Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Wano Arkı'ndan Beklentileriniz

Kimin hakkında?

• Kullanılan toplam oy
    155
Boy boy Mihawk posterleri bekliyorum.Hepsi barto gibi fanıdır yada tüm sülalesine sövüyorlardır bence ortası yok. :D

Onun dışında Zoro samurayların çoğuna tek atar kavurma yapar hepsinden çorba yapmak neymiş gösterir.

Wano dış dünyaya kapalı bir ülke olduğu için kendi ülkeleri dışında katana kullanan kılıç ustası gördüklerinde aşırı tepki vereceklerdir. Hele o hazan kılıcını gördüklerinde ve Zoro'nun çok güçlü olduğunu gördüklerinde bu dünyada tek kılıç kullananların onlar olmadığını dış dünyada da çok iyi katana kullanan kılıç ustaları olduğunu anlayacaklardır.

Yine mevcut kötü yönetimi devirecekler. Bu yönden şimdiden biraz hayal kırıklığı var.
Öyle düşünme. Oden öldürülerek ülkenin iyi yönetimi, iyi aşireti yıkılmış ve bu aşiret kitabeleri yazan ve okuyabilen bir aşiret. Shogunda öldürülürse ülkenin hem iyi kısmı hemde kötü kısmı ortadan kalkacak yeni jenerasyonları başa geçecek. Hiç bir bedel ödemeden sadece kötü tarafı ortadan kaldırsaydı bende senin gibi hayal kırıklığına uğrardım.
Ama gel gör ki Odeni Oden çorbası yapmışlar bir güzel indirmişler mideye :D

Efendim benim en büyük beklentim Zoro'nun ölmesi. Ölmedi;fakat iyice ezildi diyelim o da olumlu. Wano en kötü 60 bölüm falan olur. Aralarla beraber 1.5-2 yıl sürer belki de. 2 yıl boyunca her bölüm Zoro fanlarının bölüm yorumlarını işgal etmesi korkutucu bir düşünce. O yüzden Zoro dövüş veya dövüşlerini kazansa bile çaresiz kalarak,perişan olarak zar zor kazanır umarım. Böylece Zoro'nun amiral alması yerine bölümün epik olması falan konuşulur.

İkinci olarak Ace , Mihawk ve Marco hakkında küçük Fb'ler alsak hiç fena olmaz bu arcda. Marco büyük ihtimal gözükecek gerçi adı geçti o kadar. Sadece Ace ve Mihawk hakkında alsak da olur.

Son olarak da Kaido diyeyim. Güçlü olması, şov yapması gibi şeyler ilgimi çekmese de geçmişini çok merak ediyorum.

Zoro'nun olası bir shogun vs sinde kendi sınırlarını aşmasını bekliyorum.Çok zorlanarak alır demiyorum,Arabasta'daki mr.1 dövüşünde ki gibi kendi sınırlarını aşıp yeni bir güç elde etmesini beklediğimden shogunun güç açısından amiral civarı olacağını düşünüyorum
Ankette ki 3 seçenek bir arada olabilir.Wano'da Kuina karşımıza shogun olarak çıkar ve Zoro Kuina'yı yenip kendi sınırlarını aşmış olur.Kuina'da arcın sonunda trajik biçimde hayata gözlerini yumar

Öncelikle, böyle güzel ve özenli konular açtığın için seni tebrik ediyorum @Shakky :sapkali:Bakın her konusu kitap gibi arkadaşın. Teşbihte hata olmaz derler; bazı konulara bakıyorum erkek defteri gibi karman çorman, öylesine, üç cümle ile açılmış. @Shakky 'nin konularına bakıyorum kız defteri gibi.. İncik incik, tane tane; kitap gibi. Konu açacak arkadaşlara tavsiye niteliğinde bir vizyonun var. Umarım takip ediyorlardır nasıl konular açtığını. Ellerine sağlık. Konuya geçecek olursam:

Wano çok değişik bir yer. Neye göre değişik diyorum anlatayım.. Dış dünyaya kapalı bir ülke olması kendisi için hayırlı mıdır bilmem, fakat bu bile bize farklı bir yer beklentisine girmemize neden oluyor. Acaba dünyaya bakış açıları nasıl, ne düşünürler, kültürleri nasıldır vs. Zou gibi bozulmamış ve nice önemli şeyleri bünyesinde barındıran bir arc olduğunu ve Robin'in burada çok önemli bilgiler edineceğini düşünüyorum.

Bunun dışında ilginç bulduğum özelliklerinden birisi de çok büyük isimlere ev sahipliği yapmış ya da bu isimleri misafiri olarak ağırlamış bir ülke olması. Wano dışında başka bir ülke daha yoktur ki topraklarına Roger ve Rayleigh gibi Beyazsakal ve ekibi gibi Ace gibi efsane isimler basmış olsun. Hepsinin ortak noktası neydi acaba ? Neden geldi bu isimler Wano'ya ? Hadi Roger'ı Oden'le bağlantılı olduğu için anlarız bir ölçüde. Ama Beyazsakal ve tayfasının burada ne işi vardı ? Belki de sadece geçiyorlar mıydı ? Hayır. Ace'ten anladığım kadarıyla halkla da iletişime geçmişlerdi. Samuray şapkası yapmayı Wano'da öğrendim demişti Ace. Arkasında büyük bir şey yok belki ama merak ettiğim bir konu bu. Roger-Oden bağlantısı daha çok merak ettiğim bir konu tabi.

Yazıtlar bu ülkede dövülmüş. Bu bile Wano'yu Op evreni içinde farklı bir yere koymaya yeter de artar. Bu yok edilemez denilen taşları normal bir kaya oyarmış gibi nasıl oydular ? Bu yok edilemez taşlar başka şeyler için de kullanıldı mı ? Mesela bu kılıçtan bir katana dövülseydi çok ilginç olmaz mıydı ? Bu kara taşlardan bahsedince Mihawk'ın kara kılıcı aklıma geldi. Acaba kara kılıç böyle mi dövüldü ? Kılıcın yok edilemez bir maddeden yapılmış oluşu onu dünyanın en iyi kılıcı yapıyor olabilir mi ? :)

Ryuuma. Bence bu adamı da anket içine almalıydın :) Gelmiş geçmiş en güçlü savaşçı ruhuna sahip olan efsane. Zoro ile bağlantısının çıkmasını herkes bekliyor. Belki Oda'nın evine kadar gelmiştir bu söylentiler. Acaba Ryuuma hakkında, gücü hakkında ufak da olsa bir flashback gelir mi ? Merak konusu.

Zoro'nun aile bağlarının açıklanacağı yer burası. Ne oldu da ülkesinden ayrılmak zorunda kaldı Zoro ? Annesi babası kim ? Kardeşleri var mı ? İçinde barındırdığı şeytani ruh ile atalarının bir bağlantısı var mı ? Gözü neden kapalı ? Ashura hakkında bilgi edinebilecek miyiz ? Zoro'nun sınırı nedir ? Kral hakisi resmi olarak açıklanacak mı vs. vs. :)

Shogun kim ? Ne kadar güçlü ? Hazan Suyu gibi efsane bir kılıç da kendisi taşıyor mudur ? Ben nidai kitetsu beklediğimi yazmıştım. Bence gerçek tarih içinde bile yer edinmiş efsanevi savaşçılar olan samurayların en güçlüsü nereden bakarsanız bakın bir amiral kadar güçlü olmalı. Beklentim bu yönde işin doğrusu.

Kaido.. Bu adamın geçmişinde neler oldu ? Birçok teori var ortada. Bir ejderha mı, lanetli mi, 100 adet zoana mı sahip, yoksa ölümsüzlüğünü sağlayacak bir meyve mi yedi ? Hangisi gerçek ? Shogun ile olan ortaklığının nihai amacı ne ? Ne kadar güçlü ?

Koshiro'yla ilgili de bilgi edinebilir miyiz acaba ? Neden ülkesini terk etmiş ? Kuina ve Tashigi ikiz kardeşler mi ? Bu ailenin ardındaki gizem ne olabilir ? Wado Ichimonji gibi bir kılıç neden Koshiro'da ?

Mihawk tüm samurayların hatta shogunun bile üzerinde bir kılıç ustası mı ? Eğer böyleyse Shansk'la aralarındaki yıllar süren tartışmalar bir nebze de olsa aydınlığa kavuşur mu ? Yoksa dış dünyaya kapalı olan bu ülkenin Mihawk'ın varlığından bile haberi yok mu ?

Zunisha'nın olayı ne ?

Bu arc bittikten sonra kafamızdaki çoğu şey netleşecek, eminim. Sabırsızlıkla bekliyorum. Bence serinin en iyi arcı olmaya aday bir arc olacak ;)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık