Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Wano Eşleşmeleri

Zoro'ya layık görülmedi. Orada takas yapıldı. Çünkü wano halkı için hazan suyu daha değerliydi. Ki çıkarabilir, ben buna çok şaşırmam ama kesinlik ibaresi yok. Yani denjiro'nun enma'yı alınca bayılacağını düşünmek komedi bence.

@Antagra git gide dns'ye dönüşüyorsun. Üzülüyorum...
Takas yapıldı evet ama alt metinden bahsediyorum ben. Kılıcı Oden'den bu yana kimsenin kullanamadığı söylendi. Sebebi ne olabilir ki? Diğer kınlar kullanabilse ya da Zoro'dan daha layık olsalar, hikayeyi ona göre yazardı Oda. Hikaye anlatımı açısından soruyorum. Kısaca 9 Kın dururken o kılıcı Zoro almışsa bir anlamı olmalı.
Denjiro ve sama olayını anlamadım. Ben Zoro'nun öneminden ve nasıl bir potansiyel taşıdığından bahsediyorum. 9 Kın sönük kalıyor Zoro'nun yanında. Evet Denjiro ve Ashura gerçekten güçlü, bence Jack ayarındalar. Ancak Jack, Denjiro ve Ashura üçü de Zoro'ya kaybeder.

Enma'nın Zoro'ya verilmesinin alt metninde bu yok mu? Ashura ve Denjiro değil, Zoro layık görüldü. Ya da Zoro onlardan daha fazla layık görüldü. Kimine göre Cavendish de Zoro'dan güçlüydü Dressrosa'da. Biraz ona benzetiyorum bu durumu. Hem büyük ihtimalle Shimotsuki soyundan Ryuma'nın torunu çıkacak bir adamdan bahsediyoruz. Oden'in emrindekilerden güçlü olsun bir zahmet.
Öyle bir yazmışsın ki Zoro çok güçlüsün Enma'yı sen hak ettin gibi bir olay dönmüş gibi yazmışsın. Denjiro ve Ashura Doji boş çarlar değil gayet daha güçsüz de çıkabilir Zoro tam aynı şekilde tam terside olası

Takas yapıldı evet ama alt metinden bahsediyorum ben. Kılıcı Oden'den bu yana kimsenin kullanamadığı söylendi. Sebebi ne olabilir ki? Diğer kınlar kullanabilse ya da Zoro'dan daha layık olsalar, hikayeyi ona göre yazardı Oda. Hikaye anlatımı açısından soruyorum. Kısaca 9 Kın dururken o kılıcı Zoro almışsa bir anlamı olmalı.
Denjiro ve sama olayını anlamadım. Ben Zoro'nun öneminden ve nasıl bir potansiyel taşıdığından bahsediyorum. 9 Kın sönük kalıyor Zoro'nun yanında. Evet Denjiro ve Ashura gerçekten güçlü, bence Jack ayarındalar. Ancak Jack, Denjiro ve Ashura üçü de Zoro'ya kaybeder.
Yani diyorsunki Eskiden Kılıç Tanrısının Kılıcına layık olan Zoro şimdi Kocaman Bariyeri göremeyen Oden'ninkine kaldı. :p

Reis her şey olsun ama Shimotsuki soyundan gelmesin ya. Zoro dediğimiz adam aileden gelecek olan pohpohlanmayla dünyanın en iyi kılıç ustası olmamalı. Sıfırdan gelip bu koltuğa yerleşmeli. O kadar antreman, çektiği çile biraz anlam kaybeder soyu sopu önem kazanırsa.
Bence de öyle. Karakterin teması açısından da çalışmak, alın teri her şeyden önemli. Bunu bozmasa iyi olurdu. Ancak bu seri Berserk de değil. Oda karakterin önemini böyle de göstermek istiyor olabilir. Ryuma'nın soyundan çıkabileceğini, potansiyelini göstermek için bir örnek olarak verdim. Yoksa istediğim kendi çabasıyla en tepeye çıkması. Hem KK'nın oğlu, Garp'ın torunu fanlarına sataşmak daha zevkli hale gelir :D

Öyle bir yazmışsın ki Zoro çok güçlüsün Enma'yı sen hak ettin gibi bir olay dönmüş gibi yazmışsın. Denjiro ve Ashura Doji boş çarlar değil gayet daha güçsüz de çıkabilir Zoro tam aynı şekilde tam terside olası
Kaçıncı kez söylemem gerekiyor. Realitede takas olayıydı. Ancak alt metin olarak Oden'in kıymetli kılıcı şu an Zoro'nun ellerinde.
Yani diyorsunki Eskiden Kılıç Tanrısının Kılıcına layık olan Zoro şimdi Kocaman Bariyeri göremeyen Oden'ninkine kaldı. :p
Tamam senin için ayrıntıya girmiyorum. Oden için 9 Kın'ın önemini söylemeye gerek yok değil mi? Onun intikamını almak isteyenlerden birinde değil de, kılıç Zoro'daysa bunun bir manası olmalı. Zoro'ya yakın güçte olabilir Denjiro ya da Ashura. @Monkey D. Chris kesin değil demiş. Evet, bunu destekleyen fiziksel bir şey görmedik. Ben de hikaye ve kurgu açısından bir argüman oluşturuyorum. İkna eder ya da etmez, o ayrı. Ancak mantıksız değil.

Bence de öyle. Karakterin teması açısından da çalışmak, alın teri her şeyden önemli. Bunu bozmasa iyi olurdu. Ancak bu seri Berserk de değil. Oda karakterin önemini böyle de göstermek istiyor olabilir. Ryuma'nın soyundan çıkabileceğini, potansiyelini göstermek için bir örnek olarak verdim. Yoksa istediğim kendi çabasıyla en tepeye çıkması. Hem KK'nın oğlu, Garp'ın torunu fanlarına sataşmak daha zevkli hale gelir :D
Hahahahhah KK'nın oğlu değil çok düşük bir ihtimal onun iradesini taşıyor. Düşük ihtimal dememin sebebi Joy Boy vurgusu.

9 Kın bence sönük kalmadı, Zoro arc öncesinde senin için Samurayları bir araya toplayacağım demişti, Luffy'e lakin daha bir tanesiyle karşılaşıp kendi tarafına katamadı :D
9 Kından bazılarını, ayrı tutmak lazım, Kyros gibi adamlar yahu bunlar, Ashura ve Denjiro ağırlığı olan adamlar Kawa'da keza güçlü bir balıkadam. Kinemon 20 sene öncesinde muhtemelen güç olarak bunlardan üstün gibi.

Ah Sanji ah.

Sanji'nin bütün cenabetliği Vergo'dan yediği tekmeyle başladı. Gönül isterdi ki o da bir yıkımcıyı dövsün.
Fakat Oda onu öyle bir duruma soktu ki hiçbir yıkımcıyla eşleştiremiyorum Sanji'yi.

Hahahahhah KK'nın oğlu değil çok düşük bir ihtimal onun iradesini taşıyor. Düşük ihtimal dememin sebebi Joy Boy vurgusu.

9 Kın bence sönük kalmadı, Zoro arc öncesinde senin için Samurayları bir araya toplayacağım demişti lakin daha bir tanesiyle karşılaşıp kendi tarafına katamadı :D
9 Kından bazılarını, ayrı tutmak lazım, Kyros gibi adamlar yahu bunlar, Ashura ve Denjiro ağırlığı olan adamlar Kawa'da keza güçlü bir balıkadam. Kinemon 20 sene öncesinde muhtemelen güç olarak bunlardan üstün gibi.
Zoro'nun o lafı patladı ya, yalan yok. Şimdi biraz fanlık damarım kabarsa, "Zoro Luffy'nin içini rahat tutmak istedi. Gözün arkada kalmasın Luffy, git Sanji'yi kurtar sen demek istedi. Ondan öyle bir laf etti" derim. :oleyo: :ehe: Yani sırf Luffy'nin içi rahat etsin diye yerine getiremeyeği bir söz verdi resmen, büyük adamsın Zoro :hhh:

Kyros güzel bir örnek oldu. Bence Ashura ve Denjiro şu an Kyros'tan da güçlüdür. Söylediklerine katılıyorum. Orada sıkıntı yok. Ancak şu açıdan düşün. Aynı Dressrosa'da olduğu gibi Zoro'nun o arctaki müttefik kılıç ustalarından daha üstün olduğu gösterilecektir. Çünkü tayfa yoluna devam ettiğinde kimsenin aklında ya Ashura Zoro'dan güçlü olabilir mi sorusu kalmamalı. Bu ikisi arasındaki güç farkı net olmalı. Zoro bu isimlerden çok daha önemli ve çok daha potansiyelli. Bunun ilk iması Oden'in kılıcını almasıydı bana göre.

Kaçıncı kez söylemem gerekiyor. Realitede takas olayıydı. Ancak alt metin olarak Oden'in kıymetli kılıcı şu an Zoro'nun ellerinde.

Tamam senin için ayrıntıya girmiyorum. Oden için 9 Kın'ın önemini söylemeye gerek yok değil mi? Onun intikamını almak isteyenlerden birinde değil de, kılıç Zoro'daysa bunun bir manası olmalı. Zoro'ya yakın güçte olabilir Denjiro ya da Ashura. @Monkey D. Chris kesin değil demiş. Evet, bunu destekleyen fiziksel bir şey görmedik. Ben de hikaye ve kurgu açısından bir argüman oluşturuyorum. İkna eder ya da etmez, o ayrı. Ancak mantıksız değil.
Bende diyorumki Wano'nun en efsane savaşçısı Ryuma. Kılıç takas edilirken dahi Ryuma'nın kılıcının daha değerli olduğu belirtiliyor. Oden'in kılıcı Kaido'ya bilinen tek yarasını veren kılıç. Ama diğer tarafta Ryuma ejder biçen olarak biliniyor Kaidoda ejderha bilmem anlatabildim mi ? Yani Elinde Ryuma'nın veya Oden'in kılıcı olsa da Wano penceresinde Zoro diğer 9 kından daha önemli duruyor. Ama bu güç kıstası yapılabilecek bir durum değil.

Bende diyorumki Wano'nun en efsane savaşçısı Ryuma. Kılıç takas edilirken dahi Ryuma'nın kılıcının daha değerli olduğu belirtiliyor. Oden'in kılıcı Kaido'ya bilinen tek yarasını veren kılıç. Ama diğer tarafta Ryuma ejder biçen olarak biliniyor Kaidoda ejderha bilmem anlatabildim mi ? Yani Elinde Ryuma'nın veya Oden'in kılıcı olsa da Wano penceresinde Zoro diğer 9 kından daha önemli duruyor. Ama bu güç kıstası yapılabilecek bir konu değil.
Evet ama Shusui'nin mezarda kalması gerekiyor. Daha derğerli olması da ulusal hazine olarak görülmesinden. Kimse kullanmamalı. Ancak Enma öyle değil. Bu sadece takastan ibaret olsa, neden Oden'den sonra kimse kullanamadı denilsin? 9 Kın'ın efendisi bildiği adamın kılıcı Zoro'ya emanet ediliyorsa, ben bu kişileri Zoro'dan güçlü görmem. Sadece bu bile yeterli, çünkü hikaye anlatımı olarak mantıklı olan bu. Enma'ya layık olsalardı, Zoro gelmeden çok önce bu kılıç Kawamatsu'ya ya da Denjiro'ya verilebilirdi değil mi Oden'in kızı tarafından?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık