Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God

Ha Jinsung'u Kurtarma Operasyonu Nasıl Sonuçlanır?

• Kullanılan toplam oy
    116
O Rachel'i Hell Joe çarpsın :D
Siu dan torpilli bir şey olmaz ona.

Bir şey diyecem.Şimdi bu trenin son durağı bura mı?Geri mi dönecek yoksa devam mı edecek?
Tren işinin daha bitmemesi lazım.Çoğu kişinin orada yapacak işleri vardı.
Rachellar trende emilly ile ilgili bir şey yapacaktı.
Bu şarkıcı adı neyse son katta bir şey yapacaktı.
Karaka trenin içinde bir yeri arıyordu.Ölü olan astıyla konuşurken demişti.Sonradan da giremediği bir yer bulmuştu.

Bizim bu bölüm ile ilgili öngösterimde yaptığımız yorumlar.
Bölüm efsane olacağa benziyor :/

Ekleme
Resimlerin tamamı daha çıkmadı
Baam çok yaşlı çıkacak demiştim öyle çıkacak gibi duruyor.:D
Biri şöyle bir şey yazdı.

Mağaradan önce Baam kırmızı saçlıymış ve Hwaryun`un babasıymış.

Ekleme
Kırmızı saçlı Enne Zahartd olabilir diye ekleme yaptı sonradan.

Biraz bekleyelim
Yok daha neler. Öyle bir şey olamaz. İmkansız.
Enne Zahard muhtemelen.

Ekleme
Baam`ın ilk aşkı kim :/
Bence hiç aşık olmadı. Rachel'a da aşık değil. Ama gördüğü ilk canlı oydu.:D Enne Zahard muhtemelen derken anlamadım? Baam mı Enne Zahard?
Baam hwa ryun'un babası diye görünce kalpten gidiyordum.
Bilgi karmaşası var çeviren biri çıkar yakında.

https://m.facebook.com/dongsu.oh
Herkes birşey diyor... Misal

Fug lideri kadın
Zahard buna aşık
Baam bu ikisinin çocuğu
Baam Enryunun öğrencisi
Baamın soyadı Grace
what??????
şok oldum...
enne zahard ile olan çocukları
wangan ve karaka mıymış...

+tüm 13 ay serisini toplayan zahardın sevgilisi mi oluyormuş?
imgurun link kırık başka link bulursan atar mısınız
Olaylar karma karışık oluyor sanırım.
Efsane troller dönüyor galiba her kafadan farkli ses cikiyo bir an once ciddi bir cevirisi gelir umarım
Ahreullen Grace

Arlena Grace
Yani Fug'in Liderli ile direk bir ilişkisi mi var? Ne oluyor lan? Jyu Vioele Grace zaten soyadını Mirchea Grace'in kini vermiştiler. Sanmıyorum bir iş var bunun içinde.
Sakin olun bence net çeviri çıkmadan bukadar heyecan yapmayın :)
Fug lideri Grace`in kardeşi ile Zahard`ın çocuğu diyen var.

Zahard tecavüz etmiş diyen var.

Neyse ben çıkıyorum :/
bu kadar da hariçten gazel okunmaz be :D
Fakeler havada uçuşuyor beaa :D
Aynen.. Biz de atalım bari.
Garam: Note that… What I can tell you from now on is – it’s just part of the story about you.

Bam: ..?

Garam: The stories I do not give you will be naturally learned when you become stronger and when you can be accountable.

Bam: What a minute.!

Garam: I know. How unqualified people are curious about themselves. But I can not tell you anything more than you can carry. Then you’ll be ruined. That does not mean too much. If you do not get lost you’ll know everything.

Bam: …….Yeah.

Garam: If so, you are the king of the tower. How much do you know about Jahard?
Ne yaziyor burda hacı.
Baam zahardla arlen gracenin oğlu çıkabilir
Cok buyuk hayal kirikligina
Ugradim.seriyi birakiyorum.seçilmiş kişi muhabbeti açmıyor beni.
Baamın Gerçek adı Jyu Viole Grace Annesi Arlen Grace Zahardın İlk aşkıda Arlen Grace ve Bir çocuğu var.
Mirchea ile ne bağlantısı var acaba Arlen' in.
Zahard şerefini görüyor musun? Güçlü güzel taşıyıcı arıyormuş kendine, her şey bu yüzden yasak yani. Prenseslere zorla sahip olur gerekirse, Yuri için kan çıkar yalnız. Kendi kuyusunu kendi kazıyor, çocuk babasına meydan okur ve destansı bir savaş sonunda kazanır. Klasik hikaye olmasını sevmedim.
Kardeşi olduğunu tahmin edebiliyorum. Daha açıklamaları bitmedi Garamın sonuçta
Jyu Viole Grace Bu oyunu bozar aga.
Benim de hoşuma gitmedi. Yalnız Arlen Grace Prenses miydi?

@_ShiroYasha_

Hmm anladım. İnşallah bir şeyler farklıdır. Çünkü Zahard'ın oğlu olması klişe oluyor.
Ben artık klişe bulmam çocuk olmasını bu durumda hem zahardın hem fugun yasal varisi baam.
Aslında Mangaka göz kırpmıştı. Zahard'ın amblemi olsun oraya konulması olsun felan. Ama insan daha derin bir şeyler arıyordu TOG'dan.:D
Bölümler çıksın anlarız, kim prenses kim kral ortalık karıştı, ama kesin olan bir şey var ki seri şekil değiştirdi, artık olaylar hızlanır.
şimdi nephie ile konuşurken jeton düştü. Zahardın değil çocuğu baam ilk aşkı arlen grace di çoçuğu vardı. Arlenin . Babası kim ulen :D
Baam olayı kötü oldu ya bence.:D
Baam yok artık Jyu viole Grace var :D
Arlen'in çocuğu olduğu doğru. Ama Zahard'tan olduğu mu doğru değil? :D
Ya bırak içten içten bunu istiyordun sen, illa ana karakter babası kral olacak. Sokak çocuğu gariban biri başaramaz zaten bir şey. O zaman Rachel bunun hizmetçisi olabilir, duymadın görmedin olayı gibi. Baam'ı kullanıp kuleyle ilgili plan yapmış olabilir ya da Rachel üzerinden Fug plan yaptı. Baam'ı oradan kurtarmak için. İşler çok karıştı.
Olaylar Çözüldü. Zahard Luslece kuleyi tırmanırken ihanet etti. Luslec intikam için fugu kurdu. Peki ya bu ihanetin kaynağı Arlen se...
Yok lan kötü oldu. Klişe olur. İnşallah farklı bir şeydir.
Klişe filan yok zahardın çocugu deıl baam
Güzel içime su serptin.:D
Gene diyorum Zahardın aşık olduğu kadın Arlen Grace. Ama Arlenin Bir çocuğu vardı.
Bu Fug'un Baam'a bakışını da açıklar, Ha Jisung gibi derinler belki biliyordur ama Karaka gibi düşük seviyelerin veya bir tarafın haberi yoktur. Baam'ı öğrense Fug diz çöker. Zahard tam pislik çıkacak. 10 aile zaten pislik.
Aynen yaşlılar biliyordur. Zaten Baamın gerçek kimliğini adama gerçek adını vermişler zaten.
Bakalım şu an için ne desek erken.
Çevirmeye başladım arkadalar, 1 saate atarım.
baam saf kan fug çıktı.20 kat testinin sonunda kat yöneticisinin baam prens demesi anlaşıldı. Su altı balığıda bizim ikinci kattaki kahvekolik Yu Han Sung

- Zahard falls in love with Arlen
- Arlen loves someone else, and they give birth to Baam.
- Zahard gets pissed, and seals this love child away.

Olayın özeti bu işte.
Baam Mirchea'nın oğlu galiba. Arlen'de haliyle kocasının soyadını almıştı.:D
Zahard seviyormuş ama Arlen başkasına bakmış, buna yüz vermemiş. Gitmiş Baam'ı doğurmuş. Zahard da benim olmazsan seni kimseye yar etmem deyip mühürlemiş.
aynen olayın özü o.
Baam mirchea'nın oğlu da , yeğeni de torunu da çıkabilir :D
hala baamın neden hatırlamadıgı yada bunları bilmmedigiyle ilgili bilgi yokmu ??
Babası Zahard değil, annesi kesin. Hmm...
Phantaminum olmasın babası? (Noshitsherlock.jpeg)
Mirchea Arlen nin kardesi,babasi falan olsa fug un amacinada uyar aslinda
Arlen kardeşi çıkarsa daha güzel mi olur? Zahard tecavüz etmiştir falan... Senaryolar çeşitlendirilebilir.
Selim bu senaryolardan bahsediyorsun sürekli.:S
1. There are three pieces of thorn out of FOD.
And there's one more undiscovered last piece.( This is what Rachel is trying to find.)

2. Karaka and Hell Joe. Those two are hilarious.

( Karaka likes News channel.)

3. Princess system is to chose bride of Zahard. Because Zahard cannot normally breed.

4. First generations of Princess were all killed.( And now i understand why Arie Hon Zahard is currently missing.)

5. Magic power of 13 month series make Princesses kill each other.

6. It was Zahard who made Enn crazy.

7. Because Zahard was bastard who hate sex.

8. The reason he became sexless is his first love, Arlen Grace.

9. She is mother of Baam.

---------
Ekleme

13 ay serisinin gücünden dolayı prensesler birbirini öldürüyorlarmış.
İlk jenerasyon prenseslerin hepsi ölmüş.

Aslında prenses sistemi Zahard ile evlenmek için yapılmış.
13 ay serisini toplayan ile Zahard evleniyormuş. Enne bunu toplamaya niyetlendiğinden Zahard onu delirtmiş.(?)

Zahard Arlen'den dolayı çiftleşemiyormuş. Sexten nefret ediyormuş.
Arlen Grace'te Baam'ın annesi oluyormuş.(Önceki sayfada uzun uzun konuşmuşunuz zaten.)

Diken'in 3 parçası varmış.
Karaka'nın yanındaki Beyaz saçlı adam Hell Joe

---
Şu an için dağınık bilgiler ingilizce çeviri hala yok piyasada :/

Ekleme 2
Bu arada 20+. kattaki Arlen'in eli ile bu Arlen Grace'n bir bağlantı var mı acaba.
Tecavüz mecavüz ne ayaksın len :D
Çok uzunmuş ya, Hell Joe da çok küfür ediyormuş yapacak bir şey yok :D
Garam: Öncelikle sana anlatacağım şeyler gerçeğin kendisinden başka bir şey değil. Sana şu an anlatmadığım kısımları ileride bunun sorumluluğunu alabileceğin zaman zaten öğreneceksin.

Baam: Bekle ben sadece…

Garam: Evet biliyorum, bir kuralsızın kendi kimliğini ne kadar merak ettiğini. Ama sana kaldırabileceğinden fazlasını anlatamam, eğer anlatırsam bu seni mahveder.

Üzülmene gerek yok, eğer ortadan kaybolmazsan her şeyi öğreneceksin.

Baam: Anlıyorum.

Garam: O zaman hadi başlayalım, Zahard hakkında, kulenin kralı hakkında ne biliyorsun?

Ölüm Katında bir yer

Yura: Neredeyiz?

Karaka: Ölüm Katının içindeyiz.

Yura: Demek burası Ölüm katı.

Karaka: Dikkatli olsanız iyi olur. Burası ruhlarını kaybetmiş ölülerin bulunduğu yer. Seviyecilerin hayatları bile tehlikede.

Yura: Oh peki, Lord White’ı dışarı çıkarmam gerekir mi?

Karaka: Henüz değil, Eğer Muhafız ortaya çıkarsa siz üçünüzle ilgilenmem gerekecek. Ne kadar az o kadar iyi.

Yura: Bu arada Lord Karaka, aldığımız bilgiye göre Ölüm Katına girebilmek için birinin ruhunu feda etmemiz gerekiyormuş. Bunu yapmamız gerekmiyor mu?

Karaka: Sadece bir kişinin değil, Ölüm Katına giren herkes ruhlarını teslim etmesi gerekir.

Yura: Huh?

Karaka: Endişelenme, gizli bir yola doğru gidiyoruz. Bu yüzden düşman ortaya çıkarsa diye bile endişelenmene gerek yok.

Yura: Peki! ( Bunu hiç beklemezdim, Ölüm katına bir Avcıyla girmek… Bu arada acaba trene nasıl binebildi? Ondan yayılan devasa miktarda shinsoo enerjisini sadece yanında durarak bile hissedebiliyorum. Eğer o da bizim gibi Dikeni ele geçirmek istiyorsa onu durdurabilmemizin imkanı yok… Planımızı değiştirsem iyi olacak.)

Wangnan: ( Fug’ın Karakasıyla beraber … Siktiğimin kodamanı yüzünden planıma göre onları arkadan vurmak zor olacak. Burada bulunma amacını öğrenmem lazım.)

Yuri: Hell Joe..? O da ne sikim demek?

…… : Güney şehrinin şu anki yöneticisi. Burası kuzey ve güney olmak üzere ikiye ayrılıyor.

Kuzey kısmı Gran Dree tarafından yönetilirken güney Hell Joe’nun hükmü altında.

Güney Şehrinin yöneticisi Hell Joe bir diktatör gibi… O yüzden orada yaşayan herkes ondan korkar.( Zalim bir diktatör halkına kan ağlatıyor :D ) Her zaman kendini haklı görüp başkasına hiç güvenmeyen biri. Eğer birinden hoşlanmazsa onu ‘’Sonsuz Hapishaneye’’ gönderir.

Aslında Hell Joe, güney şehrinin çapulcusuydu. Katın sonunda ‘’Geçit’’ denen, dışarıdaki shinsooyu içeri çeken bir yapı var. Orada uzun süre çalıştığı için ‘Geçitle’ ilgili her şeyi öğrendi.
Güney şehrinin eski hakimi Gran Desa, ona güvenmeye başlayıp Geçidin idaresini ona verdi.( Geçit derken Hall- Hell le kelime oyunu yapmış yazar.)

Ama bu onun için yeterli değildi. Hell Joe oranın lideri olduktan sonra yapıyı istediği gibi değiştirmeye başladı. Geçidi kontrol etmek, güney şehrinin shinsoosu ve oradaki hayatı da kontrol etmek anlamına gelir.

Be gerçeği fark eden Hell Joe, oranın kontrolünü tamamen ele geçirip, Gran Desa’nın adamlarını da kendi tarafına çekti. Daha sonra onun astları oldular ve Hel Joe kalenin de kontrolünü ele geçirip Güney şehrinin hakimi oldu.

Yuri: Demek olay bu. Peki sen neden onun ölmesini istiyorsun? Eğer bu basit bir intikamsa Fug’ın rehberinin karışmasını gerektiren bir sebep yok.

….. : Aslında Hell joe Dikenin parçalarını taşıyıp, Fugla işbirliği yapıyor.

Yuri: Diken mi? Baam’ın kullandığı şeyi mi kastediyorsun?

….. : Evet, Lord Viole parçalardan birini kullanıyor.

Koon: Dikeni keşfedip onu dışarı çıkaranın Hell Joe olduğunu mu söylüyorsun?

….. : Onu ilk keşfeden bir Göz canavarıydı, o şeyi isteyen biri olduğunu öğrenince Hell Joe onu oradan taşıdı. Elimizdeki bilgiye göre, Dikenin 3 parçası var. Birini Lord Viole kullanıyor. Ama diğerleri bulunamadı. Son parçanın Ölüm katının derinliklerinde olduğu ve Hell Joe’nun bile onu bulmakta başarısız olduğu söyleniyor.

Yuri: Yani Hell Joe ‘nun son parçayı bulamadan ölmesini istiyorsun.

…. : Evet! Böylece Hell Joe’nun Lord Viole’ye zarar vermesini önleyebiliriz. Ve Viole hala onunla başa çıkamayacak kadar zayıf.

Sen Lord Viole’ye yardım etmek için burda olduğundan, bu iş senin içim anlamsız değil. Sen bu konuda ne düşünüyorsun?

Yuri: ( Hmmm.. çok fazla şüpheli şey var ama sanırım başka bir yol yok) Peki anladım.

….. : Oley!

Evan: Prenses, yabancı birinin isteğini öylece kabul edemezsiniz!

Yuri: Öyle mi, peki ne yapmamı istersin? Yoksa onun yerine sen rehberlik edebilir misin?

Her neyse sadece doğru yolda olduğumuza emin ol ve Baam’ı bulmak için de yardım et.

….. : Peki hanımefendi.

???: Umm… Mr. Joe çizgiromanlarınız henüz bitmedi mi?

Hell Joe: Rahatsız etmeyin dedim.

???: Ama efendim! Fug’ın avcısı Karaka buraya geliyor! Söz verdiğiniz diken parçası için olduğunu tahmin ediyorum.

Hell joe: Öyleyse ne olmuş, hiçbir şey bulamadık. Elimizde olmayan bir şeyi nasıl verelim?

???: Ama verdiğiniz söz….

Hell Joe: Söz mü? Bizi bu çöplükten çıkaracak olan söz mü?

???: Evet Lord joe, o söz.

Hell joe: İlk parçayı verdiğimizde ne değişti ki? Sadece şu lanet olası televizyon ve aylık çizgiromanlar var!

Ama Ölüm katına giden gizli bir yol bulduk! Geldiğinde bunu ona söyle! Daha fazla işbirliği yapmayacağım!

Dikeni kendi başına bulsun! Şimdi siktir git başımdan, çizgiroman vakti.

???: Peki o zaman… En azından dinlenirken bu konu hakkında düşünebilirsiniz….

Hell Joe: Sağır mısın amk? Siktir git!

(Adamlarının kendi aralarında konuşması)

Böcek: efendim Karaka geldi, Lord Joe?

??? : Ama Mr.Karaka… biraz bekleyin ve…!

Karaka: Boşa harcayacak vaktim yok. Eğer kayıpsalar bulmak zorundayım zaten. Onlar da dikenin parçasını hedefliyorlar.

???: Ama şimdi biraz meşgul! Uzun yolculuğunuzdan sonra şöyle güzel bir çay iyi olmaz mıydı?

Karaka: Bir yabancının ikram ettiği şeyi hiçbir zaman yemedim. Kapıyı açın.

Uzun zamandır görüşemedik Hell Joe. Sana gönderdiğim hediyeler hoşuna gitti mi?

Hell Joe: Karaka, gerçekten de sende cesaret
var.

Karaka: … problem mi var? Sonraki parçayı ele geçirmek için istediğin her şeyi verdimi düşünüyordum.

Hell Joe: Kapa çeneni! Verdiğin söz beni burdan çıkarmaktı!

Karaka: Bu basit bir şey değil. Birinin ruhunu geri almak büyük bir iş olurdu.

Hell Joe: Siktir git! Daha ne kadar beklemem gerekiyor? İlk parçayı bulmamdan bu yana uzun bir zaman geçti!

Ve şurdaki televizyon sadece haber kanalını çekiyor! Niye haber kanalı niye!

Ben komedi ve bir sürü dizi istiyordum!

( Hell joe büyük bir şok dalgası gönderir, bu Karaka hariç herkesi geri savurur)

Wangnan: ( Bu da neden bahsediyor?)

Hell Joe: Ne zaman şu kahrolası televizyonu izlesem, yüzüm ifadesizleşiyor!!

İstemediğin bir kanalı izlemek zorunda kaldığında ne hissettiğimi biliyor musun? Androssi Zahard bile bu günlerde gözükmüyor!

Takım elbiseli saplar mı izlemek istediğimi sanıyorsun!!

(Karaka ağırbaşlı bir tavır takınır)

Karaka: …. Ben sadece haberleri izlerim. Kuledeki en eğlenceli şey haberler değil mi?

Hell Joe: Mına koduğum dede kılıklı veledi! Kendini boşa zorlama. Beni burdan çıkarmadan, tek kelime bile ikna sözünü dinlemeyeceğim.

Karaka: O zaman başka çare yok. Sadece beni izinsiz girenlerin yanına götür. Eğer yaparsan her şey istediğin gibi olacak.

Hell Joe: Sen de mi sağırsın amk!

Karaka: Sağır olan sensin. İçlerinden biri seni buradan çıkaracak olan anahtar gerizekalı.

Baam: Zahard hakkında mı? Onu hiç görmediğim için sadece duyduğum şeyleri biliyorum. O da bir kuralsız, kuleye girdikten sonra 10 aile liderleriyle birlikte kuleyi tırmanmış. Gözeticilerle anlaşma yapıp kulenin kralı olmuş. Ölümsüz bir bedene sahip, Shinsoonun hakimi ve Fug’ın düşmanı. Tüm bildiğim bu.

Garam: Evet, Kuleyi fethedip yeniden şekillendiren yüce kral. 134 katın tamamını yöneten büyük savaşçı. Kulenin insanlarına karşı merhamet edip kral olmaya karar veren adam.

Ama kanı çok güçlü olduğu için çocuk sahibi olamıyordu. O yüzden Po Bidau Gustang bir öneriyle geldi:

Kanını yetenekli kızlara aktarıp onları rekabet ettirelim. Hayatta kalan son kişi senin gelinin olsun

Bu şu anki prenses sistemi. 13 ay serisine sahip olmak, uygun olduğunu gösteriyor.

Tüm seriyi toplayan kişi Zahard’ın gelini olacak ama henüz hiçkimse bunu başaramadı.

Bu Zahard ve bizim hikayemiz ama gerçek farklıydı. İlk nesiller 13 ay serisinin gücü yüzünden yok oldu.

Rekabet kanlı bir hal alınca 10 aile liderlerinin arası bile bozuldu.

Ben seçildiğimde amacı unutulmuş bir katliamdan başka bir şey yoktu.

Kardeşler birbirlerini tekrar tekrar öldürürken sonunda bu trajediyi sona erdirecek dahi ortaya çıktı.

İsmi Enne Zahard’dı. 10 Aile liderlerinin sahip oldukları en güçlü evlat.

Renksiz Aralıkla onurlandırılan prenses resmen karşı konulamazdı, Aile liderleri bile bunu kabul etti.

Ama bir andan delirdi. Rastgele insanları öldürmeye başladı. Sonuç olarak bir labirente( çıkmaz yol, dolambaçlı yol) mühürlendi.

Onun bu hale gelmesine inanamadım ve sonunda onu bulup onunla tanıştım. Bana Zahard’ın sırrını anlattı.

Baam: ????

Garam: Zahard aslında evlenmeyi hiç istemedi, Prensesleri oluşturmak kederlerin tekrar yaşanmasından başka bir şey değildi.

İlk nesillerin ölümü Zahard’ın kontrolündeki bir trajediydi.

Gerçeği fark ettiğinde Enne onun karşısına çıktı ve bu üzücü sırrı öğrendi:

Aslında Zahard’ın hiç unutamadığı bir ilk aşkı vardı.

Baam: İlk aşkı?

Garam: Evet, ismi Arlen Grace’ti. Bu trajediyi başlatan ve seni doğuran kadın.
garam ile baam muhabbeti yeterdi sadece. Hepsini çevirmeseydin :D
Bu çeviriye göre Baam'ın kimin oğlu olduğu belli değil. Arlen'in başkasını sevdiği kısım da yok önceki sayfalarda söylendiği gibi. Hala daha Baam'ın Zahard'ın oğlu olma ihtimali var görünüyor.
Zahard evlenmeyi istemiyorsa Prenses sistemi niye oldu ki?
Fug un 1. tanrısı bu arlen grace in kardeşi felan her halde babası kim cıkacak acaba
Harem ve açgözlülük.
Tam olarak cevabı bu değil gibi hacı.
Prenseslerin birbiri arasında savaşıp durduğu bir döngü
İyi ama Zahard evlenmek istemiyorduysa bu sistemin kurulması mantıksiz oluyor.
Evlenmek istemiyor bu yüzden 13 ay serisini toplamayı da bahane yaptı,13 ay serisini toplamaya başlayan biri çıkınca o kişiyi de ortadan kaldırıyordu örnek enne zahard ve 13 ay serisinin ilk nesli
Anlıyorum ama hala daha ne amaçla bu sistem var anlamış değilim. Böyle bir sistem olmasa bunlara da gerek kalmayacaktı. Zahard görünürde böyle olmak mı istemiş yoksa bir baskı mı oldu. Böyle sistem var amacı belli olduğu halde Zahard istemiyor. Zahard' in istemediği bir şeyi kim ona dayatacak?

Benim aklımda burası oturmuyor.
Belki adam utanıyor :mad:
Ne gördüysem onu çevirdim, diğer şeyler kullanıcıların kendi yorumları daha çok. Ayrıca cletus da GoT'den Lyanna Stark - John Snow benzetmesiyle bilgi kirliliği yapmış. :D
Dikenin ilk parçasını bulan göz canavarı dedikleri Hockney'miş.
Enryuu nasıl biriyse adamın dikeninin bir parçası bile ayrı bir güç bahsediyor haha.:)
ZAhard niye istemesin, en güçlü prensle aşk yaşayıp oğlu ile kuleyi ele geçirecek.
Baam demek ki prenses sistemi ortaya çıkmadan önce doğdu. Bu da Zahard'ın kuleyi yeni fethettiği zamanlara denk gelir.
Anlamadım. Kulenin zaten Kralı. Zahard' ın evlenmek istemediği ortada. O yüzden çoğu ölmüş. Hatta imkansız olsun diye 13 ay serisinin hepsine sahip olanı sececeklermis. Başaran biri olmuş Enne ona da Zahard gerçeği anlatmış. İsteseydi Enne ile zaten başarılı olacaktı.
Bir yerde işler ters gitmiş olabilir. Zahard'ın arkasından kuyusunu kazanlar ya kıskananlar bir oyun çevirmiştir. Enne dillere destan bir şey çıkacak gibi ama.
Şimdi Baam Zahard'ın ilk aşkı olan Arlen Grace'in oğlu. Buradan yüksek ihtimalle Zahard'ın oğlu olduğu fikrini öne sürebiliriz. Baam'ın bulunduğu mağaradaki Zahard sembolünden de Zahard'ın Baam'ı oraya yerleştirdiğini düşünebiliriz. Hal böyleyken Rachel denen dümbük o mağaraya nasıl girebiliyor? Rachel gizli axis olabilir mi?
Bu tip serilerde, kandan gelir guc. Daha oncede demistim. Belki klise ama, baam zahardin oglu olmasiyla daha makul hale gelir.

Simdi, dusunun kulenin bir krali var. Guc onda yetki onda. Ustelik olumsuz. Birinin onun yerine gecmesi icin, tum mutlakiyet rejimlerinde muhakkak kardesi veya cocugu kullanilir. En kolay yol budur... yada toplu savas.

Ustelik garam anlatirken eklemis. Zahardin kaninda buyuk guc var diye. Prenseslerin guclenmesini dusunun basit deneklerken... baamin orjinal gucunden korkan, o canavari dusunun...

Burda ihtimaller ikiye iniyor; Bir, zahard arlene tecavuz etti, baamida kendine rakip olmasin diye muhurletti.

Iki, arlene baamin su anki kaderiyle iliskili birini sevdi, ondan cocugu... zahardda annesini oldurttu.

Ikinci secenekte en guclu adaylar; arlene soyismini vermis olabilecek mircea olabilir.

Bence daha guclusude, dikenlerin orjinal sahibi enryuda olabilir.

Yinede ikinci secenekte baam prens olmuyor. Orjinal olmayan prensin bir anlami olmuyor. Baam zahardin oglu olmali ve zahardi indirmek icin yurumeli. Eger zahardin orjinal kanina sahipse, ustune annesinden gelen iyi ruhaniyetle istedigi herseyi gerceklestirebilir.

Trende, gardiyanin zahardla onun arasindaki belirledigi farkta, annesinden ona gecenler olabilir. Bu sartlarda, mircea baamin dedesi veya dayisi olabilir. Kardesi veya kizi icin baama sahip cikiyor olabilir. Eger urekte baama yardim eder ve ekstradan enryunun gucunu alirsa baam zaten kuleyi fetheder.

Dikkat edin ilk secenekte, zahard babasi bile olsa, araya baska biri girmis olmali ve bence buda enryu olmali. O zaman hersey yerine oturur. Enryunun gucu, zahardin kani, annesinin sevgisi ve on aileden gelen bozulmamis koon veya yihwa gibi hatta aristokrasiyi umursamadan rak gibi arkadaslar...

Rachelde öldümü, on numara olur :)

Ben simdilik boyle dusunuyorum.
237.bölüm
Garam:Sanırım gitmek zorundayım. ‘Ona’(her) bir söz verdim. O çocukla şahsen görüşeceğim.
Ve onun söylediği gibi, bu çocuk kulenin gerçek kurtarıcısı mı görmeliyim.

Konuştuğu kadın Enne Zahard'mı ?
Baam neden kurtarıcı olarak görülüyor... Zahard için önemli biriyse neden hapsedildi.
Rachel ne ayak :/

Enryu babası olamaz bence,sui enryunun pek gözükmeyeceğini söylemişti bu yüzden böyle bir rol alması zor zaten enryu zahardan sonra kuleye girdi burada da bir karmaşa var ama asıl sorun net bir kronolojik sıranın olmaması
siz sevdiğiniz kadından olan bir çocuğu mağaraya mı kapatırsınız?
Ayrıca kurtarıcı derken prensesleri kurtarmasından bahsediyor olabilir.
Rachel'ı da fug eğer gerçekten de baam, luslec'in oğlu falansa prenslerini kuleye kuralsız olarak sokabilmek için kullandıkları birisidir diye düşünüyorum.
Şahsi görüşüm şudur konuştuğu kişi ve bunları anlatan kişi ennedir. Zahard için önemli biri değil baam zahardın arlen'e öfkesi sonuçu kaçırılıp mühürlendiği bariz bu durumda. Baam prens ama Fug'un prensidir.
Hala Zahard'ın çocuğu gibi saçmalıklara bu bölümü okuduktan sonra nasıl diretiyorsunuz onu anlamıyorum.
Zahard aşıkdı ama arlenin bir çoçuğu oldu... Gayet açık burda Zaharddan olmadığı tipik shounen mantığı körü körüne yok bu seride.
Zahard kendisine yüz vermeyen Arlen Grace'e tecavüz etmiştir. Arlen Grace hamile kalmış ve çocuğu doğurmuştur sonra intihar etmiştir.
Zahard yaptıklarına pişman olmuştur hayatının aşkı artık ölmüştür. Artık onun için herşey anlamsızdır.
Zahard bir daha başka bir kadın ile ilişkiye girmeyeceğine yemin eder ve gardiyandan yardım istemiştir ve gardiyan shinsoo sayesinde Zahard'ın karşı cinse ilgi duymasını engellemiştir.
Zahard artık Baam ile yanyana kalmıştır. Baam'ı gördükçe Arlen'i hatırlamaktadır ve paranoylaşır. Bunun yanında kendi kanından geldiği için Baam'ın inanılmaz güçlü çıkacağı açıktır.
Annesinin intikamını alacağından korkup onu mühürlemeye karar verir.

Ekleme 1
Tek sorun Zahard'ın gardiyan tarafından kontrat ile korunması :/

Ekleme 2
Baam'ın fransızcada anlamı tecavüz müymüş neymiş o yüzden bu söylem çok dolanıyor.

Ekleme 3
Düşündümde bence de Baam Zahard'ın oğlu filan çıkmayacak.
Kardeş sen tecavüze takmışsın birşeyler felanmı yaşadın sen
Ben de şöyle bir teori atayım ortaya o zaman. Arlen başkasından Baam'ı doğurdu. Zahard'da hem Arlen'i hem kocasını öldürdü, Baam'ı da yanına alıp işkence ediyordu sürekli. Daha sonra Phantaminum Zahard'ın sarayını bastı ve Baam'ı kurtardı. O yüzden Zahard'a dokunmadı.
Orayada yazdım forumda Baam'ın anlamız tecavüz anlamına geldiğinden buna gönderme olabilir dedim.

Tower of god serisi One piece serisi gibi çocukça bir serisi değil Angel açıkça dedi 10 Aile üyeleri dış kuledeki kadınlara tecavüz ediyor diye böyle birşey çıkarsa çok şaşırmam diye attım ortaya.

Birşey yaşamadım :mad:
Düşünce dogru ama önceki yorumlardada tecavüz tecavüz tecavüz diyince birşeyler yaşadın sandım :S
O kadar yorumda 2 kere dedim. Diğerlerini başkaları yazdı :mad:
Öncek yorumlarda Daredewill bahsediyordu tecavüz ihtimalinden
Baam'ın değişik dillerde adına da, bakalım kim bilir neler çıkacak. Tecavüz ise boşuna değildir, planlı yürümüş.
Tecavüz tarzı bir olay olacağını sanmıyorum. Zahard`ın Arlen`nin peşinden kuleye tırmanması gibi bir olay olabilir. Kule kendisine değişim getiren insanları seçiyor, ama kuleye giren insanlar genelde kendi amaçları için giriyorlar ki bunlardan ikisi birilerini takip ettikleri için girdiler.

Sanki Zahard kuleye tırmanırken temiz ve iyi biriymişte, 134. katta bir şeyler yaşıyor ve tamamen değişiyor. Luslec`in ilk başlarda bunlara yardım etmesi daha sonra durumları değişmesi bana kalırsa 134. katta Arlen ile Zahard arasında olanlardan sonra başlıyor.

Bu arada google translate te arattım ama fransızca baam diye bir kelime bulamadı.
violé = tecavüz (fransızca)
Luslec ile Zahard sonuna kadar tırmanmadı. Bu olaylar kuleye tırmanıldığı sırada gerçekleşti ve meşhur ihanet yaşandı...
Evet, ismi Arlen Grace’ti. Bu trajediyi başlatan ve seni doğuran kadın.
Zahardla Arlen'in çocukları olsa trajedi neden başlasın ki bu olaylar yaşanırken zahard kulenin en güçlüsü veya 2.si üzerinde baskı yapacak biri de yok,Arlen başkasını sever ve o kişiden çocuğu olur bunun üzerine zahardın verdiği tepki trajediyi başlatan şey
Blog yazısında bunu görünce acaba kulede zaman dışarıdakinden değişik akıyor olabilir mi diye aklıma gelmişti ama pek ihtimal vermemiştim, şimdi daha olası gözüküyor.
@Eustass Captain Kid
Yine blog yazısında şöyle demiş de belki gerçek niyetini gizlemek içindir sadece :D
Olabilir zaten Baam'ın mor rengi ile ne alakası var ki. Mor renkli bir saldırısı olsa anlarım. Mor rengi seviyorum o yüzden koydum dese yine anlarım. Ama neden mor onun hakkında birşey dememiş.
Sanki birşeyler gizlermiş gibi :mad:

Ekleme
Birde Violet dememiş direk Viole demiş. Üstüne basa basa yani.

Ekleme
Violet ... Mor (ingilizce/fransızca)
Viole... tecavüz (fransızca)
Violence... şiddet,ırza tecavüz (ingilizce/fransızca)
kim birisinin isminin anlamını tecavüz koyar DD
Baam'a o ismi koyan Fug'taki adamlar. Jyu ne anlama geliyor bilmiyorum ama Tecavüz ve annesinin soy adını koymuşlar. Zahard için bir uyarı, krallığının yıkılacağına dair bir gözdağı gibi düşünülebilir. Ya da bu çocuğun yaşadığını ve intikam için Fug tarafından eğitildiğini Zahard'a hissettirmek için seçilmiştir.
Grace Mirchea Luslec'in fugu kurmaktaki amacı Arlen Grace'in başına gelen Zahard tarafından yapılan muhtemel bir kötülüğün(tecavüz(?)) öcünü almak olabilir.

Her türlü Baam epey yaşlı biri oluyor, tahmini ne kadardır acaba yaşı, Ha Jinsung'tan yaşlı mıdır ki?
Baam kaç sene kendi başına kalmış o mağarada arkadaş o kadar yalnız kalmışken Rachel'in bu çocuğun her şeyi olmasını daha iyi anlıyorum şimdi o kadar kolay vazgeçememesi daha normal gelmeye başladı :( ama yinede Koon ağzını yüzünü bıçaklasın o alçak kadının Rak'ta kafasını mızrağına geçirip zafer narası atsın :ehe:
Yalnız demiştim demekten haz almam ama demiştim Baam çok yaşlı çıkacak diye.
Bende velede bak dünkü b.k bugün neler yapıyor diyordum artık Baam yok Baam abi var ihtiyar kurt :D anlamadığım o prensesler bundan büyük duruyor ama muhtemelen Baam kadar yaşlı değiller nasıl oluyor bu o_O
Prenseslerden önce bu Arlen olayı muhtemelen.
Adori Zahard 6000+ yaşında oradan hesap edin işte.
Spoiler yememek için az az bakıyordum ama akıllara zarar şeyler dönmüş burada. :D Gerçi hala tam olarak bakmadım. Şimdi bizim Baam aşağı yukarı kaç yaşında oluyor ki?

@GeorgeRMartin
Hızlı gelişmesinin sebebi kuralsız olması ama sen yaşına bağlamışsın anladığım kadarıyla. Öyle düşünmenin sebebi ne?
Bir şey soracağım.Bu karaka,wangnan olayı açıklandı mı?Madem zahard diğer kadınlardan nefret ediyor.Bunlar nerden geldi?Prenseslere uygulanan işlemler ,prenslere de mi uygulandı?Zaten 10 aile ve zahardın yaptığı en büyük hata diye geçiyordu .Ne ola ki?
Prenses sisteminden önce doğmuş olması lazım.
Minimum 7000 yaşında diyebiliriz.

Karaka ve Wangnan`da muhtemelen çok yaşlı. Hell Joe`nin sözleri ona işaret.
Bu Baam kimin çocuğu belli değil. Şimdi bir grup diyor ki Zahard sevmiş ama Arlen başkasına bakmış, Zahard'da buna tecavüz etmiş. Baam'ın babası Zahar ve oğlunu mühürlemiş. Arlen de Mirca ile alakalı biri büyük ihtimalle. Vieole tecavüz demekmiş. Başka grup da diyor ki, Mirca'nın kızı akrabası ya da bu Arlen ve bir olaylar olmuş. Ortalık karışık yani.
Verdiğin cevap başka soruları doğurdu kafamda. :/ Bizimkinin hafızası mı silinmiş yoksa bebeliğinden beri o ilk bölümdeki gördüğümüz mekanda mı kalıyormuş? Yani kaç yıl Zahard'ın yanında kalmış acaba?
Onunla alakalı bilgi yok.

Zahard`ın ilk aşkı Baam`ın annesiymiş. Arlen Grace ismi.

Zahard ise Arlen ile aralarında ne geçtiyse kadınlar ile evlenmek istemiyor. Prenses sistemi aslında Zahard`ın evlenmesi için 13 ay serisini toplayan Zahard ile evleniyor.
Enne Zahard toplamaya başlıyor ama Zahatd bunu önlüyor.

Uzun uzun bakacaksan çeviri var ilk sayfada :/
Hacı bunları Garam anlatıyor yani Baam'ı maniple etmek için gerçeği biraz değiştirmiş olabilir veya öğrendiği gerçek eksik de olabilir. Değilse de hikayenin yarısını anlattı daha. Sen en iyi ilk sayfadaki bölümlere göz gezdir çünkü herkes farklı yorumluyor.
Şimdi serinin ana temelleri hep aşk mı oldu :/
prensesler
fug
zahardın kendini soyutlaması

Tamam soylu çıkacak dedikte bu kadarı da fazla lan, Lütfen baba Zahard çıkmasın.
Fugun kurulma amacınında bireysel intikam olması, pehh

la kesin bilgimi baamın, Fug lideri ile akraba çıkacağı?
lan bari fuga dokunmayın.

naruto gibi olmuş
her şey kakashı rin obito aşk üçgeninden kaynaklıydı. burda da bir üçgen

6000 küsür yaş nedir be abi :D
ulan @Alpamis istediğin oldu ha sonunda :S
@Elodin @Eustass Captain Kid @Daredewill
Cevaplar için sağ olun hacılar. İçim içimi yese de daha fazlasına bakmayacağım. :D Bu konuya girmem büyük hataydı. İşin yoksa şimdi bu bölümlerin gelmesini bekle. :(
la bu oğul Zhardın değilse niye mühürlesin, öldürür gider başka adamdan olan çocuğu niye yaşatsın?
harbi tecavüz olma olasılığı baya fazla

ahaha bazı arkadaşlar Urek niye 13 ay serisini toplamıyor diye soruyorlardı, nedeni belliymiş :ehe:
Hadi annesi dolayısıyla acıdı desek.
Niye mühürlesin ki kulede birine verir geçer.
Gücünden mi korktu desekte o yaşta neyinden korkacak.
Zaten gardiyan tarafından kontratı da var.
Çocuğuna kıyamamış :D
Dedesi mi yada dayısı mı bilmiyorum ama baya iyi mesaj vermiş te, bu baamın tabii bunlar hep teoride kim olduğunu nerden biliyor?
lan yoksa racheli bunlar mı yolladı dolaylı olarak o mağaraya ?

he dur demek baamı bu yaşlarda kaçırmış zahard, görünce bir şekilde tanımış olabilir.
La o zamanda rachel mağara varsayımı olmuyor, tüh.
İstediğim gibi oldu degil. Belliydi öyle olacağı. Bu yaşlanmanın durduğunu öğrendikten sonra ilk düşüncem buydu.
Şimdi bu Baam belli ki kule içinde doğmuş. Yani direk olarak kule sakini ce Zahard'ın kontratına tabii oluyor. Yani Zahard'a zarar veremez. Daha sonra kuleye kuralsız olarak giriyor.

Şimdi bu Baam kurallı mı. yoksa kuralsız mı? Zahard'a zarar veeebilir mi yoksa doğumunda ki durumdan dolayı kontrata tabii mi şu an?
adam

zahardı diğer kurallıların öldürememe nedeni shinsoo la alakalı bir şeydir. Gardiyanlar kurallıların shinsoo kullanmasını engeller katta olay biter. Mistik bir şey değil yani öldürememe şeyi bence.
ama baamın için shinsoo olayı gardiyan filan tınlamıyor yani öper
Benim merak ettigim şey baam mağaradayken rachel yanına geliyodu sonra başka yere gidiyodu hatta bazen dağlara felan gidiyolardı nerdeydi bunlar D
Bu durumda Baam epey yaşlı olmuyor mu sizce de?
Yuri'nin bile beş yüzlerinde olduğunu düşünürsek.
Prensesin soyledigi hersey yalansa aslinda. Zahard ve arlen birbirlerini seviyor ve baam bunlarin cocuklari ise ama beraber olmalarini istemeyen fug kurucusu kadini oldurup baam o magaraya saklayip zmani gelince zaharda karsi kullanmak istedi ise.
Baam kontrol etmek zaharda karsi doldurmak icin bu sekilde anlatiyor olabilir.
Yaşının kuledeki bir çok kişiden büyük olma ihtimali doğunca özellikle yanındaki at gibi prenseslerden öyle bir şey dedim espriyle vurgulamak için yoksa biliyorum Baam'ın özel olduğunu Urek'in rekorunu kırabilir bu hızla giderse 10 sene olmadı kulenin 1/3 ünü tırmandı bile :good:
Baam Phantaminum'un çocuğu olabilir mi?
(Kulede bir gün ortaya çıkmış,Zahard'ın sarayına girmiş ve kraliyet ailesinin birçok üyesini ve hizmetkarını katletmiştür.Sarayın bütün savunmasını aşarak içeri girmeyi ve Zahard ile yüzleşmeyi başarmasına rağmen,fiilen Zahard'a hiç dokunmadan ortadan kaybolmuştur.)
  • Bu bilgiye göre yeni bir teori ortaya atayım bende, Baam Arlene Grace ile Phantaminum'un çocuğu olabilir mi? Öyle ise buda neden Zahard'ın sarayına girmiş olduğunu açıklıyor.
Zahard Arlene Grace'ın başkasına aşık olduğunu anlar ve buna engel olmaya çalışır ama olmaz, bu sırada Arlene Grace'ın bir çocuğu olur ve Zahard'da durur mu, durmaz :D Baam'ı kaçırır Arlene Grace'ı elde etmek için ama hesaba katmadığı bir şey vardır Phantaminum Zahard'ın sarayına girmiş ve o olay ortaya çıkmıştır. Phantaminum'un amacı Zhard'a gözdağı vermektir. O yüzden Zhard ile Yuri el sürmez. Zahard ile anlaşma yapmış bile olabilir. Tabi bu teorinin de açıkları vardır.​
Sanki Baam prenses sisteminden önce doğmuş gibi o da binlerce yıl yapıyor Phanta olayı topu topu yurinin yaşı kadar olabilir 500-600 yıl falan yani arada çok büyük zaman kalıyor onun dışında bende isterim Phanta'nın veya Enryu'nun veledi olmasını :D
Bir ihtimal bekliyor insan:D.
boşuna hayal edip bekliyorsunuz bence :)
Hacı Baam'ın annesi Arlene Grace'miş işte, gerçi yazarın ağzından değil, bir karakterin ağzından öğrendik ama aksi belirtilene kadar doğru budur.

Bu bilgileri biraz irdeleyecek olursak:
Prenses sistemi Zahard'ın Arlene'e aşık olduğu tarihten sonra ortaya çıktığı için Baam'ın doğumu Zahard'ın krallığını ilan ettiği binlerce yıl önce gibi duruyor.
Türkçede o kadar net değil ama İngilizcede bir kişiden -dı'lı -di'li bahsediliyorsa o kişi ölüdür. Yani Arlene'in ölmüş olduğunu varsaymalıyız.
Zahard'la ilgili bildiğimiz diğer şeyse Gardiyanların Tanrısıyla karşılaştığında bir idealistken daha sonra değişip kendini kulenin kralı ilan edip bir dikta kurması. Yani bu değişim Zahard 43. kattan 134.e tırmanırken gerçekleşmiş.
Bu aynı zamanda Arlene Grace olayları zamanına da denk geliyor olabilir.
Grace Mirchea Luslec'e gelirsek hakkında bilgimiz epey kısıtlı ama 80li katlarda doğup diğer katların fethinde Zahard'a yardımcı olduğunu biliyoruz. Daha sonra ise Fug'ı kurup Zahard'a cephe almış.
Mirchea Arlene Grace'in kardeşi, babası, kocası hatta Baam'ın kardeşi bile olabilir sadece soyisim benzerliği olduğunu hiç sanmam, bu karakterler biribirleriyle gayet ilişkili duruyor.

Baam'ın babası konusuna gelirsek. Metinde geçen şey, Zahard'ın Arlene'e aşık olduğu ve bu kadının Baam'ın annnesi olması.
Babasının o olduğu anlamı çıkmaz buradan.

Bir de kesin olmamakla birlikte bu bölümden Baam'ın kulede doğduğu gibi bir anlam çıkıyor ama kimse madem kulede doğdu nasıl kuralsız diye sormamış.
Zaten işin aslı kuralsızın tanımı '' kulenin kapısını kendi gücüyle açan'' demek. Nerede ve kimden doğduğun önemli değil.
Eğer bu soyla aktarılsaydı 10 aile liderlerinin çocukları Enne, Yurin'in ikizleri ve adını bilmediğimiz daha birçok karakter de kuralsız olurdu ama değiller.

Benim düşüncem kulede zamanın dışardakinden çok daha hızlı akması. Yani Baam'ı annesi korumak için bir şekilde kuleden çıkarttı ve Baam'ın bebekliğinden günümüze kadar geçen süre neredeyse Zahard'ın imparatorluğunun süresine eşit.
Diğer türlü mantıklı olmuyor çünkü evet kulede shinsoo etkisyle yaşlanma duruyor ama kulenin dışında shinsoo olmadığı için Baam'ın binlerce yıl yaşlanmadan tamamen yalnız yaşamasının açıklaması çok zor.

Bence Rachel Baam'a yetişkinliğine kadar eşlik etmek üzerine gönderildi ve yetişkin olduğunda da onu kuleye sokmakla görevlendirildi.
Mantık çerçevesinde güzel bir yorum olmuş :good: ama gönül istiyor ki Baam Phanta'nın ya da Enryu'nun veledi olsun sonrasında da taktik maktik yok Baam Baam Baam dalıyoruz desin dağatsın kuleyi :D
Bilmediğimiz hala çok şey var umarım Garam hikayeyi anlatmaya devam eder.
Mesela Baam'ın kaldığı mağaranın kulenin dışında olduğunu biliyoruz ama Baam 43. katta gardiyanın kanındayken ''uzun süre yaşadığım yer gibi hissettiriyor'' derken kaldığı o mağarayı mı kastetti yoksa 2. katta eğitim aldığı yeri mi kastetti? Orada kendisine yerleştirilen Dikenin çekirdeği saklıydı ( 20 kat sınavında ortaya çıkan kırmızı şey) ve onun gardiyanı anımsatması mantıklı geliyor ama gardiyanla kulenin dışındaki mağaranın ortak yanı ne olabilir?
Garam neden Baam'ın kulenin kurtarıcısı olduğunu düşünüyor ve kim olduğunu hemen nasıl anladı falan. Gizemler açıklandıkça sayıları azalacağına artıyor :D

Bir de sallıyım belki tutar, Mircea Baam'ın üvey kardeşi :D
İsimini karıştırmışım, kusura bakmayın:D.
Bir de şimdi fark ettim. Malum SIU karakter isimlerinde futbolcu isimlernden faydalanıyor:
Sergio Kun Agüero - Koon Aguero Agnis
Iniesta - Inieta
Hoaqin, Vicente -
gibi gibi Mirchea luslec de bizim Mircea Lucescu'dan esinlenilmiş bence :D
Pek futbol takip etmiyorum, çok bariz duruyorsa affola.
Şu iki kısım benimde kafamı kurcalayan yerlerdi doğrusu. Bu da şöyle bir soru doğuruyor benim adıma. Baam'ı kulenin dışına nasıl yolladılar eğer Baam kulede doğdu ise? Zahard kuleden çıkışın yolunu biliyor demek mi oluyor bu? Ne düşünüyorsun bilmek isterim doğrusu.
Belki 135. kat 1. katın altındadır. Yukarı çıktıkça aslında başladığın yere gidiyorsundur. 135. kat ile 1. katın arasında kalan alanda Baam'ın mağarasıdır belki?
Düşünce olarak güzel fakat 135. katı fethetmek tabirine biraz ters düşüyor gibi geldi bana.
Yuri'nin şu Wingtre örgütünden olan adama bir tane çocuk gördüm öyle bir yoğun shinso içerisinde güle oynaya hareket ediyordu dediği çocuk Baam'mıydı? Adamda öyle bir şeyin olduğu gün yerimi ona vermeye hazırım gibi bir şey diyordu.
Tam açıklamasını bilemem tabi de bence Baam'ı dışarı annesi çıkardı. SIU ilk kattaki duvar resimlerinin Tog'un özeti olduğunu söylemişti ve şu karede de Baam'ın eski hali gibi uzun saçlı bir çocuğu sırtında taşıyan kadın var.
http://www.webtoontr.com/_/tower-of-god/25
Baam'ı kastediyor o da ilk testtte metal balığın olduğu yere girmişti.
Aynen, Sağolasın.:D
İyi bir ayrıntı olmuş açıkçası, sağ ol.
Hatta soldaki hiyeroglif de tahtta oturan bir adam var gibi gözüküyor.
Eyv, aslında Baam'ın kulenin dışında doğmuş olma ihtimalini hemen elememek lazım da Mirche'nın 80. katta doğması, Zahard'ın sonradan değişmesi olayların içeride yaşanmış olabileceğini gösteriyor.

Şu karede net şekilde taçlı bir adam görüyoruz, ama kulede yaşlanma durduğu için Zahard'ı ın yaşlı biri gibi göründüğünü düşünmüyorum. Ortadaki canavar resmine de birkaç kez zoom yapmılmış o yüzden önemli olduğunu belki de 43. katın gardiyanı olabileceğini düşünüyorum.
Nedense oldukça heyecanlandırdı beni. Kral(Yaşlı adam) üstünde ters haça benzeyen bir simge var belki de kılıç ve benzeri bir şey de olabilir. Bu yaşlanmama durumunu hatırlatman ile aklıma her ne kadar söylenti de olsa Enryu'nun hayat yaratabildiği mevzusu geldi. Malum istediği şekilde yaratabileceğinden dolayı yarattığı kişi yaşlı da olabilir belki de. Ama bu durumda Enryu'nun Zahard'dan epey eski olmasını gerektirecek muhtemelen.

Peki kule halklarından birisi desek? Rak'ın ırkı gibi Zahard kuleye giriş yapmadan önce kulede var olan şeylerdendir diyeceğim fakat bu durumda da neden insana benziyor gibi sorular geliyor aklıma.

Bilmediğimiz çok şey var doğrusu. Konu ve Tog kütüphanesi için vermiş olduğun emek için teşekkür ediyorum kendi adıma.
Kulenin eski krallarından biri de olabilir, mesela Zahard kuleye girdiğinde bir bütünlük yokmuş ama şu anki 3 lorddan biri olan Mollic büyük bir bölgeyi kontrol ediyormuş. SIU Baam'la ilgili ''royal'' bir şey var dediğinde aklıma Zahard gelmişti ama mesela Grace ailesi de büyük bir bölgeyi kontrol eden kraliyet ailelerinden biriyse..?
Zahard'dan önce kulede yaşayanların bir kısmının insana benziyor olması lazım. Mesela Hwaryun ve Evan'ın ırkları farklı ama insandan pek de farklı değiller.

Kütüphaneye katkım pek fazla değil ama yine de sağolasın :)
Zahard aslında pek fazla değişmiyor. Yada şöyle diyeyim en baştan Baam kadar saf iyi birisi değil. Baam pirinç çömleğine girdiğinde Gog Zahard ile ilgili birşeyler diyordu tam hatırlamıyorum ama heralde Zahard Baam'da çıkan o mavi yaratık gibi olanın gücünü kabul etmişe yormuştum ben o muhabbeti.

Bir de Baam sonradan gidip "arkadaşlarımı korumak için tanrı olmayı öğret bana" dediğinde gog yine Zahard'ın da zamanında bunu istediğini hatırlıyor ve ikisini birbirine benzetiyor ancak daha sonra Baam'ın sebeplerini öğrenince aralarındaki farkı anlıyor. Orada Zahard tanrı olmayı isterken herkesten güçlü olarak herkesi emri altına almayı ve böylece kuleye barışı getirmeyi istiyordu. Buda birnevi diktatörlük ve korku imparatorluğu gibi birşey. Yani Zahard önceden de pek temiz birisi değilmiş gibi gözüküyor.
Geçmişte Zahard'ın Baam kadar temiz kalpli olduğunu söylemiyorum. Hatta yazar öyle bir karakter yaratmış ki hiçbir karakter onun kadar saf olamaz. Dallar showunda düşmanlarını kurtarması delirtti hatta beni
Zahard'ın ideali herkesin mutlu yaşadığı bir kuleydi. Ve bunun için güçlenmek istedi. Baam ise arkadaşlarıyla birlikte mutlu olabilmek için güç istiyor bu ayrım başından beri net.
Ancak GoG bundan sonra '' o çok değişti, ona ne oldu bilmiyorum'' diyor ki benim vurgulamak istediğim kısım da o.
Tipik sistemi değiştireyim derken sistemin çarkları arasında olma durumu olmuş Zahard'ın mevzusu.. İyiliği yada kötülüğü söz konusu ise kesinlikle kötü olduğunu düşünüyorum, üstelik uyguladığı politikalar ve 10 aile hegemonyası çok açık şekilde gösteriyor ki üstünlüğün gözlerini kör ettiği hatta bu yüzden çokça canı görmezden geldikleri, yok ettikleri kötülüklerinin resmi olmuş.. Zahard için Baam'ın annesi ne anlam ifade ediyor bilmiyorum yalnız Baam'ın annesini ilahlaştırdıklarını yaptıkları Arlen'in eli gibi yerler yüzünden söyleyebilirim.. Bu da bizi Hz.İsa ve Hz.Meryem teorisine götürüyor.. Baam'ın annesi daha önceden kulede ilahlaştırılmış tanrıça olarak görülmüş olabilir..

@Eustass Captain Kid Bende değişik umutlar vardı ama olmadı. Bu ön gösterimler bizim bölüm yorumunu bitirdi yalnız.
Hiç olmazsa Zahard'ın oğlu olup klişe olmadı. Tecavüz etse daha farklı olabilir ama pek sanmıyorum. Muhtemelen sen tecavüz etmesini bekliyordun :/
Bu bölüm için 2 sayfa yorum yapılmadı daha birkaç kişi dışında herkes öngösterimi takip ediyor muhtemelen.

Hiç olmazsa Zahard'ın oğlu olup klişe olmadı. Tecavüz etse daha farklı olabilir ama pek sanmıyorum. Muhtemelen sen tecavüz etmesini bekliyordun :/
Bu bölüm için 2 sayfa yorum yapılmadı daha birkaç kişi dışında herkes öngösterimi takip ediyor muhtemelen.
Tecavüzü biraz daha söylesem akıllara kazıyacaktım ama böylesi daha iyi oldu sanki. Seri iyi hızlandı gibi geliyor bana, altından kalkarsa güzel olaylar olacak.

Bu arada Hell Joe'nun okuduğu mangada Quant vardı :D
Siu da geçmişte bir şeyler çiziktirmişti.

epey yorum yapilmis bu bolum icin, yarisini bile okuyamadim, devam edicem birazdan, epey guzel mini teoriler de atilmis :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık