Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Üç Büyükler Arasında Güç Seviyeleri En Uçuk Seri

Üç Büyük Battle Shounen Arasında Güç Seviyesi En Uçuk Seri?

• Kullanılan toplam oy
    226
Hız konusunda naruto bleach'in %1'i bile değil. 1 saniyede 4000 kilometre gidecek bi karakter yok naruto'da.
Naruto evreninde yıldırım hızında bi saldırıya (sesin yüzlerce katı denmişti. Normalde de öyle) kaçılması imkansız deniyor. Zaten ses hızına anca joninlerin çıktığı evrende maksimim sesin 30 katı giden bi karakter olur. Belki tanrı karakterler sesin 100-200 katıdır.
Bleach evreninde en hızlı 5 kişiden bile olmayan adam (ichibei) sesin 10.000 katı hızda hareket ediyor.

Bunu hatırlamayan varsa:
https://www.mangareader.net/bleach/605/10

Yhwach burda 4000 kilometre uzağa uçuyor. İlerki sayfalarda sıfırıncı takımın yaşadığı şehir büyüklüğünde yerlerin ne kadar küçük gözüktüğünü de bulabilirsiniz.

İnternette çizgi roman karakterleri karşılaştıranlar çocuklar gibi building level, city level, planet level gibi şeylerle ölçmeyin şu mangaların güç seviyelerini. Çizgi romanlarda veya dbz gibi serilerde mantıklı olsa da naruto'ya uymuyor bu mantık.

Dbz'de bi karakter gezegen patlatacak güçteyse adam o gücü küçücük alanda toplayıp sıradan kamehameha boyunda bi saldırı kullanıyor. Biliyor ki gezegen patlatacak teknik kullansa enerjinin çoğu israf olacağı için rakibi hasar almayacak. Goku hala istese galaksi patlatabilecekken dövüşürken saldırıları dağ patlatmıyor mesela. Adam enerjiyi hasar gücü için kullanıyor.

Naruto karakterlerinde bu yok. Şehir patlatacak boyuttaki enerjiyi kontrol edip 1 metrekarelik bi alanda toplayamıyorlar.
O tekniklerin değersizliği zaten naruto evreninde bile gösterildi. Naruto 9 tane bijuu chakralı rasenshurikenle kaguya'ya kalıcı hasar veremezken çıplak eliyle kaguya'nın elini aldı.

Madara naruto'nun kutsal ağacı kesen rasenshuriken'inden ağır hasar almazken sasuke küçücük yıldırım kılıcıyla madara'yı 2'ye böldü.

Bi de meteor'dan bahsetmişsin. Bi evrende naruto chakrasının çoğunu harcayarak 5-10 saniye elinde 6 tane bomba yaratıp meteorlara fırlatıyor, sasuke meteor'un yanına kadar uçup 200 metrelik kılıç sallıyor.
Diğer evrende zaraki bu meteorlardan daha büyük bi meteor'u kılıç sallayarak patlatıyor. Adam meteor'un yanına gitmedi, reiatsulu bi saldırı da atmadı. Sadece kılıcını meteor'a doğru salladı. Bunu yaparken reiatsusunu mühürleyen göz bandı duruyordu ve bankaisi de yoktu.

İki evren arasındaki farkı en iyi açıklayacak örnek budur sanırım. Naruto ve sasuke ellerindeki en büyük kozları kullanırken zaraki güç toplamadan kılıç sallayarak daha büyük bi meteor yok ediyor.

Ruhlar şehrinin büyüklüğünü de hafife almayın. birbirine en yakın 2 kapı gidilmesi günlerce sürecek kadar uzun mesafede. Manganın başında söylendi diye hatırlıyorum ama yanlış hatırlıyor da olabilirim bundan eminim değilim. Ama yanlış hatırlıyorsam bile gremmy'nin meteorunun madaranınkilerden büyük olduğu ortada zaten. Madara'nınkiler perfect susanno'nun 3-4 katı falandı anca. Gremmy'ninkinin yanında susanno karınca kalır.

Bleach karakterleri de güçlerini hasar gücü yerine bomba yapmaya kullansa naruto evrenini geçiyorlar zaten:
https://www.mangareader.net/bleach/395/16

Aizen'in "this tiny town" dediği şehirde gin 13 kilometrelik kılıç kullanıyor. Bu kılıç şehrin başka bi tarafındaki dövüşü etkilemiyor. Yani genryuusai'nin vücuduyla durdurduğu saldırı juubi'nin bijuudamasından falan çok daha büyük olabilir (belki değildir. Ama naruto'nunkilerden büyük olduğu kesin).

Bu bombaya sıkıştırılan ateş genryuusai'nin asıl saldırısı bile değil. Adamın saldırısının çoğu kılıcında kaldı bu açıklanıyor. Adamın asıl saldırısı kendisini, aizeni ve diğer kaptanları öldürecek kadar güçlüydü ama kapladığı alan 2-3 sokak olacaktı. Durdurduğu devasa bomba ise genryuusai'yi öldürmeye yetmedi.

Bi de adam bombayı vücuduyla durdurup tüm patlamayı yedi. Birisi genryuusai'ye bu güçte bi bomba atsa hasarın çoğu çevreye gideceği için adam aşırı bi hasar da almazdı. Yani bu adamı bijuudamayla falan yıkamazsınız. Bi de genryuusai bunları sadece shikai'siyle yaptı. Bankai olsa naruto evrenini solo alır herhalde. Aizen veya yhwach'ın zahmet etmesine gerek yok.

Evet seride tanrısal güçler bolca mevcut uçuk olmasını bu sağlıyor zaten.Gelecek görme değil sadece adam bunun açıklamasını yapıyor.Bana sadece gelecek gördüğüm için herşeye kadir denmedi onu istediğim gibi değiştirebildiğim için bu sıfatı aldım diyor.Senaryodan dolayı yeniliyor tabii ama o da rüya sandığı için engelleyemeyeceğinden değil.

Olabilir ama ankette 3 isim olunca bleach bariz öne çıkıyor.

Aslında one piecede şeytan meyveleri en olmayacak şeyler diyebileceğimiz güçler diğer serilerden çok çeşitlilik var ama güçlerinde bir sınırı var o konuda uçmuyor one piece.
Op zaten en güçsüzü de Naruto ile Bleach arasında kararsızım ben.Bu biraz da mangakaların bakış açısına göre degişiyor.Narutodaki meteor oha dedirtticek bir şey iken Bleach ve Optakiler bunun yanında hiç bir şey.

Op zaten en güçsüzü de Naruto ile Bleach arasında kararsızım ben.Bu biraz da mangakaların bakış açısına göre degişiyor.Narutodaki meteor oha dedirtticek bir şey iken Bleach ve Optakiler bunun yanında hiç bir şey.
Nasıl hiçbirşey son arcta gelen meteor ruhlar cemiyeti boyutundaydı neredeyse.Üzerindeki koca kalkanı kırıp geliyordu.Zaraki'ye ufak taş parçası kestirerek mi yeni özellik açtıracak Zaraki gibi hayvana.Büyüktü elbette.

Manga sayfalarını yapboz gibi biraraya getirmişler işte bu kadar büyüklüğü.

Bununla Fuji'nin meteor arasında fark çok mesela.Şuna kuş kafesi de o meteor yanında çok küçük kalıyordu.

Nasıl hiçbirşey son arcta gelen meteor ruhlar cemiyeti boyutundaydı neredeyse.Üzerindeki koca kalkanı kırıp geliyordu.Zaraki'ye ufak taş parçası kestirerek mi yeni özellik açtıracak Zaraki gibi hayvana.Büyüktü elbette.

Bununla Fuji'nin meteor arasında fark çok mesela.Şuna kuş kafesi de o meteor yanında çok küçük kalıyordu.
Naruto'daki etkiler daha büyük çizilmiş. Ben de Bleach diye düşünüyordum ama alansal hasar bakımından atılan Naruto efektleri daha büyük. Ama Naruto'daki yıkıcılık genellikle boyut ile orantılı.

Naruto'daki etkiler daha büyük çizilmiş. Ben de Bleach diye düşünüyordum ama alansal hasar bakımından atılan Naruto efektleri daha büyük. Ama Naruto'daki yıkıcılık genellikle boyut ile orantılı.
Bu meteor yere düşemedi hatırlarsan etkisini nasıl göreceğiz.Düşse o boyutla ne yapacağını sen tahmin et.Zaraki shikai açıp koca kasap bıçağıyla bölüyordu ortadan.

İçindeki ufak siyahlık zaraki gerisini sen düşün artık. :) Bu en az San Juan Wolf boyutu tarzında birşeyin hızla yere iniyor olması demek bunu havada ortadan ikiye bölüyor.Etkisi daha nasıl olsun ss yerle bir olacaktı kendi yoldaşları bile ne yaptın sen diyordu.

Dikkat edersen meteor sadece 13 kaptanın bölgesine geliyor.İlk arctan aklımda kalanlar ile karşılaştırırsam öyle aman aman büyük bir bölge değil burası.

Bu da narutodaki meteor.Çizim açısı vesaire olabilir ama bu çok daha büyük geliyor bana.Meteorun düştüğü yerde hiç bir şey gözükmüyor bile.

Dikkat edersen meteor sadece 13 kaptanın bölgesine geliyor.İlk arctan aklımda kalanlar ile karşılaştırırsam öyle aman aman büyük bir bölge değil burası.

Bu da narutodaki meteor.Çizim açısı vesaire olabilir ama bu çok daha büyük geliyor bana.Meteorun düştüğü yerde hiç bir şey gözükmüyor bile.

O kadar büyük değil adam biraz cafcaflı ve detaylı çizmiş sadece önemli bir özellik olduğunu belirtmek için haliyle daha etkileyici gelebilir.Bakarsan altında kuş var onun boyutuyla oranla.Birde benim yukarıda attığım rahat 2 metre olan Zaraki'nin boyutuyla oranla.

O kadar büyük değil adam biraz cafcaflı ve detaylı çizmiş sadece önemli bir özellik olduğunu belirtmek için haliyle daha etkileyici gelebilir.Bakarsan altında kuş var onun boyutuyla oranla.Birde benim yukarıda attığım rahat 2 metre olan Zaraki'nin boyutuyla oranla.
Hacım o kuş meteorun dibinde değilki yav tıpkı Zarakinin dibinde olmadığı gibi :D Cafcaflı veya değil sonuçta o meteor kan aldı herkesten.Diğerine zaraki üfledi sadece.Meteor etkisi gerçeğe daha yakın Narutoda.O yüzden de güçlü ya zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık