Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Üç vs. Hatamız!

Birinci kural mantıklı keşke böyle açılsa konular hep. Ama One Piece çok yavaş ilerliyor insanlar sabredemiyor. Mesela Zoro'nun gücünü 7 yıldır bilmiyoruz. Zaman atlamasından beri 7 yıl geçti hala sonuna kadar zorlanacağı bir rakiple karşılaşmadı. En çok bildiğimiz karakteri bile beklentiye göre yorumlamak zorunda kalıyoruz. Sahnesi az olan karakterlerin gücü belki de hiç işlenmeyecek. Onun için az da olsa yorumlanacak bir şeyler varsa açılabilir diye düşünüyorum. Bir çok insan vs konuları ile keyif alıyor forumdan. Ancak karakter hakkında hiç bilgi yoksa tabiki açılmaması en mantıklısı.

Ödül konusunda forumdan farklı düşünüyorum. Bizim tayfa haricinde ödül güç hakkında ciddi bir fikir veriyor. Sadece ödül üzerinden kıyas tabiki yapılmaz. Ama karakterin bulunduğu sınıfla ilgili önemli bir ipucu ödül. Ama dediğim gibi bizim tayfayı tamamen bunun dışında tutmak lazım.

İkinci maddeyi uygulamak çok zor. Çünkü üçüncü maddeye yol açabilir.

Üçüncü madde konusunda tamamen katılıyorum ama yapacak bir şey yok. İnsanların huyunu değiştirmek gerek onun için ancak.

Bilhassa 2. madde tartışmaya açılmış. Katılan olduğu gibi katılmayanlar da var. Şimdilik bu maddeyi kaldırmıyorum. Durum netleşirse kaldırabilir ya da fazlalıkları kırpabilirim.

Bu arada bu 3 maddeyi, hali hazırdaki Big Mom Düşecek/düşmeyecek mi tartışmasına uygulayıp, haklı çıkıp çıkmayacağımızı gözlemleyebiliriz.

Lufy vs Enel gibi ekstrem şeyler hariç, çok bir avantajı yok. Ben sana güç olarak seviyeden bahsettim. Misal Daz Bones'e karşı Lufy lastik şansı yok. Vurdukça kesilir dersem herkes güler bana değil mi? Böyle diyorum. Kraker'in meyve ters o yüzden misal X yonkounun sağ kolunu alır diyebilir miyiz ya da Kata'yı misal. Bunlardan bahsediyorum.
E zaten o kadar abartıp bi taş-kağıt-makas düzeni kurarsa manga olmaktan çıkar rpg oyuna döner. Meyve veya başka bir dezavantajı kapatacak kadar arada güç farkı olabilir ya da diğer faktörlerde de o kişi avantajlı olur vs.

Ama tabi ana karakter başta olmak üzere ortada bir kurgu torpili de var. Sadece bütün meseleyi bundan ibaret görürsek haksızlık etmiş oluruz. Serinin kendi içinde çat pat da olsa bi mantık çerçevesi var.

Bu arada sanki Yeni Dünya'dan itibaren girift/alengirli vs.ler daha çok göreceğiz gibi artık. Forumda bu tip tartışmalar bitmez yani benden söylemesi :D

Tüm kuralları okudum altına imza atıyorum. Bence altına imza atanların ismi yazılmalı konunun altına :)

Artı bir kural daha ekleyelim, Luffy'nin dövüşlerinden uzak durulmalı diye :hhh:

Bilhassa 2. madde tartışmaya açılmış. Katılan olduğu gibi katılmayanlar da var. Şimdilik bu maddeyi kaldırmıyorum. Durum netleşirse kaldırabilir ya da fazlalıkları kırpabilirim.

Bu arada bu 3 maddeyi, hali hazırdaki Big Mom Düşecek/düşmeyecek mi tartışmasına uygulayıp, haklı çıkıp çıkmayacağımızı gözlemleyebiliriz.
2. madde gayet yerinde bi tespit. Değiştirme bence.

İlk 2 maddeye katılıyorum, üçüncü maddeye de kısmen katılıyorum. Bir karakter fanı gerçekçi olmalıdır tabi ama, o adam boşu boşuna fan olmamış sonuçta. O karakterin potansiyelinin tam gösterilmemiş olduğunu düşünüp beklentisini yüksek tutması gayet doğal.

Tabi bazen fanlar kendi elemanını ön plana çıkarmak için karşıdaki karakteri ezme çabasına girebiliyor. Bu işi antifanlar daha fazla yapıyor. Üçüncü maddeye katıldığım nokta burasıdır.

Peki farklı evrenler arasında bir vs konusu açılmalı mı sizce?

Peki farklı evrenler arasında bir vs konusu açılmalı mı sizce?
Her evren arasında açılır mı bilemem de Naruto ve op karakterleri gayette kıyaslanabilir.Ya da şöyle diyeyim.Mesela ateş gücüne sahip olan karakterler nerdeyse her mangada var.Böyle ortak güçler,kıyaslanabilecek güçler varsa neden evrenler arası kıyas yapılamasın ki ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık