Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Wano Eşleşmeleri

Evet ama Shusui'nin mezarda kalması gerekiyor. Daha derğerli olması da ulusal hazine olarak görülmesinden. Kimse kullanmamalı. Ancak Enma öyle değil. Bu sadece takastan ibaret olsa, neden Oden'den sonra kimse kullanamadı denilsin? 9 Kın'ın efendisi bildiği adamın kılıcı Zoro'ya emanet ediliyorsa, ben bu kişileri Zoro'dan güçlü görmem. Sadece bu bile yeterli, çünkü hikaye anlatımı olarak mantıklı olan bu. Enma'ya layık olsalardı, Zoro gelmeden çok önce bu kılıç Kawamatsu'ya ya da Denjiro'ya verilebilirdi değil mi Oden'in kızı tarafından?
İşte ayrıldığımız noktada bu Diğer üçlünün aksine Zoro hak ettiği için almıyorki bu kılıcı bana dürüstçe cevap ver Zoro'nun elinde Shusui olmasa Oden'in kılıcını verirler miydi ? Daha önemli olanı kurtarmak için feda edilmiş bir kılıçtan başka bir şey değil bana göre

İşte ayrıldığımız noktada bu Diğer üçlünün aksine Zoro hak ettiği için almıyorki bu kılıcı bana dürüstçe cevap ver Zoro'nun elinde Shusui olmasa Oden'in kılıcını verirler miydi ? Daha önemli olanı kurtarmak için feda edilmiş bir kılıçtan başka bir şey değil bana göre
Ben hak ettiği için verdiler demiyorum. İma edilen bu diyorum. Sırf hakediyor diye tanımadıkları birine vermezler çünkü manevi bir değeri var. Ancak Zoro hakettiğini de kanıtladı, bu sahne özel olarak çizildi ve samuraylar hayretler içindeydi. Takas olmasa bile, misal Zoro'nun üçüncü kılıca ihtiyacı olsa ve Hiyori bunu bilse, Hiyori Zoro'ya güvendiği için verebilirdi kılıcı. O ayrı.

Asıl demek istediğim şu: Oda'nın hikayeyi kurgularken vurgulamak istediği bir şey var değil mi? Tarihi bir olaydan bahsetmiyoruz, Oda'nın kurgusu bu sonuçta. Mantıklı bir çevçeveye takas yoluyla ulaştırdı evet. Ancak istediği şey, Oden'den bu yana kontrol edenin olmadığı bu kılıcı Zoro'nun kullanması değil mi? Ve ilerde de Zoro'nun karartıp kendi imzasını atması değil mi? Sen de buna dürüstçe cevap ver.
Madem "Daha öncemli olanı kurtarmak için feda edilmiş bir kılıçtan başka bir şey değil", neden Oden'in kılıcı veriliyor? Hiyori rica etse Kitetsu uygun bir kılıç vermez miydi Shusui için? Hatta ricaya bile gerek yok. Kitetsu sırf ulusal hazine ülkeye dönsün diye, çok iyi bir kılıç verir Zoro'ya. Ancak Oda kurgu olarak Oden'in kılıcını almasını istedi. Yetmedi, Oden'den başka kimse kullanamadı dedirtti. Sadece takas olsa bunca şeye ne gerek vardı ki?

Son düzenleme:
Wano’nun en değerli hazinesi olan efsanevi kılıca da, Oden’in kılıcı olan Enma’ya da Zoro layık görüldü. Kim tarafından görüldü peki? Eiichiro Oda tarafından ki bu kadarı yeterli zaten. Zoro, Enma’yı aldığı bölümün altında “Miras kalan irade yazıyor” zaten. Artı Zoro’nun, 9 kının hepsinden çok çok çok üstün olduğunu görmek için Zoro’yu tanımak yeterli bence :D

Wano’nun en değerli hazinesi olan efsanevi kılıca da, Oden’in kılıcı olan Enma’ya da Zoro layık görüldü. Kim tarafından görüldü peki? Eiichiro Oda tarafından ki bu kadarı yeterli zaten. Zoro, Enma’yı aldığı bölümün altında “Miras kalan irade yazıyor” zaten. Artı Zoro’nun, 9 kının hepsinden çok çok çok üstün olduğunu görmek için Zoro’yu tanımak yeterli bence :D
Bu üstünlük Seri içindeki önemi ve değeri bakımındansa Bu yorumun kuşkusuz doğru ama güç konusunda katılmıyorum yani Zoro zirve gücündeyken 9 kızıl kın Zoro'nun yanında hiçbir şey kalmaz ama şuanki güçleriyle öyle dağlar gibi bir fark beklemeyin. Ki Denjiro'nun ağırlığını Ashura'nın gücüne yapılan vurguyu da gördük

Bu üstünlük Seri içindeki önemi ve değeri bakımındansa Bu yorumun kuşkusuz doğru ama güç konusunda katılmıyorum yani Zoro zirve gücündeyken 9 kızıl kın Zoro'nun yanında hiçbir şey kalmaz ama şuanki güçleriyle öyle dağlar gibi bir fark beklemeyin. Ki Denjiro'nun ağırlığını Ashura'nın gücüne yapılan vurguyu da gördük
Seri içini zaten tartışmaya gerek yok ama güç olarakta şu an öyle düşünüyorum. Zaten bu güç denklemi seri içinde ki önemi ile bağlantılı. Seride güç unsuru olan ve iradesi sağlam olan 2. Ana karakter her zaman üstlerdedir. Kaldı ki bu adam bir de p.up aldı...

Kaptana yakın olma muhabbeti gibi bir şey yok.Ray de yakın deniyordu.Ray'in maks 1 tık altı adama Roger'ın yaptığını biliyoruz.Beckman'da böyle çıkacak.Bir Zoro istisna olur ki şu an o da değil.

Smoothie gayet olabilir. Bizim tayfadan birisine sanmıyorum bir kadını aldırsın. Teke tek olmasa bile artık seviye atlamaları gerektiği için komutanlarla dövüşür bizimkiler.

Atıyorum Sanji ve Drake vs Queen olabilir. Killer yanında bir başkasıla Smoothie'yle dövüşebilir. Veyahut belki de Sanji yanında bir başkasıyla King'le dövüşecek.

Samuray tarafına gelirsek açıkçası ilk başta güçlü gözükseler de, maalesef figüran kalacaklar. Denjiro ve Ashura iş yapabilir ama. Inu ve Neko'nun ise Jack'le dövüşmesini isterim. Umarım yapar.
.

Sonradan çıkmadık, zamanında yazdık. ;)

Zoro ile Sanji isterim beraber olsun. Şu Foxy arcının en güzel değil tek güzel anı bu ikilinin iş birliği yaptığı kısımlardı.

Ama ayrı ayrı dövüşmeleri daha muhtemel gözüküyor. Bununla da bir problemim yok.

Sanji fanı olarak iki dileğim biri suit zımbırtısından kurtulmak diğeri ise Who's Who ya da Sasaki'nin Sanji tarafından yenilmesi. Çok şey değil herhalde bu ikisi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık