Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Wano Arkı'ndan Beklentileriniz

Kimin hakkında?

• Kullanılan toplam oy
    155
İşin temeline dönmek gerekirse zoro ve ekibi esir alınır bu sebebiyetten kıd le aralarında
İttifak oluşur luffy gelince indirirler kaido yu arcda göreceğimiz ise Marco . Shanks oden geçmişi biraz da zoro nun taşıdığı kılıç in kutsal sayılmasına çok vurgu yapılır

Bu arada oylar muhteşem üçlü Kaido, Mihawk ve Zoro'ya gitti :)

4 adam kalıyor dedin ya orda sadece Marco'mu gelecek yanında başka birileride gelecek mi sorusu bunun cevabı bence. Jozu-Vista gibi tümen komutanlardan gelen olacak mı ?
Bu başlık da konunun amacına uygun. Hem konu sahibi için destek olur, güzel olur :)

Karakasakal'ın elinden kimin sağ kurtulduğu meçhul. O yüzden sadece Marco yazdım. Seride neredeyse ölümsüz olan ender karakterlerden çünkü. Diğerleri muamma. Dediğin gibi Joz, Vista gibi adamlar da gelecekse olay bizden çıkar Wb korsanları vs. Canavar korsanlarına döner gibime geldi. Ama yine de ihtimal dahilinde tabi onların gelmesi de.

Jack vs Kid dövüşü bekliyorum.

Zoro vs Shogun dövüşü...

Mihawk`ın Oden ve Shogun birlikte nasıl yendiğinin flashbacki...

Öncelikle, böyle güzel ve özenli konular açtığın için seni tebrik ediyorum @Shakky :sapkali:Bakın her konusu kitap gibi arkadaşın. Teşbihte hata olmaz derler; bazı konulara bakıyorum erkek defteri gibi karman çorman, öylesine, üç cümle ile açılmış. @Shakky 'nin konularına bakıyorum kız defteri gibi.. İncik incik, tane tane; kitap gibi. Konu açacak arkadaşlara tavsiye niteliğinde bir vizyonun var. Umarım takip ediyorlardır nasıl konular açtığını. Ellerine sağlık. Konuya geçecek olursam:

Wano çok değişik bir yer. Neye göre değişik diyorum anlatayım.. Dış dünyaya kapalı bir ülke olması kendisi için hayırlı mıdır bilmem, fakat bu bile bize farklı bir yer beklentisine girmemize neden oluyor. Acaba dünyaya bakış açıları nasıl, ne düşünürler, kültürleri nasıldır vs. Zou gibi bozulmamış ve nice önemli şeyleri bünyesinde barındıran bir arc olduğunu ve Robin'in burada çok önemli bilgiler edineceğini düşünüyorum.

Bunun dışında ilginç bulduğum özelliklerinden birisi de çok büyük isimlere ev sahipliği yapmış ya da bu isimleri misafiri olarak ağırlamış bir ülke olması. Wano dışında başka bir ülke daha yoktur ki topraklarına Roger ve Rayleigh gibi Beyazsakal ve ekibi gibi Ace gibi efsane isimler basmış olsun. Hepsinin ortak noktası neydi acaba ? Neden geldi bu isimler Wano'ya ? Hadi Roger'ı Oden'le bağlantılı olduğu için anlarız bir ölçüde. Ama Beyazsakal ve tayfasının burada ne işi vardı ? Belki de sadece geçiyorlar mıydı ? Hayır. Ace'ten anladığım kadarıyla halkla da iletişime geçmişlerdi. Samuray şapkası yapmayı Wano'da öğrendim demişti Ace. Arkasında büyük bir şey yok belki ama merak ettiğim bir konu bu. Roger-Oden bağlantısı daha çok merak ettiğim bir konu tabi.

Yazıtlar bu ülkede dövülmüş. Bu bile Wano'yu Op evreni içinde farklı bir yere koymaya yeter de artar. Bu yok edilemez denilen taşları normal bir kaya oyarmış gibi nasıl oydular ? Bu yok edilemez taşlar başka şeyler için de kullanıldı mı ? Mesela bu kılıçtan bir katana dövülseydi çok ilginç olmaz mıydı ? Bu kara taşlardan bahsedince Mihawk'ın kara kılıcı aklıma geldi. Acaba kara kılıç böyle mi dövüldü ? Kılıcın yok edilemez bir maddeden yapılmış oluşu onu dünyanın en iyi kılıcı yapıyor olabilir mi ? :)

Ryuuma. Bence bu adamı da anket içine almalıydın :) Gelmiş geçmiş en güçlü savaşçı ruhuna sahip olan efsane. Zoro ile bağlantısının çıkmasını herkes bekliyor. Belki Oda'nın evine kadar gelmiştir bu söylentiler. Acaba Ryuuma hakkında, gücü hakkında ufak da olsa bir flashback gelir mi ? Merak konusu.

Zoro'nun aile bağlarının açıklanacağı yer burası. Ne oldu da ülkesinden ayrılmak zorunda kaldı Zoro ? Annesi babası kim ? Kardeşleri var mı ? İçinde barındırdığı şeytani ruh ile atalarının bir bağlantısı var mı ? Gözü neden kapalı ? Ashura hakkında bilgi edinebilecek miyiz ? Zoro'nun sınırı nedir ? Kral hakisi resmi olarak açıklanacak mı vs. vs. :)

Shogun kim ? Ne kadar güçlü ? Hazan Suyu gibi efsane bir kılıç da kendisi taşıyor mudur ? Ben nidai kitetsu beklediğimi yazmıştım. Bence gerçek tarih içinde bile yer edinmiş efsanevi savaşçılar olan samurayların en güçlüsü nereden bakarsanız bakın bir amiral kadar güçlü olmalı. Beklentim bu yönde işin doğrusu.

Kaido.. Bu adamın geçmişinde neler oldu ? Birçok teori var ortada. Bir ejderha mı, lanetli mi, 100 adet zoana mı sahip, yoksa ölümsüzlüğünü sağlayacak bir meyve mi yedi ? Hangisi gerçek ? Shogun ile olan ortaklığının nihai amacı ne ? Ne kadar güçlü ?

Koshiro'yla ilgili de bilgi edinebilir miyiz acaba ? Neden ülkesini terk etmiş ? Kuina ve Tashigi ikiz kardeşler mi ? Bu ailenin ardındaki gizem ne olabilir ? Wado Ichimonji gibi bir kılıç neden Koshiro'da ?

Mihawk tüm samurayların hatta shogunun bile üzerinde bir kılıç ustası mı ? Eğer böyleyse Shansk'la aralarındaki yıllar süren tartışmalar bir nebze de olsa aydınlığa kavuşur mu ? Yoksa dış dünyaya kapalı olan bu ülkenin Mihawk'ın varlığından bile haberi yok mu ?

Zunisha'nın olayı ne ?

Bu arc bittikten sonra kafamızdaki çoğu şey netleşecek, eminim. Sabırsızlıkla bekliyorum. Bence serinin en iyi arcı olmaya aday bir arc olacak ;)
Teşekkür ederim güzel yorumun için. Elimden geldiğince toplu bir şekilde hazırlamaya çalışıyorum konuları.

Ryuuma'yı düşündüm kesinlikle. Yüksek ihtimalde veriyorum bahsedilmesine dair. Lakin konuyu açarken bir çok ihtimal olacağından sınırlamak istedim. Oden'i de bu yüzden gözden kaçırmışım ama ekledim sonradan. Ryuuma konusunda haklısın, seride bize tanıtılan ilk samurai neticede. Ve çok güçlü, önemli bir konumda bu adam. Ekleyeceğim ankete.

Bu arada oylar muhteşem üçlü Kaido, Mihawk ve Zoro'ya gitti :)

Bu başlık da konunun amacına uygun. Hem konu sahibi için destek olur, güzel olur :)

Karakasakal'ın elinden kimin sağ kurtulduğu meçhul. O yüzden sadece Marco yazdım. Seride neredeyse ölümsüz olan ender karakterlerden çünkü. Diğerleri muamma. Dediğin gibi Joz, Vista gibi adamlar da gelecekse olay bizden çıkar Wb korsanları vs. Canavar korsanlarına döner gibime geldi. Ama yine de ihtimal dahilinde tabi onların gelmesi de.
Tek başına kurtulduğunu zannetmiyorum şahsen. Eğer Kaido ile Wano'da karşılaşmazlarsa İnu-Neko ve aramaya giden diğerleri arc sonunda dahil olur. Luffy şoganı Law'da varsa adada Kaido'nun bir komutanını alır. Hem böylece Luffy kılıç ustalarına karşı zayıf olayına da bu arcda bir nokta koymuş olur. (Püskevitlinin bu durum için bir ön gösterim olduğu kanısındayım. 11 saat ve yardımla olsa da yendir.) Sadece Marco gelirse de daha dengeli bir eşleşme ile Kaido ya giderler adam sayısı açısından. Hem de bizimkiler seviye atlamış olurlar yonkou öncesinde. Şogun amiral dengi çıkarsa ve Luffy ikna edici bir galibiyet alırsa yonkou karşısında bir şansı olduğuna da ikna etmiş olur bizide.

Wano arcının kadrosunun farkında mısınız? Bizim tarafın????

Luffy ve tayfası
Kid,Killer ve geri kalan tayfası
Law ve tayfası
Drake ve tayfası
Marco,Jozu,Vista ve geri kalan WB tayfası
Neko-Inu ve Mink ordusu
Dost Samuraylar

O adaya Kaido ve Luffy'nin dostlarından başka bir güç de gelecek. Adım gibi eminim. Bu kadar güç Kaido'ya çok fazla.

Çopper'ın Nami'nin Yonkou adamı indirdiği ortamda bu kadar adam Kaido ve tayfsasına çok fazla.

Eyvallah @Shakky :)

Tek başına kurtulduğunu zannetmiyorum şahsen. Eğer Kaido ile Wano'da karşılaşmazlarsa İnu-Neko ve aramaya giden diğerleri arc sonunda dahil olur. Luffy şoganı Law'da varsa adada Kaido'nun bir komutanını alır. Hem böylece Luffy kılıç ustalarına karşı zayıf olayına da bu arcda bir nokta koymuş olur. (Püskevitlinin bu durum için bir ön gösterim olduğu kanısındayım. 11 saat ve yardımla olsa da yendir.) Sadece Marco gelirse de daha dengeli bir eşleşme ile Kaido ya giderler adam sayısı açısından. Hem de bizimkiler seviye atlamış olurlar yonkou öncesinde. Şogun amiral dengi çıkarsa ve Luffy ikna edici bir galibiyet alırsa yonkou karşısında bir şansı olduğuna da ikna etmiş olur bizide.
Shogun ne seviyede çıkarsa çıksın Zoro dururken Luffy'nin onunla dövüşme ihtimali yok. Bu konuda farklı düşünüyoruz. Konuyla alakalı olduğu için şuradan devam edeyim:

@Monkey D. Luffy

Shogun ve komutanlarını saymadığın için çok gibi geliyor ama ancak olur :) Wb komutanlarından geriye Marco dışında kalmışsa Joz ve Vista kalmıştır. Gerisini Ayıboğan cortlatmıştı hatırlarsan :D

Bir de @Mystic07 'le yazışırken düşündüm; @Master of Puppets da yukarıda değinmiş...

Herkes bir Kaido senaryosu bekliyor Wano'da ancak böyle olmayabilir de. İşler iki koldan gidebilir.

Luffy, Sanji, Germa+Vinsmoke, Balıkadamlar, Bege = Mama
Zoro, Law,İnu+Neko, Marco(Vista ve Jozu ?), X-Drake, Kinemon+Kanjuro eşliğinde Samuraylar+Ninjalar = Kaido

şeklinde de olabilir. Aynı anda iki yonkounun farklı yerlerde dövüşmesi acayip heyecanlı olurdu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık