Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Gücü Hakkında

kör topal

Amiraller güçsüz değiller ama WB, diğer Yonkoular ve Dragon gibi adamlar amiralleri aşmış adamlardır bana göre. Amiraller Sağ kolları da alır yada en kötü yenişemezler (Marco).

Hayır detayları geçtik yani yonkou ikinci adamları falan filan belirsiz şeyler de yonkou ve amirali denk görmek neyin kafasıdır arkadaş..!

Madem öyle dünya hükümeti neden iki yonkou temas halinde olunca tutuşuyor? Eğer elindeki amiraller yonkou gücünde olursa filo amirali ile beraber 4 tane bu güçte adamı var demek olur. Ekstra diğer savaş güçleri ile beraber o zaman denizciler tek başına yeni dünyayı parçalaması lazım! E o zaman niye iki tane yonkou'yu bile karşılarına almaya korkuyorlar?!

Bu arkadaşlar ya seriyi tam okumamış, ya okumuş anlamamış ya da okumuş unutmuş başka açıklaması yok :) Ceviz yiyin hafıza için. Okuduğunu anlama kısmı için de kitap okuyun derim.

Son düzenleme:
Haklısın ama hacı aynı açıklama tam tersi içinde geçerli :) .Yani Akainu'nun paçalardan karizma akıyor resmen.Sonra yonko düzeyine çıkarılıyor. :) Kizaru'nun da bi ağırlığı var ayrıca :D Yani bu amiraldir diyebiliyorsun.Fujitorada öyle ancak o kurguya kurban gittiğinden güçsüz görülüyor.

Aslında haklılık payının olduğu mevzu şu: Ben şimdi X kişi vs Fujitora açsam 100 kişinin 20 si X der ama X kişi vs Akainu açsam sadece X kişisi sadece 5 oy almakla kalmayıp bir de sağlam bi küfür yerdim :D
Aynen. Dövüş tartışmalarındaki güç kıstası her zaman karizma oluyor burada. Karizma=Güç gibi bir algı var. Bak Mesela 'Akainu Logia, Fujitora'nın yer çekimi onu fazla etkilemez. Ayrıca Magma Akainu için büyük bir avantaj' makul bir cümle; fakat biz tartışırken: ' Akainu Beyazsakal'a gider yapmış bir adam. Fuji de Dof'dan tekme yedi. Fuji güçsüzdür. Amirallik makamının yüz karasıdır' Tarzı cümleler kuruyoruz. Bence bu şekilde tartışmak yanlış. Amirallik makamı da sırf bu yüzden ayaklar altına alınıyor. Yarın öbür gün bir amiral çıkıp şov yapsa 'jack amiral alır' grubu kaybolacak mesela.

Hangi karaktere bakıldığına göre değişiyor bu konular. Örnğ;
"WB yaralaydı bir kere handikaplıydı ona rağmen yaptı şovunu yehuuuu.
Shankusu gemide onunla denk dövüştü, gök nasılda yarıldı, WB'de serum falan yoktu ehueheheehehe." gibi durumlar mevcutken, bu tür konular pek iç açıcı olmuyor.
WB Yaralı ve handikaplı değilmiydi?Ona rağmen şovunu yapmadı mı? :/

kör topal

Yonkou : Amiral diye bir şey yok bana göre Akainu fanıyım ama bu kadar da abartmaya gerek yok eşit giderler ama eşit gitmek eşit güçte oldukları anlamına gelmez baskın taraf gene Yonkou olur.

Yine amiralleri gömme şenlikleri başlamış ne güzel. Wb harici görmediği adamları ilah ediyo millet, wb o haliyle bile herkesten ayrılmasına rağmen. Ki bu wb değil miydi Shanks'a senle aramızda yüz yıl var, kimsin sen diyen. Ne güzel kesin yargılarla konuşmak, milleti düşünceleri yüzünden aşağılamak. Neyse tamam güçlüler yonkolar ama fark luffy usopp arası kadar değil yani.

Fujitora eğer isteseydi Dressrosa , Mugiwaraların mezarı olurdu bu kadar açık ve net söylüyorum.
Bin tane değişkenin olduğu yerde direkt böyle bir şey söylemek ne kadar mantıklı? Bir sürü karakter var orada. O adadaki hiçbir karakter istediğini tek başına yapamaz. Sabo-Luffy-Law zaten 3'lü müttefik. Ama diğer adamlar hep tek. Burgess tek, Dof tek. Fuji tek.

Tek şey yazıp kaçayım. Amiral ve yonkou arası bana göre fazla değil.
Aokiji=Dofy>Fuji
Jack veya Marco'yu falan ister Fuji'nin önüne ister arkasına koyun.:D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık