Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] 4 Saat Civarı Nasıl Uyunur?

Öğrenci misin bilmiyorum ama uyku bildiğim kadarıyla gün içinde öğrendiğimiz şeylerin hafızamıza işlenmesinde önemli bir rol oynuyor. Öyle bir dezavantajın olabilir.

Bende 4 saat arka arkaya uyursam 5 gün falan dayanıp en sonunda 10 saat falan uyuyakalırım, ki normalde ne kadar geç yatarsam yatayım 8 saati geçmez uykum.

Bünye artık alıştığı için beş saat dolmadan pat diye uyanırım hep. Uykum da çok hafiftir, en ufak seste bile uyanırım aşırı yorgun değilsem. Tabi tembel biri olduğum için, bazen uyandıktan sonra kendimi zorlayarak tekrar uyurum bir saat falan. Ama hiç dediğin gibi bir birikme olup da 6 saatten fazla uyuduğum olmadı kendim istemedikçe. :/
Alışınca sorun olmuyor sanırım.
Peki bu alışma sürecin nasıl oldu, iş vesilesiyle falan mı?

Peki bu alışma sürecin nasıl oldu, iş vesilesiyle falan mı?
Kendimi bildim bileli az uyurum da evet, işin ve okulun da epey payı var. Hele 2010-13 arası nadiren 6 saat uyurdum. 2-3 saatlik uykularla tüm gün dolandığım çok olurdu. Ertesi gün yine 5 saat civarı uyurdum.
Bir keresinde neredeyse üç gün uyumamış olmama rağmen sadece 7 saat uyumuştum ve hiç de sorun olmamıştı. :/

Alarmı 5 saate ayarla, çalınca uyanırsan, uyandığın gibi kalk yataktan ve bunu hiç aksatma. Bir süre sonra alışırsın sanırım.
Tabi yukarıda arkadaşın da dediği gibi, bunlara öyle hemen uymamak lazım. Kimini nasıl etkileyeceği belli olmaz, uzmana danışmak lazım. Böyle kocakarı tavsiyeleriyle olmaz. :/

Kendimi bildim bileli az uyurum da evet, işin ve okulun da epey payı var. Hele 2010-13 arası nadiren 6 saat uyurdum. 2-3 saatlik uykularla tüm gün dolandığım çok olurdu. Ertesi gün yine 5 saat civarı uyurdum.
Bir keresinde neredeyse üç gün uyumamış olmama rağmen sadece 7 saat uyumuştum ve hiç de sorun olmamıştı. :/

Alarmı 5 saate ayarla, çalınca uyanırsan, uyandığın gibi kalk yataktan ve bunu hiç aksatma. Bir süre sonra alışırsın sanırım.
Tabi yukarıda arkadaşın da dediği gibi, bunlara öyle hemen uymamak lazım. Kimini nasıl etkileyeceği belli olmaz, uzmana danışmak lazım. Böyle kocakarı tavsiyeleriyle olmaz. :/
:) tabi zaten aşama aşama olması lazım. Adam 8-10 saat uyuyordur en az bunu sonra 3-5 saate birden indirmemesi lazım arada bir tane basamak seçip geçiş süreci yapması lazım. Açıkçası doktorların canı.. cennete. Bi halta yaramıyorlar uyku konusunda sıkıntın horlama değilse. Uyku hastanesi laboratuarı falan çok eksik hala ülkemizde.

Ben çok hevesli bir şekilde uykumu indirmeye çalışmıştım başaramayınca komple koyverdim o gün bugün :) Biraz o sebepten heralde az uykuyla olmuyor dedim inancımı kaybettim heralde. Bizim ünide de devam zorunluluğu olmaması hep baş sıkıntı zaten :/ Bakalım gelecek ay bi iş bulabilirsem tekrar deneyeyim madem bu kadar kişi az uykuyla yapabiliyor oluyor demek ki :D

İki yıldır düzenli bir şekilde 8 saat civarı uyuyorum diyebilirim, yani erken yatar erken kalkarım (23.00 - 07.00). Cuma ve cumartesi günleri aksayabiliyor bazen tabi. Ama deliksiz uyku denen kavram artık yok hayatımda. Her gece böyle uykudan uyanmak (Minimum iki defa) iyi bir şey değil ve düzenli uyumaya çalışmam da boşunaymış gibi geliyor. Var mıdır deliksiz uyuyabilmenin yolları ilaç vs kullanmadan acaba?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık