisi büyük bir kara kütlesi tarafından çekilip paramparça olmuştu. Etrafta pamuk şeker yağmadığı için bu kara kütlesinin ve o bölgenin Big Mom'a ait olmadığını varsayabiliriz.

  Gemisi paramparça olan Bege'nin hangi gemiyle Big Mom'un bölgesine girdiği de tamamen soru işareti. Zira kara kütlesinin altı deniz herhangi bir düşüşte kurtulma şansları yok denecek kadar az. Kara kütlesinde de gemilerini tamir edebilecekleri bir kaynak yok gibi görünüyor. Olsa bile Bege'nin gemisi tozla buz oluyor tamir edilebilecek bir gemi kalmıyor ortada.

  Şimdi aklıma takılan sorular şunlar ;

  - Bege Big Mom'un bölgesine nasıl girdi?
  - O kara parçası neden gemiyi çekiyor? Herhangi birinin gücü olabilir mi?

  Bege'nin gemisi parçalandıktan sonra yoluna devam edebilmesi için dışarıdan yardım alması muhtemel.

  Ben Bege'nin gemisini çeken o kara parçasını Shiki ile bağlayacağım arkadaşlar.

  Shiki, şu an ne durumda oldukları tam olarak bilinmeyen Altın Aslan Korsanları kaptanı ve Impel Down'dan kaçabilen ilk ve tek mahkumdur. Gol D. Roger'ın zirve dönemlerinde ona rakip olmuş eski korsanlardan biridir.

  Shiki'nin gücünü @Smoker 'in yazdığı konudan direkt alıntı alarak size özet geçeyim.

  Şeytan Meyvesi
  Shiki, Paramecia türü bir Şeytan Meyvesi olan Fuwa Fuwa no Mi'yi yemiştir. Bu meyve ona kendisi dahil dokunduğu canlı olmayan her şeyi uçurabilme gücü vermiştir. Shiki'nin bilinci kapanmadıkça ya da kendisi aksini istemedikçe meyve gücü ile uçurduğu şeyler hep uçar.

  Shiki'nin meyvesi üzerinde mutlak bir hakimiyeti söz konusudur. Cansız olan nesnelerden karmaşık yapılı başka nesneler üretebilir. Kar tanelerini bile gücü ile işleyerek değişik ve devasa yapılar inşa edebilir.

  Shiki rakiplerine saldıracağı zaman genelde etrafında olan şeyleri kullanır. Toprağı ya da yerdeki kar tabakasını aslan kafalarına dönüştürüp, onları rakiplerine saldırtabilir. Hatta suya bile hükmedebilir. Suya yeni bir şekil verip rakibini içinde boğabilir. Daha önceden söylendiği gibi gücün etkisi sadece cansız varlıklar için geçerlidir. Shiki kendisi hariç, canlı olarak bir insanı, bir hayvanı ya da bir bitkiyi meyve gücü ile uçuramaz.

  Peki Shikinin gücünün o kara parçası ile ne alakası var? Ben Shikinin 20 senelik bir zamanın ardından şeytan meyvesini uyandırdığını ve çevresindeki nesneleri dokunmadan hareket ettirebildiğini düşünüyorum. O kara parçasının içinde Shiki ve tayfasının olduğunu etrafındaki gemileri , enkazları vb. bir çok şeyi Shiki uyandırdığı gücüyle uçan gemisine çekiyor olabilir.

  One Piece: Strong World filminde de uçan gemisini görmüştük.

  Yani Bege Shikinin adamı olabilir ve Shikinin ortaya çıkışını çay partisinde görebiliriz.

  Shiki'nin Gol D. Roger'in idam edildiği East Blue'yi yok etmek istemesi ve Roger harici diğer korsanları gerçek korsan olarak görmediği onları ortadan kaldırmak istediğini biliyoruz. Wb'nin ölmesi kendi çağında savaştığı efsanevi korsanların göçüp gitmesiyle Shiki saygı duyduğu rakiplerinden boşalan koltukları kapan ve kendilerine Yonkou diyen güçlü korsanlara nefretini yöneltebilir diye düşünüyorum.

  Big Mom'u , çocuklarını , adasını ve adamlarını gördükten sonra Bege'nin Big Mom'un temasına uymadığını düşünüyorum. Shikinin adamı olmasa bile Bege'den bir ihanet bekliyorum ben.

  Evet arkadaşlar hepsi bu kadar okuyan okumayan herkese teşekkürler. :good:
   
 2. NiTian ErXing Alfaðir

  NiTian ErXing (Alfaðir)
  Mesaj Sayısı 17,460
  Üyelik Tarihi1 Oca 2009
  Shiki'yi tekrar görmek güzel olur. Ama biraz uçuk geldi bana. Diğer teorilerin daha tutarlıydı :/
   
 3. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,180
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Uçan her şey ile Shiki'nin bağdaştırılmasından bıktım, yeminle bıktım. Saçları Shiki'ye benzeyen ve yüzü görünmeyen herkes Shiki oluyor. Uçan bir cisim varsa, bunu kesin Shiki yapmış oluyor vs.

  Shiki bir film karakteriydi. Oda onu hiçbir zaman seride kullanmayı düşünmedi. Sokmayın artık şu adamı serinin içine yahu, yeter.
   
 4. Sir Crocodile Sabaku no Ō

  Sir Crocodile (Sabaku no Ō)
  Mesaj Sayısı 11,970
  Üyelik Tarihi17 Mar 2015
  Eline sağlık. :)

  Okudum ama Shiki'nin tekrar ortaya çıkacağını düşünmüyorum. Sebebi ise Bege bakıyorsun birden Mom'ın adamı olmuş ama Shiki'nin adamı olması için bir sebep göremiyorum şuan için hem de Shiki ne diye BM'yi indirmek istesin ki? Bege'yi onun yanına sokacak felan? Adamın hedefi başka birşeydi ne kadar Filmde de olsa.
  Bir yerlerde olaylar kopuyor yani.
   
 5. Kaptan Usopp-sama Açılın Yassop'un oğlu geliyor..

  Kaptan Usopp-sama (Açılın Yassop'un oğlu geliyor..)
  Mesaj Sayısı 236
  Üyelik Tarihi26 Kas 2015
  Shiki kismi tutmaz gibime geliyor cekilme kismi gökyüzü adalari ile alakali olabilir
  Sanirim teori diye bir sey de yok sadece bir kac soru ve bilinen olaylari yazmissin
   
 6. Alcatraz 1x2ta2qq7a

  Alcatraz (1x2ta2qq7a)
  Mesaj Sayısı 5,198
  Üyelik Tarihi4 Ara 2015
  Teori adı üstünde teori tutacak diye birşey yok. Tutma ihtimali üzerinden yürüdüm bana bile uçuk geliyor tutması ama okuması zevkli. Sakin ol.

  Yaşlanıyorum.

  Ben inanıyorum Shiki karşımıza çıkacak. Düşünsene meyvesini uyandırdığını abovv.

  Teori zaten aklındaki soruları destekli bir şekilde kanıtlamaya denmez mi? :/
   
 7. Sir Crocodile Sabaku no Ō

  Sir Crocodile (Sabaku no Ō)
  Mesaj Sayısı 11,970
  Üyelik Tarihi17 Mar 2015
  Hadi bakalım :) Benim düşüncem mangada yer almayacağı yönünde.

  Bende yazacam 2-3 birşey.
  Aslında Roger ve Hiluluk olayı güzeldi ama sen su koydun onu yapsaydık iyiydi hala aklımda :D
   
 8. Alcatraz 1x2ta2qq7a

  Alcatraz (1x2ta2qq7a)
  Mesaj Sayısı 5,198
  Üyelik Tarihi4 Ara 2015
  Oradan yürüyecek hiç birşey bulamadım ki :/ Malzeme o kadar tükendi ki ben bile teori yazarken kıtlık çekiyorum artık.
   
 9. Sir Crocodile Sabaku no Ō

  Sir Crocodile (Sabaku no Ō)
  Mesaj Sayısı 11,970
  Üyelik Tarihi17 Mar 2015
  Hilulukun gitmesi ve iyileşmesi, Wb ve Rogerın o yerde sake içmesi. Daha sonrasında ise Davul adasında işlenen o olaylardan yürünürdü çok rahat sen yürüyemesende ben yürürdüm yani :D
  Hiç olmasa şuan bu teoriden daha güzel olurdu bence. :) Öncekiler iyiydi ama bu hiç sarmadı :)
   
 10. Riful Nishi no Rifuru

  Riful (Nishi no Rifuru)
  Mesaj Sayısı 4,181
  Üyelik Tarihi22 Nis 2015
  Uçan bir adanın altından her şey çıkabilir. Belki Linlin'e ait bir araştırma tesisi falandır. Teknolojik gelişimler falan derken adanın etrafındaki gemileri cisimleri çekecek bir sistemi olabilir.

  Belki sadece uçan bir adadır ve çekim gücü vardır. Sonuçta orada GL.

  Ama şiki biraz uzak bir ihtimal. Yinede ben tekrar çıkacağına inananlardanım. Oda kesinkes kullanmayacağım demedi ise bir yerde çıkabilir. Bu şekil hikayeye dahil olması da oldukça mümküm. Belki de Bege'nin arkasındaki gölge şikidir:fool:
   
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık