Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Tower of God ''Spoiler'' Tartışma

Noldu şimdi white'a tam anlamdım yok oldu.
Rak'a gelirsek de Hockney oyundan bir item kazanıyor.. Atılan mızrağın %100 ihtimalle düşmana vurmasını sağlayan item, yani Rak White'ı kesin vuracak ve tahmin edin ne? Oyunun kurallarından biri ''mevziden atılan mızrak vurulan düşmanı oyundan çıkarır'' Yani White önümüzdeki bölüm gücü Baam tarafından tam emilmeden kaçacak ve hikayesi bir yere bağlanmadan sürünmeye devam edecek.
AA ve Rak'ın normalde şok dalgalarından Baam'ın illet shinsoosundan direk nalları dikmesi gerekirken hiç etkilenmemeleri de cabası.

Seriyi uzun sürendir okumuyordum ,dönesim vardı da ilerleyişi aşırı canımı sıktı.hiç okuyasım gelmiyor o yüzden.halbuki aşırı severdim seriyi kaç kere baştan okumuştum

.taaa sui gizli kat ve 41.katta baamın hikayesine girdiğinde böyle olmamalı bu kadar erken demiştim diye hatırlıyorum. Çok erken giriş yaptı bence Zahard ve ailesi konusuna .zahard konusu açılınca gelsin yüksek seviyeciler gitsin komutanlar.Keşke baamın tepeye ulaşana kadar güç artışını iyi ayarlasaydı.Böyle olacağı çok belliydi 50.Kata çıkmış adama yüksek seviyeci gücü falan.kuleyi tırmanmayı bitirmeden zahardı indirecek sanırım.yanındaki kurallılar da eşantiyon gibi gezsinler

Tower Of God, büyük bir hayal kırıklığı.
O kadar hikaye örgüsünü, dünya dizaynını, geniş karakter yelpazesinde karakterlerin birbirleriyle olan karmaşık ilişkisini, kulenin felsefesini oluştur sonra böyle batır. Özellikle 3 sezon başladığından beri çok güçlü bir şekilde yazarın hikayeyi batıracağı fikrindeydim. Daha doğrusu bu 2. sezonun finalinde Baam D-rank olarak,sıralamada ilk 100'de olan soyu 2 aile başından gelen Ha Jinsung'u harap eden Kallavan'a delik açınca başlamıştı. Bu adama yüksek seviyeciler bile zarar veremiyordu,Baam nasıl D-rank olarak zarar vermişti ki ? Hadi diyelim onu kabul ettik 3. sezon başından bari Baam'ı değişik değişik güçlerle bildiğin Allah etti yazar.
Elodin'in de dediği gibi yazarın 3 yolu vardı ve b*k yolu olarak tanımladığım 3. yolu seçti yazar. Kısacası kendi hikayesine ihanet etmeyi seçti bir nevi. Kanımca 1. yol hikayenin işleyişi ve dünya dizaynı açısından en güzel yol olurdu, 2. yola da bir şey demezdim fakat özellikle son bölümde yazar 3. yolu seçtiğini duyurdu. Bana göre özellikle bu bölüm yazarın batırdığının bir nevi ispatıdır.
Benim Tower Of God'da en çok sevdiğim şeyler özellikle hikaye örgüsü ve 1. sezonda gösterilen kulenin karanlık tarafıdır. Shounen ve Seinen'in bir karışımı olarak nitelendirdiğim 1. sezon, malesef 2. sezonda geçerliliğini yitirmiş ve 3. sezonda tam bir shounen'e dönüşmüştür. Yazarın kimseyi öldürememesi, ana karaktere mantıksızca saçma sapan güçler vererek hikayeyi çok hızlandırması, normalde artık ana karakterin yanında duramayacak kurallıların sırf fanlar tarafından seviliyor diye saçma power-up'lar verip kulenin kurallarını bükmesi bendeki Tower of God sevgisini artık öldürmüştür. Yeni bölümleri görünce heyecanlanamıyorum bile aklımdan sadece "bakalım bugün de yazar nasıl sıçacak acaba" diye geçiriyorum. Umarım yazar hikayeyi başka birine devreder ya da uzun bir ara verip 2. sezon finalinden baştan yazmaya başlar yoksa hiçbir düzelme olacağını düşünmüyorum.

Hockney mızrak tutucuyu Baam'ın yanına gönderecek bir İtem kazanıyor ve Rak'ı bizimkinin yanına gönderiyor. Mızrak da zaten köpeciklerde ortalığı dağıtan mızrak ve Rak onu kullandı son bölümde. Koon'un da gelmesi malumunuz, ablası Acensio ile yardım gönderiyor. Bunlar buluşuyor.
Ee sorun ne o zaman? Hep seride Baamla kuleyi tırmanmak için çırpınan bu küçük kurallıların güçlenmesi neden sorun oldu size? Bam ne zaman seviyeci gücüne gelecek diye hep tartışmadınız mı?
Bırakın bu işleri arkadaşlar, kuyuya taş atıldı diye sizin de atmanız gerekmiyor. Hoşuna gitmeyen bir konu varsa bırakırsın seriyi kimse de ne yapıyo'n demez.
Artık yazarın kurguladığı senaryoya da karışıyorsunuz, gerçekten ilginç. Şuraya ne muhabbet dönüyor diye geldiğime pişman oldum.

Arkadaşlar Baam bir kuralsız. Bu evrenin tanrısı demek bu. Koon ve Rak ile sanki bir kurallıymış gibi dengeyi bozmadan kuleyi tırmanacağını mı sanıyordunuz cidden de? Belki hatırlayanlar olur ta yıllar öncesinde bile değiniyordum bu konulara. Bir kuralsız ile kurallıların dengeli bir şekilde kuleyi tırmanma fikri ToG'un bizzat kendisine ters bir durum. Haliyle ekstrem şeyler yaşanacaktı. Ya Baam komaya girip yıllarca uyuyacak ve diğerleri güçlenip aradaki makası kapatacaktı ya da diğerlerine ekstra power-up'lar gelecekti. İkinci yolu seçmiş Siu. Gayet de güzel olmuş. Hani öyle göze batan cinsten şeyler de değil bunlar. Üçüncü seçenek olarak da Baam ve ekibin yollarının ayrılacağını düşünenler de oldu ama bana göre imkansız bir şeydi bu. Asıl o zaman yaygara kopardı bu iki karakteri nasıl harcarsın Siu diye...

ToG harika gidiyor. Tek şikayetim var o da savaşın biraz fazla uzamasıdır. Jinsung'u kurtardıkları sayıları görmek istiyorum bir an önce.

Son düzenleme:
3. Sezon yer yer sıktı, özellikle dövüşler konusunda. Siu 2. Sezonun sonundan itibaren güçleri çok yukarı çıkardı. Panele sığdıramadığı ışıklı güçler doldu iyice. Halbuki son istasyon arca kadar çok da iyi gidiyordu ama hikaye bunu biraz da mecbur kıldı. E burası One Piece de değil ki haki bilmeden Hükümet Yonkou tayfası savaşının arasına dalıp kurtarma operasyonu çekesin. Direkt mıhlıyorlar.
Baam'ın iyice ucubeye dönüşmesi biraz sinir bozucu.
Baam'ın yanında tırmananların bir şekilde idare ettirileceğini biliyordum da Khun'un power up'ı halen daha içime sinmedi. Çok havadan oldu, bir de bu adam buz kullanıcısı, gittin bir de ateş verdin öyle sıradan ateş de değil. Ne bileyim olmadı.

Tower of God da sınavlar da iyi bir okuma zevki veriyordu ama Baam bu haliyle artık sınavlara tek atar. Belirli önemli katları gösterecek gibi duruyor bu da eşittir One Piece Yeni Dünya (zaman atlaması sonrası) Log Pose'un rastgele gösterdiği adalarda geçen maceralardan çıkmıştık hatırlarsanız. Aynı değişim Tower of God'da da olacak gibi.
Daha önce Baam grubunun tırmanışından çok Ship Leeso grubunun tırmanışının hızını sorgulamıştım ben. Urek Mazino bir taraflarını yırtarak kule rekoru kırarak tırmanmış. Baam torpil, ana karakter vs şu anlık o da bayağı hızlı tırmanıyor. Bu grup Baamlardan da önde gidiyordu en son. Bu böyle gider mi acaba göreceğiz.

Tower of God One Piece mi oldu sorgulamasını yaparken Namo'nun White'ın eliyle beklenmedik şekilde ölmesi tokat etkisi yapmıştı. Tower of God bayağı shounenleşmişti, burada birazcık Naver'in baskısı var mı acaba diye sorgulamıyor değilim. Ama yine de o karanlık yön biraz korunuyor. White şerosunun pislikleri de ortaya çıktı sonunda, bizimkilerin yanında dolaşmasına ayar oluyordum. Tower of God ile ilgili net değerlendirme yapabilmek için diğer arcın gelişme bölümüne kadar bekleyeceğim, Dressrosa arcın bir bölümüne kadar One Piece'de beklediğim gibi.

@Tilqi_Gin

Zahard husumetinden dolayı normal şekilde testleri almakta zorlanabilir. Kat testlerini gardiyanlardan alacaktır belki de.

Son düzenleme:
Bu arada Jinsung'u kesinlikle kurtaracaklar. Adım gibi eminim. Hiçbir zaman Zahard'a karşı zafer elde edememiş FUG ilk zaferini elde edecek. Karaka "Ya biz kazanırsak?" diye başlayarak yaptığı konuşma iyiydi. Kuleyi fena etkileyecek. Bu savaşı kazandıran da Baam olacak tabii ki. Bu arada bu savaşta kazanmak demek düşmanları yok etmek değil, Jinsung'u kurtarmak demektir. Amaç oydu zaten. İşte bunlardan dolayı kesin gözüyle bakıyorum.

Ben belli bi yerden sonra bıraktım bu seriyi. Kendi içinde kısır döngüye girdi gibi hissettim. Ama olaylar bayağı gelişmiş gibi.

Seri gerek evreni gerek hikayesi ile kaliteli olmasına rağmen odaklanılan küçük hikayeler ve yan karakterlerin geçmişine derinlemesine inilmesi, serinin gidişatını bozuyor. Örneğin Yama veya White belki de seri sonunda pek fazla görmeyeceğimiz karakterler olmasına rağmen Koon ve Rak'tan daha fazla görüyoruz bu karakterleri. Evren çok geniş olduğu için yazılan bu mikro hikayecikler ana temaya çok iyi bağlanamayabiliyor. Haliyle olayın esas kötü tarafı Baam'ın güçlenmesinden ziyade ana hikayenin bir türlü ilerlememesi olarak çarpıyor gözüme. Koon'un hikayesinden bölük pörçük parçalar görüyoruz örneğin ama ailesi ve ilişkileriyle ilgili düzgün bir malumatımız yok. Daha Fug, aileler, prensesler, Baam'ın geçmişi, kat yöneticileri gibi birçok ana hikaye konusu var. Ancak serinin geldiği şu noktada- ki bence seri yarılandı çoktan- tatlı ekşi takımının mini maceraları veya white, yama gibi karakterlere derinlik kazandırılmasını izliyoruz. Bunun nedeni de muhtemelen Siu'nun ana hikayeyi tam olarak nasıl ilerleteceğine karar veremiyor oluşu.

Örneğin aile liderlerinin gençlik imajlarının bulunduğu katta bu karakterlerin gizemlerinin biraz olsun aydınlatılmasını beklerken çok yüzeysel, kim olduklarına dair derinlik içermeyen bilgiler gördük. Bundan dolayı Siu'nun kafasında ne var bilmiyorum ama umarım Patrick Rothfuss gibi bizi oyalayıp yazar depresyonuna girmez.

Bölüme gelecek olursak, White sanırım içindeki kötülükten kurtulup iyi bir moda girdi. İlla bu karakteri kullanacağım, müttefik yapacağım diyor yani çizer. Baam'ın aşırı güç kullanımı nedeniyle bayılması ise çok özgün bir sahne olmuş gerçekten. Tebrik ederim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık