Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Shanks Kılıç Ustası mıdır?

• Konbuyu başlatan fortime
  • Başlangıç tarihi

Shanks kılıç ustası mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    356
Burada kesin konuşmanın tanımını tartışacak değiliz herhalde.ODA kalkıpta shanks'ın nasıl yonkou olduğunu açıklayacak değil.Tayfasını ve gücünü göstererek yonkou olduğunu zaten gösterdi yani bizimde shanks'ın gücü hakkında kesin konuşmamızın bir sakıncası olduğunu düşünmüyorum.

Cevap vermiyorsun ki... Resmen kaçıyorsun!!!
Ben sana ne diyorum, sen ne söylüyorsun.
"Kesin konuşmanın tanımını tartışıyoruz" diye bir şey mi okudun mesajda?
Shanks'ın gücünü Yonkou olduğunu ve tayfasının da güçlü olduğunu zaten biliyoruz. Oda'nın da açıklamasını çokta takmıyorum.
-"Haki + Kılıç yetenekleri sayesinde Yonkou oldu" diye kesinlik belirtiyorsun.
-Bizde bu kesinliğin nereden geldiğini soruyoruz.
-Cevaben "şahsen" diyorsun.
-Şahsen diyeceksen kesinlik nereden geliyor diyoruz.
-Cevaben "kesinlik tartışacak değiliz" diyorsun.

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...
O mesajı genel yazmıştım sırf sana değildi yani.ODA shanks'ın tayfasını ve gücünü göstererek bu adam yonkou dedi.
Eee o zaman shanks'ın yonkou olmasını haki +kılıç yeteneklerine kesin olarak bağlamanın nesi yanlış bana bir söylermisin?Mihawk ile düello yapmasından ötürü kılıç konusunda epey tecrübeli olduğu zaten aşikar.

Burada kesin konuşmanın tanımını tartışacak değiliz herhalde.ODA kalkıpta shanks'ın nasıl yonkou olduğunu açıklayacak değil.Tayfasını ve gücünü göstererek yonkou olduğunu zaten gösterdi yani bizimde shanks'ın gücü hakkında kesin konuşmamızın bir sakıncası olduğunu düşünmüyorum.
Ortada yanlış birşey varsa tartışmadan önce o düzeltilmelidir. O zaman Shanks hakkında kesin konuşup kılıç ustası değildir diyelim. Ee bunun tartışması nerede tartışma olması için fikir alış verişi kişisel görüşler söylenir. Bu yüzden kesin konuşamazsın. Bunu tartışma yapan birine açıklamam da çok ironik...

Ben bunu inkar etmiyorum.
Shanks bence de Kılıç Ustası lakin her seferinde Oda tarafından apışıp kalıyorsak "kesin konuşmamızın bir anlamı da kalmıyor" değil mi?
Sırf sana değil, senden hariç "kesin böyle olmuştur" dese birisi ona da yazarım "nasıl bu kadar emin olabiliyorsun" diye.
Hatta bana kalsa Shanks OP'de Roger'dan sonra gelir derim WB falan halt etmiş Shanks'ın yanında ama "bana kalsa"
Kesin konuşunca insan "acaba Oda ile bağlantısı mı var?" diye düşünmüyor değil hani...
Yazdığım mesajın içinde soru vardı bilmem farkettinmi.Soruyu yanıtlamadığına göre anladın sanırım ne demek istediğimi.

EDİT;ben açıklanmayan bir konu hakkında veyahut ODA'nın göstermediği birşeyi kesin olarak yorumlamam.

O mesajı genel yazmıştım sırf sana değildi yani.ODA shanks'ın tayfasını ve gücünü göstererek bu adam yonkou dedi.
Eee o zaman shanks'ın yonkou olmasını haki +kılıç yeteneklerine kesin olarak bağlamanın nesi yanlış bana bir söylermisin?Mihawk ile düello yapmasından ötürü kılıç konusunda epey tecrübeli olduğu zaten aşikar.
Oda ''gücünü'' demiş ama kılıç kullanma gücünü vurgulamamış.Hakiyi vurgulamış olabilir belki..

EDİT;cevabını bildiğiniz soruları sormayın arkadaşlar.Shanks mihawk'ı hiç yenememiş bu apaçık ortada.Belki de shanks yonkou olduktan sonra bile yenememiş olabilir.Çünkü mihawk shanks'ın kolu koptuktan sonra düello'yu bitirme kararı alıyor.Yani shanks luffy'nin köyüne geldiğinde bile düello devam ediyormuş.O dönemde shanks'ın tayfası var ve h.haki'sini bilinçli olarak kullandığını düşünürsek yonkou olmadığı ne malum.
Mihawk'ı yenemediği nasıl apaçık ortada? Kim açıkladı bunu? Madem hiç yenememiş bu adam dünya üzerindeki hiçbişeyi umursamadığı halde neden mihawk'la bahsettiği rekabete devam etmiş? Shanks'ın hiçbi yonkou'yla hiçbi korsan'la muhattap olduğunu görmedik. Ve hatta her gelenin yanına kadar gelmesine müsaade ediyo. Ace ve mihawk istedikleri gibi geldiler shanks'ın yanına. Shanks bu kadar umursamazken ve hiç yenememişken neden ben yenicem diye azmetsin? Bi yonkou'nun kalkıp east blue'ya gelmesi söz konusu olamaz. Bu adamların her hareketi WG tarafından takip ediliyo. Kalkıp east blue'ya kadar gelmek için yolda marine karargahı dahil biçok karakolu devirmesi gerekir. Yada kendi halinde bi korsan olarak deniz de yoluna devam eder bizim tayfa gibi. Zeff gibi.

Wb'nin yonkou olmasının meyvesi ve hakisi ile alakalı olmadığını kimse inkar edemez.Adamın fiziksel gücü zaten muazzam derecede.
Elbette yüksek seviyede olan kişilerin elindeki gücü bellidir.Tabi bu gücü nasıl kullandığın da önemlidir.Mesela coby'e akainu'nun meyvesini versen ve bunu çok iyi kullanırsa kimse coby için amiral seviyesinde değildir diyemez.

Adamın başka gücü nü gördük mü?Eğer senin bildiğin birşey varsa ve paylaşırsan seviniriz.

EDİT;tayfadan bahsetmiyorum,güçten bahsediyorum.Tayfa zaten kesin olmak zorunda.
WB'nin esas gücü zaten meyvesiydi. WB'den o meyveyi çıkarınca hala dünyanın en güçlüsü olacağını sanmıyorum. Meyvesizken dünyanın en güçlüsü oluyosa meyvesiyle zaten kami'nin karesi oluyo.(kami x kami)

Yani sana göre gerçekten güçlü olan herkes en azından bi alanda yonkou seviyesinde oluyo. Coby meyvesini akainu gibi kullanabiliyo diye kimse ona amiral seviyesinde demez. Amiral seviyesi salt meyveyle alakalı değil. Öyle olsaydı garp'a teklif yağdırılmazdı amiral olması için.

WB savaşa gelene kadar meyvesi olduğunu hiç kimse düşünmüyodu. Roger-Garp-Rayleigh-Sengoku-WB gibi üst düzey adamların meyvesiz salt fiziksel güç+haki'yle o kadar güçlü oldukları düşünülüyodu. Ama gördük ki WB'nin meyvesi var. Hatta meyvesinin olduğu öğrendiğimiz bölümde forumda büyük bi hayalkırıklığı vardı. Shanks'ı hiç savaşırken görmedik. Fiziksel gücünün WB'den fazla olduğunu düşünüyorum. WB'nin iki koluyla yaptığı bisento vuruşunu tek koluyla karşıladı. Hemde hiç zorlanmadan. K.Haki'si şimdiye kadar gördüğümüz fiziksel zarar verebilen tek haki. Aradan geçen 10 sene de bu adamın meyve yiyip yemediğini bilmiyoruz. Dolayısıyla kılıç+haki çok çok yetersiz. En basitinden hayvani bi fiziksel gücü var.

Tayfa'nın büyüklüğü, gücü falan da hikaye. BB İD'den çıkardığı 4 adam dışında sıradan tiplerle yonkou olmuş. 10 kişilik tafası vardı biz gördüğümüzde. Van Auger dışındakiler ne çok güçlülerdi nede tanınmışlardı...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık