Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Shanks Kılıç Ustası mıdır?

• Konbuyu başlatan fortime
  • Başlangıç tarihi

Shanks kılıç ustası mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    356
Zamanında shanks mihawk ile düolla yaptığında shanks'ın öyle söylemediği ne malum.
Shanks'ın nihai amacı mihawk'ı yenmek mi diyosun yani? Vista aynı zoro gibi mihawk'ı yenmek istiyodu. Hatta tüm kılıç ustalarının amacı budur dedi. Shanks'ın mihawk'tan 4-5 kat güçlü olduğu düşünülünce sanmıyorum ki nihai amacı mihawk'ı yenmek olsun...

Shanks'ın nihai amacı mihawk'ı yenmek mi diyosun yani? Vista aynı zoro gibi mihawk'ı yenmek istiyodu. Hatta tüm kılıç ustalarının amacı budur dedi. Shanks'ın mihawk'tan 4-5 kat güçlü olduğu düşünülünce sanmıyorum ki nihai amacı mihawk'ı yenmek olsun...
4-5 kat güçlü diyorsun ama mihawk'ı hiç yenememiş.

O zaman Mihawk Yonkou yani?
Ben mihawk'ı kılıç ustalığında yonkou seviyesinde olduğunu düşünüyorum bunu inkar bile etmiyorum.
Shanks ise haki + kılıç yetenekleri sayesinde yonkou oldu.

EDİT;cevabını bildiğiniz soruları sormayın arkadaşlar.Shanks mihawk'ı hiç yenememiş bu apaçık ortada.Belki de shanks yonkou olduktan sonra bile yenememiş olabilir.Çünkü mihawk shanks'ın kolu koptuktan sonra düello'yu bitirme kararı alıyor.Yani shanks luffy'nin köyüne geldiğinde bile düello devam ediyormuş.O dönemde shanks'ın tayfası var ve h.haki'sini bilinçli olarak kullandığını düşünürsek yonkou olmadığı ne malum.

Ben mihawk'ı kılıç ustalığında yonkou seviyesinde olduğunu düşünüyorum bunu inkar bile etmiyorum.
Shanks ise haki + kılıç yetenekleri sayesinde yonkou oldu.
Yonkou'luk 8-10 farklı kolda değerlendiriliyo yani. WB hangi alanlarda yonkou'ydu? Meyve,dayanıklılık,haki,fiziksel güç. Bu durumda luffy bile bi alanda yonkou seviyesinde. Etrafına adam toplama. Amiraller meyve de, akainu meyve+dayanıklılıkta, garp fiziksel güç+haki de, sengoku fiziksel güçte yonkou seviyesinde. Rayleigh hangi kategorilerde girer acaba listeye? Haki dışında bi şey diyemem. Jinbei su teknikleriyle yonkou seviyesinde. Ace meyvesiyle yonkou seviyesindeydi. Enel meyvesi+dayanıklılığıyla. Bu sistemle aisa bile k.haki'siyle yonkou seviyesinde oluyo...

Yonkou taysfasal gücünün toplamının en fazla olmasıyla olunan birşey.
Mihawk ise tek başına. Bu adamın isminin başına bu yüzden Yonkou gelmez. Mihawk herhangi bir younkou olan kaptanı indirebilir. Bunda inanılamayacak ne var.

Yonkou'luk 8-10 farklı kolda değerlendiriliyo yani. WB hangi alanlarda yonkou'ydu? Meyve,dayanıklılık,haki,fiziksel güç. Bu durumda luffy bile bi alanda yonkou seviyesinde. Etrafına adam toplama. Amiraller meyve de, akainu meyve+dayanıklılıkta, garp fiziksel güç+haki de, sengoku fiziksel güçte yonkou seviyesinde. Rayleigh hangi kategorilerde girer acaba listeye? Haki dışında bi şey diyemem. Jinbei su teknikleriyle yonkou seviyesinde. Ace meyvesiyle yonkou seviyesindeydi. Enel meyvesi+dayanıklılığıyla. Bu sistemle aisa bile k.haki'siyle yonkou seviyesinde oluyo...
Wb'nin yonkou olmasının meyvesi ve hakisi ile alakalı olmadığını kimse inkar edemez.Adamın fiziksel gücü zaten muazzam derecede.
Elbette yüksek seviyede olan kişilerin elindeki gücü bellidir.Tabi bu gücü nasıl kullandığın da önemlidir.Mesela coby'e akainu'nun meyvesini versen ve bunu çok iyi kullanırsa kimse coby için amiral seviyesinde değildir diyemez.
Shanks "Haki+Kılıç yetenekleri sayesinde Yonkou oldu" derken nasıl bu kadar emin olabiliyorsun...
Adamın başka gücü nü gördük mü?Eğer senin bildiğin birşey varsa ve paylaşırsan seviniriz.

EDİT;tayfadan bahsetmiyorum,güçten bahsediyorum.Tayfa zaten kesin olmak zorunda.

Ben, benim bildiğim bir şey var diye iddia etmedim.
Kaldı ki bu konu altında ilk kez senin bu yorumuna hitaben yazdım o mesajı...
Sevineceğin nokta "vardığın kesin yargının" açıklanmasıyla olur.

OP'de ki karakterleri donsuz olarak varsayabilirmiyiz peki???
Neticede don giyip giymediklerini görmedik...

Senin bu "başka gücünü gördük mü" sorun bu noktaya çıkıyor.
Şimdi "Shanks, Haki + Kılıç yetenekleri sayesinde Yonkou oldu" derken nasıl bu kadar emin olabiliyorsun"" sorusuna, soruyla cevap vermek yerine, soruya cevap verirsen asıl biz seviniriz.
Bu adamla OP konusunda tartışmaya girmeyin :D

Ben, benim bildiğim bir şey var diye iddia etmedim.
Kaldı ki bu konu altında ilk kez senin bu yorumuna hitaben yazdım o mesajı...
Sevineceğin nokta "vardığın kesin yargının" açıklanmasıyla olur.

OP'de ki karakterleri donsuz olarak varsayabilirmiyiz peki???
Neticede don giyip giymediklerini görmedik...

Senin bu "başka gücünü gördük mü" sorun bu noktaya çıkıyor.
Şimdi "Shanks, Haki + Kılıç yetenekleri sayesinde Yonkou oldu" derken nasıl bu kadar emin olabiliyorsun"" sorusuna, soruyla cevap vermek yerine, soruya cevap verirsen asıl biz seviniriz.
O zaman şöyle cevap vereyim;genel düşünce ve benim şahsi görüşüm o yönde olduğu için kesin konuştum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık