Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Wano Arkı Güç Seviyeleri

Nasıl bir eşitlik bu.:) İkisi sırayla kendi seviyelerindeki bir adama dalıyorlar. Ama ona rağmen adamı indiremiyorlar. Adam 5 gün boyunca durmaksızın kendi seviyesindeki adamla savaşmış oluyor. Jack gerçekten canavarmış :)
Dayanıklılık max zaten Jack'de de Inu ve Neko 2v1 dalmadi ki :/ 1v1 idi ve CC etkisi ile alabildi anca. Ki Sulong acmadan kaç saat dövüş ettiler. Sulong ile denktir diyorum zaten.

Görüse saygım var elbet ama daha bir sey basaramamis karekterin 2. ve 3. tumen ust gorulmesi biraz kafami karistiriyor. Yoksa istiyen herkes herseyi demekde ozgurdur. :)

Gorusu degerlendiriyoruz ya karsi cikmak degil sadece dogru olup olmadigini tartisiyoruz. Tabi kullandigim kelimeler buna cikiyor benim hatam soz konusu.:üzgünüm:
İsteyen Jack ile Kata'yı bile bir görebilir ama Jack ile Kata'yı bir görürken Jack geleceği görüyor o yüzden bir görüyorum gibi bir sallama yaparsa o zaman karşı çıkılır.

İkinci paragrafta ne dediğini tam anlamadım, ve komutanlar arasındaki mesafeyi bence pek takmamak lazım Op'da kimin kimi yeneceği pek belli olmuyor, pek çok karakterin avantaj dezavantaj durumu var.

@William cutting Ace, beş gün savaştı onla daha sonra da kalkıp WB ile savaştı ve tek yemedi bazıları gibi :hhh:

Son düzenleme:
Jack'in dayaniklilik tartismasi konuya kapali olmali bence. Adam eski Gensei'ye,Amiral'e,kor-amiral'e(eski toprak) kafa tutuyor ve vucuduna hasar aliyor sadece(Deniz de olmasi nedeniyle vs hakkinda yorum yapmak istemiyorum)

Sonra Zou meseleside var :)

İsteyen Jack ile Kata'yı bile bir görebilir ama Jack ile Kata'yı bir görürken Jack geleceği görüyor o yüzden bir görüyorum gibi bir sallama yaparsa o zaman karşı çıkılır.

İkinci paragrafta ne dediğini tam anlamadım, ve komutanlar arasındaki mesafeyi bence pek takmamak lazım Op'da kimin kimi yeneceği pek belli olmuyor, pek çok karakterin avantaj dezavantaj durumu var.
Ya demek istedigim gorusu tartismak goruse karsi cikmak degil.(Tabi " karsi cikmak " eylemini ima edecek kelimeler kullanmis olabilirim) Gorusun dogru olup olmadigi tartisilir. Ortak sonuca varilirsa, goruse tamamiyla karsi cikilir/veya kabul edilir.

Unvan acisindan baktigimiz zaman 1. tumen'in 3tumen'e esit olamayacagini dusunursek bu cikarim yanlis mi olur dogru mu? Her 2 tayfada güc uzerinden tumen belirliyor. Yani irdeledigimiz zaman yanlis bir cikarim olacagi kanaatine variyorum.

Ya demek istedigim gorusu tartismak goruse karsi cikmak degil.(Tabi " karsi cikmak " eylemini ima edecek kelimeler kullanmis olabilirim) Gorusun dogru olup olmadigi tartisilir. Ortak sonuca varilirsa, goruse tamamiyla karsi cikilir/veya kabul edilir.

Unvan acisindan baktigimiz zaman 1. tumen'in 3tumen'e esit olamayacagini dusunursek bu cikarim yanlis mi olur dogru mu? Her 2 tayfada güc uzerinden tumen belirliyor.
Onun tartışmasını zaten yaparsın gayet normal bir şey zaten forum onun üzerine dönüyor. Şahsen öyle tartışmalara pek girmiyorum eğer işin içinde uydurma yoksa demek istedim.

Dns ise zaten Zoro fanı yani adam fan ne demesini belliyorsun Zoro'yu süpernovalaral mı bir tutsun xD

Kuzan ve Akainu 10 gün savaşmadı mı? :) Ace ve jinbei kaç gün savaşmıştı. :/ Ayrıca Jack dövüşünün tamamını görmedik. Gayet hybrid formunu kullanmış olabilir. Bu durumda sulong kullanmayan minkler Jack seviyesinde olabilir.
Dediğin adamlar rakibi sürekli dövüşürken, kendileri 1 gün arayla dövüşmüştü değil mi? :) Adamlar sırayla dalıyor, karşı tarafta ise sürekli savaşmak durumunda olan Jack var. Kuzan-Akainu, Ace-Jinbei olaylarını bununla nasıl bağdaştırdın bilmiyorum gerçekten. :)

Senin dediğin ihtimal yalnız. Mangada bu durum hiç geçti mi? Hayır. He, ihtimale gireceksen ben de şunu öne atayım o zaman: Wanda'mıydı ismi hatırlamadım da ''Gelen korsanları hallettik/halletmeye başladık. Ama sadece Jack'i indiremedik'' falan diyordu. Yani o laflara bakarsak Jack 1 vs all yapmış. Minkler ile 1 vs all yapmak kolay değil, biliyorsundur. Tavşan'ın sulongsuz hali bile Zoro'yu rezil etmişti orada. Düşün, tavşandan daha güçlü bir sürü Mink vardı o dövüştü. Ama ona rağmen Jack yenilmemiş. Helal olsun demek lazım. :)

Dayanıklılık max zaten Jack'de de Inu ve Neko 2v1 dalmadi ki :/ 1v1 idi ve CC etkisi ile alabildi anca. Ki Sulong acmadan
kaç saat dövüş ettiler. Sulong ile denktir diyorum zaten.
İnu ve Neko dinlene dinlene dövüştü işte. Ama ona rağmen kendi seviyelerinde, yorgun Jack'i alamamışlar.:D Nasıl bir denklik durumuysa artık.

Dediğin adamlar rakibi sürekli dövüşürken, kendileri 1 gün arayla dövüşmüştü değil mi? :) Adamlar sırayla dalıyor, karşı tarafta ise sürekli savaşmak durumunda olan Jack var. Kuzan-Akainu, Ace-Jinbei olaylarını bununla nasıl bağdaştırdın bilmiyorum gerçekten. :)

Senin dediğin ihtimal yalnız. Mangada bu durum hiç geçti mi? Hayır. He, ihtimale gireceksen ben de şunu öne atayım o zaman: Wanda'mıydı ismi hatırlamadım da ''Gelen korsanları hallettik/halletmeye başladık. Ama sadece Jack'i indiremedik'' falan diyordu. Yani o laflara bakarsak Jack 1 vs all yapmış. Minkler ile 1 vs all yapmak kolay değil, biliyorsundur. Tavşan'ın sulongsuz hali bile Zoro'yu rezil etmişti orada. Düşün, tavşandan daha güçlü bir sürü Mink vardı o dövüştü. Ama ona rağmen Jack yenilmemiş. Helal olsun demek lazım. :)

İnu ve Neko dinlene dinlene dövüştü işte. Ama ona rağmen kendi seviyelerinde, yorgun Jack'i alamamışlar.:D Nasıl bir denklik durumuysa artık.
Hangi tavşan, Zoro'yu rezil etti? :hoo:

Bunun açıklamasını daha önce yaptım, aynı şeyi üç gün arayla tekrar konuşmamıza gerek yok.

1 günde 90 yaşına gelen Luffy varken beş altı gün aç kalıp bayılan Zoro benim için yeterince dayanıklıdır ;)
Big Mom da açlıktan dolayı çok çabuk eriyor
Mebolizmaları ya da meyveleri ya da doğrudan garip vücutları ile alakası var. Luffy'nin her zaman çok fazla yemesine herkes şaşırmıştır. Ace ve Garp bile şaşırıyor. Bunla alakası var. Ama dayanıklılık ya zaten buna karşı koyabilme gücü değil mi? Luffy o şekilde 90 yaşamında biri imiş gibi gözükse de yine de bayılmıyor. Tüm düşmanları yeniyor oradaki. Sanji gelir gelmez de gözünü açıyor. Sizin gibi senaryo senaryo diye arkasına sığınmayacagım. Çünkü tek mantıklı açıklaması bu olur. Zira Rayleigh de Luffy'i eğitmek için onu aç bırakmış.

Big Mom'ın vücudu darbe alamayınca o dayanıklılık olmasın WB gibi her eşiğin saldırısını yiyen adamın yaptığı dayanıklılık örneği olsun. Ee o zaman Luffy'nin açlıktan o hale gelmesi vücudu ile alakalı bir özellik buna karşı ayakta durması ise dayanıklılığı olsun.:(

İste sadece Zoro penceresinden bakınca olaylara böyle oluyor.

Big Mom da açlıktan dolayı çok çabuk eriyor
Mebolizmaları ya da meyveleri ya da doğrudan garip vücutları ile alakası var. Luffy'nin her zaman çok fazla yemesine herkes şaşırmıştır. Ace ve Garp bile şaşırıyor. Bunla alakası var. Ama dayanıklılık ya zaten buna karşı koyabilme gücü değil mi? Luffy o şekilde 90 yaşamında biri imiş gibi gözükse de yine de bayılmıyor. Tüm düşmanları yeniyor oradaki. Sanji gelir gelmez de gözünü açıyor. Sizin gibi senaryo senaryo diye arkasına sığınmayacagım. Çünkü tek mantıklı açıklaması bu olur. Zira Rayleigh de Luffy'i eğitmek için onu aç bırakmış.

Big Mom'ın vücudu darbe alamayınca o dayanıklılık olmasın WB gibi her eşiğin saldırısını yiyen adamın yaptığı dayanıklılık örneği olsun. Ee o zaman Luffy'nin açlıktan o hale gelmesi vücudu ile alakalı bir özellik buna karşı ayakta durması ise dayanıklılığı olsun.:(

İste sadece Zoro penceresinden bakınca olaylara böyle oluyor.
Luffy bayılmıyor mu ? Ben yemeğin kokusunu alıp uyandığını hatırlıyorum sanki.

Gene uyduruyon mu yoksa ? Hem orada düşmanlar bir daha mı varlardı ? İlk geldiği anki düşmanlar değiller mi onlar ? Herhalde o kadar da uydurmazsın değil mi ? Gidip bir bakmak lazım.

Kendi opunu yazmıyorsun değil mi Hasan ?

Edit: Tekrar baktım evet çocuk yatıyor ve bir kaç tane sıradan asker var orada rütbeli adam bile yok. Haklısın bayılmamış Luffy, kokuyu alıp uyanmıyor :hhh:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık