Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Gücü Hakkında

polo

Arkadaşlar son zamanlarda forumda çoğu karşılaştırmada, az çok güçlü olduğu gösterilen, hatta daha mangada görünmemiş sadece adı geçen karakterler bile amirallerle karşılaştırılıyor. İşin ilginç yanı bu konuya yorum yazanların yarısından fazlası amiralleri "gömüyor".

Foruma 3 senedir üyeyim sessiz takipçi olarak ve 2009 yılından itibaren seriyi takip ediyorum en ince ayrıntısına kadar bildiğimi ve iyi analiz yaptığımı söyleyemem ancak ilk kez bugün konu açma ihtiyacı hissettim çünkü merak ediyorum bu amiralleri güçsüz gören arkadaşlar neye göre bu yorumları yapıyorlar. Ben kendi yorumumu yazıyorum aksini düşünen veya amiralleri güçsüz gören arkadaşlar da neye dayanarak bu şekilde düşündüklerini yazarsa güzel ve faydalı bir tartışma konusu olabileceğini düşünüyorum.

Şimdi en yukarıdan başlamak gerekirse yonkouları ele alalım. Kim ne derse desin bu konudaki en somut örnek: wb vs akainu
Mf de odanın kurguyu güzel yapamamasını(haki ve nw güç seviyeleri) göz ardı ederek yorum yapıyorum. Doğru belki wb yaşlıydı ancak bunun bir handikap olduğunu düşünmüyorum. Çünkü bu adam yaşlı doğru ama yaşlılığı gücünü o denli etkilemiş olsa en basitinden diğer yonkoular adamı bitirirdi. Yonkouların birbirine dalmayacağını da düşünmüyorum çünkü mf ye giderken kaidou shanksın yolunu kesmeye çalışmış. Ölümüne bir savaş olmasa da bu yonkoular diğer yonkoularla savaşa girmekten çekinmezler tezimi destekler nitelikte bence. Burada wb nin güçlü olduğunu gösteren olay yaralı olmasına rağmen akainuyu mf nin dibine gömmesiydi. Doğru wb oda tarafından en güçlü olarak tanıtıldı ve akainuyu mf nin dibine gömdü ancak
-akainuya arkadan saldırı yaptı
-akainu dibe gömülmesine rağmen yukarıya çıktı yani bilincini kaybetmedi
-akainu wb öldükten sonra marco(hani kizarudan güçlü diye yorum yapılan hadi sizin dediğiniz gibi kizarudan güçlü olsun), vista, birkaç tümen komutanı, yardıma gelen nw korsanları hepsini karşısına aldı yoluna devam etti. Biri de çıkıp shanks gibi durdursaydı gücü varsa madem.
-wb yaralı da olsa deprem saldırılarını durdurdu ve yüzünün yarısını aldı, mangadan takip etmeyenler için söylüyorum giden yüzünün yarısı bıyık falan değil.
-üstüne bb nin peşine düştü.

Big mom tam olarak gösterilmediği için atlıyorum.

Shanks a gelirsek doğru, şekil yaparak savaşı durdurdu. Raconunu kesti gitti ama önündeki akainu büyük bir vs den çıkmıştı, mf yerle bir olmuştu, marineler de korsanlar da çok sayıda kayıp vermişti ve ortada wb nin gücünü çalan bb ve tayfası sorunu vardı. Dolayısıyla şu şunu alır bu bunu koparır demenin anlamı yok. Benim fikrim yine last man standing olarak ele alırsak shanks alabilir ama aokiji vs akainu da olduğu gibi uzun süren bir savaş sonunda ki bu savaşta shanks ın da baya sağlam zarar alacağını düşünüyorum.

Herkesin çok şey beklediği kaidou ya gelirsek bence bu adam bir wb(yaşlı hali) değil, o yüzden beklentilerle bu adamı abartan arkadaşların beklentilerini düşürmeleri gerektiğini düşünüyorum. Ne olursa olsun elimizde iki somut bilgi var. Birincisi shanksın mf gidişini engellemeye çalışması ve engelleyememesi, ikincisi de birçok kez düşmanlar ve marine tarafından yakalanıp işkence görmesi.Belki müthiş hakiyle belki de bir yetenekle kurtuldu idamlardan ancak sonuçta yakalandı mı yakalandı bu benim gözümde güç konusunda bir eksi. Dünyanın en güçlü yaratığı olması amirali çat diye gömmesini gerektirmez.Hadi savaş uzun sürer birininki çatlar ötekininki patlar diyen olur, iki tarafta hasar alır baya kaidou kazanır diyenler neyse de sırf heybetli ve acımasız olduğu söylendiği için "aaa hacı bu adam amirali rahat gömer" demek trollüktür, post kasmaktır. Hiç birimiz oda değiliz şu kesin şöyledir böyledir diyemeyiz. Elimizdeki şeyler odanın bize somut olarak gösterdikleri ve bunlar üzerinden yapabileceğimiz yorumlar.

Bu konuda başka da görebileceğimiz somut bir şey yok. Gelelim buradan sonra benim varsayımlar üzerinden yonkou altı adamlar yorumlarıma:
-kizaru dediğiniz adam akainuyla birlikte en eski adamlardan marinede. Bu adamlar meyve güçlerinden dolayı canavarlarmış tamam da hakisi zayıf olan adamı niye amiral yapsınlar. kizaru vs marco konusuna gelirsek marco kizaruya fiziksel bir zarar verebildi mi ? Yok. Kizaru savaş sonunda veya mangada yaralı ya da gerçekten zorlanmış olarak gösterildi mi? Yok. Bariz olarak güç farkı olduğunu düşünmüyorum ancak "Last Man Standing" şeklinde bir durum olsa kizaru galip gelir bence.
-rayleigh vs kizaru olayında ray san kk nin sağ kolu. Belki eski zamanlarda bir amiralden güçlü olabilir(bunu da söyleminden çıkarabiliriz) ama sonuçta ray san marco gibi bir yonkounun değil kk olmuş korsanın sağ kolu dolayısıyla marcoyla aynı kefeye koymak anlamsız.
-son zamanların en popüler karakterlerinden jack i ele alalım. bu adam zeki değil bir kere ben dinlemem saldırırım modunda. dolayısıyla kazanamayacağı bir savaşa girmesi de muhtemel. konvoyda sengoku, fuji var bu adamlardan birini karada imkanı yok alamaz bence dolayısıyla da dofu da karada kurtaramaz ama denizde kesin bir yorum yapmak zor kurtarmış da olabilir dofu düşük ihtimal de olsa. bana göre mugiwaraların ennies lobby den kaçmaları konusunda olduğu gibi denizde güç ve sayının pek bir anlamı kalmıyor. Hadi yine jack amiral alır diyenlerin dediği gibi olsun ki bu olay hayal, yahu bu kediyle köpek bu jack le kafa kafaya gitmişler bir süre ve sonucu değiştiren kimyasal silah olmuş. bu mantıkla kediyle köpek dinlenerek amiralin birini zouda patlatırlar :) o zaman bu amiraller nw de dolaşmasın. bu nedenle jack amiral alır diyenlerin de mantıklı olmadığını düşünüyorum.
-aokiji vs dof olayında ben de açıkçası acaba demiştim ancak o zamanlar ben de somut olaylara bakmıyordum. bu nedenle vs lere last man standing olarak bakılmalı ki mantıklı yorum yapılabilsin. aokijiyle vs yi görüldüğü gibi dof un tıpa yemedi. yoruma gerek yok bence daha fazla.
-dof vs fuji konusunda dof fujiyi halletmeyi düşünüyordu diyenler olacaktır. Bu konuda da dof un planının mugiwaraları hallettikten sonra fujinin işine bakmaktı. ancak dofun tüm tayfası ve sugar faktörü vardı. burada dof un arkasında tayfa desteğinin de olacağını ve buna güvenmiş olacağını da göz önünde bulundurmak gerekir.

Bir düşünün diyorum sadece bu yonkoular amiral alır, sağ kolları amiral alır, sağ kollarının kafa kafaya savaştığı adamlar amiral alır, e orası nw ya 4-5 adam daha amiral alır. bu amiraller dolaşmasın abi nw de o zaman çıkmasınlar mf den. akıl karı mı bu yorumlar Allah aşkına. seriye yeni başlamış veya güncele yeni gelmiş adamları bir nebze anlarım da eskiler niye amiralleri bu kadar küçük görüyor anlamıyorum.

Benim görüşlerim bu şekilde :) aksini düşünenler de düşündüklerini yazsın farklı bakış açılarının da neye dayandığını öğrenelim güzel ve faydalı bir konu olsun :)

Eline sağlık güzel konu olmuş.Forumun yarısında Beckmann>Kizaru,Shanks>Kizaru+Fujitora algısı olduğu içine açtığın bu konuya da reaksiyon gösterecek bir kitle var.Bana kalırsa Amiral demek Top 15 demektir.Öyle Beckmann amiral alsın jack amiral alsın Sanji'nin babası amiral alsın gibi bir olay olmaz.En baba Yonko 10 ise en kötü Amiral 8 falandır.

Eline sağlık güzel konu olmuş.Forumun yarısında Beckmann>Kizaru,Shanks>Kizaru+Fujitora algısı olduğu içine açtığın bu konuya da reaksiyon gösterecek bir kitle var.Bana kalırsa Amiral demek Top 15 demektir.Öyle Beckmann amiral alsın jack amiral alsın Sanji'nin babası amiral alsın gibi bir olay olmaz.En baba Yonko 10 ise en kötü Amiral 8 falandır.
Cidden çok merak ettim o beckman > kizarucuları. Hayır pek denk gelmedim de onda soruyorum.

Wb tarafından kafasına ve karnına güçlü bir yumruk yiyen Akainu ayağa kalkabildi. Amiral seviyesi çok başka bir seviyeye. Özellikle magma ve ışık meyvelerinin güçleri çok fazla. Koskoca savaşta o kadar güçlü adamlar tek bir amirali bile zorlamadı Wb dışında.

Marco, Ben Beckman dediğin adamların da öyle boşbeleş adamlar olduğunu sanmıyorum açıkçası. Tamam bir Akainu değillerdir ama kafa kafaya uzun bir süre savaşırlar. Belki yenemezler ama kolay kolay kaybetmezler.

Kizaru'da bir hasar yoktu demişin ama eğer meyve gücü elinden alınmasaydı Marco da hasar almamıştı adam akıllı. Wb, göğsünden yediği kılıç darbesinden sonra bayağı güçten düştü. Açıkça gördük bunu. Ha bu da demek değildir ki bir yonkou bir amiralin ağzına ...

Mf 3 yıldızın parlama arenasıydı sadece. Neticesinde üçü de parladı. Biri filo amirali oldu, biri yonkou oldu. Bir diğeri kral olmak üzere. (( :D )) Kısacası Mf dövüşlerini baz almak imkansız, bunu Oda bile söyledi yani.

Yonkou 10

Amiral 9

Sağ kol 8

Dof seviyesi adamlar 7,5 dur. Örnek verirsek.

Wb milyarlarca handikapıyla amiral-yonkou arasındaki farkı gösterdi zaten :) Amiral seviyesi çok adam çıkacak daha bu seride. Zirve nokta yonkoulardır. Amiraller 2 yıl öncesinin zirve noktasıdır. İki yıl öncesi bir rüyaydı. Uyanın artık :D

BB nin peşine düşmesinde geçen sürede kendine gelmiştir onu bir etken olarak almanın doğru olduğunu düşünmüyorum Ancak buraya kadar haklısın.
Amiralin küçük görülmesi durumu yok aslında çoğu yorumda-troll harici-. Daha çok yonkou kaptanlarının hemen altında görülmelerinden kaynaklı bir sıkıntı var. Yani amiral ve ya üstü olursa yonkouları alabilme ihtimalin var algısından kaynaklanıyor. Dolayısıyla şiçiden yüksek demenin kısa yolu amiral demek çünkü yonkou denemiyor hiçbir karakter için. Bunun nedeni de yonkou gücünde olan birisinin denizcileri çok rahat ezebilecek güçte olabileceği algısından kaynaklanıyor.

Benim fikrim yani asıl gözden kaçan noktanın güç seviyesinin arttıkça güçlerin birbirine daha yakın olması. Sınavdan almak istediğin puan arttıkça işinin zorlaşması gibi. Puanını 60 dan 70 e yükseltmek 80den 90 a yükseltmekten zordur. 80 ve 70 arasında ki bilgi farkı 90 ve 100 arasındakinden fazladır genelde. Zaten sayı vermekte ayrı bir sorun. Bu adamlar arasında gerçekten sayısal bir oran vermen gerekirse 1000lik hatta 10000 lik paydalar kullanmak gerek. Torikodaki yakalanma seviyesi gibi. 49 ve 53 seviyedeki hayvanlar birbirleriyle ciddi bir güç uçurumu olmadan kapışabiliyor. Ya da seviye 2deki hayvanın korkup kaçtığı şeye seviye 6lık hayvan cesurca dalabiliyor.
Koramiral üstüne çıktığın zaman tek yeme kavramı kalkıyor zatende Amiral gücüne geldiğin zaman dünyanın en güçlü adamına bile denk olabiliyorsun.

Wb tarafından kafasına ve karnına güçlü bir yumruk yiyen Akainu ayağa kalkabildi. Amiral seviyesi çok başka bir seviyeye. Özellikle magma ve ışık meyvelerinin güçleri çok fazla. Koskoca savaşta o kadar güçlü adamlar tek bir amirali bile zorlamadı Wb dışında.
Yonkou=2 Amiral demiyorum yanlış anlaşılmasın. Fakat kafasına ve karnına darbe alıp düşen bi adam var. Tamam lafım yok sonuçta en güçlü ünvanına sahip birinden yemiş ama göğsü delinen, iç organları falan eriyen :S ve kafasının yarısı gitmiş ayakta duran bi adam var :S

Güzel konu olmuş. Böyle boş beleş adamalara çok takılmamak lazım adamlara kalsa Luffy Fuji'yi alacaktı orada, Zoro sıra bende deyince utanmasalar zoroya aldıracaklar. Zoro'yu osuruğuyla döver la Fujitora

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık