Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Tower of God ''Spoiler'' Tartışma

Tog'un bu bölümünü görünce aklıma Magician serisi geldi. Çok güzel başlayıp saçmalaya saçmalaya bitmişti. Eskiden Türkçeye kazandırılıyordu o da neyse seri son zamanlarda çok vasat ilerliyor, öyle ki haftaya gelecek bölümü merak etmiyoruz bile ki bu Tog gibi evrene sahip bir seri için gerçekten can sıkıcı. Üç beş bölüme toparlar umarım.

Ucak coktan beri irtifa kaybediyordu bu bolum sonunda cakildi.

Pandemiyi mi suclasam, kendi uzerine aldigi is yukunu mu yoksa direk Siu mu bilmiyorum ama hikaye boyle yazilmaz.
Hocam seride 1 yıl önce güncele geldiğimde beri Tog konularına gidip yorumları okumuşumdur.En beğendiğim yorumlar genellikle seninkilerdi.

Bence gayet güzel gidiyor ama yorumları okuyunca kendimden şüpheye düştüm farkında olmadan standartlarım mı düştü acaba diye :/

Beni de diğer kuralsızların bu kadar güçsüz olması daha çok Baam'ın bu kadar güçlenmesi canımı sıkıyor. Hep birlikte ilerledikleri ve kulenin içinde ki mekanlarda geçen olayları anlatması daha çok hoşuma giderdi.
Misal Zahard ve 12 Ailenin tırmanmasını çizse daha büyük keyif alırım.

Ucak coktan beri irtifa kaybediyordu bu bolum sonunda cakildi.

Pandemiyi mi suclasam, kendi uzerine aldigi is yukunu mu yoksa direk Siu mu bilmiyorum ama hikaye boyle yazilmaz.
Bu seriyi sıkı takip etmiyorum ama hikaye açısından nereye gideceğini merak ediyorum. Bu forumda Tog konusunda da en yetkili kişi seni gördüğüm için hikaye hakkında neden böyle düşündüğünü merak ettim açıkcası.

@Sakata Gintoki @Raiden @The Nameless Pharaoh
Beni de diğer kurallıların bu kadar güçsüz olması daha çok Baam'ın bu kadar güçlenmesi canımı sıkıyor. Hep birlikte ilerledikleri ve kulenin içinde ki mekanlarda geçen olayları anlatması daha çok hoşuma giderdi.
Misal Zahard ve 12 Ailenin tırmanmasını çizse daha büyük keyif alırım.
Beni de seriden soğutan şey bu ''Ne yardan vazgeçerim, ne serden'' mentalitesi. Avcılar, Zahard'ın komutanları falan skala göklere çıktı ama kurallılar hala mal gibi sürükleniyorlar plot armorın gücüyle. Yani bu bölüme bakalım Baam her nasıl olduysa bir anda ''güneş''in gücünü kullanmayı becerip White'la yüksek seviyeci levelinde vs atıyor. Shinsooyu öyle domine ediyor ki shinsoo White'i asit gibi etkilemeye başlıyor ama hop AA ve Rak olaya katılmadan olmuyor. AA bir anda boğaz boğaza olan White ve Baam'ı görünce, zaten bir türlü anlayamadığımız Ateş Balığını White'ın gücünü sınırlamak için kullanıyor. White'ın Koon yardımıyla gücünü geri kazanması baya garipti demek sebebi bu sahne içinmiş. AA da malum 3-5 bang oluşturduğunu göremedik ama Yeon ailesinin eskilerinden demek ki White'la büyü konusunda kapışabildiğine göre.
Rak'a gelirsek de Hockney oyundan bir item kazanıyor.. Atılan mızrağın %100 ihtimalle düşmana vurmasını sağlayan item, yani Rak White'ı kesin vuracak ve tahmin edin ne? Oyunun kurallarından biri ''mevziden atılan mızrak vurulan düşmanı oyundan çıkarır'' Yani White önümüzdeki bölüm gücü Baam tarafından tam emilmeden kaçacak ve hikayesi bir yere bağlanmadan sürünmeye devam edecek.
AA ve Rak'ın normalde şok dalgalarından Baam'ın illet shinsoosundan direk nalları dikmesi gerekirken hiç etkilenmemeleri de cabası.

Sonuç itibariyle Siu'nun 2. sezonun başındaki gibi risk alması ve hikayeyi istediği gibi ilerletmesi gerekiyordu ama artık dış mihraklar mı, okuyucu tepkilerinde korkmak falan mı neyse ciddi değişiklikler yapamıyor. Hatırlayın 2. sezonda neredeyse 100 bölüm boyunca bildiğimiz Baam yoktu. İlk sezondan kimse yoktu ama yeni karakterler ekledi ve biz de ilk başta yadırgadıysak da Horyang, Akraptor, Prens, Goseng.. hepsini zamanla sevmeye başladık. Ama artık Hatsuyu bile hikayenin içinde tutabilmek için taşaklı yüksek seviyeci koruması katıyor hikayeye.

Tamam ben de sonuçta yazarlıktan pek anlamam da Siu'nun seçmesi gereken birkaç seçenek vardı önünde
1- Kurallılar kuleyi tırmanıp Aileleri, güç dengelerini yavaş yavaş öğrenir, Baam Allah olmaz ve sonunda zaman atlaması olup güçlü seviyeciler olarak ana hikayeye geçilir.
2-Kurallılar yavaş yavaş perden çekilmeye başlar ve Baam'ın hikayesine odaklanırız.
3-Hikaye kurallılara ve onların nasıl normali geride bıraktığına odaklanır ve ana hikayede kalmaya devam ederler.

Başka seçenekler de eklenebilir tabi. ama bu seçenekleri irdeleyecek olursak.

1- Kuleyi normal tırmanmak çok uzun zaman alacak ve karakterler yetişkin olarak döndüklerinde okuyucunun onları yabancılama ihtimali yüksek. Yani bu karakterleri çocuk/ergen halleriyle sevdik, okuyucu ta tabi haliyle genç dolayısıyla risk yüksek ve zaman konusunda sıkıntılı.
2-Okuyucu kurallılara gönül verdi ve her ne kadar hikayede pek yerleri olmasa da onları geride bırakması/öldürmesi durumunda okuyucular cinnet geçirir.
3- İnşa ettiği evrenin kurallarını orada burada bükse de U dönüşü yapıp kurallılara güçlendirmeye ve evreninin kurallarını tamamen yıkmaya cesareti yok.(AA Rak Androssi belli başlıları tabi hepsi değil.)

Dediğim gibi ben bunu ''Ne yardan vazgeçerim ne de serden'' olarak adlandırıyorum ve eski Siu'nun 1. ve 2. seçeneği seçebileceğini düşünüyorum ama onun yerine hikayeyi kurallıların dahil olabileceği şekilde yazmaya çalışıyor ne Baam'a ne Fug'a ne Zahard tarafında doğru düzgün zaman ayırmıyor ve aşçının parmak izleri her yerde gözükürken de insanın yemeği yiyesi gelmiyor.

Mesela Op'de Oda 3. seçenekle ilerliyor her ne kadar yadırgandığı zamanlar olsa da hikaye bir şekilde ilerliyor. Gerçi dediğim gibi ben 1 ve 2 nin taraftarıyım neyse sonuçta Siu çoğunluğun isteklerine karşı gelmeyecek bu zamandan sonra ve ne düşündüğümün de haberi yok. Artık ilerde Baam Zahard'la kapışırken Luslec Hatsu'yla AA'yı korur da Zahard'ın yatak odasından yüzük falan çalarlar falan diye bekliyorum.:good:

@Elodin

Benim en sevmediğim şey grubu düzgün güçlendirme şansı varken daha da batırması.

Mesela zaman atlaması olmuş. AA o süre boyunca uyudu. Yeon yihwa (ateş atan kız) kaçırıldı ve bişey yapamadı. Harcadı bunları.

Balığı AA alacağına daha dengeli, mantıklı bişeyi yeon’a verebilirdi ailesine de uygun bişey. AA ve Rak beraber güçlenirdi. Zaten çok uygundular birbirlerine ve ben SIU bilerek yapmış sanıyordum.

AA mesela lighthouse denen şeylerle hapisler, kalkanlar yapıyor. Rak’ta da kaya elementi ve kalkan şekli var. Birleştir ikisini al sana on numara defans.
Aa’nın buz elementi ve mızrak şekli var. Rak da zaten mızrak fırlatıcı. Al bi kombine teknik daha. İster ikisine beraber attır istersen çok güçlü mızrak yarattırıp sadece Rak’a attır. Ancient olması absürt kaba kuvvet de verirse o mızrak kan alır herkesten.

endorsi de zaten en güçlü 2-3 kurallıdan biriyken gitmiş shinsoo şekli eğitimi almış. Işınlanma silahı da var.
Arkadan AA, rak ve ateş kızı destek verse endorsi’ye zayıf ranker falan aldırabilirdi belki.

Baam iğne, siyah mart gibi şeyleri kullanmama şartıyla devam etse arkadaşlarıyla beraber yürüyebilirdi bence. Ama ilah oldu birden.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık