Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Takıntılar, Batıl İnançlar ve İnanışlar

Her insanın kendine göre inandığı bazı mantığa oturtulmamış olaylar vardır. Bunlara batıl deriz beklenti deriz. Ben kendimden örnek vereyim herkes bunlardan örnek verirse sinerji yakalarız diyeceğim ama tabiki de öyle bir şey olmaz. Sadece muhabbet olsun işte.

Misal ben insanlarının ayak tiplerinin iyiliğinin insanların içlerinin iyiliği ile paralel olduğunu düşünürüm. Bir mantığı yok ama. Nedense bana öyle gelir.
2. olarakda Vücüdün dinlenmesi gerek insanların yaşamda olarak geçirdiği dakikalar aynıdır. Erken ölenler az yuyanlardır gibi saçma bir inanışım daha var. Tabi bunlardan kazaları falan çıkartıp eceli ile ölenlerden bahsediyorum. Yani açıklarsam uyanık kalma süreleri bütün insanlarda eşittir. :( Yada böyle olmasını istiyorumdur. :D

Edit: Keşke böyle olsa dediğiniz şeylerde olabilir. :D

Tuvalette plan yaparsam asla düşündüğüm şekilde olmayacağını ve hep bir şanssızlığın önüme çıkacağına inanırım. O yüzden mutlaka yanıma telefon gazete falan alırım düşünmemek için :(

Birilerini rencide eden, ayıplayanların aynı şeyleri yaşayacağına inanırım. Ki buna benzer durumlara da şahit oldum.

Karma'ya inancım tam, iyilik yap iyilik bul. Bide kendime ait bişey olmasından nefret ederim. Sebebsiz bi takıntı o yüzden sürekli aynı gömlek, pantolonu giyiyorum :D Gidip kendime bişey almışlığım yoktur.

İyiliğin karşılığı olmuyor. Aksine kötülükle karşılaşıyor insan. Hatta iyilik yaptıklarından geliyor kötülük.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık