Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Trafalgar D. Water Law

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 260 79.5%
  • Sevmem

Kullanılan: 67 20.5%

• Kullanılan toplam oy
    327
Chopper da kakkoi olsa kıyaslardınız ama. İyi adam, elinden geleni yapıyor. Tayfanın en sevilesi üyesi. Dr. Vegapunk hariç tüm doktorları alır. Zaten seri sonuna yakıştırma yapılmıştı. :artiz:

@5.Yonkou-Luffy buradan devam edebiliriz. Önce senin teorini duymak isterim. :flaugh:

Kaido nun öldürülememesi üzerine bir teori benimkisi

Bence lawdan önceki ope ope no mi kullanıcısı hayatını vererek kaidoyu ölümsüz yapmış olabileceği ihtimali olduğu. Bu yüzden defalarca yenilen yakalanan kaido hiç bir şekilde infaz edilemedi öldürülmedi.

Wano arkı sonunda kaido nun ölümsüz olduğunu farkeden law hayatını vererek kaidoyu Ölümlü ye çeviricek bunu yapma sebebi ise luffy nin onu yenebilecegine inanması ve wano un kurtuluşu için bunu kendine şart koşması

Ne kadar tutar bilmiyorum ama bana mantıklı gelen bir teori.

Kaido nun öldürülememesi üzerine bir teori benimkisi

Bence lawdan önceki ope ope no mi kullanıcısı hayatını vererek kaidoyu ölümsüz yapmış olabileceği ihtimali olduğu. Bu yüzden defalarca yenilen yakalanan kaido hiç bir şekilde infaz edilemedi öldürülmedi.

Wano arkı sonunda kaido nun ölümsüz olduğunu farkeden law hayatını vererek kaidoyu Ölümlü ye çeviricek bunu yapma sebebi ise luffy nin onu yenebilecegine inanması ve wano un kurtuluşu için bunu kendine şart koşması

Ne kadar tutar bilmiyorum ama bana mantıklı gelen bir teori.
Law ın o gücünü dediğin şekilde bağlayabilirler(bağlanırsa çok iyi olur ve şu güç muhabbeti de kapanır artık.) ancak Kaido'nun ölümlü olmasına gerek yok.
Luffy kimseyi öldürmedi, Kaido'da ölümsüz diye yenilmemiş birisi değil.

Benimde o gücü kullanmayacağına yönelik gösterebileceğim delillerim;

1- " Yaşamasına vurgu yapıldı. "
... Bu güç Doffy karşısında açıklandı. Sengoku ise " Kendini Cora için bir şey yapmak zorunda hissediyorsan yaşamaya devam et." dedi.
... İlk kez kurşunlara dizildiği sahne de Cora'yı andı.
...Hikayesinde hala kurşun hastalığına sahip ve ölüm eşiğine gelmişken aklına Cora'nın söyledikleri geldi ve yaşaması gerektiğini düşündü. O anda room açıldı, kendini ameliyat etti zaten.

2- " Law, o gücü umursamadığını söyledi."
... Doffy'ye ne olduğunu biliyorum ama umursamıyorum dedi.
... Hikayesinde Vollf'a da o gücü umursamadığını dile getirdi.

3- "Law'ın üzerinde can yükü var."
... Kimse Law'ın yerinde olmak istemezdi heralde. Uğruna birisi canını feda ediyor. Sen canını feda eden kişi sayesinde hayatta kalıyorsun. Bu konu da Law " Aldığım her nefesi Cora'ya borçluyum. Onun için yaşıyorum." dedi.

4- SBS de Oda, Law için aklında Cora var. Sadece Cora'yı düşünüyor dedi.

Yani içi dışı Cora olan birisi canını her şeyden daha fazla düşünür ve kendini korumaya çalışır.

Ayrıca o gücü kullanmadan Luffy'nin Doffy'i yenebileceğine de inanıyordu. Yani o gücün açıklanması sadece Kaido'ya bağlanır ve biter. Umarım öyle olur.

Son düzenleme:
2- " Law, o gücü umursamadığını söyledi."
Sanji'de kostüm kullanmayacağını söylemişti.Oda Sanji'ye bunu söyletip kostüm kullandırdı.Sanji'nin kararlarında sadık olmayan birisi olduğunu göstermek için mi böyle yaptı.Sanmıyorum.Yonko'nun bulunduğu yerde gururun bir önemi olmadığına değinmek istediğini düşünüyorum.Birde aynı zamanda isteyerek kullanmadığını belirterek zamanında Law-Zoro arasını yaptığı gibi Law-Sanji arasını yapıyor.
Law'ın D olmasıyla alakasız Kaido'ya karşı özelliğini kullanacağını sanmıyorum ama eğer Im ölümsüzse onun ölümsüzlük durumunu değiştirecek bir anlamda kullanılıyorsa kullanabilir.
Luffy'i ölümsüz yapacak şekilde kullanmaz.Çünkü Luffy'e ölümsüzlük yakışmaz.Luffy ölümsüz olursa arkadaşlarının ölümünü görmüş olur.
Şu filler sahnenin son sahnesinde olan şey bence gerçekleşmez.

Sanji'de kostüm kullanmayacağını söylemişti.Oda Sanji'ye bunu söyletip kostüm kullandırdı.Sanji'nin kararlarında sadık olmayan birisi olduğunu göstermek için mi böyle yaptı.Sanmıyorum.Yonko'nun bulunduğu yerde gururun bir önemi olmadığına değinmek istediğini düşünüyorum.Birde aynı zamanda isteyerek kullanmadığını belirterek zamanında Law-Zoro arasını yaptığı gibi Law-Sanji arasını yapıyor.
Law'ın D olmasıyla alakasız Kaido'ya karşı özelliğini kullanacağını sanmıyorum ama eğer Im ölümsüzse onun ölümsüzlük durumunu değiştirecek bir anlamda kullanılıyorsa kullanabilir.
Luffy'i ölümsüz yapacak şekilde kullanmaz.Çünkü Luffy'e ölümsüzlük yakışmaz.Luffy ölümsüz olursa arkadaşlarının ölümünü görmüş olur.
Şu filler sahnenin son sahnesinde olan şey bence gerçekleşmez.
Law'ın misyonu bitmedi daha. İçi dışı Cora adamın. Bunu Oda bile söylüyor. Kullanırsa şahsi görüşüm Cora'ya hakarettir. Ve Oda kendi söylemiyle tezata düşer.

Kim ölümsüz olursa olsun niye ölümlü yapmak için kullanılsın ki?? Maksat yenmek öldürmek değil.

Ayrıca Oda'yı en fazla şaşırtan karakter olduğu için öyle harcayacağını düşünmüyorum. En çok Monster Trio ve Law'ın üretimleri yapılıyor, satılıyor. Law'dan da çokça para kazanıyor. Hele ki yaşanan tüm ölümler bir sebebe bağlı iken Law ın gücü kullanmasında bir sebebi yok, gereksiz kalıyor.

Güç açıklanması Kaido'nun neden ölümsüz oluşuna yönelik bağlanırsa bunun için açıklanmıştır ve olay kapanır bence.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık