Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Trafalgar D. Water Law

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 • Severim

  Kullanılan: 159 71.9%
 • Sevmem

  Kullanılan: 63 28.5%

 • Kullanılan toplam oy
  221

Trafalgar D. Water Law (Torafarugā Dī Wāteru Rō), daha çok Trafalgar Law adı ile bilinen Kuzey Mavi'li bir korsandır. Kendisi Kupa Korsanları'nın kaptanı ve doktorudur. En Kötü Jenerasyon olarak bilinen (Önceden bu gruba 11 Supernova deniliyordu) ve on iki korsandan oluşan bir grupta sayılmaktadır. İki yıllık zaman atlaması esnasında Shichibukai pozisyonuna getirilmiştir, ancak Hasır Şapka Korsanları ile işbirliği yapıp o zamanlar Shichibukai olan Donquixote Doflamingo'yu indirmeye çalıştığı için unvanı elinden alınmıştır. Şu An Hasır Şapka Korsanları ile birlikte Zo'dadır ve yakın bir zamanda Wano'ya hareket etme planları yapmaktadır. Law'un hayali de diğer pek çok korsan gibi One Piece'i bulmaktır.

Law'un zaman atlamasından önceki ödülü 200.000.000 Belly iken, zaman atlaması esnasında yaptıkları sonucu bu ödül 440.000.000 Belly'ye yükselmiştir. Shichibukai unvanı elinden alındıktan sonra da, ödülü 500.000.000 Belly olmuştur.

Görünümü

Law ortalama bir boyda olan ince yapılı bir adamdır. Belli başlı özellikleri, sarı gözlerinin (animede gridir) altındaki siyahlıklar ve hep gülümseyen yüzüdür. Koyu renkte saçları, iki yandan uzanan favorileri, keçi sakalı ve kafasından çıkarmadığı kuzeyli tarzda bir kürk şapkası vardır. Şapkasının rengi beyazdır ve alt kısımlarında benekler bulunur. Saçları anime ve mangada hep siyah olarak resmedilse de, arada koyu mavi olarak da gösterilmektedir.

Göğsünde kendi korsan tayfasının işareti olan sarı, siyah renklerde kapüşonlu bir bluz giyer. Dizlerinde ve paçalarında şapkasındaki beneklerden olan bir kot pantolonla takılır. Ancak pantolonundaki beneklerin renkleri daha koyudur. Siyah renkte bir çift kösele ayakkabısı ve her iki kulağında küçük küpeler vardır.

Law, pek çok kabile tarzı dövmeye sahiptir. Sol elinin parmaklarına D,E,A,T ve H harflerini dövme olarak bulunur En başta mangada başparmağında dövme yoktu ve orta parmağındaki A harfi çizilmemişti. Daha sonra ise beş parmağına da dövme yerleştirilmiştir. İki elinin üzerinde de siyah bir haç dövmesi vardır. Göğsünde kalp şeklinde tribal bir dövme daha vardır, kalbin ortasında ise korsan tayfasının simgesi yer alır. Omuzlarında da bu dövmenin daha sade hali vardır. Ayrıca sırtında sadece korsan tayfasının simgesinin resmedildiği bir dövme daha bulunur.


Law'un çocukluk resminde, kürk şapkası başındadır ve gözlerinin altının taa o zamandan gölgeli olduğu görülür. Elbise olarak beyaz bir laboratuvar önlüğü ve siyah bir kapri giymişti. Önlüğün içinde beyaz bir gömlek vardı ve kırmızı renk bir kravat takıyordu. Bir elinde neşter, diğer elinde ise bir kurbağa vardı. Daha sonradan Law'un babasının ona tıp ilmini öğrettiği öğrenilmiştir. Flevance'tan kaçışının ardından, laboratuvar önlüğünü ve kravatını çıkarmış, sadece kirli gömleği ve kaprisi ile kalmıştı. Ayrıca Kehribar Kurşunu Sendromu'ndan ötürü cildinde beyaz lekeler de vardı. Ancak iyileştikten sonra bu lekelerden kurtulmuştur.


İki yıllık zaman atlamasının ardından, Law'da da bazı değişiklikler olmuştur. Normalde bere şeklinde olan kürk şapkasını, beysbol oyuncularının taktığı tarzda bir şapka ile değiştirmiştir. Eskiden giydiği sarı kapüşonluyu, bu bluza çok benzeyen siyah bir ceket ile değiştirmiştir. Punk Hazard'da iken, üzerinde korsan tayfasının simgesi olan siyah bir palto giyerken görülmüştür. Keçi sakalı hala yerindedir ve sağ elinin parmaklarına da dövmeler yaptırmıştır. Dressrosa'da arkasında Corazon yazan ve başlığı olan daha değişik bir palto giymiştir.

Doflamingo ile olan ikinci dövüşünde, Law'un sağ kolu kopmuştur. Leo ve Mansherry sayesinde kol yerine takılmış ve yarası iyileştirilmiştir.

Şu an bulunduğu Zo'da, yakası derin, kısa kollu bir tişört giymektedir. Ayrıca sağ kolunda bandajlar sarılıdır.

Kişiliği


"O, sırf Shichibukai olabilmek için 100 farklı korsanın kalbini söküp Denizci Karargahına gönderen manyağın teki!!"

- G-5 Askerleri

Law ufacık çocukken Flevance'daki doktorluk okuluna gidiyordu. O zamanlar oldukça nazik ve iyi bir çocuktu. Şehrin çöküşü esnasında bile ailesini terk etmemişti ve babasından çok etkilendiği için onun gibi büyük bir doktor olmak istiyordu. Ailesinin ve arkadaşlarının katledilmesinin ardından, mental olarak büyük bir çöküntüye uğramıştı. Doflamingo'ya göre gelişen olaylar onu zalim ve kurnaz birine dönüştürmüştü. Etrafındaki her şeyi yok edebilmek için Doflamingo'nun tayfasına katılmak istemesi bu değişimine kanıttır. Ancak Corazon'un yoğun gayretleri sayesinde Law düzgün bir insan olabilmiştir.

Law çok sakin birisidir. Neredeyse her zaman gülümser. Sadece şoka uğradığında, diğer insanlara bir şey anlatırken, derin düşüncelere dalmışken ya da Tony Tony Chopper'ın kafasında bağlandığında olduğu gibi utanmış ise, bu sakinliğini kaybeder. Zaman atlamasından sonraki gösteriminde eskisi kadar gülümsemediği göze çarpmıştır. Gülümsemekten ziyade sürekli tetikte bekleyen ve gözlemci bir ruh haline bürünmüştür. Genelde gülümsemesini rakiplerini kışkırtmak istediğinde ya da planları istediği doğrultuda gittiği zaman kullanır. Ayrıca şöhrete önem veren biri değildir. Ödülünün 500.000.000 Belly'ye yükselmesini umursamamıştır.

Diğer korsanlara nazaran daha umursamaz bir adam olmasına rağmen, Dünya Hükümeti tarafından diğer korsanlardan daha yüksek bir tehdit olarak görülmüştür. Umursamazlığına örnek olarak X Drake'e kaç insan öldürdüğünü sormasını ya da adalarda en çok aranan adam olan Eustass Kid'den çekinmemesini, üstüne meydan okurcasına gülümsemesini verebiliriz.

Law emir almaktan nefret eder. Müzayede evi Denizciler'in saldırısına uğradığı zaman, Kid ve Monkey D. Luffy kendisine geride durmasını söylemiş, ancak Law kimseyi dinlemeden dövüşe katılmıştır. Yine de gücünün farkında olan biridir. Boyunu aşacak olaylara karışmamayı tercih eder. Eğer karışacaksa da, kendisine güçlü ittifaklar kurmaya çalışır. Hem nazik, hem de alaycı bir mizacı vardır. Başkalarının yaptıklarından yararlanmayacak kadar onurlu biridir. Eski bir korsan olan Jean Bart'a kendisine değil, Luffy'ye teşekkür etmesi gerektiğini söylemiştir.

Law'ın rekabetçi bir yanı da vardır. Müzayede evinin dışında Denizciler ile savaşmak için Luffy ve Kid'le çocukça kavga etmiştir. Yine de Kid'e etrafına çok emir verdiği için kızmıştır. Diğer rakiplerinin aksine Yeni Dünya'ya gitmek için çok istekli görünmemiştir ve hedefi olan One Piece'in bir yere kaçmadığını belirtmiştir. Daha sonra da Yeni Dünya'da rahatça hareket edebilmek için Shichibukai görevini üstlenmiş ve hedefi One Piece'e odaklanmıştır. Ancak gelişen olaylar neticesinde bu unvanını yitirmiştir.


Zayıflar nasıl öleceklerine karar veremezler.
- Doflamingo'nun Law'a, Law'un da Tashigi'ye söylediği söz.


Law gerçekten onurlu bir insandır (en azından gelecekteki rakiplerine karşı öyledir). Potansiyel düşmanı olan Luffy'yi, onca tehlikeyi göze alarak Marineford'a gelip kurtarmıştır. Böyle bir rakibin öyle ölmesini istememiştir. Caesar Clown'ın Punk Hazard'da çocuklar üzerinde uyuşturucu kullandığını duyunca dehşete düşmüştür. Bu özelliklerine rağmen insanlar Law hakkında farklı şeyler düşünmektedir. Scratchmen Apoo, Law'un çok zalim birisi olarak tanındığını söylemiş, Smoker'ın adamlarından biri, Law'un Shichibukai pozisyonuna gelmek için yüz korsanın kalbini çıkarıp Hükümet'e gönderdiğini belirtmiştir. Gerçekten bu zalim yönünü bedeni parçalanmış olan Tashigi'ye karşı göstermiştir. Ayrıca çocukların Punk Hazard'da kalmaları gerektiğini, yoksa yük olacaklarını söylemiştir.

Bu zalim tarafına rağmen Law, bazen insanlara karşı şefkat gösterir. Çocukları yanında istememesine rağmen onların bedenlerindeki zehri çıkarmak için Hasır Şapkalar'a yardım etmiştir. Ayrıca Hasır Şapkalar'ı Caesar'ın yeteneği karşısında dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyarmış, Logia türlerine karşı koyamayacak kişilerin onun karşısına çıkmamasını önermiştir.

Law, insanların sorumluluğunu alma konusunda biraz katıdır. Ivankov ona Luffy'nin arkadaşı olduğu için mi yardım ettiğini sormuş, Law' da bunu sadece kendisini iyi hissetmek için yaptığını söylemiştir. Jinbe'ye uyumazsa öleceğini ve eğer Luffy'nin yaraları açılırsa onun da yaşama şansı olmayacağını belirtmiştir. Bunlara ek olarak çoğu karakterin aksine dövüşlerinde fazla çene çalmaz ya da yeteneğini açıklama zahmetine girmez. Sahip olduğu güç enerjisini tükettiği için, doğrudan dövüşü sonlandırmaya çalışır.

Law da bir D olmasına rağmen, diğerlerinden önemli farklılıklar gösterir. Temel bağlamda uzak akrabalarından Monkey D. Dragon'a benzeyen bir kişiliğe sahip olduğu söylenebilir. Luffy ya da Marhsall D. Teach gibi aşırı bir iştaha sahip değildir. Lakin tüm D ismini taşıyanlarda olduğu gibi, kadere karşı sarsılmaz bir inancı vardır.

Ekmek ve umeboshi (Ume meyvesinden yapılan turşu) sevmez, daha çok onigiri veya ızgara balık tercih eder.

Law, Hasır Şapka Korsanları'nın diğer erkek üyeleri gibi "havalı" şeylere karşı oldukça ilgilidir. Kanjuro, Raizo'nun bir ninja olduğunu söylediğinde bu oldukça ilgisini çekmiştir. Hatta Raizo ile karşılaştığında ondan özel bir teknik bile istemiştir. Fakat diğer tayfa üyelerinin aksine coşkun bir heyecan yaşamamıştır.

Yetenek ve Güçleri

Law çocukken öleceğini fark ettiğinde ölene dek dünyaya daha çok zarar verebilmek için, ileride Shichibukai olacak olan Doflamingo'nun tayfasına girmeye karar vermiştir. Doflamingo da onu tayfasına kabul etmiş ve Donquixote Korsanları'nın bir üyesi yapmıştır. Law kılıç kullanmayı Diamante'den, nişancılığı Gladius'tan, dövüş sanatlarını da Lao G'den öğrenmiştir. Doflamingo ise Law'un hastalığını iyileştirip onu üçüncü Corazon yapmayı planlamıştır.

Law etrafına korku salan bir korsandır. Tayfası ve kendisi Müzayede Evi'nde herkesi bayıltan Silvers Rayleigh'in Haki patlamasından etkilenmemiştir. Doflamingo,adamlarına Law'un potansiyelinin Luffy kadar olduğunu belirtmiştir. Doflamingo, Law daha çocukken ondaki yeteneği görmüş ve onu sağ kolu yapmayı düşünmüştür. Daha sonradan Kupa koltuğunu ona ayırdığı öğrenilmiştir. Bu bilgiler ışığında Law'un Donquixote Korsanları'nın üst düzey yöneticilerinin seviyesinde olduğu anlaşılabilir. Punk Hazard üzerinde Law'u tutabilen tek kişi Vergo olmuştur. Vergo da bunu Law'un kalbi elinde olduğu için yapabilmiştir. Daha sonra Law'un kalbi Smoker tarafından isteksizce de olsa Vergo'dan alınıp kendisine verilmiş, bu değişiklik de durumu tamamen tersine çevirmiştir. Law'un korkusuz biri olduğu söylenebilir. Sabaody Takımadaları'na yığınak yapan bir sürü Denizci'den çekinmemiştir. Yine Sabaody Takımadaları'nda Kupa Korsanları ve Kid Korsanları bir Pacifista ile karşılaşmıştır. Dövüş gösterilmese de, bu iki korsan tayfası daha sonra Marineford'da görülmüştür. Bu bağlamda Pacifista'yı yendikleri ya da bir şekilde ondan kurtuldukları varsayılabilir. Borsalino, Kupa Korsanları'nın kaçmayı başararak büyük bir iş yaptığını dile getirmiştir.

Law çok kurnaz ve fırsatçı bir liderdir. Başarılı bir korsan ve eski bir Süpernova'dır. Kendi jenerasyonunun en güçlü korsanlarından biri olmasına rağmen diğerleri gibi doğrudan Yeni Dünya'ya dalmamış ve en azından birkaç ay bu geçişi geciktirip, doğru bir taktik izlemeyi uygun görmüştür. Punk Hazard'da bulunan deniztaşından yapılmış zincirlerin birçoğunu, normal zincirler ile değiştirerek olası bir yakalanma durumunda kendini sağlama almayı düşünmüş ve bu düşüncesinde yanılmamıştır. SAD'ı ele geçirmek için çok iyi bir plan yapmıştır. Planında olmayan tek şey ise Denizciler'in içine sızmış ve iyi bir gözlemci olan Smoker'ı bile kandırabilmiş Vergo gelişidir. Doflamingo gibi kurnazlığı ve sınırsız kaynakları ile bilinen bir korsanı bile Shichibukai pozisyonundan vazgeçmesi için zorlamış, herhangi bir yenilgi alması durumunda onun peşine Amiraller'i ya da Kaido'yu takabilmenin hesabını yapmıştır. Hatta yerde çaresizce yatarken başka biri ile yer değiştirmiş ve Doflamingo'nun kendisini vurduğunu sanmasını sağlamıştır.

Law, zaman atlaması esnasında çok güçlü ve kötü şöhretli birine dönüşmüştür. Öyle ki, zalimlikleri ile meşhur olan G-5 askerleri bile ondan çekinmiştir. Ödül açısından Luffy'yi ile aynı seviyeye gelmiş, Hükümet'e yüz farklı korsanın kalbini göndererek Shichibukai pozisyonu almıştır. Bir Denizci Kor-Amirali ve Logia kullanıcısı olan Smoker'ı ciddi bir yara almadan yenmiş, eskiden zarar veremediği Vergo'nun işini tek vuruşta bitirmiştir. Ayrıca Green Bit'te bir Amiral ve eski bir Shichibukai'ye karşı tek başına mücadele edebilmiş, lakin dövüşün sonunda yenilmiştir.

Fiziksel Yetenekleri
Law'un Şeytan Meyvesi'nden hariç olarak, Smoker ve onun jittesine denk bir fiziksel gücü ve taktik zekası vardır. Fiziksel gücü Doflamingo'nun Overheat isimli tel saldırısını kılıcı ile durdurabilecek seviyededir.

Law'un muazzam bir dayanıklılığı vardır. Kalbi direkt olarak sıkılıp, bilincini kaybettiği halde, çok kısa sürede kendini toparlamıştır. Ağır yaralar almasına ve kanaması durmamasına rağmen Smoker, Law'un kalbini geri aldıktan sonra, Law Vergo'yu tek vuruşta yenmeyi bilmiştir.

Doflamingo ve Issho'dan dayak yedikten sonra, her ne kadar Issho'nun meyve gücü ile yere sabitlenmiş olsa da kısa sürede kendini toplamış ve ilk fırsatta oradan kaçmayı başarmıştır.

Doflamingo ile olan ikinci karşılaşmasında yaralı ve yorgun olmasına karşın onunla tek başına mücadele edebilmiş, hatta kolu koptuktan sonra Gamma Bıçağı saldırısı ile Doflamingo'yu ölümün eşiğine getirmiştir. Ayrıca aynı zaman dilimi içerisinde Donqixote Korsanları'nın üst düzey yöneticilerinden biri olan Trébol'ü, kopan kolu ile yenmiştir.

Tıp Uzmanlığı
Law daha çocukken tıp eğitimi almaya başlamıştı. Babası Flevance'daki en iyi doktordu ve Law'a tıp ilminin inceliklerini öğretiyordu.

Law cerrahi yeteneklerini, dövüş gücü ile birleştirmiş ve "Ölüm Cerrahı" gibi ürkütücü bir lakap kazanmıştır. Gerçekten uzman bir doktordur, Luffy ve Jinbe'yi, Sakazuki'nin verdiği ağır yaralara rağmen ölümün eşiğinden çevirmiştir. Law'un, Jinbe'yi tedavi edebilmesi, tıp bilgisinin sadece insan anatomisini kapsamadığına kanıt olabilir (yine de insanlar ve balıkadamlar aynı kan gruplarına sahiptir, bu yüzden anatomileri de aynı olabilir). Daha sonra Punk Hazard'daki çocukların tedavisinde gönüllü olmuştur ve farmakoloji yeteneklerine de sahip olduğunu göstermiştir. Çocukları Caesar'ın ölümcül NHC10 zehrinden kurtarması, Chopper'ı bile etkilemiştir.

Law meyve gücü sayesinde hastalarını istediği gibi kesip biçebilir. Operasyonları esnasında herhangi bir ölümcül durum ortaya çıkmaz, yara oluşmaz, kan akmak ve operasyonun ardından yara izi kalmaz.

Şeytan MeyvesiLaw, Paramecia türü bir meyve olan Ope Ope no Mi'nin gücüne sahiptir. Bu meyve Law'un, açık mavi tonda bir alan yaratmasına olanak sağlar. Law (kendi dahil) alanının içinde kalan her şeyi istediği gibi parçalayıp, istediği gibi geri birleştirebilir. Law'un bu yeteneği "ameliyat", meyvesinin yarattığı alan ise "ameliyat odası" şeklinde isimlendirilebilir. Law'un meyvesi, Şeytan Meyveleri içerisinde çok yönlülük olarak en öne çıkan meyvelerden biridir. Ayrıca alanının içinde kendini de ışınlayabilmektedir. Law, yeteneğinı tıbbi alanda da kullanmaktadır. Caesar'ın zehirlediği çocukları meyve gücünü kullanarak tedavi etmiştir.

Eldeki verilere göre, Law meyvesi üzerinde tam hakimiyet kurabilmiştir. Bu sayede tüm bedeni Haki kaplı birini bile kesebilmektedir.

Meyvenin zayıf yönü kullanımı esnasında ihtiyaç duyulan konsantrasyondur. Law kurbanlarına istediğini yapabilmesi için ellerini kullanmalıdır. Karşısında Vergo gibi o daha ellerini kullanmadan kendisine saldırabilecek kadar hızlı biri varsa, bu Law için büyük bir sorun teşkil eder. Law'un strateji yapmak konusundaki düşünceleri, özellikle güçlü birine karşı dövüşecek ise gücünü saklamaktır. Zira meyvenin gücü Law'un enerjisine bağlı olarak iş yapmaktadır. Bunun haricinde meyve, standart Şeytan Meyvesi zayıflıklarına sahiptir.

Kılıç Ustalığı
Law'ın saldırı gücünün ardında yatan en büyük unsur kılıç ustalığıdır. Neredeyse kendi boyunda olan kılıcı ile meyve yeteneklerini kullanmadan da kendisini savunabilmektedir. Geleneksel kılıç ustalarının aksine Law'un kılıç ustalığı biraz daha farklıdır. Kılıcını salladığı zaman herhangi bir kesiş efekti meydana gelmez ve ODA'sının içinde kalan her şey şerit gibi kesilir. Meyve gücü ile insanları yaralamadan parçalayabilir ve istediği şekilde geri birleştirebilir.

Law'un kılıç üzerindeki yetenekleri, Smoker'ın Nanashoku Jitte'si ile başa çıkacak seviyededir. Kılıç ustalığını Şeytan Meyvesi güçleri ile kombine edip, rakiplerinin tepki süresinden daha az bir zamanda işi bitirebilmektedir. Wano'lu bir samuray olan Kin'emon'u da bir şekilde yenmiştir. Ayrıca yetenekli bir kılıç ustası olan Denizci askeri Tashigi'yi kolayca mağlup etmiş ve Scotch'u da tek hamlede harcamıştır.

Kılıçustalığının en büyük gösterisini, Vergo'yu yendiği vuruşla, Caesar'ın laboratuvarını ve tüm dağı keserek yapmıştır.

Ayrıca Doflamingo'nun tellerini çoğu zaman kılıcı ile karşılaşmıştır.

Haki
Luffy tarafından Law'un Haki sahibi olduğu belirtilmiştir. Henüz bu yeteneği konusunda ne kadar usta olduğu gösterilmese de, Doflamingo'nun Beş Renkli Tel saldırısını Busoshoku Haki ile engellemiştir.

Smoker ile yaptığı dövüşte, Haki gücü sayesinde Smoker'ın Logia defansını aşabilmiştir.

Silahları

Kikoku

Law, nodachi olarak bilinen büyük tipli bir Japon kılıcı kullanır. Kılıcın uzunluğu Law'un boyundan fazladır. El korumalığında beyaz bir kürk bulunur. Kını üzerinde haç işaretleri vardır. El korumalığının hemen altına kırmızı bir ip bağlanmıştır. Serideki diğer kılıç kullanan karakterler kılıçları kalçalarında ya da sırtlarında taşımalarına rağmen, Law kendinden uzun olan bu kılıcını çoğunlukla omzunda taşır. Ancak bazı zamanlarda kılıcını sağ kolu olan Bepo'ya emanet eder. Law kılıcı üzerinde oldukça yeteneklidir. Uzak mesafelerden bile hedefini kolayca dilimleyebilir. Ayrıca Doflamingo'nun neredeyse her şeyi kesen tellerini yine bu kılıç sayesinde durdurabilmiştir.

Ek Bilgiler

- Law'un adının etimolojisine dair çok farklı durum vardır;

 • Law adının gerçek hayatta bir korsanlık yapmış olan Edward Low'dan esinlenilme ihtimali vardır. Muhtemelen Law'ın zalimliği, Low'un kurbanlarını öldürmeden önce işkence yapmasından gelmektedir.
 • Trafalgar, güney-batı İspanya'da yer alan bir burnun ismidir. Bu isim Arapça olarak "Batı Burnu" anlamına gelir. Bu bölgede ünlü Napolyon Savaşları döneminde İngiliz ve Fransız/İspanyol filoları arasında cereyan eden Trafalgar Savaşı meydana gelmiştir. Londra'daki Trafalgar Meydanı, adını bu savaştan almıştır. Ayrıca Trafalgar adı, İngiliz donanmasındaki denizaltı modellerinden birinin adıdır.
 • "Water Law", muhtemel suretle 18 Haziran 1815'te meydana gelmiş olan Waterloo Savaşı'na bir göndermedir. Bu savaş Napolyon Savaşları'nın sonuncusudur ve Napolyon, 7. Koalisyon tarafından bu savaşta yenilgiye uğratılmıştır.
- Law'un doğum günü onuncu ayın altısıdır. Adının okunuşuna binaen bakıldığı zaman "to" kelimesi 10 sayısını, "ro" kelimesi ise 6 sayısını simgeler. Torafarugā adı aslında karakterin doğum gününü de söylemektedir. Tashigi ve Bartolomeo'nun doğum günü de aynı gündür.

- Brannew'ün 700. bölümdeki Shichibukai açıklamasında Law'un "Rocky Limanı Olayı'nın arkasındaki isim" olduğundan bahsedilmiştir. Ancak şimdiye dek bu olaya dair herhangi bir bilgi verilmemiştir.

- Law'un aranma posterindeki resminde Bepo da arkası dönük halde görünmektedir, aynı durumun benzeri Luffy'nin aranma posterinde de vardır. Posteri aşağıda görebilirsiniz;


- Law, 4. One Piece Popüler Karakterler anketinde 10. sıradaydı. Bu sıra onu (Luffy ve Zoro hariç) en popüler Süpernova yapmıştı. 5. ankette ise Law 2. sıraya yerleşmiş ve serideki tüm karakterler içerisinde Hasır Şapka Korsanları'ndan olmayan en popüler kişi olmuştur.

- Law 26 yaşında Shichibukai olarak bu unvanı en genç elde eden kişi olmuştu (Bilindiği kadarıyla).

- Law'un korsan simgesi eski patronu olan Doflamingo'nun simgesini andırır. Fakat Doflamingo'nun simgesinin aksine, Law'ın simgesinin üzerinde bir çizik yoktur. Sonradan verile bilgilerden bu simgenin Donquixote Rosinante'ye saygı duruşu niteliğinde yapıldığı söylenebilir.

- Law da, Rosinante gibi ekmek sevmez.

- Şapka kullanan diğer birçok karakter gibi, Law da çocukluğundan beridir ikonik bir şapka takar. Ancak diğerlerinin aksine şapkasını daha sonradan değiştirmiştir.

- Law görünüm olarak bir motosiklet yarışçısı olan Valentino Rossi'ye benzer. İlginç şekilde Rossi'nin lakabı "Doktor"dur.

Künye

Adı: Trafalgar D. Water Law
Okunuşu: Torafarugā Dī Wāteru Rō
İngilizce Adı: Trafalgar D. Water Law
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 498, Anime 392
Bağlantıları: Kupa Korsanları, Shichibukai (Eski), Donquixote Korsanları (Eski)
Unvaları: Korsan Kaptanı, Doktor
Yaşadığı Yer: Flevance (Eski)
Lakabı: Ölüm Cerrahı (Jap. Shi no Gekai, İng. Surgeon of Death)
Yaşı: 26
Durumu: Canlı
Doğum Günü: 6 Ekim
Boyu: 1.91 cm
Ödülü: 500,000,000 Belly

Şeytan Meyvesi
Adı:
Ope Ope no Mi (Tr. Operasyon Operasyon Meyvesi, İng. Op-Op Fruit)
Anlamı: Operasyon
Türü: Paramecia

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Trafalgar_D._Water_Law
Çeviren: Smoker
Yayınlayan: www.korsanfan.com
 
Son düzenleme:
zorlanmadan alma kısmı biraz abartı olmus. alır mı almaz mı tam bişey söylemek suan için zor ama yeni güclerinın muazzam oldugu da bir gerçek.


bunu editle istersen smoker
Güncelleyince gidecek zaten yanlış bilgiler. Zaten manga okumayan adam bilmez bunu.
 
Y

Yonkou-Sh4nks

Ellerine sağlık güzel paylaşım olmuş . Law da karasakal gibi oyununu planlayarak oynuyor sonlarda göreceğimiz karakterlerden biridir .
 
Arkadaşlar Law Luffy e ittifak teklif ederken adada Yeni Dünyayı kaosa sürüklicek bir anahtar yattığından bahsetmiş. Bu anahtar Vergonun bahsettiği şey sanırım. SAD yani. Buna rağmen millet neden ihanet edecek diyor.
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık