Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 843: Vinsmoke Sanji

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    162
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sanji sanki gidip Luffy'ye saldırdı, bir çıkar için ihanet etti gibi lanse eden arkadaşlar var.

Luffy zorla Sanji'yi almaya çalışıyor, Sanji de defol git diyor. Ortada bir ihanet yok, tayfayı kendi isteği ile bırakma durumu var. Yok halen Sanji yanlış yaptı felan, Sanji tayfaya ihanet mi etti ? Hayır. Sanji kendi canını tayfa için verir mi ? Evet. Peki Tayfayı neden bırakmak zorunda kaldı, çünkü Zeff ve aşçılığı söz konusu, hadi Zeff'i gözden çıkarsın, çıkarmaz da, Sanji elleri olmadan tayfaya ne katkı sağlayacak ? Aşçılık yapamayacak, yine tayfaya bir faydası dokunmayacak. Haliyle hem Zeff'ten hemde ellerini kullanamadan hasır şapkalarda devam etmektense, Zeff'i kurtarmayı seçiyor. Luffy'de bunlardan habersiz davranıyor. Bizim Luffy fanları da hemen gözlerini karartıp Sanji'ye sarıyor. Olayları iyi irdelemek lazım.
Ellerini gözden çıkarsın da Zeff'i gözden çıkarmasın olacak o bence. Canını feda edecek olan adam gerekirse elini de feda eder. Sanji'yi bence aşçılığından çok bu konuda etkileyecek olan şey Zeff'tir. Eğer ki sırf elleri yüzünden böyle bir şey yapıyor olsaydı Sanji benim gözümden acayip düşerdi.

Diğer taraftan Sanji'nin yöntemi yanlış. Geçen haftaki bölümden beri diyorum. Şu an çok büyük bir şok içerisinde. Kendinde değil. Luffy karşılık vermiyorken onu böylesine dövmüş olması bunu gösteriyor. Bu Sanji'nin doğru yol olduğunu düşündüğü şey. Ama bunu içi kan ağlayarak yaptı. Luffy'nin de sözleri duygularını belli edecek o gözyaşlarına sebep oldu. O gözyaşları Sanji'nin üzüle üzüle yanlış yaptığının kanıtıdır.

Ellerini gözden çıkarsın da Zeff'i gözden çıkarmasın olacak o bence. Canını feda edecek olan adam gerekirse elini de feda eder. Sanji'yi bence aşçılığından çok bu konuda etkileyecek olan şey Zeff'tir. Eğer ki sırf elleri yüzünden böyle bir şey yapıyor olsaydı Sanji benim gözümden acayip düşerdi.

Diğer taraftan Sanji'nin yöntemi yanlış. Geçen haftaki bölümden beri diyorum. Şu an çok büyük bir şok içerisinde. Kendinde değil. Luffy karşılık vermiyorken onu böylesine dövmüş olması bunu gösteriyor. Bu Sanji'nin doğru yol olduğunu düşündüğü şey. Ama bunu içi kan ağlayarak yaptı. Luffy'nin de sözleri duygularını belli edecek o gözyaşlarına sebep oldu. O gözyaşları Sanji'nin üzüle üzüle yanlış yaptığının kanıtıdır.
Mangaka o konuyu da net vermedi.Zeff ve el olarak gösterdiği için.Sadece birisini neden gösterse kesin emin olabilirdik.Ama bence ellerine de çok önem veriyor.Luffy ben ne yiyeceğim diyor baksana.Sanji aşçılık yapamazsa tayfada olmasının bir anlamı kalmıyor.Yani yine herkes bağrına basar tabii ama bunu Sanji kendine yediremez.O yüzden sadece Zeff kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.Kelepçeler gitsin Zeff konusunda birşeyler yapmayacaklarına emin olacak şekilde hızlı davranıp ailesini engelleyebilir bile.

O durumda o tekme sadece bir tekme değildir. Aynı Nami'nin Sanji'ye attığı tokadın manası gibi düşün bunu. Yoksa görüyoruz ki Luffy nakama dediği adam için gerekirse 1000 tekme de yer. O tekmenin bir anlamı var. Öyle sadece fiziksel bir darbe olarak mı düşünüyorsunuz bu olayı ben anlamıyor?

Ulan Luffy kafası kopacağını bilse yine de nakaması için canını ortaya koyar? Elinin kopması mı? Yahu Zoro daha serinin başında hayatlarını kurtarabilmek için ciddi ciddi ayaklarını kesiyordu?

Sanji hala yanlış yapmaya devam ediyor. Luffy gibi bir kaptana bu yapılmazdı.

Seni beklerken bile açlıktan ölürüm sıkıntı olmaz deyip Korsan Kral olmayı bile bir kenara atan adam bu. Sanji'nin tayfadan çıkması Big Mom'ın adamı olmaktan daha kötü diyen bir Reyiz bu.
Luffy nakaması için ölüyor eyvallah. Sanji de babası için atıyor tekmeyi BABASI. Luffy orada ölecek olsa Sanjide elini umursamaz ama orada Luffy'nin öyle bir durumu yok. Sen Luffy'nin hayatını tehlikeye atmasından bahsediyorsun.Hem bu Luffy, Zoro ya da Sanji'ye özgü bir şey de değil tüm tayfa yapar bunu birbiri için sende biliyorsun.

Luffy nakaması için ölüyor eyvallah. Sanji de babası için atıyor tekmeyi BABASI. Luffy orada ölecek olsa Sanjide elini umursamaz ama orada Luffy'nin öyle bir durumu yok. Sen Luffy'nin hayatını tehlikeye atmasından bahsediyorsun.Hem bu Luffy, Zoro ya da Sanji'ye özgü bir şey de değil tüm tayfa yapar bunu birbiri için sende biliyorsun.
Kardeş Luffy Zeff için engel teşkil eden biri değil. Sanki Luffy Zeff'i öldürecekmiş gibi bahsediyorsun. Sanji'nin yaptığı yanlıştır. Hala onu savunuyorsunuz yahu.:S Savunulacak bir tarafı yok. Yanlışıyla kabul ediyoruz adamı. Ama yeter ki yanlışsa yanlış deyin. O gözyaşı Sanji'nin kendisininde de yanlış yaptığını düşündüğünün kanıtıdır.

Kardeş Luffy Zeff için engel teşkil eden biri değil. Sanki Luffy Zeff'i öldürecekmiş gibi bahsediyorsun. Sanji'nin yaptığı yanlıştır. Hala onu savunuyorsunuz yahu.:S Savunulacak bir tarafı yok. Yanlışıyla kabul ediyoruz adamı. Ama yeter ki yanlışsa yanlış deyin. O gözyaşı Sanji'nin kendisininde de yanlış yaptığını düşündüğünün kanıtıdır.
Yanlış değil. O göz yaşlarıda hata yaptım göz yaşları değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık