Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Ace ve Haki

Ace Haki Kullanabiliyor Muydu?

• Kullanılan toplam oy
    80
  • Anket kapatılmış .
Şu sahneyı çizen adam kim. Adam neden böyle bir şey çizmiş. Hakisi olsa olaylar farklı olurdu demek, çizen adamın senaryosuna hakaret. Adamın burada ki amacı; luffy'nın daha güçlenmesi için bir travma yaratmak. "Hakisi olsaydı eliyle, bacağıyla durdururdu" demek bana göre anlamsız. Zaten yumruklu mücadele de Ace 10m fırladı gitti. Hiçbir şekilde Akainu'yu başka şekilde durduramazdı, bu pozisyonun sebebi luffy kurtarmak için gecikmiş olması ve diğer şekillerde durduramayacak olmasıdır. Söylemiş miydim bide zar zor nefes alıyor. Hakisi olsa da olmasa da adamın bu şekilde ölmesinin mantıklı açıklaması benim için böyle.

Aynı düşünceye sahibim. o yüzden yukarıda dediğim gibi haki de olsa yukarda ki sahneden farklı bir sonuç olmazdı.
Herkes biliyor senaryo gereği olduğunuda, böyle oluncada kurgunun ve güç dengesinin içine ediyor. Haki dediğin kullanısının ol dediği zaman veya zihninde tezahür ettiği zaman hemen ortaya çıkan salise'lik bir durum, bazende anlık duygu patlamalarında ortaya çıkıyor luffy ve usopp gibi. Bu durumların hepsi oluşmuş, Herşey tam haki kullanılacak duruma elverişli hale gelmişken, Ace'de tık yok. Birde Esu'da iradenin feriştağı olması gerekirken, gerek D. olması, gerekse Roger'ın oğlu olması, Luffy'nin kardeşi, üvey babası WB...

Saldırı aniden oldu veya birden atladı diye sıyırma savunmalar ile geçiştirmek, millete inandırıcı gelmez. Eğer Esu isen, yavsşşşşş deyip orada bir şaplak atacan akainu'nun eline, böylelikle yumruğun yönünü değiştirmiş olacaksın en azından. Benn Beckman, kizaru bahsinde olduğu gibi, akainu ohhh ESU abimiz gelmiş diyecek :p

O kol WB'ye de girdi.Nasıl bir tartışma üslubun var zorlamayın yok şöyle böyle diye.Üslubunu düzelt.Az saygı duy milletin fikirlerine.
Elimizde örnekler ve bilgi var.Çürüttüğü düşünüyorsun galiba ama çürüttüğün falan yok.
FB olursa Ace koka yaparsa ne yapacaksınız merak ediyorum.
Üslupta bir şey yok.Bana ölümüne dövüşte,neden sahip olup ta kullanmadığı haki yi göster bende ''evet varmış kabul'' diyeyim hepsi bu.

@straw-hat:Bende manga dan örnek bekliyorum zaten.BB ile olan,akainu ile olan dövüşünde mangadan örnek verin.Neden kullanmadı sahip olduğu gücü.Sizin dediğiniz bir zamanlar burada yazılan''shanks mihawk ile olan vs sinde,hakisini kapattı'' demek ile aynı :D Gösterin neden kullanmadı.BB meyve gücünü iptal ediyor kendi açıkladı.Ama haki yi de önler demedi.Ki saçma da zaten.Bulun bende kabul edeyim.

Üslupta bir şey yok.Bana ölümüne dövüşte,neden sahip olup ta kullanmadığı haki yi göster bende ''evet varmış kabul'' diyeyim hepsi bu.

@straw-hat:Bende manga dan örnek bekliyorum zaten.BB ile olan,akainu ile olan dövüşünde mangadan örnek verin.Neden kullanmadı sahip olduğu gücü.Sizin dediğiniz bir zamanlar burada yazılan''shanks mihawk ile olan vs sinde,hakisini kapattı'' demek ile aynı :D Gösterin neden kullanmadı.BB meyve gücünü iptal ediyor kendi açıkladı.Ama haki yi de önler demedi.Ki saçma da zaten.Bulun bende kabul edeyim.
Logia olduğundan görmemiş olabiliriz.Örnek vermiştim önceki yazılarımda.Akainu Kizaru vs.
Ayrıca 2 yıl önceki muhabbetlerde haki gösterilmemesi de var işin içinde.
Yani Ace kullandı fakat hani koka gibi gösterilmediği için göremedik.
Gözlemin hakisinde ise Luffy vs Dof dövüşüne bakıyorum.Dof vs Law dövüşüne bakıyorum Dof ve Luffy'de haki var fakat gözlemi kullanmıyorlar her saldırıyı karşılarken.Hatta hiç bile denebilecek kadar az.
Yani Teach vs Ace de gözlem hakisini kullanamamış olabilir ya da kullanmamış.
Serinin mantıksızlıklarından yararlanıp böyle kontralar yapmak bana doğru gelmiyor.
Mangaka'nın saçmalığı işte.

BeyazDiş

http://onepieceanime.net/watch/one-piece-episode-101-english-sub/

Filler biliyorum :)

Ama 6:40 dikkat

Gelen kurşunu hakisiz olan bizimkiler de atlatıyordu
Ama kurşunu taşla vurmak gözlem hakisi işareti sayılır mı, yoksa çok mu iyimserim?
Ha bide hakisiz taş mermiyi durdurabilir mi?

EDİT : Fillerin hazırlanmasın da mangakanın etkisi oluyor mu?
Eğer olmuyorsa örnek zaten geçersiz :D

Ama yine de iyi buldum :D

O mantıkla hakisi olmayan adamda öyle girmez araya, kolunu bacağını falan koyar yani, giderse ora gitsin diye :D, hakiye nasıl bağladın bu kısmı anlayamadım orochimaru-dono :bilmem:,

Animede izlediğin filler sahneleri kendi istediğin şekilde kafanda tekrar kurgulayarak kendini inandırmışsın, şimdide gelip bunu gerçek olay gibi sunmaya çalışıyorsun, halbuki konunun başında ne güzel demişim "varsa mangadan kanıtınız onunla birlikte yorum yapın" diye..
Şu şekilde bağladım :/ Haki bilen biri gelen Magma yumruğuna karşı alev bedenini kalkan olarak kullanmaz.
Zaten Magmanın - Aleve karşı üstünlüğünü öğrenmiş ve tokatlanmış biri. Bunun akabinde alev yeteneği ile kalkan olmaya çalışması
tamamen çaresizliktir. Bu da kullanabileceği başka bir numarasının olmamasına delalet eder.
Yani kullanabileceği hakisi yok. Hakisinden emin olmadığımız Jimbei bile eliyle durduruyor.
Adam o kadar çaresiz kalmış ki bedenini atıyor ortaya. Meyve yeteneği ile belki yavaşlatır hesabı...
Yanılıyor olabilirim :/

Haki görünmez zırh değil miydi ?

Böyle olmasının avantajını kullanarak 2 sene önce tamamen sakladı mangaka.Daha öncede dediğim gibi beyazsakal ancak akainu gibi bir logiaya vurabildiğinde biliyorduk.Ama sengokuya vursa emin olamayacağız.2 sene önce koka da olmadığına göre var olup olmadığını anlayabilme imkanımız çok az.Ne var ne de yok diyebiliriz.Mangaka çok çakal siz bakmayın.

2 sene önce bir logiada olduğunu ancak koramirallerde var dendiğinde ve depremin şok dalgasını durdurduklarında anlayabiliyorduk.Onu da üçü birden anca yapıyor.Yani magma gibi yok edici birşeyi durdurmak için Shanks seviyesinde hakiniz olması lazım aksi takdirde çok zor.Kullandıysa da yeterli gelmesi mümkün değil.

Smoker bir örnekte olsa bir adam kaç kere görünmesine rağmen 1 kere haki kullanmadı ise ben onda olmadığını varsayarım.
Her sayfayı okumadım ama Ace kral haki kullanmadı mı Luffy'i kurtarmak için?

http://onepieceanime.net/watch/one-piece-episode-101-english-sub/

Filler biliyorum :)

Ama 6:40 dikkat

Gelen kurşunu hakisiz olan bizimkiler de atlatıyordu
Ama kurşunu taşla vurmak gözlem hakisi işareti sayılır mı, yoksa çok mu iyimserim?
Ha bide hakisiz taş mermiyi durdurabilir mi?

EDİT : Fillerin hazırlanmasın da mangakanın etkisi oluyor mu?
Eğer olmuyorsa örnek zaten geçersiz :D

Ama yine de iyi buldum :D

Ayrıca 12.10'da Ace Chopper'dan önce(koku almasından) 2 adam ve 1 kuşun geldiğini seziyor.

Roronoa Zoro

Tashigi de b.haki gördün mü hiç?
Sen baska
Şimdik 2 yıl önce baktığımız da ivankov mihawk da falan haki görmedik. Hatta bi ara dofy de yok diyorlardı :/ Sonra bi baktık sanji zoro 2 hakiyi de öğrenmiş. Heralde şöyle olmadı mihawk 2 yıl içinde öğrenip yada ivankov zoro yada sanji ye öğretmedi :/ İlla ki ace de vardır. Hani haki de aşmış bi adamın gemisin de yeni dünya sağın solun hakici kaynıyor :/
2 yumrukta perte çıkmış birisinden haki beklemek.H.haki uyandırdı da ne oldu ? En azında BB ye karşı salardı,yıldırma etkisini kullanırdı.Etki etkidir az çok.B.haki zaten yok.Baktın meyve işlemiyor,allah ne verdiyse dal.Orada lucci ya da vergo olsa,bb pertovski.Bırakın şu balon karakter.2 hiken yaptı,millet vuhuuu oldu.
Bb ile savasin hepsini gostermedi ki nerden biliyorsun haki kullanmadiklarini?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bildigim kadarı ile ace de zaten küçükken kral haki acıyo kral ve sonra babasından geldigini düşünerek ne geliştiriyo ne de kullaniyo geri kalan hakileride siz düşünün illaki vardır bb ile olan dövüşünde zaten kullansa bb coktan ölmüştü ama kurgu gereği öyle olmadı ne yaparsın

Bence de Ace'te 3 tip haki var hatta en az pekoms kadar sadece mangaka hakiyi sonradan anlatmak için o zaman açıklamadı yada kullandırtmadı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık