Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Varolabilecek En Güçlü Meyve

Oda'nın bizzat sözü duruyorken soruyu soranların algısı bile ortadayken böyle söylenirse ben o kişinin samimiyetinden şüphe ederim. Ve bu konuya ciddi olarak yorum yapan herkese karşı da saygısızlıktır bu hocam. Gözümde trollükten başka bir şey değildir. Hani ben kişinin kendisiyle alakalı bir yorum yapmadım. Zaten o arkadaşla da konuşmuştum. Ama bu olay trollük yani başka bir adı yok.
O en güçlü demiş ben öyle söylemiyorum.Logialar kesin olarak daha güçlü.Oda da güçlü olamaz en zayıfı dememiş zaten.En güçlüsü olmadığı ortada ama güçlülerden biri olduğu da ortada yani.Süpernova örneklerimi biliyorsun.

@Riful Tüm meyvelerin üzerinde durulup geliştirilirse zilyon teknik çıkarılabilecek potansiyelleri olduğunu düşünüyorum ben. Sonuçta kurgu olan bir şey, mesela Doffy'nin bu denli güçlü olmasının nedeni evet meyvesi aşırı güçlü bir meyve ama adam potansiyelin farkında ve sonuna kadar kullanıyor. Zeki ve yaratıcılığından kaynaklanıyor bu da.
Tabii ki Luffy böyle olacak serinin amacı KK oluşu zaten. Potansiyeli çok fazla olan ve güçlü olan bir karakter. Ama bu gücünün kaynağı meyveden çok hakidendir. Direk hakisindendir hatta. Allasen Gear 4'a bakar mısın adam patlıycak ama olayı tamamen haki. Bu kadar diretmesi de Luffy'den kaynaklı karakteri böyle çünkü yerleştirmiş kafasına olucam ben diye. Sınırlarını zorluyor çünkü bu Luffy. Bana göre sadece meyve üzerinden KK olacak bir kişi hele ki bu OP gibi seri de çok basitleştirirdi konuyu.
Bu adamın gözlerinin içine bakınca (Rayleigh, Ivankov) potansiyeli gören insanlar var. Bu kadar basit değil.
Bana sorsan ben Enel'in meyvesini yemek isterim. Başkasına sor ışık der, öteki ateş der. Kişiden kişiye iyi ve güzel meyve değişir. Bunda sorun yok.

Benim burada dediğim adam baş karakter ve meyvesi ile potansiyeli kk olmasını sağlayacak kadar. Yani op evreninin zirvesi, varolabilecek en büyük güç.

Luffy tamamı ile meyve odaklı bir karakter. Haki işin sosu. Adamın her saldırısı meyveden geliyor. Bak meyveyi at luffy çöptür demiyorum. Luffy başka meyve yese yine böyle olurdu, meyvesiz olsa yine böyle olurdu.

Ama Luffy lastik yediğine göre lastikle op evrenindeki en güçlü adam olacak ve bu da meyve tabanlı döşen adamın meyvesini en güçlü meyve yapar benim gözümde.

İster haki eklesin ister eklemesin adam tamamıyla meyve üzerinden gelişiyor ve dövüşüyor.

@Riful Valla Luffy meyvesiz olsa yine böyle olurdu cümlen enteresan savunduğun şeye göre :artiz:
Luffy KK olduğunda lastik meyvesi tabii ki koskoca KK'nin meyvesi olduğundan büyütülecek ve en güçlü meyve olarak bile adlandırılabilecek. Ama bu meyvenin güçsüz olduğu gerçeğini değiştirmez. Senin görüşün o birbirimizi ikna edemeyeceğiz sanırım, uzatmayalım.
Ne olursa olsun gomu gomu ile goro goro arasında müthiş bir uçurum farkı görüyorum ben :artiz:

O en güçlü demiş ben öyle söylemiyorum.Logialar kesin olarak daha güçlü.Oda da güçlü olamaz en zayıfı dememiş zaten.En güçlüsü olmadığı ortada ama güçlülerden biri olduğu da ortada yani.Süpernova örneklerimi biliyorsun.
En zayıfı felan diyen yok zaten o çok ayrı bir konu. Lastik meyvesi verdiği güç itibari ile normal bir meyvedir. Karakterin kullanımı üzerinden meyveyi değerlendiremezsin. O zaman yanlış yaparsın. Direk verdiği gücü tartacaksın ve sonucu söyleyeceksin. Açıkca Oda'nın söylediği sözlerden anlaşılıyor. Güçlü meyveler olsa seri daha erken biterdiye getirmiş konuyu. Başka bir örneğe gerek kalmıyor böylece.

@Riful Valla Luffy meyvesiz olsa yine böyle olurdu cümlen enteresan savunduğun şeye göre :artiz:
Luffy KK olduğunda lastik meyvesi tabii ki koskoca KK'nin meyvesi olduğundan büyütülecek ve en güçlü meyve olarak bile adlandırılabilecek. Ama bu meyvenin güçsüz olduğu gerçeğini değiştirmez. Senin görüşün o birbirimizi ikna edemeyeceğiz sanırım, uzatmayalım.
Ne olursa olsun gomu gomu ile goro goro arasında müthiş bir uçurum farkı görüyorum ben :artiz:
Zaten sana anlatmaya çalıştığım zaten olay meyve değil, olay meyveyi baş karakterin yemiş olması. Baş karakter yediği zaman en güçlü oluyor. Ne diyeyim çıktım ben herkesin popisi kendine.

@Riful Benim de sana anlatmaya çalıştığım şey olay meyve değil, olay Luffy'nin kişiliğinin kendisi. Ama ne bişey anlatabilirsin ne dinleyeneğ oluğ..

Ame ame no mi: Kendisinden başka tüm meyve kullanıcılarına ters.

Ya da kairoseki maddesinin özünden oluşmuş bir meyve. Aynı mantıkla kendisinden başka tüm meyve kullanıcılarına ters. Yami yami no miden daha etkili ve dokunulması sakıncalı meyveler olurdu ikisi de.

Aslında şimdi düşündüm de.. Taşların da çeşitli fonksiyonları ve özellikleri var. Ruh hallerini etkilemesi vs. Taşların özelliklerini kapsayan meyveler görsek fena olmazdı.

Zoan olarak Ejderha meyvesi olur tahminimce. Oda çok komplike mitolojik yaratıklar eklemez. Onunda sahibi Kaidou olur diye düşünüyorum.
Paramecia desen zaten mangaka onaylı Deprem meyvesi. İkincide Ruh meyvesidir onuda yakında göreceğiz zaten.
Logia olarakta Rüzgar meyvesi hoş durabilir. Kullanıcısının Dragon olduğunu düşünüyorum.

Bunun dışında Zaman meyvesi cidden güçlü bir paramecia olabilir. Boşluk Logiası yine kuvvetli olabilir. Ayırma meyvesi yine güçlü bir paramecia olabilir.(Dokunduğu her nesne parçalara ayrılıyor toz haline geliyor) Ses ve radyasyon meyveleri yine çok güçlü paramecialar.Hele radyasyon meyvesiyle hem direk fiziksel zarar verebilir hemde tayfa üyelerini mutasyona uğratabilirsin.

Meyveyi çalan bir kişi orjinal kullanıcısı kadar iyi kullanabilir mi ? meyve kullanıcısı aynı meyveye senelerce hükmedip geliştirmiş avantajını dez avantajını bilen biri.. kendisine neyin zarar vericeğini daha iyibilir. pokemonda vardı öyle bir karakter rakip pokemona dönüşüyodu ama dönüştüğü pokemonun her saldırısnı bilmediği ve tevrübesi onun kadar iyi olmadığı için yeniliyordu. bence en güçlü meyve josu nun ki olabilir.. karbon Dünyada bilinen en güçlü maddedir ve ona zarar verebilecek bir şey olduğunu op dünyasında bile düşünemiyorum. (yazılanların hepsini okumadım benzer şeyler yazıldıysa özür dilerim.)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık