Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Gücü Hakkında

Meyve yeteneğine göre değişiyor bence. Jozu'nun meyvesi magma ve ışından etkilenmez gibi gözüküyor bana göre. Bu yüzden avantajlı.
Marco'da donabilir belki ama ışın ve magmaya karşı daha avantajlı.
WB'nin en rahat dövüşeceği amiral de Aokiji olarak gözüküyor.

Akainu'nun magmasına karşı haki harcamamak, savunmaya çalışmamak var bir de hep o saldırıya savunma yapma zorunluluğu var.
Marco ve Jozu da bu zorunluluk olmaması rahat dövüşmelerini sağlayacak bana göre.

Denk sayılabilecek karakterlerde güç ve yetenekler önemli bence.
Evet o tarz durumlar var ama sadece güçlü olan kişinin daha çok zorlanmasına sebep oluyor o kadar. Eninde sonunda kazanan kişi hep aynı oluyor bence.

Akainu yanlısı bir konu olduğu çok açık olmuş.
-akainu wb öldükten sonra marco(hani kizarudan güçlü diye yorum yapılan hadi sizin dediğiniz gibi kizarudan güçlü olsun), vista, birkaç tümen komutanı, yardıma gelen nw korsanları hepsini karşısına aldı yoluna devam etti. Biri de çıkıp shanks gibi durdursaydı gücü varsa madem.
Cidden savaşı idrak ettiğine emin misin ? Akainu orada nasıl tek başına savaşabiliyor ? Yani böyle bir şey mantıken mümkün mü. Önce bunu sorgulaman lazım.

Korsanlar savaşa zaten dezavantajlı başladı, çünkü denizciler en az 10 misli daha fazla. Şimdi sana kalsa Akainu tek başına bütün WB korsanları ile savaşmış. Peki bu Aokiji , Kizaru, onlarca kor-amiral ne yapıyor ? Oturup çay mı içiyorlar ? Hadi Sengoku ve Garp, BB korsanları ile uğraşıyor, peki ya Aokiji ve Kizaru ne yapıyor ?

Bak bu sayfada diyor ki, bütün denizciler güçlerini ikiye ayırsın, bir bölüm WB korsanlarına, diğer bölüm BB korsanlarına saldırsın. Ama sana kalsa Akainu tek başına dövüşüyormuş koskoca savaşta ve Kizaru ile Aokiji bu olayı izliyor.

Aynı bölümde Akainu bir defa daha gözüküyor, bu sefer 4 bir yanında denizci askerleri var, ben anlayabilmen için özellikle kırmızı ile işaretledim, aman bunları Akainu'nun kırmızı magması ile karıştırma.

-akainu dibe gömülmesine rağmen yukarıya çıktı yani bilincini kaybetmedi
Öyle mi ? Bilincini kaybetmeyen adamın yerin dibinde ne işi var ayıptır sorması ? Akainu'nun kanalizasyon temizlemek gibi Amiralliğin yanında fazladan bir misyonu daha var demek ki.

-wb yaralı da olsa deprem saldırılarını durdurdu ve yüzünün yarısını aldı, mangadan takip etmeyenler için söylüyorum giden yüzünün yarısı bıyık falan değil.
WB'nin gücünün aşırı derecede kısıldığından bi habersin galiba. Marco bile çıktı dediki bu WB bizim bildiğimiz WB değil, Squardo'dan o kılıcı yemezdi, gücü aşırı düşmüş diyor, tabii siz Akainu rüyalarını görmekten vakit bulamadığınızdan bu manga sayfalarını atlayarak okumuşsunuz galiba.
-üstüne bb nin peşine düştü..
Akainu kim ki BB'nin peşine düşsün. O bir hükümet köpeği, oraya git derlerse gider, buraya git derlerse yine gider. BB hükümetle anlaşma zemini aradı, hükümette kabul etmedi ve Akainu'ya oraya git dedi. Akainu kendi kafasına göre BB'nin peşine düşmüş gibi lanse etmenin manası yok.

BB'nin, Ace'ten bile zamanında kaçtığını, ve Mock Town'daki efsanevi sahneleri tekrar hatırlatayım. Adamın gereksiz dövüşlerle işi yok, buradan Akainu'ya güç seviyesi biçmekte enteresan. O kadar güçlü olan Akainu, şuan BB'nin ekibine katılacak olan Aokiji'yi 10 günde ucu ucuna ağır yaralar ile yenebiliyor, belli ki Marco'ya karşıda zorlanacak. Akainu'yu Yonko seviyesine yükseltmek mantıksız.

-rayleigh vs kizaru olayında ray san kk nin sağ kolu. Belki eski zamanlarda bir amiralden güçlü olabilir(bunu da söyleminden çıkarabiliriz) ama sonuçta ray san marco gibi bir yonkounun değil kk olmuş korsanın sağ kolu dolayısıyla marcoyla aynı kefeye koymak anlamsız.
İyi güzelde, Rayleigh'in gücü aşırı düşmüş, Chinjao sırf yaşlandığı için ne hallere düştü, Rayleigh o haliyle bir Amiralle aşık atabiliyorsa, Amirallerin Yonko ve KK seviyesi ile pek bir işleri kalmıyor.

Son düzenleme:
Akainu yanlısı bir konu olduğu çok açık olmuş.

Cidden savaşı idrak ettiğine emin misin ? Akainu orada nasıl tek başına savaşabiliyor ? Yani böyle bir şey mantıken mümkün mü. Önce bunu sorgulaman lazım.

Korsanlar savaşa zaten dezavantajlı başladı, çünkü denizciler en az 10 misli daha fazla. Şimdi sana kalsa Akainu tek başına bütün WB korsanları ile savaşmış. Peki bu Aokiji , Kizaru, onlarca kor-amiral ne yapıyor ? Oturup çay mı içiyorlar ? Hadi Sengoku ve Garp, BB korsanları ile uğraşıyor, peki ya Aokiji ve Kizaru ne yapıyor ?

Bak bu sayfada diyor ki, bütün denizciler güçlerini ikiye ayırsın, bir bölüm WB korsanlarına, diğer bölüm BB korsanlarına saldırsın. Ama sana kalsa Akainu tek başına dövüşüyormuş koskoca savaşta ve Kizaru ile Aokiji bu olayı izliyor.

Aynı bölümde Akainu bir defa daha gözüküyor, bu sefer 4 bir yanında denizci askerleri var, ben anlayabilmen için özellikle kırmızı ile işaretledim, aman bunları Akainu'nun kırmızı magması ile karıştırma.

Öyle mi ? Bilincini kaybetmeyen adamın yerin dibinde ne işi var ayıptır sorması ? Akainu'nun kanalizasyon temizlemek gibi Amiralliğin yanında fazladan bir misyonu daha var demek ki.

WB'nin gücünün aşırı derecede kısıldığından bi habersin galiba. Marco bile çıktı dediki bu WB bizim bildiğimiz WB değil, Squardo'dan o kılıcı yemezdi, gücü aşırı düşmüş diyor, tabii siz Akainu rüyalarını görmekten vakit bulamadığınızdan bu manga sayfalarını atlayarak okumuşsunuz galiba.

Akainu kim ki BB'nin peşine düşsün. O bir hükümet köpeği, oraya git derlerse gider, buraya git derlerse yine gider. BB hükümetle anlaşma zemini aradı, hükümette kabul etmedi ve Akainu'ya oraya git dedi. Akainu kendi kafasına göre BB'nin peşine düşmüş gibi lanse etmenin manası yok.

BB'nin, Ace'ten bile zamanında kaçtığını, ve Mock Town'daki efsanevi sahneleri tekrar hatırlatayım. Adamın gereksiz dövüşlerle işi yok, buradan Akainu'ya güç seviyesi biçmekte enteresan. O kadar güçlü olan Akainu, şuan BB'nin ekibine katılacak olan Aokiji'yi 10 günde ucu ucuna ağır yaralar ile yenebiliyor, belli ki Marco'ya karşıda zorlanacak. Akainu'yu Yonko seviyesine yükseltmek mantıksız.

İyi güzelde, Rayleigh'in gücü aşırı düşmüş, Chinjao sırf yaşlandığı için ne hallere düştü, Rayleigh o haliyle bir Amiralle aşık atabiliyorsa, Amirallerin Yonko ve KK seviyesi ile pek bir işleri kalmıyor.
+1 :) Amiral seviciler işte.Aynı kişiler hatırlarsın Akainu'ya 2 meyveli BB'yi aldırıyordu :D

Son düzenleme:
Amirallere güçsüz diyen kimse yoktur ve de olmaması gerek. Ha sadece ne kadar güçlü olduklarına bakarsan da körleşirsin, seride amiral kadar güçlü karakterler tabi ki var. İspat isterseniz hemen söyleyeyim: İki koltuk boşaldı ve hemen oraları doldurdular gayet güçlü olduğu söylenen karakterlerle.

Yonkouların herhangi bir amiralden güçlü olduğu çok BARİZ. Sağ kolların da kimisi amirallerle kapışabilir yani aşağı yukarı denktir. Ben burda bir "gömme" göremiyorum gören varsa söylesin.

EK olarak, WB ile ilgili atlanan bir şey var: Adam yaşlıydı tamam ama bunun çok da etki etmemesi gerek doğru söylüyorsunuz. Ama adamın ilk sahnelendiği yerde bile bir hastalık vurgusu var. Resmen şaftı kaymış adamın, serum falan bağlı. Marco falan savaşta serum ve ilaçlarını kullanmadığı için tepki gösteriyor. WB yine gururlu ve onurlu bir şekilde cevap veriyor çünkü öyle birisi. Adam hem çok hasta hem de ilaç ve serum kullanmıyor. Akainu vurmadan önce gösteriyor kalbinin teklediğini falan öyle vurabiliyor.

Tüm bunlara rağmen devam etse ya da o halde vs yapsalar Akainu'nun Wb'yi alma şansı yok hem de açıkladığım şekilde bir ayağı çukurda olmasına rağmen. İşte bu adam bir yonkou ve diğeri de en güçlü amiral sonra da filo amirali oluyor. Şimdi bu durumda yonkou ile amiral mi kıyaslanır yani adamlar bir gömlek yukarıda işte. Gömmüş mü oldum şimdi amirali?!

Konuda geçen,'Amirallerin gömüldüğü' iddiasına katılıyorum. Forum amiralleri nedense yerden yere vuruyor.Bu amiralleri yonkoular tekliyor. Sağ kolları biraz zorlanıp alıyor. Dof Mihawk gibi Shicbukailer alıyor. G4 açmış Luffy alıyor. Bence böyle bir şey olması imkansız. Yani böyle olacaksa seride denizci diye bir şey kalmazdı zaten.
Ben bu duruma kendimce bir açıklama getirdim ama.
Şimdi bakıyorlar Jack karizma, Dof karizma, Mihawk falan karizma, Kaidou desen iyice karizma. Bir de amirallere bakıyorlar. Troll Kizaru, Kör Fujitora. Karizmatik sayılacak Akainu ve Kuzan var. Bunların biri rütbe atladı.Diğeri de mevkisini terk etti. Sevecek 'havalı' bir karakter bulamayınca da amiralleri gömüyorlar. Yani bence bu böyle :(

Konuda geçen,'Amirallerin gömüldüğü' iddiasına katılıyorum. Forum amiralleri nedense yerden yere vuruyor.Bu amiralleri yonkoular tekliyor. Sağ kolları biraz zorlanıp alıyor. Dof Mihawk gibi Shicbukailer alıyor. G4 açmış Luffy alıyor. Bence böyle bir şey olması imkansız. Yani böyle olacaksa seride denizci diye bir şey kalmazdı zaten.
Ben bu duruma kendimce bir açıklama getirdim ama.
Şimdi bakıyorlar Jack karizma, Dof karizma, Mihawk falan karizma, Kaidou desen iyice karizma. Bir de amirallere bakıyorlar. Troll Kizaru, Kör Fujitora. Karizmatik sayılacak Akainu ve Kuzan var. Bunların biri rütbe atladı.Diğeri de mevkisini terk etti. Sevecek 'havalı' bir karakter bulamayınca da amiralleri gömüyorlar. Yani bence bu böyle :(
Haklısın ama hacı aynı açıklama tam tersi içinde geçerli :) .Yani Akainu'nun paçalardan karizma akıyor resmen.Sonra yonko düzeyine çıkarılıyor. :) Kizaru'nun da bi ağırlığı var ayrıca :D Yani bu amiraldir diyebiliyorsun.Fujitorada öyle ancak o kurguya kurban gittiğinden güçsüz görülüyor.

Aslında haklılık payının olduğu mevzu şu: Ben şimdi X kişi vs Fujitora açsam 100 kişinin 20 si X der ama X kişi vs Akainu açsam sadece X kişisi sadece 5 oy almakla kalmayıp bir de sağlam bi küfür yerdim :D

Hangi karaktere bakıldığına göre değişiyor bu konular. Örnğ;
"WB yaralaydı bir kere handikaplıydı ona rağmen yaptı şovunu yehuuuu.
Shankusu gemide onunla denk dövüştü, gök nasılda yarıldı, WB'de serum falan yoktu ehueheheehehe." gibi durumlar mevcutken, bu tür konular pek iç açıcı olmuyor.

Fujitora eğer isteseydi Dressrosa , Mugiwaraların mezarı olurdu bu kadar açık ve net söylüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık