Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Takıntılar, Batıl İnançlar ve İnanışlar

"Gece tırnak kesilmez.", "Ellerini kenetleme, kısmetin kapanır." gibi birkaç tane saçma gelen ama ailemden dolayı bende koşullanmış batıl inançlar var.
Tırnak hem genel olarak hem de dini yönden pis görülür. Eskiden geceleri ışığın aydınlatması çok iyi olmadığı için tırnağın etrafa saçılması olasılığından dolayı gece tırnak kesilmemesi daha uygun görülmüş. Artık gece yaktığımız ışıklar neredeyse gündüzün doğal aydınlatmasından bile daha fazla aydınlatma sağladığı için aslında bunun günümüzde karşılığı yok ama oturmuş işte.

Ciddi bir işe başlamadan önce duş alırım.

Gün içinde dışarı çıkacakmışçasına giyinirim. Yatana kadar da hep öyle dururum yani evet evde bile dışarı kıyafetimle dururum. Bunu yapmadığım takdirde kendimi pis birisi gibi hissederim.

Eğer kirli olduğumdan şüphe duyarsam duş almadan hiçbir şey yapamam. Kesinlikle hiçbir şey. Kirliyken aldığım nefesten hayır gelmez.

Birkaç ayda bir, mümkün olduğunca ayda bir, kan testi yaptırırım. Faydası bir yana iğne sızısının beni canlı tuttuğuna inanırım. Yaşadığımı hissettirir bana.
Bu takıntılarım hâlâ sürüyor.

Kafamdaki planları kimseyle paylaşamıyorum. Hatta yapmış olduklarımı da.

Son düzenleme:
Batıl inanç yok muhtemelen ama bir aklıma gelen sevdiğim birine fazla seni seviyorum demem sonra g.tü kalkıyor, takıntı ise çok vardır bende.

Mesela otobüsle giderken dışarda gördüğüm tabelalardaki bütün yazıları istemsizce okurum kendimi bildim bileli var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık