Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] 4 Saat Civarı Nasıl Uyunur?

Dediğin sistemi oturtabilmek için bir şeylerle uğraşman gerekiyor, öyle kös kös tv ya da pc'ye bakarak istediğin düzen oturmaz. Kitap falan oku bari ya da bir şeylerle uğraş el işi olsun ne bileyim, okuduğun bölüm neyse onlarla ilgili projelere katıl.

Üniversite zamanlarımda 3-3,5 saat uyuyordum. saat 1'de yatıp 4-4,5 gibi kalkıyordum.:alkis:
1. öğretim olarak okumuştum. Gündüzleri Şelâle Park Cafe'ye kadar yürüyüş yapıp orada da sıcak çikolatamla beraber gazete okurdum. Gazete okumam bitince bulmaca çözerdim sonra da dersleri bir gözden geçirirdim. İnsanın beyni gerçektende sabahları daha iyi anlıyor okuduklarını. Okuldan sonrada arkadaşları toplardım bir yerlere giderdik mutlaka ama hergün değil 2 günde 1 . 5-6 gibi gelirdim ödev veya araştırma falan varsa yapardım yoksa yemek yer çıkardım mahalledeki çocukları toplayıp halısahanın yanındaki basketbol sahasına top oynama götürürdüm. oynayıp ter attıktan sonrada içecek birşeyler alıp içerdik beraber. Sonra merkez kampüsteki besyonun fitness salonuna giderdim. Spordan sonra dinlenmek için kafeteryasında takılırdım. Bazen voleybol, basketbol maçları olurdu onları izlerdim. Sonrasında gece bir aktivite yoksa halısaha aboneliğimiz vardı ona giderdim.
Hafta sonlarıda kuzenleri toplardım beraber eğlenirdik, dertleşirdik ve daha bir sürü şey :).:at: Heyt be ne güzel günlerdi.. Başbakanlık bursumda vardı yemek bursumda.. Gerçi bir senelikti yemek bursu ama güzeldi yinede.Okadar şeylere rağmen yorgunda olmazdım. Moralim de iyiydi. Derslerimde güzeldi. Okulu 4 üzerinden 3,63 ortalamayla bitirdim.
Şimdiyse 6.30'da zor kalkıyorum:agla:. İşim rahat ama belirsizlikler yüzünden moralim yok. Moral olmayınca konsantrasyon yok kafada çözülmemiş soru işaretleri.. Hastalığım yok Allah'a şükür ama belirsizlikler insanı bitiriyor. Keşke o zamanlara dönebilseydim. O zaman gerçektende yaşamaktı şuan ki yaşamıma kıyasla.. Ama inşallah düzelir ümidiyle devam ediyorum.:gamyon::ühü:

Bu yazdıklarımın dışında ailem ile geçirdiğim zamanları yazmadım. Verdiğim her kararda yanımda oldular. Onlar olmazsa bende olmazdım:rolleyes:

Madem hayat hikayeleri yazılmaya başladı, konu başlığını "ağlama duvarı" şeklinde değiştirebilirsiniz artık.

3 kuralla aciklayabilirim.
1- 12-2 arası uyuyor olman lazim
2- 1 saat ogle uykusu baya bi dinlendirir seni.
3- Kalan 1 saat de aksamdan sonra uyu

Bildiğim kadarıyla sadece uyku sırasında salgılanan bazı salgılar var. Uyku süresini kısaltmak uzun vade de her şekilde zarar verir. Gün içerisinde dinç olabilmek vs. genel olarak psikolojik etkenler. Önemli olan işin biyolojik kısmı.

İş günleri dışında 8-10 saat uyurum banko, hatta 12 saat. İş günleri daha az uyuyorum kendime zaman ayırayım diye, robota dönmeyeyim, biraz sosyal hayatım olsun hesabı.

Çalışırken 5 saat uyuyordum ama şuan üniversitenin verdiği rahatlıkla min. 7/8 saat uyuyorum, bazen 11/12 bile oluyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık