Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 972 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şimdi öncelikle Şinobu çok muazzamsın be gülüm saygı ve sevgilerimi sunuyorum sana.

Kaido allah senin belanı versin puuu karaktersiz köpek seni.

Oden muazzam bir adamsın. Sondaki hareketlerin bile efsane. Gülmüşsün D misin yoksa? Hep D’ler gülecek diye bir şey yok tabi. Ama aptalsın be adam yani her şeye pat diye inanılır mı? Yere bir lira atsalar hemen eğilip alacaksın resmen. Neyse reyiz seni de seviyorum.

Oroçi Allah senin belanı versin soysuz köpek.

Toki çok sağlam kadınsın be. Harbiden Odenin arkasında sağlam durdun.

Son olarak umarım Lütfü reenkarne olmamıştır. Umarım hala öylesine bir köyden kendi macerasına çıkmış kendine has Lütfüsündür. Zoro da öyle mesela o da kendisidir umarım. Yoksa bir anlamı kalmıyor be...

+1 diyorum yine.

Lakin reenkarne olayına bu kadar ters durmayın. Serinin bu hale geleceğini, balık adam adasına gittiklerinde öğrendik zaten. Joy Boy muhabbeti ilk geçtiği zaman bunun olacağını anladım. Zaten bu anime ve mangaları finanse edenlere baktığın zaman Oda'ya ve bu tür yapımları yapan birçok mangaka, senarist ve yazarlara müdahale edip istedikleri fikirleri dayattıkları çok bariz.

Bir çok yapım son yıllarda birbirine benzemeye başlamadı mı? Bir kehanet, seçilmiş kişi, reenkarnasyon sürekli işleniyor ve daha da artacak bu mevzular. Evanjelistler ya da masonlar bu kişiler bu konuyu sürekli diri tutuyorlar. Hiçbiri masum değil aslında.

Yine de güzel bir hikaye sundukları için ağzımız açık izliyoruz. Dünyayı din değiştirir ve dönüştürür. Her şey din üzerinedir. Bu adamlarda kendi inanç sistemlerini dünyaya yayma peşindeler. Bir yandan dinlerden besleniyorlar bir yandan da dinlere bağlı olmayacak kendi yargılarını dayatıyorlar.

Luffy Joy Boy'un reenkarnesi olacak malesef.

+1 diyorum yine.

Lakin reenkarne olayına bu kadar ters durmayın. Serinin bu hale geleceğini, balık adam adasına gittiklerinde öğrendik zaten. Joy Boy muhabbeti ilk geçtiği zaman bunun olacağını anladım. Zaten bu anime ve mangaları finanse edenlere baktığın zaman Oda'ya ve bu tür yapımları yapan birçok mangaka, senarist ve yazarlara müdahale edip istedikleri fikirleri dayattıkları çok bariz.

Bir çok yapım son yıllarda birbirine benzemeye başlamadı mı? Bir kehanet, seçilmiş kişi, reenkarnasyon sürekli işleniyor ve daha da artacak bu mevzular. Evanjelistler ya da masonlar bu kişiler bu konuyu sürekli diri tutuyorlar. Hiçbiri masum değil aslında.

Yine de güzel bir hikaye sundukları için ağzımız açık izliyoruz. Dünyayı din değiştirir ve dönüştürür. Her şey din üzerinedir. Bu adamlarda kendi inanç sistemlerini dünyaya yayma peşindeler. Bir yandan dinlerden besleniyorlar bir yandan da dinlere bağlı olmayacak kendi yargılarını dayatıyorlar.

Luffy Joy Boy'un reenkarnesi olacak malesef.
Burada ki asıl sıkıntı şu bence; bu serinin öyle bir olaya ihtiyacı yok. Yani zaten çok geniş ve bir sürü olayın olduğu bir seri. Öyle ya da böyle okuyorduk. En azından karakterler kendine has kişilerdi. Oda denilen çakalın da buna ihtiyacı yok. Joy Boy yine olsun ama başka bir şekilde olsun. Şimdi Luffy eğer Joy Boy ise o zaman Orjinalliği kalmıyor. Yani Luffy’i değil Joy boy denilen adamın macerası bu. Bu olay direkt karakterlerin içini boşaltır ve maalesef serininde.

Açik yazacak bir şey yok. Teach'in ne kadar şerefsiz biri olduğunu herkes biliyor. 30 yıl ekmeğini yediği babasını öldürmek normal bir davranış değil bence.
Yalnız Teach Beyazsakal'ı hiç bir zaman babası olarak görmedi.

Meyveyi bulma şansı en yüksek tayfa olarak gördüğü için katılmış. Bunun kötü bir şey olmadığını söylemiyorum ancak Teach'in bu yaptığının Vergo'nun yaptığından pek bir farkı yok. O da 15 yıl boyunca denizci olarak görev yapmasına rağmen kendi astarını umursamadan öldürüyordu.

Reenkarnasyon diye bir şey yok. Luffy de seçilmiş kişi falan değil. Bilmeden olayların gidişatını değiştiriyor. Roger bunu bilerek yapmak istedi, ömrü yetmedi. Roger de mı seçilmiş kişiydi? Değildi. Luffy de değil, Joy Boy'un yapmak istediği şey ve Luffy'nin amacı birbirine paralel.

Yalnız Teach Beyazsakal'ı hiç bir zaman babası olarak görmedi.

Meyveyi bulma şansı en yüksek tayfa olarak gördüğü için katılmış. Bunun kötü bir şey olmadığını söylemiyorum ancak Teach'in bu yaptığının Vergo'nun yaptığından pek bir farkı yok. O da 15 yıl boyunca denizci olarak görev yapmasına rağmen kendi astarını umursamadan öldürüyordu.
Vergo da şerefsiz ama konu bu değil. Adamın himayesinde bir eli balda bir eli yağda güzelce yaşadı. Onun kabindan yedi onun hazinesinden kullandı sonra geldi deşti şerefsiz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık