Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God

Ha Jinsung'u Kurtarma Operasyonu Nasıl Sonuçlanır?

• Kullanılan toplam oy
    116
Tam anlamiyla bomba gibi bolum, tuylerim diken diken, son sayfa 10000000£ degerinde! Bolum uzun ve harika, uzun zaman olmustu webtoon veya manga okurken tuylerim diken diken olsun. Nasil bir bolum Boyle! Offfff gidip 1 kere daha okuyayim, spoilerleri okumamanin degerini simdi anliyorum, heycan tavan yapti!

Tam anlamiyla bomba gibi bolum, tuylerim diken diken, son sayfa 10000000£ degerinde! Bolum uzun ve harika, uzun zaman olmustu webtoon veya manga okurken tuylerim diken diken olsun. Nasil bir bolum Boyle! Offfff gidip 1 kere daha okuyayim, spoilerleri okumamanin degerini simdi anliyorum, heycan tavan yapti!
Şu mesajdan sonra imrenmedim desem size yalan olur. Savunmasız bir anımda Ön Gösterim başlığına baktığımdan beridir 1-1.5 ay gibi bir süre ToG'a yaklaşmayacağım diye söz verdim kendime ki normal bölümlerden daha çok haz alayım diye.

Ön Gösterim pişmanlıktır :(

Şu mesajdan sonra imrenmedim desem size yalan olur. Savunmasız bir anımda Ön Gösterim başlığına baktığımdan beridir 1-1.5 ay gibi bir süre ToG'a yaklaşmayacağım diye söz verdim kendime ki normal bölümlerden daha çok haz alayım diye.

Ön Gösterim pişmanlıktır :(
Senin adina uzuldum, ama suan 2 defa okumama ragmen heycan oyle boyle degil! Uni'de siniftan cikip okudum, aksam eve gittigimde yorumlari falan okuyacagim, bu bolum tam bir bomba!

Ongosterim pismanliktir!

Mr.Chaos

http://www.webtoons.com/en/fantasy/tower-of-god/season-2-ep-240/viewer?title_no=95&episode_no=3214
Baam'ın geçmişi falan derken en sonunda Enryu da gözüktü, efsanevi bir bölüm olmuş hakikaten. Enryu'nun motivasyonu nedir acaba Garam'ın dediği gibi bir elçi mi ki? Açıkcası Arlen'le aralarındaki bağlantıyı merak ettim. Son olarak Kızıl Cadı'ların gizli yeriyle aynı katta ortaya çıkması ve saç rengi olarak kızıl olması bir şeye işaret midir?

https://www.facebook.com/dongsu.oh

Cletus heyecan artsın diye ''demek başlangıçta 13 taneydiler '' diye belirsiz bir şey yazmış :D

Wangnanlar mı 13 kardeşti, 10 aile liderleri mi 13tü yoksa prenseslerden mi bahsediyor bilemeyeceğim.
LANNNNN EN SONDAKİ ENRYU! İSMİNİ KONTROL ETTİM WİKİDEN 엔류
İyi haberler var demek :D Tam olarak linke bakmadım açıkçası ismi mi geçiyor yoksa kanlı canlı gözüküyor mu?
şimdi Enryu mu görecez :D
yada hakkında bilgi filan mı
ne olıyy o_O
Flashback mi şimdi mi emin değilim.
Ağız yapısı, burnu falan Baam'a benziyor açıkçası ama nasıl söylesem gerçekleri öğrenen birisinin de öfkesini hissettirdi bana nedense :D
SIU Enryu çok yakışıklı falan dediğinde genç görünebileceğini düşünmüştüm ama biraz daha yaşlı olsa bence daha iyi olurdu.
Oha çok iyi layn.

Bunlar acaba Baam`ın annesi ve babası mı?
Öyle gibi gözüküyor. Başlangıçta 13 taneydiler lafını da 10 Büyük Savaşçıya yoruyorum. ( 10 aile liderleri ailelerini kurmadan önce böyle anılıyordu.)
Bana da mantıklı geliyor. Acaba 13 ay serisi bu 13 kişiye mi yapıldı direkt.
Şimdi ne oluyor biri özetlesin son 5 bölümü, lütfen :(
Hiçbir şey anlamıyorum yahu
@Elodin
Bu mesajım sana yakışıklı :(
Baamın anne ve babasının masumlugu enryuunun koollugu sıu daha ne kadar cosdurucak bızı :D
Bu bölümün metni geldiğinde Baam'ın hikayesi baya baya tamam olacak ama hala Rachel'dan falan haber yok. Son 5 bölümü özetlemek uzun sürerdi biraz :)
Baam'ın babası kim belli olmadı di mi?
Kesin olmamakla birlikte Zahard değilmiş ve o gözüken kişiymiş. Adı V olarak geçiyor
Hmm giysisi bana Viloe' yi hatırlattı.
Enryu neden gardiyanı öldürmüş onu öğrenecekmiyiz bakalım.
Mesela koon'un adındaki Aguero ya da Agnis annesinin soyadı. Belki de Luslec Baam'a bu ismi verirken babasının adını da eklemiştir.
V'nin Luslec'le de bir ilgili olduğu geçiyor. Ama malum tam metin çıkana kadar kesin konuşmamak lazım. Geçen hafta da fazla uçmuştuk :D
Çok güzel bir bölüme benziyor. Enryuu da bonus herhalde. Ne zaman çıkar çeviri?:D
Trollere gel
Hwa Ryun: Ben kızıl cadı değil sadece kızıl saçlı bir rehberim. Benim Babam Enryu..
Garam'ın ilk gözüktüğü sahnede söylediği '' onun söylediği gibi kulenin kurtarıcısı mı bla '' diyaloğuna da Enryu'nun ismi eklenmiş, yarın çıkacak olan bölüme yani.
@Alpamis 1 saat içinde ingilzce çıkar
ne alaka la enryuu o dıyalogda
İngilizce çıktımı direk çevircekmisin geceye kadar beklerim kanka okul beklesin :S
daha çıkmadı hala herkes bıyerınden uydurma derdınde :D
...
Gerçekten o mu test etmeliyim
Enryu, Gardiyanı öldürdüğünden beri uzun zaman geçti.
Aynı bana anlattığın efsenadeki gibi.
Burada, seninle aynı gücü kullanan çocuk tekrar ortaya çıktı.

@Enryuu Ben de biriki saat içinde çevirmeye çalışırım da önce önemli noktalar tartışılır zaten
White ile Karaka'nın birbirine bakışları efsane :/
desene enne teorimiz yatıyor burada :D
Yada hikayeleri enryu ve enneden ayrı ayrı bılıyor garam
http://jainarepellista.tumblr.com/post/157146413451/tower-of-god-s2ch237-rough-translations
Kimmiş bunun babası dedim son bir kez.zor da olsa bir çeviri var. ve baam zahardın oğlu değilmiş.
Şu muhabbeti çeviri sandım ve bende bir iki saat içinde kısmını Enryuu söylüyor sandım. Beynim otomatik olarak cümlenin gidişatını "ben de bir iki saat içinde geliyorum" diye tamamladı. Noluyor lan diye kalakaldım:eek::D
She dediler inandık nabalım :D Benim bildiğim de Korecede de 3. tekil şahıs zamiri kadın erkek olrak ayrılmıyor. O yüzden yazarlar karakterlerin cinsiyetiyle göt edebiliyor bizi.
bu god of lol öldurücek beni gulmekden :D
bamın zaharddaca öldürülüp,kulenin dışında tekrar canlandırıldığı?

edit:bam 24 kez öldürülmüş,25.olanda bu.
Oha çok iyi ya, Evan'a boşuna vasıfsız demiyoruz.:/

Enryu göreyim başka bir şey istemiyorum, birde 10 bin bang yapıp kuleyi kızıla boyasın yeter.
Hoayda neler oluyor ya.
etrafını kızıl shınsoo ıle kaplayıp uçuo havada olm :D
Şimdi Arlene Grace kuleye Zahardla giren kuralszılardan biriymiş. Luslec de muhtemelen Baam'ın babası olan V'nin hizmetkarıymış. Zahard Baam'ı ya da Violeyi öldürdüğü için ona karşı cephe almış.

@cpx yazdıkların kullanıcıların yorumları Davitz ve Cletus hariç kimse korece bilmiyor orda.
Evet son mesajı görmemişim. Baam'ın babasının adı Viole ve Zahard Baam'ı gerçekten öldürmüş.
Arlen Baam'ı dışarı çıkarıp bir Tanrıya dirilttirmiş.
Ve kulenin kapısını açıp aileinin intikamını alacağı belliymiş.
Enryu da dikeni Baam için hazırlamış.
enryuu çok kılıt konuma geldi şuan...
İntikamcı baam mı olacak sonunda bakalım:D
Viole( Baam'ın babası) intihar etmiş?
Arlene de edecekmiş ama ölmüsüz olduğu için yapamamış.
Arlene şu an kulenin dışındaymış ve Rachel onu tanıyormuş?
baam badassa bağlar belki :p:p zahard final bossu olma yolunda ilerliyor
Baam: Arlen...Grace...?

( Arlen... Yeah. I've definitely heard of her... Yes... The place where FUG came to take me was...!! Besides, Grace is the name that FUG gave me...!

What does it mean, She's the one who gave birth to me..?!) Tell me!! Does that mean... She's my mother?

Garam : Well, What should i say? Someone like mother? I have no idea. // Baam : What?

Garam : Since She's the woman of old times, I don't know, either. What's for sure is that she had a crucial role in letting you into this tower.

And she was the irregular along with 10 heads.

Baam : But... There are only 10 now...

Garam : Yeah, right. But they were 13 actually. Only 11s are left though. Why did Zahard divide 13 series to 13?

Because those 13 were intended to shared by Zahard and his 12 teammates. One of them was Arlen Grace.

From the begining, they should have been 12 heads, not 10. The hidden irregular...

When Enn first mentioned about Arlen's existence, I didn't believe her. I even thought it was her delusion.

Enn told me that i would figure out everything when i find her pocket. At last, I found it. After seeing the specifics, I realized it was no delusion.

That's because it was keeping its original form. Since Arlen had ever used it.

There was her diary in the pocket. I don't know from whom Enn got it. but, Arlen's very existence was real.

Arlen Grace. She shared great journey with 10 heads. And she was known to use mysterious spell.

Yet Zahard had been loved her for a long time, She actually had her own lover.

The man she loved was another hidden teammate. Arlen called him 'V'. She might have named you after him.

Because Luslec, the leader of FUG served him as his king.

Anyway, Arlen and V became lovers. After a long time, Zahard declared to be the king and stopped climbing the tower.

In contrast, V and Arlen, the ones who tried to climb tower criticized him. They said he became blind due to lies.

But Zahard did not stop. He became king by making contract with Administrators and proposed marriage to Arlen.

However, as we know, She already had fiance. After refusing proposal, She ran with V.

And they formed organization to reclaim 'key' from Zahard. Of course, he fought back as well.

Though It seems there were trouble among 10 heads... her pocket is not describing the story in detail.

All we know is, 10 Heads took side of Zahard and the couple became fugitive.

And she was carrying a new life inside her.

Baam : No way...You mean it was...? // Garam : No, the child was killed by Zahard. // Baam : Huh??

Garam : After hearing she had her child, Zahard found and killed the baby under her eyes.

Even her pocket is filled with words of hatred and resentment about that. She couldn't help being insane.

I think her loss of baby and resentment made her crazy. She tried to commit suicide for a numerous times but it was not possible.

Because she was immortal, just like 10 heads. But V was different. For unknown reason, he didn't make contract.

V, who couldn't stand her pain, eventually killed himself. His last words was 'Go back to your friend and live happily.'

However, She didn't go back. Instead, She wandered to get out of the tower. She had carried her dead baby, making it not decay with her spell.

She believed that it was possible to revive her child, if she got out.

According to end of the record, she wrote like this : Finally, I found a way to get out of this place.

The place without Zahard nor Administrators. I don't know where it would be. I don't care only if i can see open sky and shining stars again.

But i cannot let go of my longing and sympathy about my lover and baby.

So i decided - to offer the body of my child to god outside. Someday, Power of God will dwell in the dead body and bring him back to life.

He will open the door of this tower and revenge the death of my lover. He will end this war that we have started

He will break down the wrong power and bring back the truth into this tower.

Messenger of God will place red thorn on hand of the child. The child will strike throat of the king with the thorn.

Then he shall find hidden key and lead everyone to the higher place.

The child of prophecy is you, Jue Viole Grace.

Zahard and 10 head have erasing records about you. Buildings and records related to her were all destroyed.

Even the records and memory of artificial creature of workshop were fabricated.

But no one can change the fate. The records were passed down and you appeared.

It was your fate to come this place.

Baam : ( That was fucking long bitch.)

-----------------------------------------------------------------------------------

Rachel : Naaaaa- ! Staying in that suitcase is really uncomfortable.

Yura : Sorry, Rachel. // Rachel : It's okay.

Karaka : Lord White. It's first time seeing you in my eyes. I am Karaka, the new slayer.

Hoaqin : You... Bastard...! You arrogant brat..! You playing with this..? Are you overriding me because i lost the position of slayer!!

Karaka : Lord White. There's a way to resurrect your power in this FOD. // Hoaqin : Huh?

Karaka : This secret should not be leaked so... // Hoaqin : Oh?! oh..?..Alright! You turned out to be a good fellow! // Karaka : Follow me sir

Yura : ( He's really easy man...) // Rachel : ( Is he really okay with that...)

Yura : I've never thought the slayer would be on the train. I was really shocked.

Rachel : That's what i'm saying... Mr. Wangnan? You have something to say?

Wangnan : Nothing. You seem to be skilled at organizing things.

Rachel : Oh, my. Thanks for flattering me. I'm habituated to these things.

Wangnan : Don't kid yourself. I was peppering you. // Rachel : But i really appreciate your interest.

Wangnan : Ptt. Not interested in you. I'm just wondering why someone nice like Viole is chasing you. That's all.

Rachel : Nice, You said. Yeah. He really is. And I'm the bad one.

Wangnan : You're so twisted. // Rachel : But that's true. I'm super bad girl.

Rachel : I didn't really wanted Baam to find me doing this. // Wangnan : Saying after killing people? Wake up. // Rachel : Haha.. This is screwed.

Wangnan : Are you psychopath??? You're not sane. What are you trying to get from doing all these stuffs? Money? Power? Big shot?

Rachel : No... What i want is... blue sky ..countless stars... and cool breezes... The sight that she longed for her entire life...

Only if i could see those with my own eyes... That's all.

Wangnan : What the hell are you saying?

Rachel : Haha . You really don't have to care about it.

( Arlen... I don't care what Baam is to you. The protagonist to make your wish come true is me, not Baam. It has to be... me...!!)

---------------------------------------------------------------

Hoaqin : So You have something to get my power back?! Tell me!!

Karaka : Yes, Lord White. The source of your power is 'Soul'.

Even without your clone, You can surely break your current chain, if there's numerous souls ,right?

Hoaqin : Ptt, Of course!! Only if i'm in the state of golden age, I can simply take care of this filthy spell of regulars!

Karaka : Actually, There's the place called 'Room of Souls' , where all the souls of FOD are stored.

At least their number is more than tens of millions. Even those of rankers in it.

But If you eat up all those souls...

Hoaqin :Ha- Karaka ....I need more details.
babası intihar etmemiş,sadece ölümsüzlük veren gardiyanla anlaşma yapmamış-zahardacca ve diğer 10 luyla öldürülmüş
annesi ölümsüz olduğundan onlarca kez intihar etmeye kalkmış...
annesi günlüklerinde burdan çıkmanın bir yolunu bulmuş.
rachelin bamın annesine hizmet etmiş olma olasılığı var...
aslında 10 aile değil 13 kişi gelmişler kuleye vss...
Öngösterim çıktı mı? Atabilecek var mı?
enryuunun dışarda arleenn ölü bebeğini dirilten tanrının mesajcısı-peygamberi- deniyor.
Benim yanlışım yoksa eğer Arlen Tarafından rachel baam a bakmakla görevliymiş.
Baam`ı canlandıran tanrı her kimse Enryu`yu Thorn`u vermesi için yollamış.
Bu kadinin anlattiklari hala dogru olmaya bilir ama baska bir amac guduyor olabilir
cebi var annesinin daha nesi yalan olcak ortada günlük yazmış arlen.
Artı arlenın heykelının neden aşama aşama ımha edildiğini anlıyoruz burada
Çok derin girdi ben inandım :D
Sonuç olarak bir tanrının dikeniyle gardiyanı öldürdü enryuu :)
rachel'ın katıksız bir oro... olduğu ortaya çıktı diken ve arlen meselesini biliyor baama bırakılan mirasa konmaya çalışıyor
Baam ölünce Arlen kulenin dışına çıkıp yıldızları görmek istiyormuş.

Rachel bundan bahsetti galiba.
Rachel kim acaba.
Bu Tanrı kim ya?
Phantaminium ilk akla geliyor.
Ama belki Phantaminium bu tanrıyı öldürmüş olabilir ve bu kehanet gerçekleşmeyebilir.
benım tahmınım arlenı tanıyıp baamla ılgılendıgınden baamın hızmetcısı reçel :)
Phantaminumun tanrı enryunun da onun elçisi olması gibi teoriler gördüm.Kulenin dışı deyince akla ilk phantaminum geliyor
esas konu phanta tanrı olarak mı gırdı kuleye bu bılınmıyor...
Simd eryu dikenin gucuylemi gardiyani oldurmus. Ozman o tanri eryudan guclumu oluyor hersey karisti
Enryuu galiba sanıldığı gibi çıkmayacak.
Enryuu kulede Phantaminum'dan eski diye biliyorum ben.
tanrının elçisi enryuu yanı tanrının yardımcısı :)
Acaba 10bin bang da bu diken sayesindemi yapiyordu yoksa kendi gucumu. Kendi gucuse gene 2.srayi koruya bilir.
Demiştim :D Ama bu pek de gölge düşürmez kendisine.
Yok onun kendi gücüdür. Ama bu kehanete göre tanrının meleği oluyor enryuu :)
Sanıldığı gibi çıkmayacak dediğim gücü değildi aslında. Olayların seyri değişiyor baya. Zira Zahard ve 10 Aile olayları da değişiyor.
13 Aile diyelim artık bence :)
Tanrı'nın elçisi az mı, kendi büyük ihtimal gözlemci ama gardiyanlar izin vermedi o da öldürdü. Baam'ın kaderi yani bir nevi. Bulmaca bile bu yüzden karışmamış olabilir sarayı basınca bir şeyler anladıysa bırakmıştır. Belki o Tanrı iletişime geçti.

Eneyu kendi başına biri çıksa daha iyiydi, o kadar yakışıklı kibar falan dediler birde.
Evan ahmağının en buyuk dusmanımızı yetıstırıor olabılırız demesı doğrulandı :D
Tanri baam neden diritsin? Eryu ile dikeni neden yollasin baam icn amac ne gibi sorular ckiyor ortaya . Acaba bu bir test olqbilirmi baam axsil (dogrudur umarim) olup olamayacagini gormek icin
kulenin yaraticisi olabilirmi baam ailesine yapilanin yanlis olduguna kannat getirip kendi ocunu kendi alsin diye baama bunlari yapiyor olabilirmi?
örgghç çok fazla dinsel tema kullanılmış gene.
bamın diriltilmesi -Kutsal kitaplarda da geçen lazarusun diriltilmesine denk olmuş...
Enryunun yakışıklı falan olması Peygamberlere gönderilen meleklerin çok yakışıklı ve göz alıcı olmasındandır.
öhhö kimse beni lince falan kalkmasın...
Serinin rengi değişti ya, bu saatten sonra seinen tarafa doğru kayacak gibi. Evan ilk defa bilmiş hayret.:D
tanrıya baamın bedenınımı ruhunumu sundu gıbı bısey soylendı. Tanrıya adak gibi sanırım. Yada düzeltme olarak kendi ruhunu sunmuş olabilir.
10 aile değilmiş Zahard ile birlikte 12 aile varmış.
Hepsi kuralsız.

Bunlar Arlen ve Fugun asıl başı V

Bu ikisi kulede tırmanmaya devam etmek istiyormuş.
Ama diğerleri kral olmayı seçmişler.

Bunlar kaçmış.
Zahard gidip Arlen`in gözünün önünde bebeğini öldürmüş.

Arlen garfiyan ile kontrat yapmış ama V yapmamış. Daha sonra V intihar etmiş.
Arlen ise kontrattan dolayı ölümsüz olduğündan yaşamaya devam etmiş.

Kulenin dışına çıkmak için bir yol aramış vs.

Benim aklıma şu takıldı...
Baam Arlen benim annem mi diyince sorunca Garam bilmiyorum dedi.

Ne iş :/
Bakalım ilginç şeyler olacak gibi. Ama Zahard'ın da etkin(aktif) olmadığını biliyoruz. Buna rağmen hedeflenen şeyler olmadıysa küçümsenecek biri(sistemde diyebiliriz) olmadığı ortada.
Orada bir çeviri hatası var bence. Daha geçen bölum annen Arlen Grace diye belirtti çünkü.
V neden intihar ediyor. Bana mantıksız geliyor.
25. Baam falan derken dinsel teoriler çoktu zaten ama seride garip durmuyor ismi bile tower of god değil mi? Niye linç oluyorsun yahu. İstediğini söyle, farklı bakış güzeldir.

Bu kuleleri kim yaptı, asıl amaç ne? Bir sürü bilinmeyen var. Ama bende sevmedim böyle çıkarsa.

Enryu sıradan bir adam olsa daha iyi olurdu. Baam alakasız olsa iyiydi ama bu tarz ana karakter ailesi işleri klişe de olsa çok satıyor.
Oğlu öldürülmüş sevgilisi bunun üzerine çıldırmış yeterli değilmi
İntikam almak varken neden intihar etsin kanka
Orada da bir pislik vardır, zehirlemişlerdir üstüne intihar süsü vermişlerdir. Zahard bu herşey beklenir.
Ölümsüz birinden nasıl intikam alıcaksın?
Zahard hala ölümsüz degilmi neden ondan intikam almak istiyen fug üyeleri var ?
O kadar dirayetsiz olacağını sanmıyorum Kuralsız olan birinin. Bence zayıflık göstergesidir o.
Baam bana kalırsa Thorn'un bütün parçalarını almayacak. Nasıl bana kendi gücüm yeter senin gücünü istemiyorum modundaysa bu devam edecek.

Phantaminium'un diğer tanrıyı öldürmesinden dolayı kehanet olayı gerçekleşmeyecek.
Zaten ilk kuleye Enryu ardından Phanta giriyor.

Baam kendi gücüyle gelişip Zahard'ı yenecek.

Garam sonraki bölüm Baam'ı sınadığında kehanetteki gibi değil diyebilir ama daha güçlü vs. o tip birşey derse şaşırmam.

Ekleme

Mircae Luslec 10 aileden biri olabilir demiştim. Tutturamadım ama yaklaşmışım.
Bunlar benim başkalarından öğrendiğim şeyler. Kesin olup olmadıklarını bilemem demeye getiriyor bence.
Sonuçta bilgilerin kaynağı kafayı üşütmüş biri.
Adam kim bilir neler yaşadı, intihar bile şüpheli, Baam'ı 24 kere öldürenler onu boş bırakacaklarını hiç sanmıyorum.
Fugun kuruluş amacı o Arlen ve Viole ye olanlardan dolayı. Kehanetteki veleti beklemişler işte.

Yanlız şöyle birşey var bu kuralsızlar Rachel nasıl baamın açdıgı kapıdan gırdıyse. Diğer kuralsızlarda Zahardın açtığı kapıdan girdiler. Zayıflık göstergesi olabilir ama zahard kadar güçlü değiller.
Çevirinin devamı geldi. Sanırım Enryu`nun neden gardiyan öldürdüğü yavaş yavaş anlaşılmaya başlıyor :D
Bir 300 bölüm sonra asıl kötünün Arlene grace olduğu çıksa gelmiş geçmiş en büyük twist plot olabilir. Zahard'ın tahtına göz dikip başarısız olmuştur, sonra onun oğlunu kaçırıp ona karşı yetiştirmiştir falan :D
Düşüncesi bile mest etti, içim ürperdi bir titreme geldi yapma böyle şeyler :D
Zahard'ı kendi kanıyla vuruyor yani, Zahard'ın karşılık vermeyeceği tek kişi biricik oğlu.:D Yok ya çıkmaz, 10 aile bu kadar yozlaşmışken Zahard melek çıkmaz.
Cüneyt Arkın'ın filmine döner :/

Bu arada Enryu'nun Tanrı'nın yardımcısı olduğu kesin değil.
Kehanette Tanrının yardımcısı Dİken'i getirecek deniyor. Enryu getirmemiş olabilir.

Ekleme
Arlen nasıl Baam'ı 43.kata getirmiş.
Enryu neden Zahard ve yandaşlarının bu toprakları kirletmesine izin vermeyeceğim dedi...

Ekleme 2
Bİrisi Enryu kırmızı shinsoosuyla kırmızı cadı klanını yaratmış olabilir diye bir teori atmış :/

İşler daha da karıştı :/
Bir bilinmezliktir gidiyor.
ölü bedeniyle kaçarken getirmişdir normal bence. yada baamı öldürdüğü kattır.
@Elodin (Teori :/)
Arlen aslında Baam'ı kaçırıyor.
Arlen = Rachel

Ekleme
43.katta kızıl cadılar klanı yaşıyormuş.
Yani Enryu'nun bunları yarattığı teorisi olabilir.

Ekleme 2
Zahard 43.katta Arlen'in anısı için tapınaklar yapıyor.
Daha sonra Enyrunun ortaya çıkıp bu toprakları kirletmenizi izin vermeyeceğim sözünden sonra Enryu=V diye teoriler var.
o terorıler bıraz harıcden gazel okuma gıbı bence kızıl cadı harıcınde
Kızıl cadıların köyünün 43.katta olduğu yanı sıra enryunun kırmızı saçıları ve shinsoosunu da hesaba katarsak kızıl cadılar ve enryu arasında bir bağ olabilir
Tanrı = Enryu
Tanrının elçisi = Hwaryun diye teoriler var.
hwaryun la elcılık sacmalıgın danıskası hwaryun kulenın dısından gelmemesı dırek çürütüyor.
Garam - Baam kısımlarını çevirdim şimdilik.
Baam: Arlen… Grace mi..?

( Arlen… Evet onu daha önce duymuştum… Fug’ın beni almaya geldiği yerdi…! Grace de Fug’ın bana verdiği isimdi! Bu ne demek oluyor? Gerçekten o beni doğuran kadın mı!?)

Bu… o benim annem mi demek oluyor?

Garam: … Ne desem? Anne gibi biri? Bilmiyorum.

Baam: Ne..?

Garam: Antik zamanlardan biri olduğu için onu tanımıyorum. Ama kesin olan şey, senin bu kuleye gelmende önemli bir rol oynadığı.

Ve o da 10 Aile Liderleriyle birlikte olan bir kuralsızdı.

Baam: Ama sadece 10 lider var?

Garam: Evet ama eskiden 13 taneydiler. Sadece 11 tanesi kaldı gerçi. Zahard 13 Ay Serisini niye 13’e böldü? Çünkü bu 13 silah Zahard ve onun 12 arkadaşı tarafından sahiplenilecekti. Onlardan biri de Arlen Grace’ti.

Başından beri 12 Aile lideri olmalıydı, 10 değil.

Enne Arlen’in varlığından bahsettiğinde ona inanmamıştım, sanrılarından biri olduğunu sanmıştım.

Bana onun cebini bulduğumda her şeyi anlayacağımı söyledi. Sonunda onu buldum ve ayrıntıları öğrendiğimde gerçek olduğunu anladım.

Çünkü cep, Arlen’in onu kullandığı orijinal halini koruyordu. Ve içinde günlüğü vardı. Enne cebi nasıl buldu bilmiyorum ama Arlen’in varlığı gerçekti.

Arlen Grace, 10 Aile liderleriyle birlikte büyük yolculuğa katılan kadın. Gizemli bir büyü kullanmasıyla biliniyordu.

Zahard’ın onu uzun zamandır sevmesine rağmen aslında onun başka bir aşığı vardı.

İsmi bilinmeyen, diğer takım arkadaşlarıydı. Arlen ondan ‘’V’’ diye bahsetmiş. İsmin ondan alınmış olabilir.

Çünkü FUG’ın lideri Luslec ona kralı olarak hizmet ediyordu.

Her neyse Arlen ve V’nin birlikte olmalarından uzun zaman sonra Zahard tırmanmayı bırakıp kendini kral ilan etti. Buna karşın V ve Arlen tırmanmaya devam etmek isteyip onu eleştirdiler. Onun yalanlar yüzünden kör olduğunu söylediler.

Ama Zahard onları dinlemedi. Gözeticilerle anlaşma yapıp kulenin kralı oldu ve Arlen’e evlenme teklif etti.

Ama bildiğimiz gibi Arlen’in zaten bir nişanlısı vardı. Teklifi reddettikten sonra V ile birlikte kaçtı.

Bunun ardından Zahard’dan ‘’anahtarı’’ almak için bir organizasyon kurdular. Tabi ki Zahard buna karşılık verdi.

Bununla birlikte 10 Aile liderleri arasında da sorunlar oluşmuş gibi gözüküyor, günlükte hikayenin tüm ayrıntıları yer almıyordu.

Tüm bildiğimiz 10 aile liderleri Zahard’ın tarafında yer aldı ve çift firari durumuna düştü.

Ve Arlen o sırada karnında bir can daha taşıyordu.

Baam: Olamaz… Demek istediğin şey…?

Garam: Hayır, çocuk Zahard tarafından katledildi.

Baam: Ne?

Garam: Zahard onun çocuğu olduğunu öğrendiğinde onları buldu ve bebeği kadının gözleri önünde öldürdü.

Cebi bile bununla ilgili kin ve nefret sözleriyle doluydu. Bundan sonra akli dengesini koruyamadı. Bence çocuğunu kaybetmesi ve hissettiği kin onu delirtti. Defalarca intihar etmeyi denedi ama bu imkansızdı. Çünkü o da diğer aile liderleri gibi ölümsüzdü. Ama V farklıydı. Bilinmeyen bir sebepten o kontrat yapmamıştı.

V acıya dayanamayıp sonunda kendini öldürdü. Son sözleri ‘’ Arkadaşına geri dön ve mutluluklar dilerim’’ oldu.

Buna rağmen o geri dönmedi, bunun yerine kuleden çıkmanın yolunu aradı. Ölü bebeğini yanında taşıyıp büyüsüyle onu çürümekten korudu.

Kuleden çıkarsa çocuğunun hayata dönmesinin mümkün olduğuna inanıyordu.

Kayıtların sonunda şöyle yazıyordu: ‘’ Sonunda bu yerden kurtulmanın yolunu buldum. Zahard’ın ve Gözeticilerin olmadığı yere. Neresi olduğunu bilmiyorum ve eğer gökyüzünü ve yıldızları tekrar görebilirsem neresi olduğu umrumda değil.

Ama sevgilim ve çocuğuma duyduğum sevginin ve arzularımın yok olmasına izin veremem. (?)

O yüzden çocuğumun bedenini dışardaki Tanrıya sunmaya karar verdim. Tanrının gücü onun içinde yaşayacak ve bir gün onu hayata geri döndürecek.

Kulenin kapısını açacak ve sevdiceğimin ölümünün intikamını alacak. Bizim başlattığımız savaşı o bitirecek.

Haksız gücü alaşağı edip doğruları kuleye geri getirecek.

Tanrıların Habercisi, Kırmızı Dikeni çocuğun eline teslim edecek. Ve o da dikeni kralın boynuna saplayacak.

Sonra gizli anahtarı bulup herkese daha yüksek bir yere liderlik edecek.’’

Kehanetteki çocuk sensin Jyu Viole Grace.

Zahard ve 10 aile senin hakkındaki kayıtları siliyor. Bununla ilgili her yapı ve her bilgi yok edildi.

Atölyenin yapay canlılarının bile hafızaları silinip parçalara ayrıldılar.

Ama hiç kimse kaderi değiştiremez. Kayıtlar bize ulaştı ve sen karşımdasın.

Buraya gelmen senin kaderin de vardı.

Garam: Ee kendi hikayeni öğrendikten sonra ne hissediyorsun?

Baam: Bilmiyorum, gerçekmiş gibi gelmiyor.

Garam: Evet ama buradasın. Sıcak bir şey hissetmedin mi yuva gibi?

Baam: Evet öyle!

Garam: Çünkü annen seni burada büyüttü.

Baam: Büyüttü?

Garam: Evet, belki de Zahard’ın anıtını inşa etmesinin sebebi buydu.

Onun Arlen’e olan saplantısı çok büyüktü. İnatçılıkla takipçilerine Arlen’in hatıratları olan yerleri ziyaret ettirdi.

Ama aniden kırmızı shinsoolu o kişi ortaya çıktı. Bu toprakları kirletmelerini affetmedi.

Onun adı Enryu’ydu.

Sana Dikeni vermeye gelen Tanrının Habercisi.
Tek kelime oha diyorum.
His name was Enryu.
The Messanger of God who came to give thorn to you.

Bir ara birkaç tanrı mı var dedim.
Tanrının Habercisi olacak.

Enryu'nun haberci olma kısmı sonradan eklenmiş muhtemelen görmemiştim.
Kalıp olarak genelde böyle geçer ya özür.
Sana Dikeni vermeye gelen Tanrının Habercisi. Bu kelimeyi anlayamadım enryu dikene şuan sahip baam ı mı arıyor ne orada olay varmı anlayan
Ilginc olmus yeni bilgiler.

Su andaki bilgilere bakarsak, arlene ve v, baamin ailesi. Ama arlene tam bir anne gibi degil diyor garam, burası cok ilginc...

Su andaki bilgilere bakarsak, zahard arlene'i seviyor. Arlene'se v'yi. V ye hizmet eden luslec var. Bu sartlarda v kulenin disindan geldiyse, buyuk bir bolgenin hukumdari olmali...

Sonra zahard trenden sonra degisiyor ve malum kacinilmaz oluyor. Sevdigi kiz icin kayisi koparmak =)

Simdi bu hikayeyi dogrulayan seyler var. Mesela 10 aile ve zaharda karsilik. v ve arlene 13 ve 13 ay serisi...

Sonra 135. katta dilekler gercek olursa. mesela arlene ile v hep mutlu olabilirdi. Zahard sa gucu kendinde tutup, ilerlemeyi imkansiz kiliyor. Sonrasinda ise olumsuzlugunu garanti altina aliyor. Ve ne hikmetse v, muhtemel viole olumsuz olmuyor. Ve tek o intihar ediyor.

Burda bir sikinti var... neden intihar? yani, madem zahard bu kadar kotu, oldursun adami. Neden 12 olumsuz var ve viole degil ? Arlene bu adami sevdiyse, neden onuda zorla olumsuz yapmadi ?

1 - gercekten, zahard arlenin oglunu oldurdu. arlene disari cikmanin yolunu buldu, phantaya veya baska bir axise muhtemel baami dirilttirdi, enryuda onun mesajcisi. Rachelde hizmetciydi. Hersey baam icin ayarlandi ama bizim kotu kiz hepsine sahip olup, arlenin anlattigi yildizlari gormek istiyor.

2 - baam, zahardin oglu arleneden oldu. Hikaye bilerek degistirildi. Viole kotu adam baami oldurdu, kendiside olduruldu veya intihar etti. Kulenin ilk katindan disari bence cikis yok. Headon birseyler bilmiyorsa, arlene oglunu goturdu ve diriltti. sonucta binlerce isim var niye viole ? yani seri seinene kayıcaksa, zahard gercekten arlene sahip olmus olabilir. zorla veya degil. v de bebegi öldürüp intihar bile ettiyse son sözleri mantık kazanır. arlenede bebegi diriltmek için yine dısarı cıkar. ve hedef baamın zahardı öldürmesine döner...

şimdi ilk secenek makul... ama neden ikinci secenek var diyeceksiniz ? diken gardiyan öldürebiliyor. enryu neden zahardı öldürmedi veya ona ölümsüzlük veren gardiyanı ? yani sadece arlenle olan yerlere gelip temizlik mi yaptı ? zahardı neden baam öldürmek zorunda ? baamda ne var ? madem oyleydi, arlene ile v üstüne birde luslec daha güclü olmuyorlarmı ? bana kalırsa yani sonucta fikir sadece ama;

zahard kapıyı gercekten acandı. digerleri beleşcilerdi. en güclüleri ve özel olan oydu. v ve arlene belki hep nisanlıydı. ama arlene zaharda yoneldi. cocukları oldu. v onu öldürdü. kendi intihar etti. arlenede cocugu diriltti. zahardın sembolüyle gömdüler. içerdeki zaman cok hızlı akıyor. baam bundan etkilenmedi.

ve geldi kapıyı actı. rachel eşittir diger beleşciler. kapı prens denen kişi için acıldı.

desteklere bakalım; luslec kralının onuru için. fugu kurdu ama gücü zaharda yetmiyordu. baamı kullanıyorlar zahardı indirmek için.

gardiyanların tanrısı o kadar kişi varken. neden baamı zahardla kıyasladı ?

baamın içinde büyük bir güc var, öyle ki diken o kadar mühim degil. bu güc kuledeki en büyük güc artırımına sebeb olan. zahardın orjinal kanı olamazmı ?

hikayede işlenecek su anki konu ancak söyle olabilir. kule babil kulesi gibi karanlıkla kusanmıstır. zahard seytandır baam haberci ve axis onu indirecekler. bu ilk secenek.

yada kule ısıktır. phanta ve enryu kötü taraftadır. zahard önlerindeki en büyük engeldir. bunun için baamı kullanıp yola devam edicekler. ve hersey 135. katta ne olcagına baglanıyor.

neden zahard devamı engelledi. ya iyi niyetle , yada kötü niyetle.

ilk secenek su an garamın anlattıgı hikaye. ama dedigim gibi baam onların cocuguysa, cok fazla güclü olmasını ancak bir axisin, yani tanrının gücüyle dogmasıyla elde etmiş olabilir secilmis olarak... o zaman derim ki tamam.

yada ortada cok fena bir kumpas var ve muazzam bir seinen bitiris görücez hatta belkide axis savasları :D su an için bekleyelim bakalım ama süper gidisat ;)
Düşündüğün komplo teorisine uygun sanırım burası. Bunun dışında Arlen'in delirdiğini söylüyor ilerleyen kısımlarda ve şuradaki cep kısmını unutmayalım.

Deliren başka kimi biliyoruz? Tabii ki Enne. Enne Arlen'in cebini nasıl buluyor peki? Çünkü cep kendisinin. Arlen=Enne :a:
Enryu niye gidip kendisi öldürmüyor Zahard'ı? Kuralsız değil mi o da?
1-)Tanrı öldürme demiş olabilir.
2-)Gücü yetmeyecek kadar güçlüdür pasif durumdayken kendini geliştirmiştir.
3-)Gardiyanların yardıma gelme riski olabilir belki.
Ben sadece öylesine söylemiştim ciddi değildim, bu hikayede küçük değişiklikler olabilir ama çoğunlukla gerçek bence.
Enne'ye cebi veren babası Gustang olabilir. Malum kuleden nasıl çıkılacağını bildiğiyle ilgili söylenti var.
10 Aile arasında da anlaşmazlıklar olduğundan bahsediliyor. Eurasia ailesinin prenses seçimine karşı olduğunu biliyoruz, muhtemelen ilk dönen aile onlar olurlar.
Sonra Yeon ailesinin liderinin gardiyanla bekaret yemini etmesi de Zahard'dan dötü korumak için gibi geldi bana :D
Bir de bu metin 3. ağızdan anlatıldığından bolca he-she her-him içeriyor ama Korecede de Türkçe gibi 3. tekil cinsiyet taşımıyor; o- onun gibi. Bu yüzden İnglizceye çeviren kişi hangisi olduğunu tahmin etmek zorunda ve kaynaktan tüyo almadıkça dile ne kadar hakim olduğu da pek önemli değil. O yüzden bazı zamirler karışık geldi bana.
Çok kafam karıştı. Enryuu ile her şey açığa kavuşacak gibi. Bu hikayede bir şeyler yanlış bence.
Her sey dogru olsa bile arlen neden tanriya kuleyi kople yok et al ruhumuzu falan demedi de boyle uzun karisik bir yol secildi. Acaba cok ucuk ama baam dirilten ve dikeni gonderen tanri baam intikamini alinca ve ful guce ulasinca onunla savasmak istemis olabilirmi? Genelde boyle guclu varliklar hep gucku rakip ister ama baya sallama oldu:)
Nasıl söylesem malum bir kaç bölüm önce 13 ay serisi ve prenses gerçeğini öğrenmiştik. Seriyi toplayabilen kişi Zahard'ın eşi olacaktı. Oraya bağlandıracaktım bu durumu. Hepsi birleşince ip urgana dönüşecekti kafamda :D

Şu an karıştı biraz ortalık kimin eli kimin cebinde belli değil pek.

Bunların dışında kütüphaneyi okurken aklıma geldi birden. Hiç Atölyeden öğretmen veya üstü seviye birisini görmüş müydük? Ben hatırlamıyordum da.
Bir yandan Baam bir yandan Wangnan-Karaka
Zahard :/
İyice kafam karıştı.
gustang zaten bence anahtar noktada. hem cebi vermiş olabilir. hemde daha önce, arlenele baamın dısarı cıkmasını saglamıs olabilir. ve kafası calıstıgı için, tüm herseyin arkasında bile cıkabilir. ama hala daha direk hikayeye inanamıyorum. hiç bir seride, ortada kahramanın herseyi acıklanmaz. tuhaflık var. hepsinden öte baamın özel bir gücü var. hadi japon veya koreli biri olmasa yazar, derimki hersey olabilir. ama bu iki ülkede güc kandan gecer , her zaman hikayeler böyledir. togdada zahardın kanı bu kadar özelken, baamı hemen kuleye sokup, eline diken vererek zahard öldürmeye göndermek ne ?

yani sanki hepsi deney gibi duruyor. baamı içeri salmaları. dikenin gardiyan öldürüp öldürmedigini bence denediler. ama zahardın kontratı oldugu için, özel bir durum haric ölmemiş olabilir. o özel durumuda ya diriltilen birine, ya secilmiş cocuga yada öz kandan gelene baglayabilirler.

belki düz mantık ama, prenses sistemide zahard için gibi durmuyor. adam zaten sevdiyse gözü baskasını görmez, bence kimseyi istemeyen o. tek ogluda öldürüldügü için cocukta yapmıyor. bu karaka ve digerleride bence deney olabilir.

yani hep içgüdülerimi dinlerim, belki yanılıyorumdur ama zahard kötü cıkmıyacak gibi hissediyorum :D
Hmm, güzel noktalara değindin. 3. şıkkı hiç düşünmemiştim.
Tanrı gardiyanlara hakim mi yoksa ayrı kurumlar mı?
Şu an ne desem boş. Teoriden öteye gitmez.
Açık denizde yüzüp köpek balığı tahmin ediyoruz yani forum ahalisi olarak :D
Nedense bana da Zahard kötü çıkmayacakmış gibi geliyor Baam'ı manipüle ediyorlar sanki :good:
Belkide Phanta, kötü olmadığı için Zahard ile savaşmadan sarayı terk etti Zahard ile ilgili karar vermek için çok erken :confused:
Bir de gidip Tanrıya sormamış sanki, çocuğunun bedenini sununca tanrı onun bedeninde doğacak gibi bir anlam da var.
@Dragon Baam'ın gücünün kaynağının da bu olduğunu düşünüyorum.
Tanrının gücü onun içinde yaşayacak ve bir gün onu hayata geri döndürecek.

@Alpamis
Phantanium'un kendine yeni bir hikaye yazıp kendisini Baam'a çevirmiş olabilir diye bir teori atmıştı.
Belkide haklı çıkar.
Bu teori doğru çıkarsa hakkaten seriyi bırakabilirim bir Tobi - obito vakası daha kaldıracak sabır yok bende.
Hoayydaa neler olmuş lan öyle? o_O Şu olaylar Op'tan daha çok heyecanlandırdı beni ha.
Hani sen okumuyordun :rolleyes:
Konu o kadar çok üstte kaldı ki aha kesin önemli bir şey oldu deyip dalıverdim konuya. :(
Bu arada Siyah Mart ta kesin babasına ayrılmış olan silah çıkar şimdi :)
Edit: Renksiz Aralık da bölüm de gözüküyordu ama metinde hiç geçmedi. Ayrıca o silahın daha önce kimseye verilmediğini de biliyoruz. Muhtemelen Arlen'in silahıydı.
Hizmetlisi 15.sırada olan adam bana kalırsa Arie Hon kadar güçlüdür.
Bu 20.katta bu restoranda çalışan çocuk ölünce üzülmüştüm muhtemelen ileride hüzünleneceğimiz bir flashback göreceğiz.

Ekleme
Bir de Akraptor ölünce
İntihar etmesine yerine bir 1v10 felan atsaymış pederi güzel olurmus
Hikayedeki en şüpheli kısım orası. Son sözü Zahard'a geri dön diyor. Zahard tarafından kontrol etmesi gayet olası. Mesela Bia Ailesinin lideri insanları bile kontrol edebiliyormuş, Viole'nin sahip oldukları karşılığında ona bu görevi vermiş olsa falan.
Simdi baam gercekten viole ve arlenein oglu olabilir. ozel gucude axisin onu diriltmesindendir burda sikinti yok. Ama zahard kotu ee hep kotu, yani hic birsey degismemis olucak. O yuzden bir umutla farklilik ta bekliyorum.o yuzden farkli bir bakis acisi olusturdum bakalim. Hatta iki turlude yanilsam daha heyecanli olur =)

Bakalim merak ediyorum, bu veletteki herseyi yutan o muazzam guc nereye baglanicak. Birde asagida yazmisin ona bakiyordum simdi. Siyah mart babasinin silahi gibi duruyor. O hic verilmeyen silahta, zahard tarafindan anı olarak tutuluyor olabilir oda annesinindir.

Yalniz soyle birsey hatirliyorum. Siyah marttaki kiz, sanki ilk kattaki duvar resimlerinde vardi. Hatta ilk ben onu rachele benzetmistim. Tam yurinin arkasindaydi.

O resimde siyah marttaki kizin arkasinda baska bir kadin vardi. O zman o kiz ya yuri yada silahlar, degisikte olabilir.
Arkadaşına dön ve mutlu yaşa derken zahard'ı kastettiğini nerden çıkardınız?
Birde şimdi Enne zahard bu hikayeyi duymuşta mı çıldırmış?
Enne'nin çıldırmasının arkasında 10 aile var gibi geliyor da hatta Zahard çok büyük bir kumpasta dicem ama
trendeki Gardiyanın, Zahardan bahsederken seçtiği kelimeler onun iyi çıkma olasılığını baya azaltıyor.

olaylar gümbür gümbür ha :D

baba intihar olayı yalandır yoksa çok gülünç olur, Çocuğunu öldürsünler sen git intihar et iyimiş. hizmetkarında Fugun lideri iken birde lol. böyle hizmetkarın efendisi bu kadar basiretsiz olamaz.
bu hikayede bir şeyler var ama bakam.
Enryu'nun gardiyanı öldürme sebebi gardiyan Zahard'a Arlene ve çocuğunun kendi katında olduğu bilgisini vermiştir. Zahard o şekilde bulup öldürmüştür Baam'ı. Enryu'da kuleye girip Baam'ın o kattaki gardiyanın ihaneti, istihbaratı sonucu öldürüldüğünü öğrenince gardiyanı şiş kebap yapmıştır.
Arlen ile V aslında beraber intihar ettiler ama Arlen anlaşma yüzünden öleceğini bilemedi. V o yüzden ölmüş olabilir. İki sevgili beraber ölmeye çalışmış olma ihtimalleri yüksek.

Arlen sonra kafayı kırıp tanrıyla anlaşma yaptıysa Enryu neden müdahale ettiğini de açıklar. Enryu büyük ihtimal gözlemci gibi bir şey, olaylara karışmıyor ama gardiyan bu yolsuzluğa izin verdi diye cezalandırmış olabilir. Etrafı kızıla iyi boyamış ama.
Can sıkıntısından şöyle göz ucuyla bir-iki yoruma bakayım diye konuya girdim ama mesajların birinde "Enryu göründü!" gibi bir cümle okuyunca sayfalarca mesajı okuyarak spoiler'a daldım balıklama. Hadi geçmiş olsun.
Millet elemanın intihar etmesine şaşırmış da neden şaşırıyorsunuz ki? Adamın çocuğu öldürülmüş, çaresizlik, yetisizlik... İntihar eden insanların yüzde 84'ünün erkek olduğunu düşünürseniz bir erkeğin intihar etmesi isabetli olmuş bile diyebiliriz. Gerçek hayatı seriye yansıtmış.
One piece`te Akainu ve Aokiji 10 gün dövüşüp adanın iklimini değiştirmiş diye övülüyor.

Enryu bakın adam Amerika büyüklüğündeki katı yaşanmaz hale getirmiş :cool:

@Tolip
Hadi hayırlı olsun :/
Şimdi insan yediremiyor adamın hizmetkarı kötülügün simgesi şeytanların tanrısı oldu kulede bizimkide bileklerini felan kesip intihar etmesi hoş degil

Bildiğiniz üzere 1.katta duvarda yer alan işlemeler TOG un özetini oluşturuyor. Bu resimde bir tepenin (kulenin tepesi?) üzerinde ve bir kişi arkasında bir yükle tepelerindeki canavara doğru eğilmiş. Eğilen arlen arkasındaki baam ve canavar(tanrı). Arlen tanrıya baamı hayata döndürmesi için yalvarıyor. Güncel bölümle birlikte bu resimden böyle bir anlam çıkardım.
Kusura bakmada bir kare içine alsaydın kanka bir saat aradım arlen i D
Neler olmuş öyle ya, harbiden seri level atladı bu bölümle artık önü açıldı serinin.. Rachel büyük ihtimal shinsoo ile yaratılmış, Baam da tanrı gücü varmış, o sarı ışık belliydi zaten hem serinin ismi hem tanrı olmak istemeler falan 10 numara oldu.. Arlen ölümsüz ise Baam'ın annesini göreceğiz ilerde ayrıca Zahard'ın kötüyü geçtim bildiğin canavar olduğu da ortaya çıktı.. Atölyedekiler gog gibi yüksek seviye elemanların hafızasını silmiş o yüzden 10 ailenin shinsoo kullanımını öğreteceğim dediği de açık, Baam'ın babası ve Enryu ise büyük artı oldu şimdi bir diğer kuralsız Mazino nasıl rol oynayacak olaylarda onu göreceğiz, büyük ihtimal bundan sonrası WingTree, Fug, Zahard ve yandaşları aileler olarak geçer..
Baam bu kadar değerli ise bu sıkıntı Rachelin Babamı az kalsın öldürmesine nasıl izin verdiler ? ve hala bu sıkıntımız Fugta ne işi var.
Fug çok büyüdüğü için kontrol etmekte sıkıntımı çekiyor Lucles.
Efendisinin oğlunu öldürmeye çalışan sarı çiyanın hala çatısı altında olmasına nasıl izin veriyor veya baamdan haberdar miki o.
Rachel değil ki bir, az kalsın veleti Dikene kurban edeceklerdi bi kaç arc önce.
Lucles nerdesin bro :(

Olum bu fugdada işler dönüyor, her yerde bi köşe kapmaca :D
Hizmet etmek diyince aklımıza uşak gibi bir şey geliyor da aslında öyle olduğunu sanmıyorum. Arie Hon '' Kuleye girmeden önce Zahard'a 10 kez meydan okudum ve 10 kez kaybettim o yüzden onun hizmetine girdim'' diyor. Ve malum Arie Hon en güçlü aile lideri kuralsızlardan önce 2. engüçlü adamdı kulede.
Atolye hafiza ile oynayip 13 lideri bilenleri aklindan silip 11 yapabiliyorlarsa herseyle oynamis olabilirler artik. Zahard ckip ben oldurdun ben kotuyum demedigi muddetce 3.kisilerden duyduklarimiza guvenmek zor bana gore ve onlarin delilleride gercek olmaya bilir sonucta cepleri yapan atolye ama bir yandan da gustangin konusmasi var sanki yukari gitmek istiyor gibi atolye ilede iliskisi var dogruda olabilir.soylenenler baya karisdi hersey.
Bu son bölüm ile Zahard ve diğer 12 kişinin İsa ve 12 Havarisinden esinlenme olduğu ortaya çıkıyor gibi geldi bana. Pek bilgim yok bu konu hakkında. Ama belki araştırılırsa bu konuda pek çok bilgi çıkabilir.
Çok alakalı bir bilgiydi.:D Çok daha fazlası çıkabilir. Belki 25.Baam ismi ile alakalı bir şeyler bile olabilir.
@Alpamis
Hz. İsa ilk olarak Zahard'tı kuleyi yaşanabilir bir hale getirdi vs.
Sonra işler bozuldu nasıl Mesih inanışı varsa Hz.İsa tekrar dirilmesi olayı yeni mesih Baam oluyor tekrar dünyaya/kuleye barış geliyor.
25 Aralık -- Hz.İsanın doğumu -- 25.Baam
Ben de öyle düşünüyorum. Hatta babası V dedikleri kişi bile olmayabilir. Belki de Baam Tanrı'nın oğludur. Hani HZ. İsa da öyle görülüyor ya.
@Alpamis
İntihar etme olayı ise.
Bence de o adam babası değil. Baam belki Zahard'ın oğludur ve o adam/12.havari Baam'ı Arlen ile yani Rachel ile kaçırmıştır.

12.havari/Baam'ın babası pişman olup intihar etmiştir.
Bakalım şu an ki anlatılanlar beni pek ikna edemedi. Bir şeyler eksik hikayede. Ama intihar olayı gördüğümüz gibi ancak böyle uyum gösteriyor. Bu noktada V'nin Zahard'a bir hatası olmuş olması ancak intiharı mantıklı kılıyor bence. Yoksa şuan ki hikayede Baam'ın babası bana dirayetsiz biri gibi geldi.
Galiba 240 ın konuşmalar tam olarak çevrilmemiş veya ben bulamadım. İngilizce çeviriye de baktım orada da eksik gibi, dialoglar resimlerle karşılaştırılınca eksik kalıyor.
Bölüm çok uzun olduğundan ve çok fazla bilgi içerdiğinden yarısını bırakmıştım. Gerisini buyurun:
Rachel: Hah! Valizin içinde kalmak gerçekten de rahatsız ediciydi. ( Havasız kalıp ölseydin keşke.)

Yura: Üzgünüm Rachel.

Rachel: Sorun değil.

Karaka: Lord White, sizi kendi gözlerimle ilk defa görüyorum. Ben yeni Avcı Karaka’yım.

Hoaqin: Seni piç… Seni kendini bilmez velet! Avcı pozisyonun kaybettiğim için benimle oyun mu oynuyorsun?

Karaka: Lord White, Ölüm Katında eski gücünü geri kazanmanı sağlayacak bir yol var.

Hoaqin: Ne?

Karaka: Bı sır gizli kalmalı o yüzden…

Hoaqin: Oh Tabi tabi. Aslında iyi bir dostmuşsun.

Karaka: Beni takip edin lütfen.

Yura: ( Gerçekten de basit biri.)

Rachel: ( Öylece her şeyi kabul mu edecek? )

( Hoaqin ve Karaka, ayrılır.)

Yura: Trende bir avcı olacağını tahmin bile edemezdim. Gerçekten de çok şaşırdım.

Rachel: Ben de öyle… Mr. Wangnan? Söylemek istediğin bir şey mi var?

Wangnan: Hayır, çok planlı bir organizasyon gibi gözüküyorsunuz.

Rachel: Oh, iltifatın için teşekkürler. Bu tür şeylere alışkınım.

Wangnan: Kendini kandırma, seninle dalga geçiyordum.

Rachel: Olsun ilgin için teşekkürler yine de.

Wangnan: Pfff. Seninle ilgilendiğim falan yok. Sadece Viole gibi iyi biri neden seni takip ediyor onu merak ediyorum, hepsi bu!

Rachel: İyi biri dedin değil mi, kesinlikle öyle. Ve ben de kötü olanım.

Wangnan: Çok çarpık bir aklın var.

Rachel: Ama bu doğru. Ben çok kötü bir kızım ( beyler… :D)

Rachel: Aslında Baam’ın beni bunları yaparken bulmamasını istedim.

Wangnan: İnsanları öldürdükten sonra mı söylüyorsun bunu? Kendine gel.

Rachel: Haha.. Bu berbat.

Wangnan: Sen psikopat mısın? Senin birkaç tahtan eksik. Tüm bunları yaparak ne elde etmeyi umuyorsun? Para? Güç? Rütbe?

Rachel: Hayır… Benim istediğim şey… mavi gökyüzü… sonsuz yıldızlar…. ve soğuk meltemler…. Onun tüm hayatı boyunca arzuladığı bu manzara.

Sadece bunları kendi gözlerimle görebilsem bana yeter…

Wangnan: Sen de ne halttan bahsediyorsun?

Rachel: Haha. Boş ver, düşünmene gerek yok.

( Arlen…. Baam’ın sana ne ifade ettiği umrumda değil. Senin dileğini gerçekleştirecek olan kahraman Baam değil benim. Ben olmak zorundayım…! )

Hoaqin: Demek gücümü geri kazanmamı sağlayacak bir şeyin var, söyle bana!

Karaka: Evet Lord White. Senin gücünün kaynağı ‘’ruhlar’’.

Kopyan olmasa bile, sayısız ruhla şu anki zincirlerini kırabilirsin değil mi?

Hoaqin: Tabi ki! Eğer eski güçlü halimde olsaydım o değersiz kurallıların büyüsünün icabına bakardım.

Karaka: Aslında burada ‘’Ruhlar Odası’’ denen, Ölüm Katındaki tüm ruhların saklandığı bir yer var.

Ruhların sayısı en azından on milyonlarca. Hatta içlerinde seviyecilerinki bile var.

Eğer sen o ruhların hepsini yersen…

Hoaqin: Ha- Karaka… Daha fazla bilgiye ihtiyacım var.

( Flash backte geçen bölümdeki sahne Hell Joe’nun aklında canlanır.)

Karaka: Sağır olan sensin. İçlerinden biri sizleri buradan çıkaracak anahtar, aptal.

Joe: Ee, söyledikleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Sanchez ( Parçalayıcı Birliğin Kumandanı): Bizi kandırmak için söylenmiş boş sözler. Ona inanmayın lord Joe.

Charlotte ( Yoldan çıkarıcı Birliğin Kumandanı) Bence de öyle Lord Joe, doğru değildi.

Wolcott ( Rüzgar Birliğinin Kumandanı): Öyle olduğunu sanmıyorum. Ona güvenmemek için bir nedenimiz yok. Bu şansı deneyebiliriz.

Fabregas ( Kan Birliğinin Kumandanı): Wolcott haklı. Eğer yalan söylüyorlarsa daha sonra icaplarına bakarız.

Thong ( İhanet Birliğinin Kumandanı): Lord Joe… Bu ihtimale güvenmelisiniz. Eğer doğruysa bu şansı geri tepmiş oluruz.

Joe: ( Tabi ki… Eğer Karaka doğruyu söylüyorsa… bu şansı kaçıramayız. Ama onun sözlerine kanıp emirlerini de yerine getiremeyiz. Benim Fug’ın yukarısında olmam lazım. Ortadan kayboldukları yere bakarsak Kuzey şehrine doğru ilerliyor olmalılar.

Onları bir şekilde ele geçiremez miyiz? İşte bu! )

Bir fikrim var. Hemen mesajımı tüm Ölüm katına duyur: Eğer Diken parçasını istiyorsanız, Hell Joe’nun kalesine gelin!

Onlara son parçaya sahip olduğumu ve bunun için benimle savaşmalarını söyle! Kazanan Dikeni alacak! Dikeni ele geçirmek için kaleye gelecekler.

Sanchez: A ama bizde değil ki, dimi? ( Ah safım)

Joe: Sorun değil, hepsi onları buraya çekmek için bir tuzak. Bizde olmasına gerek yok. Fug da dikeni istediği için katılacaktır.

Bu şansı ipler aslında kimin elindeymiş, onu göstermek için kullanacağım. Kaybedeceklerine göre Diken için ısrar edip durmaları zor olacak.

Ve siz de bu oyuna katılacaksınız.

Komutanlar: Huh?

Joe: Dikeni isteyen bu piçleri yenip buradan çıktığımızda, kuleye hükmedeceğiz ( el yumruğu yemeyen kendisinkini balyoz sanırmış, yok artık)

Yuri: Daha nereye kadar gidecek bu kız?

Evan: Bence yeterince yol geldik.

???: Ve sonunda buradayız. Kırmızı cadıların gizli yerinde: Gallstone Köyü!

Koon: Epey büyükmüş.

Androssi: ( Gallstone mu..?)

???: Beni takip edin, sizi Hwaryuna götüreceğim.

Hwaryun: Bunu yapmana gerek yok Ai (?) Bundan sonra onlara ben rehberlik edeceğim. Sen gidebilirsin.

Koon: Hwaryun! Buraya neden yalnız başına geldin.

Androssi: Seni değersiz!

Hwaryun: İçeri gelin. Size Hell Joe hakkında anlatmam gereken bir şey var.
10 milyon mu yoksa 10 milyar mı acaba belki çeviri yanlışı yapmıştır koreceden çeviren.
Sanchez, Fabregas, Walcot iyice futbol takımı olduk.:d
Son bölüm hariç okudum şimdi. Sayfa 46'ya kadar da yorumları okudum gülmekten nefesim kesilecekti neredeyse :hhh::hhh: Ne yorumlar var öyle ya ahahah
Neyse şimdi yatim sabah devam ederim :D
Buna bende sonradan baya güldüm :/
Harbi o nasıl bir yorummuş öyle.:D
Bölümdeki bilgileri hazmetmemiz epey zor olduğundan bazı noktalara gereken ilgiyi gösteremedik bence, biraz irdeleyecek olursak:
Baam hikayenin başında kimliğini öğreneceği için baya heyecanlıydı ama sonunda pek de etkilenmişe benzemiyordu. Hiç tanımadığı ailesinin intikamını almak gerçekten de ana amacı olacak mı yoksa son arctaki geçirdiği değişimi göz önüne alırsak daha olgun bir yaklaşım mı sergileyecek?
Baam'ın babası V ( Viole desek de doğru muhtemelen de, kesin değil) 13 savaşçıdan biri olmasına rağmen ölümsüzlük kontratı yapmamış, bunun sebebi ne? Ayrıca diğer bir aile lideri Hendo Lok Bloodmadder'a da gardiyan ölümsüzlük anlaşması sunmamış ama o başka bir şartla, bunu kabul etmiş. Ortak bir paydaları olabilir.

13 Ay serisindeki silahların asıl sahipleri aile liderleri olduğuna göre hangi silah kime ait?
İlk bölüme bakarsanız, Yuri Headon'a 'Baam'ın Siyah Martı ateşleyip onunla birlikte diğer kata geçmesini başından beri planladığını söylüyor/soruyor. Yuri'nin bir kuralsızın geleceğini nasıl bildiği soruluyordu, amaç Baam'ın babasının silahı olan Siyah Martı getirmesi olabilir ve bilgini kaynağı da headon.

10 Aile lideri zamanında Zahard'ın tarafında yer almış ama aralarında anlaşmazlık da varmış. Daha sonra prenses savaşlarında da aralarında sorunlar çıkmış ve kulenin mevcut hali de pek iç açıcı değil. Hangi aile liderleri Baam'ı destekler?

Fug'ın Baam'ın doğal mirası olduğunu öğrendik ama Fug şu anki halinde çok fazla 'kötü' denebilecek karakter barındırıyor. Buna rağmen Baam gerçekten ileride Fug'ın lideri olabilecek mi ve olursa da bu imajına ciddi zarar vermez mi sıradan halkın gözünde?

Rachel, Arlen'i tanıyor ve Baam'ın mirasının üzerine konmaya çalışıyor. Böylece Fug'ın Rachel'a niye bu kadar imtiyaz gösterdiğini de anlamış olduk. Peki arlen'le Rachel'ın ilişkisi gerçekte ne? Baam'ın hizmetçisi olan sıradan biri mi?

Hoaqin ruhları ele geçirirse ne kadar güçlü olur? Ölüm Katında shinsoonun zayıf olduğunu biliyoruz normalde ilk 10da olmayan birinin Urek'in karşısında bile duramaması gerekir ama toplayabileceği shinsoo miktarı sınırlıyken, White'ın sahip olduğu onlarca milyon ruh ciddi bir koz olabilir. Olası bir White vs Urek seziyorum ( galip belli gerçi :D)

Hell Joe'nun adamlarına karşı Koon, Sachi, Androssi falan göreceğiz gibi. Bu adamlar kule geneline bakıldığında pek güçlü olmayabilir ama bizim kurallılar için çok ilginç rakipler olacaklar.

Ölüm Katında Kızıl Cadı Köyü olması sürpriz oldu sayılır, Androssi de burayı daha önce duymuş gibi bir tepki verdi bakalım ne çıkacak.

Cevaptan çok soru yazdım biliyorum ama zaten amacım bazı noktalara dikkat çekmekti :D

@Shigeno Goro O yazdığımız yorumlara şimdiki şartlarda bakmamak lazım :D
Yine de epey isabetli olanlar da var.

Tutmayan da bir sürü şey var gerçi. Özellikle bölüm çıktığında sıradan kullanıcıların yazdıklarını gerçek sanıp paylaşmak ciddi bir sıkıntı.
Bu silah renklerinin aile bayrakları ile alakaları olabilir mi acaba? Birde wikide 9 aile gösteriyor bir aile hala açıklanmadı dimi

///

Açıklanmış sanırım.Sadece lideri açıklanmamış :D
O son aile aslında Lo Po Bia çıktı. Olabilir aslında, kılıç şeklide olanlardan biri Arie Hon'a ait olmalı bunlar da Kızıl Ekim ve çivit Temmuz ( berrak, ışıklı falan). Normalde Kızıl Ekim bir Arie prensesine ait olduğu için o olması gerekir ama rengi tutmuyor. Diğer silahın olma ihtimali var gerçi.
Aileler ve silahlar hakkında bilgimiz kısıtlı olduğundan çok fazla yorum yapamayız gibi :(
Dayanaklı yorum yapmak zor tabi. Ama prenseslerin sahip oldukları silahlar bence kendi ailelerine ait değil. Sallama oluyor tabi biraz ama bence Renksiz Aralık ve Gökkuşağı Aralık, sırasıyla Arlen ve Zahard`a aittiler. Diğer silahlarda aslında öyle böyle eşleşiyor da tabi uçuk oluyor biraz.
Bence headon siyah martı ateşleyebilecek mi acaba diye yuri'den baam'a vermesini istedi. Eğer 13 ay serisi önceden 13 savaşçıya verilmesi planlandıysa onların genleri sayesinde aktif olabilme ihtimali var. Belki de headon bu kuralsız gerçekten bahsi geçen arlenin çocuğu mu diye karar vermek için silahı baam'a vermesini istemiş olabilir yuriden. Ne de olsa 13 ay serisi verilen tüm prenseslerin illaki bir 10 aile ile bağı var. Belki gözden kaçırdıklarım olabilir. Sonuçta arlen-V olayları çok önceden gerçekleşmiş. Kim bilir ne kadar zamandır baam'ı bekliyordu fug. Garam'ın da urek ile ilgilenmesinin sebebi de aynı bu sebepten olabilir.
zahard'ın baam'ı öldürmesi ve v'nin intiharı, zahard'ın kral oluşundan önce miii sonra mııı ?
Sonra. Arlene ve V tırmanmaya devam etmek istemelerine rağmen Zahard durup krallığını ilan etmiş sanırım.
Yanlış anlaşılmasın yorumları komik bulamamın nedeni saçma - tutarsız falan demek değil (haddime de değil zaten). Sadece okurken baya eğlendim.
Tabiki o zamanın şartları farklıdır. Daha tam metin çevrilmeden yapılan yorumlardan bahsediyordum zaten. Yoksa sonra ki yorumlar falan baya isabetli tahminler vardı.

Ayrıca vay vay vay ne olaylar dönmüş öyle ya. Son bölümü okurken biran Rachel'ın arlen olduğunu sandım ya :eek:
Bu konuya çok yanlış zamanda girmişim beynim patladı olayları okurken.
Aslında FUG baamı devamlı gözetiyor. Özellikle de yaşlılar denilen tayfa.
İlk önce Yu Han-Sung tarafından gözetiliyordu. Rachel'ı zaten Baam'ı oraya düşürmeye itenler de bunlardı. Yani orada bir hayati tehlike olmadı.
Daha sonra belli bir yere kadar Ha Jinsung'un kontrolünde gitti zaten.
Atölye de zaten kontrol tamamen Gustang deydi. Yani orada Baam'a birşey olmasına müsade etmezdi ayrıca burada Baam'a dikeni de vermiş oldular.
Baam'ı Rice Pot'a soktular bunuda hedefliyorlardı gibi görünüyor. Ama orada hesaplayamadıkları şey Baam'ın dekenin gücünü reddetmesi oldu bence. En son da zaten Cehennem katına ulaştırdılar Baam'ı.

Bu aileler arası olaylar en başta zaten tırmanmaya devam edelim mi yoksa duralım mı diye başlamış gibi. Yani zaten Zahard'a o zamandan beri muhalif kanat var ama Zahard bunları bir şekilde ezim Arlen tarafını yalnızlaştırp yok etti. Ben 10 aile içerisinden Gustang'in Baam'a sahte bir destek verip aslında alttan alttan kendi işini yürütmeye çalışacağını düşünüyorum. Zaten Atölye savaşında da şansa gözetci olarak atandığını düşünmüyorum. FUG ile bir bağlantısı olabilir. Her şeyin altından bu çıkıyor. Prenses projesi bundan çıkıyor, Enne Zahard bunun kızı, Cep olayı bunun işi gibi. Belki Euresia, Ha ve Yeon ailelerini de bu tarafta bekliyorum.

Bence FUG da şuan 2 grup var. Birisi gelenekciler diğeri Yenilikçiler (yeniler). Bu kötü imaj meselesi tamamen bu yenilikçilerin işidir. Karaka, White belki Baylord ekibi. Gelenekciler ise daha derinde duruyorar. Bu yaşlılar falan var bunlar bu gelenekçi kanadı kontrol ediyorlardır. Zaten Baam'ı koruyanlar bunlar herhalde. Baam'da bu gelenekçileri harekete geçirip FUG'ı şımarık kötülükten çıkarıp eski ideolojisine kavuşturabilir.

Rachel bence Baam ile Arlen ilişkisini bilmiyor herhalde. Arlen Baam'da ne buluyor falan dedi en son.
nasıl yani öylece Rachelin oradan baamı itip hayatta kalacağını mı hesapladılar. yahu dikene kurban gitmemesinin nedeni bire bir kapışmayı kazanması. Kaybedip atölye müdahale etse veyahut kazandığı halde müdahaleye hazır bir kare görsek tamam ama lütfen kimse daha bi kaç bölüm önce şu yazdıklarını yazar mıydı. Yani Baamın fugla bağlantının bu kadar derin olduğunu bildiğimiz için her şey plandı diyebiliyoruz bence. Veya ben bir şeyleri kaçırdım hissedemedim o koruyucu kuvveti.
Birde Karaka az daha öldürecekti Baamı onu da mı hesapladılar. :D

belki Luslec Baamı sınıyor. efendisi intihar etmiş biri, ondan dolayı oğluna mutlak bir güven beslemeyebilir veya oda yozlaştı. Fug o kadar da temiz bir örgüt değil demicem, Hoaqin yaptıkları ortada ama adamı hala avcı adayı olarak görebiliyorlar.
daha öncede bahsettim Fug Luslecin boyunu aşan bir örgüt haline gelmiş olabilir yıllar içinde.
Baam zaten kendi kurtulmadı FUG kurtardı diye biliyorum.
Atölye savaşı zaten tamamen Gustang'in kontrolü altındaydı bunu kendisi söylüyor zaten. Belki bir yerde hazır bekleyen bir gücü vardı.
Tabiki bu son bilgileri bilmesem bu kadar kesin söyleyemem bunları ama öğrendik işte :D
Karaka'yı yaşlılar Jinsung aracılığıyla sert şekilde uyarıyor zaten Baam'a dokunma diye. Zaten Karaka Baam'a öldürmek amacıyla saldırmadı diye hatırlıyorum. Az önce baktım aynen ilkinde trene binmesini engellemek istedi ikincisinde ise onu kendisiyle birlikte ölüm katına götürmek için hamle yapmış. Karaka'da aptal değil herhalde örgütün uluları tarafından bu kadar uyarı aldıktan sonra direk olarak kendisi öldürmeye kalkmaz herhalde :D

Sınama konusunda Baam zaten rahat rahat ilerlemiyor. Neredeyse tamamlanmış bir White ile karşılaştı adam. O konuda Luslec'in parmağı olabilir. Öbür konuda ise FUG'ın eski nesli ile yeni nesli arasında ki ilişkiler nasıl ilerliyor bilmiyorum.
harbi sadece trene binmesini engellemek istiyormuş hala diken filan diyor ama kulağını çekme ihtimalleri var cidden.
evole bro.
Manganın günceli nerede? 237 daha yeni çıkmadı mı? Siz nasıl 240'a falan bakabiliyorsunuz
ilk sayfayı aç.
Sağ ol, hiç dikkat etmemiştim.
Ahahah Gallstone safra taşı demekmiş bi de tıpçı olucam yeni fark ettim. :D
Androssi o yüzden şaşırdı heralde, zaten daha önce geçtikleri yerler de damarlara ve organları andırıyordu.
Bu Karaka'nın geldiği gizli yol da gardiyanın anüsü falandır :D
İpucundaki 3 şelalenin birleştiği yer de vücuttaki pek çok damarın toplandığı kalptir şimdi hem de dikenin gardiyanın kalbine saplanmış olması da gayet mantıklı olur.
Bazı arkadaşkar white hala avcı yada adayı demişdr fug tarafından ünvanı geri alındı white in white diriltip teniden kullanma tarafında olanlar karaka kanadı.
karaka kanadı ne yahu. Onlar kim? sanan el oğlu, Onlar Fugun ta kendisi.
Karaka'nın Hoaqinle hala işi varsa bu fugun işi vardır demektir. Niye Hoaqinle ilgilendikleri de ortada. hala ondan avcı adayı çıkartmak istiyorlar

birde alıntı yap be gurban onu diyen benim, bazı arkadaşlar kim :/
Karaka Yukarıda tabir edilen yeni nesili temsil eden kısımda kardeşim. Zamanında fugun attığı biri white örgütten unutmayın bunu...
Bu Enryu madem olaylara pek karışmayan izleyici gibi bir şeydi ve görevi dikeni Baam'a ulaştırmaktı, neden gidipte o dikenle gardiyan öldürüyor anlamış değilim.

Bir de katlarda istediği gibi gezinen bir gardiyan olarak Headon'un Enryu'yu aradığını hatırlıyorum. O halde olayların farkında olan biri olarak Headon girişte neden Baam'a Siyah Mart'ı ulaştırmaya çalışsın? Acaba kuledeki devrim olayları ile ilgilenmeyip sadece 43. kat gardiyanının intikamının peşinden gidiyor bu herif?
Headon hikayedeki düğümlerden bir tanesi. Ne yapıyor, amacı nedir bir yere bağlamak epey güç. Fakat yaptığı hareketler Zahard yapılanmasının istemeyeceği cinsten davranışlar.
Artık ne kadar sapkınlık yaptılarsa Enryu sessiz kalamamış, kat sorumlusu gardiyanın biletini kesmiş. Anıt falan yaptırmış Zahard ama belli ki katta sapkınlık aşırıydı. Enryu kirletmelerine izin vermemiş. Arlen artık tanrı ile nasıl bir anlaşma yaptı bilinmez.

Headon'un ben Enryu'nun tanrının adamı olduğunu bildiğini sanmıyorum. Sıradan bir kuralsız olarak görüyor olabilir. Bu arada gerçekten gardiyanlar kule içinde ölümsüz olabilir. Biz Zahard bunlarla anlaşma yapıp güç kazanmış ezik dedik ama sıradan kuralsızlar için ölümsüz olabilirler.

Enryu farklı bir seviyenin adamı yaratığı olabilir. Axis işine girmiyorum onlar zaten tanrı gibi bir şey. Urek de gardiyanlara karşı zayıf kalabilir. sonuçta shinsooyu kuralsızlar kullanıyorsa gardiyanlarda ayarlayan yaratıklar.

Ben genel yazdım ama olsun.
Uzun süredir buraya yazmıyormuşum onu farkettim. Birçok şok eden gerçekler açıklanınca ben de yeniden bişeyler yazıyım dedim. Garam ın anlattığı baamın geçmişi bir üçüncü ağıza göre çok içi dolu bir hikaye, o yüzden garam ın baam ı kandırmış olacağını hiç düşünmüyorum. İki kuralsız aile den gelen. Normal şartlar altında kulenin içinde doğan. Bebeklik yaşlarında öldürülen. Annesi tarafından ölü bedeni muhafaza edilip yıllarca kuleden bir çıkış aranan, sonunda kuleden çıkabilip bir tanrıya ulaşılıp annesinin bedenini tanrıya sunması sonucu yeniden dirilen. Kuleya dönüşü tanrının habercisi tarafından tüm kuleye duyurulan bir çocuk. Aşırı isa mesih plot twisti olsa da hikayenin dolu ve 13 ay serisiyle bile anlaşıldığı üzere başından beri bu şekilde hikayenin tasarlanmış olduğu bir seri olması beni sevindirdi. Çünkü genelde bu seviyede bir back story nin başta tasarlanması zor oluyor.

Yabancı forumlarda da yazmıştım 13 ay ın ilk sahiplerine bakacaksak eğer siyah mart ın ilk sahibi baamın babası ve rensiz aralığın ilk sahibi baamın annesidir derim. Siyah martı sadece baamın ateşleyebilmesi, bir erkek olarak shibisu denedi yapamadı hatta, minik ama yetersiz de olsa kanıt olarak sunulanilir. Enn zahard ın da bu geçmişi öğrendiği cep i renksiz aralık sayesinde bulduğunu düşünüyorum.

Gelelim thorn konusuna. Enryu neden thornu baam için saklar sebebini bilmiyorum ama yüksek ihtimal bu fikir ondan çıkmadı. Habercisi olduğu baamı dirilten tanrının emriydi diye düşünüyorum. Ama gardiyanı öldürme sebebi aklıma yatıyor. Gelecek te alınacak çok güçlü bir emanet bırakıyorsun. Bunu araştırmasını istemediğin zahard ve 10 ulu aile liderleri var. Onları korkutman lazım. Peki bu ölümsüzler nasıl korkutulur, hele kulenin içinde. Ölümsüzlük kontratı işlemeyecek bir yer mesela yani gardiyanı olmayacak bir yer. Eğer bu düşünce doğruysa bu mantıkla bir gardiyan öldürmüş olabilir.

Neyse hepinize saygılar sevgiler :)
Belki tanrı baam ın vucudunda dogru iteminide enryuya bıraktı zamanı gelince gel ver diye herifin canı sıkılmıstır felan olabilir D
Zahard'dan tamamlanmış bir thorn çıkma ihtimaline nasıl bakıyorsunuz?
Baam artık kuleye tırmanmak için Rachel'i takip eder mi etmez mi orası çok önemli ayrıca eğer hala takibini sürdürecek olursa gerçekten serinin şu anki potansiyelini öldürür.. Artık Rachel'in aradan çıkması gerek hatta ölmesi gerektiğini düşünen bir tek ben değilimdir.. Yaptıkları olsun, işe yaramazlığı ve rol kapma çabaları olsun hepsi seriye zarar veriyor.. Bu katta ölürse seriyi okuyanların hepsinin tek bir ağızdan aynı küfürü edip onu yolcu edeceği kaçınılmaz.. Umarım artık serinin önündeki duvar olmaktan çıkarır Siu..
Artık o kafada olduğunu sanmıyorum Baamın ölüm katına gelme sebebi rachel değil kendisi için. Rachel olsa trenden inmeden önce baam yura ile anlaşma yoluna gitmezdi asla...
İnşallah öyledir zaten serinin başında Rache almanca da intikam anlamına geliyor diye intikam kurguları vardı bir nevi rachel'in peşinden gitmesi intikam için kuleyi tırmandığını gösteriyordu.. Artık intikam kurgusu tuttuğuna göre rachel'in bir rolü kalmadı gibi o yüzden bu katta ölmesi iyi olurdu..
Rachel'ın şuanki rolu arlenle aralarındaki bağ nedir.
Bu Karaka'nın amacı neydi tam olarak.Fug içinde olmasına rağmen Fug avcısının peşinde unutmuşum oraları.
Birde Wangnan bu kral Zahard'ın oğlu çıkacak sanırım.

Headon konuda geçince hatırladım.İlk katın gardiyanı basit duruyor ama çok mu güçlü Enryuu'yu yakalayacağım falan diyordu galiba.
@Millennium Wizard

Baam'a dikenin verilmesine karşıydı. Baam bu gücü aldıktan sonra fug'un hedeflerinde ilerlemek istemeyebilir, ihanet edebilir düşüncesiyle Baam'la dikeni eritip ikisinden kuralsız bir ateşlemeli silah yapmak ve bunu kullanarak ölümsüz olan 10 aile liderleri ve Zahard'ı öldürmek.
Sen yazınca hatırladım uzun süre ara vermiştim silah mevzusu vardı doğru.Peki diğerleri niye engel olmuyor bu adama Fug içerisindekiler biliyordur.Neden karışmıyorlar bu avcıların hepsi kendi kafasına göre mi hareket ediyor yani.
Fug tek bir yerden yönetilen bir organizasyon değil anladığım kadarıyla. Amaç aynı olsada kullandıkları, ilerledikleri yollar farklı olabiliyor.

Karaka'nın tarafında olan yaşlılarda vardı. Fug içinde üst mevkide olanlar yani. Maddog'un yaratıcısı olan kişi de destekliyordu Karaka'yı. Karaka bu silahı alırsa kendisine bir avcı poziyonu verir diyerekten yanlış hatırlamıyorsam. Zaten o olaydan sonra Jinsung Ha bu yaşlıların hepsini öldürmüştü.
Benim aklımda şey olarak kalmıştı bu kısım; Atölyedeki Baam'ı ve Diken'i eritme olayından sonra Jinsung Karaka'nın karargahını basıyordu ve aralarında bu bahsi konuşuyorlardı. Jinsung Karaka'ya onu destekleyen yaşlılardan biri veya hepsinin biri tarafından öldürüldüğünü ve bunu yapanın kendisi olmadığını söylüyordu. Ben de o konuşmadan Karaka'nın onları ortadan kaldırdığını düşünmüştüm.

Sizin bahsettiğiniz Jinsung'un yaşlıları öldürme olayı buradaki olay mı yoksa başka bir yerde mi geçiyor? Başka bir yerde geçiyorsa rica etsem sayfa sayısını söyleyebilir veya linkini atabilir misiniz? Bir bakmam isterim de.
Eh zaten başka da bir yaşlıların öldürüldüğü olay yok, o olmalı. Karaka'nın onları öldürme sebebi de Mircea'dan çekinmesiydi. Plan başarısız olunca Mircea'ya ötüp suçun tamamını onun üzerine atmalarından korkmuştur. Yaşlılar gizlice suikaste uğrayınca da suç Ha Jinsung'un üzerine kalıyor, onları cezalandırmış gibi bir görüntü oluşuyor.
daha yeni bölüm çıkmadı.tek teorim

baamın Hz. Yusuf gibi annesi tarafından koruma güdüsüyle kuyuya kapatıldığı yönünde.
herhalde tekrar öldürüleceğinden korkmuştur.

Edit:zahard deyince aklima tek gelen sey
Bebek katili
Jinsung'un öğrencisine saldırdıkları için intikam vs. sebeplerden suçun Jinsung'un üzerine kaldığını veya atılmaya çalışıldığını biliyorum da, arkadaş Jinsung hepsini öldürdü diyince acaba kaçırdığım veya yanlış çeviriye kurban gittiğim bir yer mi var diye düşündüm.
Öngösterim daha çıkmadı mı.? Hep sen paylaşırdın yarın mı çıkar.?
daha düşmedi torrent shot ı yada dıer halleri

@Eustass Captain Kid Bu bölüm en çok konuşulan olmuştu sanırsam, ne kadar farklı değişik görüş yazmışım sürekli, başta bilgi kirliliği vardı. Ama bölüm de yorum yazamasak da çok güzel oluyor, acayip absürt şeyler çıkıyor. Zor olmuyor mu alıntı?

Bir de eski bölümlerden birinde bir şey dikkatimi çekti. Rachel Wangnan'dan ''Zahard'ın kanını taşıyan'' şeklinde bahsediyor. Ve bu bölümde gördük ki Zahard sarışınmış. Hangi blog yazısı olduğunu hatırlayamıyorum ama Karaka'nın sarışın olduğunu da bir yazıda görmüştüm sanki.
Sonuç olarak Wangnan ve Karaka prensesler gibi kan aktarımıyla değil de doğrudan Zahard'ın soyundan geliyor gibi gözüküyor.
Garam'ın ''Zahard kanı çok güçlü olduğu için çocuk sahibi olamıyordu '' lafı Zahard'ın kendini kral ilan ettiği antik bir zamanı kastediyor.
Karaka ise Hansung'a göre çocuk, yani belki de son birkaç bin yılda deneylerle Zahard'ın çocuk sahibi olmasını sağladılar. Ama Wangnan hiç shinsoo kullanamıyor veya Karaka da fiziksel olarak pek güçlü değil gibi. Yani bu çocuklar bazı açılardan kusurlu.
Veya Zahard'ın klonu da olabilirler, şerefsiz Siu Wangnan Karaka'yla karşılaşacağı zaman yüzünü kapattırdı :D

Bir de eski bölümlerden birinde bir şey dikkatimi çekti. Rachel Wangnan'dan ''Zahard'ın kanını taşıyan'' şeklinde bahsediyor. Ve bu bölümde gördük ki Zahard sarışınmış. Hangi blog yazısı olduğunu hatırlayamıyorum ama Karaka'nın sarışın olduğunu da bir yazıda görmüştüm sanki.
Sonuç olarak Wangnan ve Karaka prensesler gibi kan aktarımıyla değil de doğrudan Zahard'ın soyundan geliyor gibi gözüküyor.
Garam'ın ''Zahard kanı çok güçlü olduğu için çocuk sahibi olamıyordu '' lafı Zahard'ın kendini kral ilan ettiği antik bir zamanı kastediyor.
Karaka ise Hansung'a göre çocuk, yani belki de son birkaç bin yılda deneylerle Zahard'ın çocuk sahibi olmasını sağladılar. Ama Wangnan hiç shinsoo kullanamıyor veya Karaka da fiziksel olarak pek güçlü değil gibi. Yani bu çocuklar bazı açılardan kusurlu.
Veya Zahard'ın klonu da olabilirler, şerefsiz Siu Wangnan Karaka'yla karşılaşacağı zaman yüzünü kapattırdı :D
Garam Zahard kanı cok güçlü geliyor lafının yalan olduğunu aslında Prenseslerin hic biriyle evlenmeyecegini falan söylüyordu. Eski aşkından dolayı. Bence çok güçlü lafı bir kılıf gibime geliyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık