Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] 4 Saat Civarı Nasıl Uyunur?

Bir işin varsa ve o işten ne kadar zaman kalıyorsa o kadar zaman uyunur. Bu iş kendini meşgul ettiğin, kendince önemli gördüğün her şey. Ben bir kitap okumaya başladığımda kitap bitene kadar günde bir iki saat uyuyabiliyorum. Yada dizi izlediğim günler gece ikiye kadar uyumuyorum. Sabah zaten 6'da kalkıyorum. Hiç saat kurarak kalkmadım. Sabah belli bir saat olunca hafta sonları dahil kalkıyorum. Yani bir şeylerin uykudan daha önemli olduğunu düşünmelisin. Kendime vakit ayırabildiğim vakitler uykudan çalmam gereken vakitler olabiliyor. Uzun saatler uyumak ciddi bir soruna dönüşebiliyor.

Hiçbir zaman kendimi sınırlamadım uyku konusunda. Uykum için okula da gitmiyorum gerekirse. :/ Ha genellikle 7 saat, en fazla 8 saat uyumuşluğum vardır. "Zamanımızı dolu dolu geçirmeliyiz" kalıbı saçma geliyor bana. Belki de hiçbir şey yapmamaya, sessizce oturmaya falan ihtiyacımız vardır ha? :/

Uyku ve beslenme çok önemli şeyler şaçma sapan şeyler için insan kendini zor ve alışılmadık durumlara sokmamalı.Her seyin başı sağlık

Hiç doğmamış olmak belki de nimetlerin en büyüğüdür.
Aynen Sophokles:rolleyes: Ne söylemiş ama reis; Ekşi'den "ödipus kolonos'ta

"En iyisi dünyaya gelmemiş olmak. Eğer bir kez gelmişsen yapabileceğin en iyi şey, bir an evvel geldiğin yere geri gitmektir" diyen tragedya yazarı.:respect:

"Cehalet Mutluluktur" şeysinin asıl sahibi. "En keyifli hayat, hiçbir bilgelik olmadan sürüp giden hayattır." sophokles

Aynen Sophokles:rolleyes: Ne söylemiş ama reis; Ekşi'den "ödipus kolonos'ta

"En iyisi dünyaya gelmemiş olmak. Eğer bir kez gelmişsen yapabileceğin en iyi şey, bir an evvel geldiğin yere geri gitmektir" diyen tragedya yazarı.:respect:

"Cehalet Mutluluktur" şeysinin asıl sahibi. "En keyifli hayat, hiçbir bilgelik olmadan sürüp giden hayattır." sophokles
Okumak lazım sanki.

Bilimsel olarak zaten beynin ve vücudun ihtiyacı olan uyku süresi 4 saattir.Bundan sonrası keyfi amaçlıdır.
ama benim küçüklükten beri uykum agırdır bazen fazla uyuyorum.
4 saat uykuda doğal olarak biraz zorlanılır ama sonra bünye ve beyin buna alışır.Hatta alarm kurmadan bile vaktinde kalkabilirsin.Verimlilikaçısından da etkileyeceğini sanmam.
Ayrıca öğle uykusu yani kaylule de sağlık ve enerji açısından çok faydalıdır.Yarım saat-bir saat arası yeter.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık