Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Ace ve Haki

Ace Haki Kullanabiliyor Muydu?

• Kullanılan toplam oy
    80
  • Anket kapatılmış .
Biraz sabredersek resmi olarak öğreneceğiz elbet. Marco ve Jozu ileride illaki görünecek. Onlar göründüğünde bu konu netlik kazanır diye düşünüyorum.

Cevabım ise kesinlikle haki kullanıyordur. Houshoku hakiyi resmi olarak gördük zaten başka kanıta gerek yok diye düşünüyorum.

Bence savaşta görmedik diye Ace'de haki yok demek çok manasız.Soruyorum savaşta,Ace'in haki kullanmasını gerektiripte kullanmadığı hangi sahne var?Kaldıki ipine haki ekleyebilme yetisi olmasına rağmen Croco'yu kesememiş bir bir Dof'un olduğu savaştan bahsediyoruz.Daha çocukken kral hakiye sahip olan,haki'nin h'sini ezberlemiş insanların bulunduğu tayfada bulunan,hepsini geçtim Grand Line'da 3 sene takılmış olan bir insanın i(üstelik bu herif Gold Roger'ın oğlu) haki bilmemesi sizcede epey manasız olmaz mı?

Evet,görmedik.Bu yüzden bilmemesinin olanağı olmasına rağmen bu epey az bence.

Bence savaşta görmedik diye Ace'de haki yok demek çok manasız.Soruyorum savaşta,Ace'in haki kullanmasını gerektiripte kullanmadığı hangi sahne var?Kaldıki ipine haki ekleyebilme yetisi olmasına rağmen Croco'yu kesememiş bir bir Dof'un olduğu savaştan bahsediyoruz.Daha çocukken kral hakiye sahip olan,haki'nin h'sini ezberlemiş insanların bulunduğu tayfada bulunan,hepsini geçtim Grand Line'da 3 sene takılmış olan bir insanın i(üstelik bu herif Gold Roger'ın oğlu) haki bilmemesi sizcede epey manasız olmaz mı?

Evet,görmedik.Bu yüzden bilmemesinin olanağı olmasına rağmen bu epey az bence.
Sen gel grubuma katıl dediğin adamın,kafasını hakili ip ile keser misin ölsün diye ? Ne kadar saçma örnek bu böyle.Savaşta aceye kol girdi farkındaysan,orada kullanmayacak,daha önce yumruk tokuşturdular orada kullanmayacak,daha önce askerlere saldırdılar luffy ile,orada h.haki salmayacaktı da nerede yapacaktı ? Hadi h.haki çok enerji istiyor,kairoseki çok gücünü emdiği için salamadı.Ya k.b. haki ? 3 haki biliyor diyen var nerede 2 si ? Niye kullanmadı ? Orada görmedik ama vardır.Burada görmedik ama vardır.Nasıl olsa roger'ın oğlu.Luffy de dragon'un oğlu ama çatır çatır kullandı hakiyi.Ki ace den daha beter haldeydi savaşta.Ömründen ömür gitti.Yok işte ne elinizde örnek var ne düzgün bilgi.Zorlamayın.

Ace itinaden hiçbir şey Haki vardıyı kanıtlamıyor . Aynı şekilde haki yoktuyuda kanıtlayamıyor. Ace sadece ünvanları sayesinde gözümüzde büyümüş bir Karakter . Vay Wb nin 2.tümen komutanı Vay Gol D nin oğlu Vay Garpın üvey torunu Vay Ödülü En yüksek olan adam gibi. Dövüşlerinde isi vay vay vaaay denilicek bir şey görmedik. Uykusunda bile saldırıyı sezen WByi haklayamamasıda cabası Jinbei ile çarpışması BB ile çarpışması Aokiji ile çarpışması ve Akanui ile çarpışma tamamen hüsranla biten çarpışmalardı. 2 sinde berabere kalıp geri kalanında Yenilmiş ve ölmüştür.
Tabi buna Seriyi Meyve gücünü ön planda tutma ve öyle devam ettirmeye çalışan E.Odanında büyük etkisi vardı. 6 stil Manra gibi Küçük küçük eklentiler yaparak durumu kurtarmaya çalıştı. Her çıkardığı Power up ı her zaman meyve gücünün altında tutmaya çalışması Bir yerden sonra tıkanmaya neden oldu. Bütün Shounen serilerinde olduğu gibi takipci yeni gücler görmek istedi E. Odada daha fazla mucadele edemeyıp kavramı ekledi.

RıZor

Fanları olabilir kusura bakmayın ama hangi gerizekalı hakisi olup şu şekilde savunma yapar :T
Soruyorum :/
Şu sahneyı çizen adam kim. Adam neden böyle bir şey çizmiş. Hakisi olsa olaylar farklı olurdu demek, çizen adamın senaryosuna hakaret. Adamın burada ki amacı; luffy'nın daha güçlenmesi için bir travma yaratmak. "Hakisi olsaydı eliyle, bacağıyla durdururdu" demek bana göre anlamsız. Zaten yumruklu mücadele de Ace 10m fırladı gitti. Hiçbir şekilde Akainu'yu başka şekilde durduramazdı, bu pozisyonun sebebi luffy kurtarmak için gecikmiş olması ve diğer şekillerde durduramayacak olmasıdır. Söylemiş miydim bide zar zor nefes alıyor. Hakisi olsa da olmasa da adamın bu şekilde ölmesinin mantıklı açıklaması benim için böyle.

Varsada dandikti, 1. tümenleri adam akıllı karşılık veremiyor daha amirale :)
Aynı düşünceye sahibim. o yüzden yukarıda dediğim gibi haki de olsa yukarda ki sahneden farklı bir sonuç olmazdı.

Sen gel grubuma katıl dediğin adamın,kafasını hakili ip ile keser misin ölsün diye ? Ne kadar saçma örnek bu böyle.Savaşta aceye kol girdi farkındaysan,orada kullanmayacak,daha önce yumruk tokuşturdular orada kullanmayacak,daha önce askerlere saldırdılar luffy ile,orada h.haki salmayacaktı da nerede yapacaktı ? Hadi h.haki çok enerji istiyor,kairoseki çok gücünü emdiği için salamadı.Ya k.b. haki ? 3 haki biliyor diyen var nerede 2 si ? Niye kullanmadı ? Orada görmedik ama vardır.Burada görmedik ama vardır.Nasıl olsa roger'ın oğlu.Luffy de dragon'un oğlu ama çatır çatır kullandı hakiyi.Ki ace den daha beter haldeydi savaşta.Ömründen ömür gitti.Yok işte ne elinizde örnek var ne düzgün bilgi.Zorlamayın.
O kol WB'ye de girdi.Nasıl bir tartışma üslubun var zorlamayın yok şöyle böyle diye.Üslubunu düzelt.Az saygı duy milletin fikirlerine.
Elimizde örnekler ve bilgi var.Çürüttüğü düşünüyorsun galiba ama çürüttüğün falan yok.
FB olursa Ace koka yaparsa ne yapacaksınız merak ediyorum.

Fanları olabilir kusura bakmayın ama hangi gerizekalı hakisi olup şu şekilde savunma yapar :T
Soruyorum :/
O mantıkla hakisi olmayan adamda öyle girmez araya, kolunu bacağını falan koyar yani, giderse ora gitsin diye :D, hakiye nasıl bağladın bu kısmı anlayamadım orochimaru-dono :bilmem:,

Animede izlediğin filler sahneleri kendi istediğin şekilde kafanda tekrar kurgulayarak kendini inandırmışsın, şimdide gelip bunu gerçek olay gibi sunmaya çalışıyorsun, halbuki konunun başında ne güzel demişim "varsa mangadan kanıtınız onunla birlikte yorum yapın" diye..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık