Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 843: Vinsmoke Sanji

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    162
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sanji'ye laf yok. Bu sitede Sanji ve Luffy'i ayrı ayrı ne kadar sevdiğimi birçok kişi biliyor. Sanjiye kızdım ve Luffy'nin duruma ciddi üzüldüm ama durum yine anlaşılır geliyor. Sanji zeki adam Luffy gibi spontane hareket eden biri değil. Bir plan kuracaktır illaki.

Ayrıca Cracker'in Big-Mom'ın kucağına düşmesini daha fazla isterdim. :D
Bıraktığı mektupta mesaj içerisinde mesaj var. Bunu ifade etti orada Sanji. Ailesini ikna etmesi gerekiyordu ki Germa Mug1wara'ları tehdit olarak görmesin diye.

Bulunduğu konuma göre söylediği sözün sertlik derecesi de artar. Her ne kadar beğenmesek de olması gereken/görünmesi gereken şekilde konuştu/hareket etti işte. Büyütüyorsunuz. Ki Sanji'yi başta ben sevmem sapık diye. :(

Bulunduğu konuma göre söylediği sözün sertlik derecesi de artar. Her ne kadar beğenmesek de olması gereken/görünmesi gereken şekilde konuştu/hareket etti işte. Büyütüyorsunuz. Ki Sanji'yi başta ben sevmem sapık diye. :(
Hocam Luffy ve Nami'ye konuşma yaparken diyor ya "you guys really need to learn how to read between the lines..." burada mesajı veriyor.

Hani mesaj içerisinde satır atlayarak okunduğunda belki de bambaşka bir şey çıkacak. Hani şuan sallıyorum. O ufak metin içerisinde söylenmek istenen başka. Neden böyle bir şeye gerek duydu diye soracak olursanız da tayfanın bu noktaya kadar bir şeyleri bilmeden gelmesini istemiş olabilir.

Hocam Luffy ve Nami'ye konuşma yaparken diyor ya "you guys really need to learn how to read between the lines..." burada mesajı veriyor.

Hani mesaj içerisinde satır atlayarak okunduğunda belki de bambaşka bir şey çıkacak. Hani şuan sallıyorum. O ufak metin içerisinde söylenmek istenen başka. Neden böyle bir şeye gerek duydu diye soracak olursanız da tayfanın bu noktaya kadar bir şeyleri bilmeden gelmesini istemiş olabilir.
Bak doğru dedin orasını işte.

Bak doğru dedin orasını işte.
Devamını okuduğumuzda da "çok basit şekilde dile getirdim." vs. diyor ve eklemesinde "geri dönmeyeceğim çocuklar." diyor. Orada yazdıkları ile söylediği çelişkili olduğu için Nami anlayıp Luffy'e söyleyebilir. Sonraki karede elini dışarı çıkarıyor sanji "sanki bir şey gösterir gibi." orada Nami bir şey diyemeden üzülme / şaşırma efekti verilmiş. Ya nami anlıyor o anda, ya da normal üzülme sahnesi ve sonrasında anlayacaklar.

Edit: Okudukça şekilleniyor olaylar resmen. Son sayfada ki her cümlesi tamamen tayfanın anlayabileceği bir dil sadece. O kadar kinaye yapıyor ki. "bir aptal bile hangi seçeneğin daha iyi olduğunu bana söyleyebilir diyor." evet normal biri tabi ki evlilik ve germa tarafını kolaylıkla daha iyi bir seçenek olduğunu söyleyebilirken tayfa o seçeneğe gülüp geçer. Aslında söylediği şeyler tayfayı yücelten olumlu şeyler ama dışardan bakıldığında okuyucuları Vİnsmoke ailesi ile bir tuttuğumuzda aynı şeyleri düşünüyorlar. Yani çoğunluk "Sanji ayıp etti." diyor ya. Vinsmoke bakış açısı işte. Tayfa içinde gerçekten olamayanlar o hissiyatı yaşayamayanların düşünceleri. Aslında Oda ne kadar da muazzam bir şey yaratmış orda.

Luffy Lawin iç sesini duyabilmis biri ( Dof bunu kurşunlayıp öldürdüğünü sandığı zaman ) , Law tek kelime ile bekle mugiwara deyip durduruyor Luffyi.

Bir şekilde benzer birşey yapabilirdi belki. Sırf olay dramatikleşsin ve duygu patlaması olsun diye böyle bir yol izliyor.

Luffy Lawin iç sesini duyabilmis biri ( Dof bunu kurşunlayıp öldürdüğünü sandığı zaman ) , Law tek kelime ile bekle mugiwara deyip durduruyor Luffyi.

Bir şekilde benzer birşey yapabilirdi belki. Sırf olay dramatikleşsin ve duygu patlaması olsun diye böyle bir yol izliyor.
Hayır işte bak yukarıda bahsetmeye çalıştım. Oda'nın genius'lığı tamamen. Sanji'ye kötü konuşturtuyor güya ki orada ailesi gerçekten kendisinin tayfası ile ilişkisini kestiğini düşünsün diye. Son sayfada söylediği her söz tayfası için olumlu aslında. Fakat biz okuyucular da Vinsmoke ailesi gibiyiz. Dışardan izleyen / gören. Bizim düşüncelerimiz ile paralel şuan Vinsmoke'ların düşünceleri. Sanji mektupta yazılanlara atıfta bulunuyor "bak orada çok basitçe yazdım, o mektubu düzgün okuyun." diyerek. Burada o mektup içinde verilmiş o metinde yazan esas şey daha farklı.

2 yıl öncesinden örnekler vermeyin. Tayfada artık birbirine güven konusunda sorunlar çıkmamalı. Gidip Robin örneğini vermeyin. Ya da Nami'nin şaşırmasına giydirmeye gerek yok. Yola çıktıklarında hatta 2 sene öncesinde Luffy'nin abisi Ace öldüğünde bile bu tayfa artık anlamış olmalı zaaflarını.
+1 extra o zaman ilerde zoroda
Yola bunu bilerek devam ettiler. Bunu bile bile 2 sene daha güçlendiler.

Sanji ve tayfadaki herhangi birine her ne sebep ile olursa Luffy'e böyle tavırlar sergilememesi gerekir. Adam senin için geldi Yonkou adasını bastı. Çocuk gibi seviniyor seni görünce. Kaptanının nasıl biri olduğunu çok iyi biliyorsun. Nakaması için Dünya Hükümeti'ne savaş açan adam seni bırakır mı? Senin için neler yapar? Az güveneceksin. Eskisi gibi değil. Neyin ne olduğunun farkındalar. Zaafları her zaman olacak. Tayfa bu zaaflar karşısında dik durmalı. Birbirine güven vermeli.

Başta normal karşıladım durumu ama Sanji şu an kendinde değil. Tek mantıklı açıklaması bu. Yaşadığı travma belli ki baya etkisi altına aldı onu. Sanji böyle bir durumda bile böyle bir şey yapmazdı. Net açıklaması şu an Sanji kendinde değil.
2 yıl öncesinden örnekler vermeyin. Tayfada artık birbirine güven konusunda sorunlar çıkmamalı. Gidip Robin örneğini vermeyin. Ya da Nami'nin şaşırmasına giydirmeye gerek yok. Yola çıktıklarında hatta 2 sene öncesinde Luffy'nin abisi Ace öldüğünde bile bu tayfa artık anlamış olmalı zaaflarını.

Yola bunu bilerek devam ettiler. Bunu bile bile 2 sene daha güçlendiler.

Sanji ve tayfadaki herhangi birine her ne sebep ile olursa Luffy'e böyle tavırlar sergilememesi gerekir. Adam senin için geldi Yonkou adasını bastı. Çocuk gibi seviniyor seni görünce. Kaptanının nasıl biri olduğunu çok iyi biliyorsun. Nakaması için Dünya Hükümeti'ne savaş açan adam seni bırakır mı? Senin için neler yapar? Az güveneceksin. Eskisi gibi değil. Neyin ne olduğunun farkındalar. Zaafları her zaman olacak. Tayfa bu zaaflar karşısında dik durmalı. Birbirine güven vermeli.

Başta normal karşıladım durumu ama Sanji şu an kendinde değil. Tek mantıklı açıklaması bu. Yaşadığı travma belli ki baya etkisi altına aldı onu. Sanji böyle bir durumda bile böyle bir şey yapmazdı. Net açıklaması şu an Sanji kendinde değil.
+1
Böyle olacaksa mevzular o zaman zo
Sanji yine reyizliğini konuşturmuş. Spoiler'da Robin'e bağladı işaretleri vardı ama alakası yok.

Adam farkında Luffy veledi Linlinler ve Vinsmokeler karşısında bir böcek bile değil. O yüzden yollamaya çalışıyor. Bunlar lucci ve ekibi değil koskoca yonko ve tayfası. Kendide bir şekil kurtulacaktır, planı vardır adam geri döneceğim demiş zaten.

Ama Luffy ben ana karakterim, babam devrimci dıragon, dedem krahman garp herkesi döverim şımarıklığında olduğu için hala anlamıyor.

Sanji-Franky-Brook bu üçlü tayfada her durumda her türlü şartta adamlıklarından zerre ödün vermeyen zuupaa üçlüdür:respect:

Ek olarak Linlin düşmez.

Birde es geçmeyelim Nami "Kazandık" diyor:oleyo:
Luffy ne zaman benim babam dragon dedem Garp şımarıklığına girmiş tekbir örnek verebilirmisin. Sen Luffyi Demaro Black ile karıştırmışsın arkadaşım.Ayrıca Luffynin karakteri belli dümdüz bir adam şuan onu dizginleyen sözünü dinletecek biride yok Sanjide zor yoldan durumu izah edecek.Ve adamın olayı belli ölürsem yolum burada biter kafasında ve kendine verdiği sözlerde var nakamaları adına özellikle Luffyi iyice bir araştırmanı öneririm.

O tekmeyi kendim yemişim kadar koydu. Her ne sebeple olsun luffye yapılacak muamele değil bu.
E.Oda'nın dram sahnesi çevirmesi, psikolojik oyun oynamayı çok iyi bilir, bunlar normal. Alışın artık. Nami'de neler yapmıştı Arlong Park olaylarında, hemde hiç ailesi ile tehdit edilmemesine rağmen. Sonunda olayın aslı anlaşılınca Luffy hak verir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık