Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Zhen Chan vs Itachi vs Aizen

Zhen Chan vs Itachi vs Aizen

• Zhen Chan ayakta kalır.

• Itachi ayakta kalır.

• Aizen ayakta kalır.

• Ayakta kalan olmaz, hepsi yere serilir.

• Dövüş zamanında bitmez, Kuş Kafesi hepsini dilimler.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Kılıcı görür işte,bir kere bakar bilmiyorsa tabi.Mesela Aizen kesse, hızlı yenilenme gibi tekniği varmı ben hasar alıyor diye hatırlıyorum.Zhen chana vurmak zor olduğu için göremedik dayanıklılığını.
Zi Yu'dan fiziksel kılıç darbeleri alıyor ancak bunlardan etkilenmiyor. Senin için diğer sahneleri de buldum. :)

1- Bu sahnede, Karanlık Generallerden birisiyle karşılaşıyor, General Ruh Bağıyla güçlendirilmiş güdümlü devasa bir ok fırlatıyor ancak Zhen Chan saldırıyı küçümsediği için eliyle durdurmak istiyor, durduruyor da ancak elinden yaralanıyor, tabi yara dediğimiz birkaç damla kan ve anında iyileşiyor. Sonraki sahnede saldırıyı küçümsemiyor ve yansıma tekniğini kullanıp hasarı iade edip yeniyor Generali. :) Yani 1 kere saldırı yiyebilir Zhen Chan, sonrasını yemez diyebiliriz.

2- Bu sahnede Zi Yu'nun Cennetin İnfazcısı isimli kılıcını yansıma tekniğiyle iade ediyor Zhen Chan ancak kılıç Tanrıları kesmek için özel olarak dövüldüğü ve kılıcın alevleri Tanrıların kutsal gücüyle beslendiği için saldırıyı yansıtsa da alevler sönmüyor, alevleri üstünden attığında biraz yandığını görüyor Zhen Chan ancak sonraki sahnelerde yanıktan iz bile kalmadığını görüyoruz. Çok hızlı iyileşiyor. :)

3- Bu sahnede Zhen Chan Lan Yue'nin saldırısından sıyrılıyor ve ilüzyon yaratıp arkasına geçmek istiyor. Ancak Lan Yue görüş gücü sayesinde ilizyonu fark edip tekme atıyor ancak Zhen Chan'a hiç zarar veremiyor, sonraki sahnede Zhen Chan paketliyor Lan Yue'yi. :)

4- Bu sahnede Zi Yu, Er Chan'ın evrenini yok ediyor, yükselen devasa boyuttaki Cennetin İnfazcısı Zhen Chan'ın vücudunu ortadan ikiye yarıyor ve yakıyor ancak sonradan adamda çizik bile olmadığını görüyoruz. :)

5- Şu sahne her şeyin özeti gibi aslında, Zi Yu, hem Zhen Chan'la hem de şeytanı Er Chan'la ciddi bir süre savaştıktan sonra tek istediğim seni öldürmekti diyor, Zhen Chan ise bu dünyadaki hiçbir şey beni öldüremez diyor. :)

Normalde 300 yıl ömrü var Zhen Chan'ın, yaşlanarak ölebilir ancak hasar alarak öldürülmesi mümkün değil. Seride zaten Buddha rolünde bu adam ve bundan daha güçlü tek kişi olan Tian da zaten Tanrı'nın kendisi. :)

Bu konuda dediğim gibi ilk saldırıyı yiyebilir Zhen Chan, Aizen aşırı hızlı karakter ancak sonrasında ekstradan bir şeyler yapması lazım. FSJ evreninin dayanıklılığı Bleach'ten fazla olabilir, Bleach'te kol bacak havada uçuşuyor ancak FSJ'de çok sağlam vücutlar.

ks ve tskuyomi zhen chanın üstünde teknikler.Aizen vs İtachiden aizen kazanır bence.
Zamanında Aizen vs İtaçi konusu açıcaktım ama yarım kalmıştı :D

Saitama vs Zen Çan olsun, daha adil olur :D
Zhen chan>aizen>itachi.Zhen shounen evrenine baya büyük gelir.
Aizen vs Itachi için bir video buldum, bayağı güzel yapmışlar, doğru mudur bakın bakam. :)

Olaya ilüzyon olarak bakarsan Zhen Chan'ın Sonsuz Dünya tekniği, KS ve Tsukuyomiden daha üstün teknikler. KS ve Tsukuyomi için bir kere rakibe tekniğini göstermen lazım. Rakip senin kılıcını veya gözünü görmezse tekniği yediremiyorsun. Zhen Chan'ın dövüşmek için rakibe bakmasına bile gerek yok, gözü kapalı odaklanıp dövüşebiliyor. :)

Diğer yandan Sonsuz Dünya tekniği için rakiple göz teması kurmaya gerek yok. Rakip göz kırpma anında tekniğe giriyor ve tövbe etmediği sürece ya da ilüzyondan çıkmak için müthiş bir motivasyonu olmadığı sürece teknikten kurtulması imkansız. Misal Aizen veya Itachi en çok ne arzuluyorsa Zhen Chan o arzuyu yerine getirecekleri bir dünya yaratıyor. KS gibi basit bir duyu yanılması değil. Bir dünyanın sahte olduğunu anlasan anında diğer dünyaya giriyorsun ve sürekli geçiş yaptıkça aynı inception filminde olduğu gibi hayal mi gerçek mi anlamamaya başlıyorsun. Kısacası ilüzyon olarak en üstte Zhen Chan var bence. :)

Bir de olaya sadece ilüzyon olarak bakmayın, total güç üzerinden ölüm kalım savaşı yapıyorlar. Bu karakterler nasıl dövüşür, bunu düşünün. Misal Aizen KS'yı Zhen Chan'a yedirse ne yapabilir ? Zhen Chan odaklanınca fiziksel ve ruhsal saldırılardan etkilenmiyor, Aizen onu kestiği anda ilüzyon bozulacak ve Aizen yara alacak. Ya da Aizen beklerse Zhen Chan Hüküm Çarkını kullanırsa Aizen'i zaten ortaya çıkarıp yaralayabilir, alan saldırısı yapıyor çünkü, o alandaki herkes günahlarının kefaretini ödüyor. Bu şekilde ihtimalli düşünmenizi istiyorum. :)

Yukarıda dediğim gibi total güç olarak değerlendirin, sadece ilüzyon olarak değil.

Aslında dediğin gibi Aizen'in son halini koymak istedim ancak Hogyakunun işi bozduğunu düşündüm. Aizen'i ölümsüz kılıyor, oturduğu yerde adam yenildiği zamandan daha da güçleniyor, bitmek bilmez evrim geçiriyor, sınırsız rejenerasyon ve sair çok uçuk açıkçası. Hal böyle olunca Aizen'in son halindense SS'e girişteki halini almak istedim, evrim geçirecekse de en başından geçirsin. :)
Ha o şekilde mi ben ilüzyon olarak anladım mekanı falan da ayarlayınca.

En başından geçirsin düşüncesiyle aynı noktaya ulaşamaz malesef.En başta çeşitli duygular ve hırslar yüzünden hollow tarzı evrim geçiriyor.Son formuna gelemez yani o şekilde.Zaman atlaması da lazım zaten bir anda güçlenmemiş.Güçleri olgunlaşmış zamanla eskisi gibi hollowa benzeyen dönüşümler olmadan.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık