Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Tower of God ''Spoiler'' Tartışma

http://raw.torrederak.com/306.php

Özet:
Hwang ( Sarı top- Yura'nın ikizinin bedenini kullanan büyük üretici) gizli kattan gerçek dünyaya çıkmak için geçidi açmaya çalışıyordu. Irıspı Rachel da büyük üretici haliyle dışarı çıkmak için onunla beraberdi.
Ama o geçit aslında dışarı çıkmak için değil içeri girmek içinmiş ve Zahard açıldığını anlamış ve şıp diye damlamış. İçeri fiziksel olarak girmiş değil de avatarını yollamış gibi duruyor. Yani Baam'ın karşısındaki Zahard tamamen kralın gücüne ve düşüncelerine sahip ama veriden oluşuyor çünkü Zahard'da anahtar yok.
Zahard gördüğü gibi Baam'ı tanıyor ve hiç vakit kaybetmeden boğazını kavrıyor...
Data Zahard'ın ise gerçeği tarafından oynandığını biliyorduk, duyduğu anda Arlene ve gelecek/geçmişle ilgili şeyleri unutmak için ayarlanmış ve o yüzden gerçeğe karşı öfkeli. Zahard'sa gerizekalı Hwang sağ olsun girmişken buradaki herkesi ve her şeyi yok ediyim kafasında.
Eduan güçlerinin işe yaramadığını görünce geçmişte Gustangin ona verdiği format hapını kullanıyor. Bu hap gizli data dünyasındaki her datayı yok edip sıfırlıyormuş ve 2. aynaya girmeden önce Eduan'a vermiş. Ayrıca Diğer aile liderleri Zahard'ın dinleyip aynaya girmenin tuzak olduğunun farkındalarmış ama geçmişin bir gölgesi olarak yaşamak istemedikleri için girmişler.
Data Zahard Eduan için vakit kazanmaya çalışıyor ama başarısız oluyor ve Zahard Baam'a :
Üzülme,
Buradaki ve seninle karşılaşmış herkesi öldürüp yakında yanına göndereceğim.
Şimdi huzur içinde öl.

(Baam ölür/kendinden geçer ve diken aktifleşir.)

Son düzenleme:
bu nokta da Urek'in rolü çok kritik SIU boş yere Urek'i bu arc'a dahil etmemiştir. Urek bana göre Baam'ı ölmekten kurtaracak bir şekilde kaçacaklar veya o Zahard'ı engelleyecekler

Dikenden Enryu çıkabilir bana kalırsa. Zaten yolculuklarında karşılaşacaklarından filan bahsetmişti sanırım daha önce.

Son düzenleme:
bu nokta da Urek'in rolü çok kritik SIU boş yere Urek'i bu arc'a dahil etmemiştir. Urek bana göre Baam'ı ölmekten kurtaracak bir şekilde kaçacaklar veya o Zahard'ı engelleyecekler
Dikenden aktifleşen güç Enryu ile ilgili olabilir. Millet Baam'ın zayıf bir kuralsız olmasına şaşırıyor ama bu Enryu tarafından bilinen bir şeydi muhtemelen ve Baam kaderini yerine getirebilecek konuma gelmeden önce bölye bir durumla karşılaşırsa diye bazı önlemler almış olabilir.
Urek iyi hoş da Garam ondan Zahard'ı öldürmesini istiyor ama Urek öldürse (ki yapabilir mi) kuledeki düzeni sağlama ve tüm ölümlerin sorumluluğunu almak isteyecek biri değil, o yüzden reddediyor. Başta aşkları komikti ama arcın kapanış bölümlerinde durum buymuş gibi gözüktü bana.
Urek kuleden çıkmak istiyor hikayenin daha derinliklerine çekilmek değil, belki geçici bir koruma sağlar ama Zahard'a karşı ölümüne bir savaşa girmeyecek bence.

Bakalım Eduan'ın planı işe yarayacak mı, en son bu tür plan felaketle sonuçlanmıştı. Kutsal beyaz aynanın mühürleme gücünün White'ın vücudundan kardeşlerini çıkarabileceğini düşünmüşlerdi ve Baam fena kesilmişti.
Şimdi de bu hap tüm kattaki veriyi silebiliyor, Zahard da veri olduğuna göre ne kadar güçlü olsa da yok olur diyorlar. Pek iyi titreşimler almıyorum :D

Açıkçası birazcık hikaye kızların sevdiği shonen love mı diyorlar ne onlara kayacak ama Koon'un Arlene gibi Baam'ı diriltmek içim çaresizce Enryu'yu aradığı bir iki arc hikayeye daha güzel bir hava katar bence.

@KuroNoShinigami Çıkabilir ama umarım çıkmaz Baam ayvayı yemek üzereyken şıp diye Urek'in Eduan'ın damlaması hoşuma gitmedi son arclarda.
Dikenle veya data dünyasıyla ilgili bir şeyler olsun bence. Enryu'nun bıraktığı geçici bir güç de olabilir Zahard yaralansın ve yaraları iyileşene kadar buradan çıkamasın data dünyasının mühüründen.

Böylece biz de Baam dışarıda her güçlendiğinde RED'le Zahard öğrendi mi geliyor mu diye endişe içinde olmayız :D Hem de Baam kıçını WHS veya FUG'a dayamadan kendi yolculuğuna odaklanabilir.

Dikenin başka bir gücü mü uyandı yoksa yeni bi diken mi peydah oldu orasını anlayamadım ben çünkü sargılı margılı bişeydi diken sanki mühürden çıkmış heni bi diken gibi.

BÜYÜK SPOILER EĞER TEKRAR BELİRTMEK GEREKİRSE.
Bir an Baam yine ölecek sonra Koon Baam'ı diriltmek için Enryu'yu arayacak bir sene boyunca diye düşünmeye başlamıştım :eek:
Bence ölmemesi daha iyi olur. İş yılan hikayesine dönüyor yoksa hacı. Beklemek istemiyoruz daha. Bir şekilde güçlene güçlene ilerlesin.

Son düzenleme:
Bence bu noktada Enryu'nun kısa bir süreliğine ortaya çıkıp Zahard'ı uzaklaştırması daha mantıklı olur. Zahard'ın Urek'e denk veya daha büyük güçte olduğunu düşünüyorum. Baam, bu arc yeterince p.up aldı. Üstüne Adult Zahard'a (data veya değil) zarar vermesi biraz saçma.

Bence bu noktada Enryu'nun kısa bir süreliğine ortaya çıkıp Zahard'ı uzaklaştırması daha mantıklı olur. Zahard'ın Urek'e denk veya daha büyük güçte olduğunu düşünüyorum. Baam, bu arc yeterince p.up aldı. Üstüne Adult Zahard'a (data veya değil) zarar vermesi biraz saçma.
Bence de eğer o gerçek Zahard'ın gücü ise herhangi bir şey yapamaması gerekiyor. Büyük ihtimal o güç Zahard'ı uzaklaştıracak bir şekilde ama bu tamamen Kat'ın yönetimi ya da kurallar ile alakalı bir durum olacak. Sağ güc ile olacak bir şey olmayacak. Ya da o güç sadece Baam'ı hayatta tutacak Zahard'ı uzaklaştıran başka bir şey olacak.

Son düzenleme:
@Falcon of Light @Alpamis
Baam bölüm sonunda son nefesini vermiş gibi gözüküyor veya bilincini kaybetmiş. Dikenden gelen bu gücü hala onun sayabilir miyiz emin değilim. Baam kıpırdayamıyor bile Zahard'ın karşısında :D

Dikenin başka bir gücü mü uyandı yoksa yeni bi diken mi peydah oldu orasını anlayamadım ben çünkü sargılı margılı bişeydi diken sanki mühürden çıkmış heni bi diken gibi.
Sana bir kınama notu veriyorum :mad:

Bence de Baam'ı diriltmek için A.A ve tabiiki Rak :p 'ın 1 yıl Enryu'yu arama çabalarını işleyen bir arc güzel olabilir. Hem ne demişler tarih tekerrürden ibarettir :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık