Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Gücü Hakkında

Yonkou ve Dragon dışında amiral alabilecek kapasitede adam yok gibi Op evreninde. Benim gördüğüm budur. Belki Mihawk var, o da belki yani.

815 bölüm olmuş.Yaklaşık 20 senelik seri.Amiral yenmiş 2 adam var.Biri Roger'dan sonraki en büyük ve en güçlü korsan.Diğeri başka bir amiral.Webble falan demeyin.O olay çok karmarışık.Ama bazılarına kalsa elini çarpsan amiral alıyor yada amiral seviyesi.Bolşit.

Yonkou>Amiral kesin.
Yrd kaptan, Amiral ve 3.adam mevzusunda ise meyvelere ve yeteneklere göre işler değişir. Kesin bir şey söylenemez.
Ace Aokiji'ye karşı avantajlı gözüküyor. Marco Kizaru'ya ve Akainu'ya karşı avantajlı gözüküyor. Jozu da aynı şekilde.
Karakterlere göre incelemek varken düz geçiştirmek büyük hata.

Yonkou>Amiral kesin.
Yrd kaptan, Amiral ve 3.adam mevzusunda ise meyvelere ve yeteneklere göre işler değişir. Kesin bir şey söylenemez.
Ace Aokiji'ye karşı avantajlı gözüküyor. Marco Kizaru'ya ve Akainu'ya karşı avantajlı gözüküyor. Jozu da aynı şekilde.
Karakterlere göre incelemek varken düz geçiştirmek büyük hata.
HxH gibi karaktere göre değişmiyor dövüşler. Gayet basit mantıkla ilerliyor Op'un güç seviyesi. :/

HxH gibi karaktere göre değişmiyor dövüşler. Gayet basit mantıkla ilerliyor Op'un güç seviyesi. :/
Meyve yeteneğine göre değişiyor bence. Jozu'nun meyvesi magma ve ışından etkilenmez gibi gözüküyor bana göre. Bu yüzden avantajlı.
Marco'da donabilir belki ama ışın ve magmaya karşı daha avantajlı.
WB'nin en rahat dövüşeceği amiral de Aokiji olarak gözüküyor.

Akainu'nun magmasına karşı haki harcamamak, savunmaya çalışmamak var bir de hep o saldırıya savunma yapma zorunluluğu var.
Marco ve Jozu da bu zorunluluk olmaması rahat dövüşmelerini sağlayacak bana göre.

Denk sayılabilecek karakterlerde güç ve yetenekler önemli bence.

Tamda bu ve benzeri bi konuyu tartışmak istiyordum :/ Açman güzel olmuş :) Bence Yonko>Amiral.Bu bence net bişey.Ama diyince yonko sevici olarak yaftalarnıyoruz Akainu istese canını verecek tayfa tarafından :/ Hatta şöyle diyim yonkoların kendi arasında yahut amirallerin kendi arasında en ufak bi fark dahi olduğunu varsayarak söylüyorum ki En güçsüz yonko>En güçlü amiral.Tabi bu varsayımdan ileri gitmiyor lakin düşüncem ve beklentim bu yönde. :)

Savaşa bakıyoruz.Akainu Wb'nin kalbi tekleyinceye kadar WB'ye tek bi darbesi dahi yok. :D Marco'nun sözlerine bakıyoruz.Diyor ki Squardo'nnu WB'ye saldrıması hususunda: Kendini böyle bi saldırıdan koruyabilirdi.O adama kimin saldırdığı önemli değil.En güvendiği adamı bile aniden saldırsa o saldırında kolayca kaçabilirdi.Neden kaçmadı?Durumu gittikçe kötüye gidiyor. Asdadadas :D Görüyormusunuz sözleri arkadaşlar :/ Wb'nin durumu kötüye gidiyor ve Marco bile bu hususu savaş zamanı anlıyor.Demek ki Wb daha kılıcı yemeden öne bile eski gücünde değilmiş :/ Ama hala yonko=Amiral haaa? :D Güzel espri. :) Devam ediyorum Jack var birde.Jack amiral alır/alamazında değilim.Bu adamın Fujitora Sengoku gibi adamların gemsine dalmadan dediklerine bakalım."Sen benim kim olduğumu sanıyorsun" Ama 2 amiralin olduğu gemiye cesaretle dalan adam bi yonkoya itaat ediyor :/ Yonko=Amiral mi dediniz? :D Bu arada bu dediklerimden Yonko 2 amiralin kafasını tokuşturur anlamaı çıkaran süper zekalar olmaz umarım :D

Yonkou amiral seviyesinin üstü zaten. Zira böyle olmasa o savaşı bitiren adam Shanks olmazdı. BB Sengoku'ya meydan okumuştu çekinmeden.

Bence sırf ismi Amiral diye sadece Yonkou'lara yenilir demek yanlıştır.

Yani şunu görmesek tamam diyeceğim. Ama 2 yıl sonrasında çıkarılan yasa kapsamında 2 Yeni Amiral elde edilmiş. Denizcilerin kendi bünyesinde değillerdi. Durum böyleyken neden bir sağ kol Amiral olamasın. Ya da bu şekilde bu yasa kapsamında Amiral olabilen adamlar neden bir Yonkou'nun ,sağ kolu ve dostu olmasın?

Benim karşı çıktığım şudur. Her Amiral için sağ kolları net yener demek yanlış oluyor. Çünkü her Amiral aynı güçte değil. Ve farklı farklı özelliklere sahipler. Bana göre Akainu'yu yenebilecek sağ kol olamaz. Ama Kizaru'yu yenebilecek sağ kollar olabilir.

Marco durumunu anlattınız da Kizaru Marco'yu rahat indirebilecek olsaydı en azından bir Koramiral'in yardımına gerek duymazdı. Demek ki savaş öyle rahat bir savaş olmayacak ki planlar yapıyorlar. Ki Marco'nun dikkatinin dağılmasının bağlandığı sebepte WB'nin kan öksüre öksüre yere düşmesi. Ve tehlikede olması.

WB'nin fazla handikapı yok dedin. Yahu adam savaş öncesinde bile ayrı handikaptaydı. Mangaka hem Croco hem Marco ağzından bunu vurgulatmadı mı? Eskisi kadar güçlü değilsin gibisinden? Bunun sebebi de yaşlılığı. Her şeyi geçtim adam serumlarla duruyordu. Kalktı savaşa geldi. Yahu h.haki salamayacak bir durumdaydı. Ace h.haki kullanmasını bilmeyen Luffy tarafından h.haki salınarak kurtarılıyor. Biz böyle bir efsanenin o Luffy kadar bile h.haki salamadığına şahit olduk.

Her şeyi geçtim 2metrelik kılıç yiyor. Bu WB'yi handikapa düşürmeyecekse neden böyle bir strateji izlensin?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık