Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Voldemort vs Albus Dumbledore

Kim Alır

• Kullanılan toplam oy
    135
Riddle'ın yüzünden gülümse uçup gitmiş,yerini son derece çirkin bir görünüm almıştı.
"Benim anım bile Dumbledore'u okuldan uzaklaştırmaya yetti!"diye tısladı.

yani yine voldemort alıyor :S
Ben niyeyse şans bile tanıyamıyorum burunsuza. Bilemedim.

Bu arada ilk kitabın daha başlarında McGonagall Dumbledore’a Voldemort’un korktuğu tek kişinin Dumbledore olduğunu ve bunu herkesin bildiğini söylüyor. Sen Voldemort ihtiyardan korkmuyor diyordun galiba.

Hortkulukları bulamasalar bile çok basit bir şekilde bedenini yok ettikten sonra kalan kısmına ruh emici öpücüğü uygulayabilirlerdi. Kötülüğü ne kadar engellersen kardır. Zaten şöyle bir durum daha var ki eğer dumby o kadar güçlü olsaydı daha voldinin ilk yükseliş zamanlarında harrye saldırmasını beklemeden kendisi yok ederdi. Hadi Grindelwald la sex yapmıştı ondan dolayı karşısına çıkamadı. Voldi ile demi işi pişirdi ? Gücü bariz üstün olsa saldırırdı bu çok net. Zira Voldemortun tarafında çok yetenekli dawlish, shacklebolt, moody gibi yardımcı seherbazlar yok.
Bariz güçlü olduğunu iddia eden olamaz zaten bu ikisi kapıştığında kazananın kaybedenden çok farkı olmaz. Kötülüğü ertelemek sadece zaman kazandırır dumbledore voldemortun zihniyetini ideallerini yenmeye çalışıyor. Bedenini yok ettikten sonra ruhun kalan kısmına ruh emici öpücüğü kondurmak bir şeyi değiştirmez sadece ruhunun bir kısmını yok edersin ki bunu hortkuluk yok ettiklerinde gördük adam yaşamaya devam ediyor. Bu arada voldemortun yanında ki kişiler gayet elit büyücüler, kitapları okudun mu bilmiyorum ama bir kısmı ünlü katiller bir kısmı da bakanlıkta görev almış elit sihirbazlar. İki görüşü savunan da olabilir yanlışsın demek olmaz ama benim edindiğim izlenim dumbledore'un bir tık önde olduğu :)

Yari bitkinlik, yari hayranlikla, "Saniyorum, sizin için yok," dedi Profesör McGonagall. "Ama siz baskasiniz. Herkes biliyor, Kim-Oldugunu-bilirsin-sen peki peki Voldermort’un korktugu tek kisi sizdiniz."
Dumbledore, "Benis imartiyorsunuz," dedi usulca. "Voldemort'da benim hiç edinemeyecegim güçler vardi."
"Bunun nedeni sizin o güçleri kullanmayacak kadar soylu olmaniz."

Felsefe taşı 1.bölümden alıntı McGonagall'ın söyledikleri ki bence çok haklı :good:
Şu pasajda McGonagall söylüyor açıkça ve ben de buna katılıyorum eğer dumbledore kendi ahlak anlayışı engel olmasa onun kadar korkunç işler yapabilirdi ki voldemortun peşinde olduğu ölümsüzlüğün anahtarı olan felsefe taşını yapan kişiye bile çalışmalarında katkıları vardır. İstese taşı kullanabilecek bir konumdadır. Yine voldemortun ele geçirmek için uğraştığı şeylerden biri olan sihir bakanlığı defalarca kendisine teklif edildi istese tüm büyü alemine diktatör olurdu dumble :D hogwarts sınav kurulu başkanının ifadesi dumbledore'un öğrenciliğinde "bir asa ile o güne kadar yapıldığı görülmemiş şeyleri yaptığına şahit oldum" demişti yanılmıyorsam. Aklıma gelenler bunlar ama bence ölümüne rağmen yaptığı uzun soluklu planlarla voldemortun sonunu kalıcı olarak getirmiş kişidir. Harry sadece araçtı :rolleyes:

Harry'i kurbanlık koyun gibi yetiştiren Dambıldordan daha adam yine de :S
dumbledore seçim yapılabildiğinin farkında. bu zaten seçmen şapkadan verilen bi mesaj.

voldemortu bilmeden yaptığı hortkuluğu özel yapan şey canlı olması. harryi mürver asa ile öldürmeye çalıştığında onu ikinciye koruyan şey de bu oldu. dumbledore bunu çok net biliyordu yada her zamanki gibi çok güçlü bi varsayımdı, çünkü seçimlerimizin önemi var. harry isteseydi ölürdü, onun yerine bedeni cansız bi hortkuluğa dönerdi ama geride bıraktığı arkadaşlarına acıdı, peşlerindeki belaya.

ayrıca şöyle bişey var :d harry ölümü kabullendiğinde ölümün efendisi olmuştu... çünkü ölümü kabullendiğinde altın snitch açılmıştı ve son ölüm yadigarını elde etmişti, yani hem manevi olarak ölümü alt etmişti hem de maddi olarak...

aslında seriye bakınca dumbledoreun fikirleriyle, yöntemleriyle harryi nasıl eğittiğini görebiliyoruz. bu aslında yapılması gerekeni korkularını alt ederek yapma öğütü... keza dumbledore voldemortun ölümden ve karanlıktan korktuğunu söylüyordu... peki harrye ne yapıyor en sonunda? "karanlık" ormana gidip ölümü ile yüzleşiyor... ancak ölümü ile yüzleştikten sonra seçim yapma şansına da erişiyor. hadi bakayım yol alın dumbledore haterları sizi...

ama anlıyorum sebebini... sen severius snape sevgisinden geceleri gizlice ağlıyorsundur da
ya yok dumbledore'u da severim ben. Ölümü bile planlı olan kakkoi bir karakter kendisi. Baktım snape'e sallayan kişi dumbledore'u seviyor dedim ben de dumbledore'a sallayayım. :D

valla karantina dönemindeyken bir kere daha baştan sona seyrettim. yine o sahnede gözlerim doldu. :( Sonuna kadar snapeciyim napim beni de böyle sev :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık