Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 843: Vinsmoke Sanji

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    162
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mrso

Bölüm beklentimin altında kaldı ufak defak bişeyler söyledi ama :/ 2. hafta araya az. Sanji elinde bomba var lufy bombayı imha eder rayleigh öğretmiştir :) Sonra sanjinin akılı başına gelir. Water 7 Arc da olduğu gibi ya babası karışacak kavgaya yeter bukdar diye yada 1 numara karışacak yeter bu kadar gidelim artık diye . Zaten luffy savaştan yeni çıkmış ve yorgun olduğundan yenilecek. Nami 'yi de yanlarına alırlar artık :) Yada nami elindeki kart sayesinde ormanın içine girer. Lufy yi aramaya gider . Çay partisi = Enies Lobby Arc . Thriller Bark Arc = Wano Country Arc . (kaido devrilir)

@Mug1wara Abi sen sabah kadar soyle dur anlamak istemeyen anlamaz. Senin dediklerini destekleyen diyer bisey, Sanji ilk Zeff in yanindan ayrilirken kendisinden aptal diye bahsediyor ve Luffy nin pesinden gitmesindeki en buyuk sebep Luffy ninde "bir aptal " olarak gorulmesi. Kisacasi bu bir övgü. Suanki durumda anlasa anlasa Nami analar mesaj gayet net.

Şimdi bu bayrağa herşey cuk diye oturdu;Üstte ışık var (Zeus),altında bulut-fırtına(Prometeus),diğer elinde çam ağacı (Kibele).Kibele hakkında biraz bilgi verelim;Tanrıların anası), Anadolu kökenli bir ana tanrıçadır. Doğurganlık ve bereketle ilişkilendirilir.
Solda ki de güneş.

@Mug1wara Abi sen sabah kadar soyle dur anlamak istemeyen anlamaz. Senin dediklerini destekleyen diyer bisey, Sanji ilk Zeff in yanindan ayrilirken kendisinden aptal diye bahsediyor ve Luffy nin pesinden gitmesindeki en buyuk sebep Luffy ninde "bir aptal " olarak gorulmesi. Kisacasi bu bir övgü. Suanki durumda anlasa anlasa Nami analar mesaj gayet net.
:) söylediklerimi sen anlamış olsan kafi. mantığı zaten oturtmuşsun sen. "çünkü bir aptal." aynen öyle. güya sadece bu cümle ile çıkıyor yola değil mi? :)

Edit: Ayrıca bu konuda baş sayfalarda bir kişinin yorumuna denk geldim hatırlamıyorum kendisini ama çok beğendim yorumunu. "buralar günlük yorumcularla dolmuş." diye bir yorumu vardı. Ne kadar da doğru.

Bıraktığı mektupta mesaj içerisinde mesaj var. Bunu ifade etti orada Sanji. Ailesini ikna etmesi gerekiyordu ki Germa Mug1wara'ları tehdit olarak görmesin diye.
Hocam Luffy ve Nami'ye konuşma yaparken diyor ya "you guys really need to learn how to read between the lines..." burada mesajı veriyor.

Hani mesaj içerisinde satır atlayarak okunduğunda belki de bambaşka bir şey çıkacak. Hani şuan sallıyorum. O ufak metin içerisinde söylenmek istenen başka. Neden böyle bir şeye gerek duydu diye soracak olursanız da tayfanın bu noktaya kadar bir şeyleri bilmeden gelmesini istemiş olabilir.
Devamını okuduğumuzda da "çok basit şekilde dile getirdim." vs. diyor ve eklemesinde "geri dönmeyeceğim çocuklar." diyor. Orada yazdıkları ile söylediği çelişkili olduğu için Nami anlayıp Luffy'e söyleyebilir. Sonraki karede elini dışarı çıkarıyor sanji "sanki bir şey gösterir gibi." orada Nami bir şey diyemeden üzülme / şaşırma efekti verilmiş. Ya nami anlıyor o anda, ya da normal üzülme sahnesi ve sonrasında anlayacaklar.

Edit: Okudukça şekilleniyor olaylar resmen. Son sayfada ki her cümlesi tamamen tayfanın anlayabileceği bir dil sadece. O kadar kinaye yapıyor ki. "bir aptal bile hangi seçeneğin daha iyi olduğunu bana söyleyebilir diyor." evet normal biri tabi ki evlilik ve germa tarafını kolaylıkla daha iyi bir seçenek olduğunu söyleyebilirken tayfa o seçeneğe gülüp geçer. Aslında söylediği şeyler tayfayı yücelten olumlu şeyler ama dışardan bakıldığında okuyucuları Vİnsmoke ailesi ile bir tuttuğumuzda aynı şeyleri düşünüyorlar. Yani çoğunluk "Sanji ayıp etti." diyor ya. Vinsmoke bakış açısı işte. Tayfa içinde gerçekten olamayanlar o hissiyatı yaşayamayanların düşünceleri. Aslında Oda ne kadar da muazzam bir şey yaratmış orda.
Hayır işte bak yukarıda bahsetmeye çalıştım. Oda'nın genius'lığı tamamen. Sanji'ye kötü konuşturtuyor güya ki orada ailesi gerçekten kendisinin tayfası ile ilişkisini kestiğini düşünsün diye. Son sayfada söylediği her söz tayfası için olumlu aslında. Fakat biz okuyucular da Vinsmoke ailesi gibiyiz. Dışardan izleyen / gören. Bizim düşüncelerimiz ile paralel şuan Vinsmoke'ların düşünceleri. Sanji mektupta yazılanlara atıfta bulunuyor "bak orada çok basitçe yazdım, o mektubu düzgün okuyun." diyerek. Burada o mektup içinde verilmiş o metinde yazan esas şey daha farklı.
:) söylediklerimi sen anlamış olsan kafi. mantığı zaten oturtmuşsun sen. "çünkü bir aptal." aynen öyle. güya sadece bu cümle ile çıkıyor yola değil mi? :)

Edit: Ayrıca bu konuda baş sayfalarda bir kişinin yorumuna denk geldim hatırlamıyorum kendisini ama çok beğendim yorumunu. "buralar günlük yorumcularla dolmuş." diye bir yorumu vardı. Ne kadar da doğru.
Ben o kadar derine inmeye gerek duymamıştım, güzel detaylara değinmişsin. Sanji ince düşünen bi adam zaten, epey şey var aklında ve bi şekilde tayfayı da Zeffi de mümkünse ellerini de koruyarak bu işten çıkmaya uğraşıyor işte.

Ben o kadar derine inmeye gerek duymamıştım, güzel detaylara değinmişsin. Sanji ince düşünen bi adam zaten, epey şey var aklında ve bi şekilde tayfayı da Zeffi de mümkünse ellerini de koruyarak bu işten çıkmaya uğraşıyor işte.
Aynen öyle. Ama eski yorumlarda bir arkadaşın söylediği gibi "Her şeyden vazgeçerek hiçbir şeyi koruyamazsın."

Aynen öyle. Ama eski yorumlarda bir arkadaşın söylediği gibi "Her şeyden vazgeçerek hiçbir şeyi koruyamazsın."
Bu adam BigMom gemisine saldırmak için Luffy'den izin istemiş gözü kara bi adam ama şu an bulunduğu durum cidden içinden çıkılması zor bi durum. Ben Sanjinin niyetinin vazgeçmek değil de zaman kazanmak olduğunu düşünüyorum.
Bu arada o atıp tutanlar Sanji başka türlü davransa babası gibi onu büyüten adama ihanet etti falan diyeceklerdi. O yüzden pek takma onları.

Bu adam BigMom gemisine saldırmak için Luffy'den izin istemiş gözü kara bi adam ama şu an bulunduğu durum cidden içinden çıkılması zor bi durum. Ben Sanjinin niyetinin vazgeçmek değil de zaman kazanmak olduğunu düşünüyorum.
Bu arada o atıp tutanlar Sanji başka türlü davransa babası gibi onu büyüten adama ihanet etti falan diyeceklerdi. O yüzden pek takma onları.
Haklısın. "zaman kazanmak..." gerçekten şuan Sanji'nin durumuna uygun bir ifade.

Edit: Hadi bir soru sorayım. Biraz ütopik gelebilir ama gel tartışalım. Sence Sanji Luffy'e vurduğunda Luffy bir takım şeylerin ters gittiğini anlayabilir mi? Hani bazı durumlarda çok ciddi ve akıllı olabiliyor ya Luffy. Kimsenin anlayamadığı şeyleri anlıyor ya. Sonuçta "kaptana vurmak." çok abes bir durum. Luffy bunu kavrayabilir mi?

Yorumlarını okudum çok iyi yerler tespit etmişsin ve olaya farklı bir şekidle bakmışsın.
Çok teşekkür ediyorum Kensei-san.

Şimdi bu bayrağa herşey cuk diye oturdu;Üstte ışık var (Zeus),altında bulut-fırtına(Prometeus),diğer elinde çam ağacı (Kibele).Kibele hakkında biraz bilgi verelim;Tanrıların anası), Anadolu kökenli bir ana tanrıçadır. Doğurganlık ve bereketle ilişkilendirilir.
Kibelenin böyle bir şey olduğunu tasavvur etseydi tapanları, ateizm daha cazip gelirdi sanki. Ne böyle bir tanrıya ne de tanrı cocuklarına tapmayı bırak binbir bereket katsa topraklarına o topraktan mahsul almazlardı.
Tasviri tamam da yansıması iğrenç olmuş op evreninde :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık