Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Shanks Kılıç Ustası mıdır?

• Konbuyu başlatan fortime
  • Başlangıç tarihi

Shanks kılıç ustası mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    356
Neden her kılıç ustası konusunda mihawk vs shanks açılır ve mihawk ezilir shanksın karşısında.biri der yok shanks yonkou mihawktan güçlü olması normal diğeri değer mihawk dünyanın en iyi kılıç ustası ise shanks nasıl yenebilir mihawkı.herkezde kendini objektif görüyorya neyse...mangaka açıklayana kadar kim bu ikisi arasında ki vs hakkında yorum yapmaya çalışssa boşa kürek sallamış olur.bekleyip görelim.nasıl ki amiraller arasında güç farkı var tartışması baya yapıldı.herkez bencelerle kaldı.mangaka açıkladı rahatladık.bu konuda öyle açıklayama kadar kimse objektif yorum yapıyorum diye iddaa etmesin

Objektif yorum yapıyoruz diye iddia etmeyeceksek.
Shanks'ı ya da Mihawk'ı yerin dibine sokalım öyleyse...
Olmadı hiç konu açmayalım, tartışmayalım madem "objektifiz diye de iddia etmemize lüzum kalmaz"
herkez objektif yorum yaptığını iddaa ediyor ama herkes kendi sevdiği adamı savunuyor.ne mihawkın nede shanksın sınırını gördük,kılıç ustası hangisidir deniyor direk mihawk vs shanks açılıyor konuda.ayrı bir konu açın orda tartışın demek istediğim bu.yoksa siz sırf kılıç ustası başlığı gördünüz diye ikisinin güç farkını ortaya atarsanız sizin yazdığınız şeylere objektif yazılmış gözüyle bakmam fanlık yapıyorsunuz derim.

Shanks'ı, Whitebeard gibi Marineford ve benzeri bir alanda savaşırken görürsek dediğin gibi kesin olarak bağlarız.
Kalan kısımları varsayımdan öteye geçmiyor malesef...
Mesela: Shanks, Whitebeard'a giderken 5 Donanma Gemisi, Shanks'ın önünü kesmişti. Shanks ve tayfası için de kolay bir lokma olmuşlardı. AMA bu sahneyi sadece o gemiler batmış Shanks'ın gemisi gider vaziyetteyken gördük.
Bu karelerden de varsayım çıkarabiliriz. Netice de 5 Donanma Gemisi'ne karşı yaptığı savaşı görmedik.
Tüm bunlar "Yonkou olan Shanks'ın" malesef herhangi bir vssini görmediğimizden kesin konuşamayacağımız anlamına geliyor.
Bana kalsa Shanks, Mihawk'tan bile iyi kılıç ustasıdır. Kolunu kaybettiği için Mihawk kendini içkiye vurur "en iyi rakibimi kaybettim" diye. Bu yaşananlardan sonra Mihawk'a "artık Shanks gibi kılıç tokuşturacak rakibin yok en iyi sensin" denmiştir.
Tabi bana kalırsa böyle :) :)
Ben zaten gördüklerimiz üzerinden konuşmuştum.Olası bir savaşta shanks'ın başka yeteneklerinin çıkması mümkün.Ancak meyve yeteneği olmayan sadece fiziksel güç+haki ve kılıç yeteneklerinden başka ne gibi özellik çıkabilir ki?İşte tam burada şahsi görüş devreye giriyor.Sana göre shanks'ta başka yetenekler çıkacak olabilir ama bana göre başka yetenek çıkacağını sanmıyorum.Ama gördüklerimiz üzerinden gidersek kesin olan birşey var "Shanks şuana kadar tayfası+fiziksel güç+haki+kılıç yetenekleri sayesinde yonkou olmuştur"
ODA shanks'ı ve tayfasını ilk gösterdiğinde bu adam yonkou dedi.Sonrasında deniz canavarı'nı bilinmedik bir şekilde gözünü korkuttu(ama sonradan buraya dikkat "HAKİ" gücü kullandığını belirtti)Daha sonrasında mihawk ile olan düello'ları ortaya çıktı.Burada ise shanks'ın kılıç kullanma konusunda deneyimli birisi olduğunu belirtti.(TABİ BU YAZDIKLARIM BENİM ŞAHSİ GÖRÜŞÜM İSTEYEN KATILIR İSTEMEYEN KATILMAZ)Bana göre shanks'ın başka bir yeteneği çıkacağını sanmıyorum limitine ulaştı diyebiliriz.Çünkü haki gücünü geliştirmesine gerek yok neler yaptığını gördük,fiziksel güç zaten ortada wb ile kılıç tokuşturmaları,kılıç yeteneği konusuna gelirsek mihawk gibi en güçlü kılıç ustası ile düello yapmış birisinin kılıç kullanmadaki becerisini az çok tahmin edebiliriz.
Mihawk'ı yenemediği nasıl apaçık ortada? Kim açıkladı bunu? Madem hiç yenememiş bu adam dünya üzerindeki hiçbişeyi umursamadığı halde neden mihawk'la bahsettiği rekabete devam etmiş? Shanks'ın hiçbi yonkou'yla hiçbi korsan'la muhattap olduğunu görmedik. Ve hatta her gelenin yanına kadar gelmesine müsaade ediyo. Ace ve mihawk istedikleri gibi geldiler shanks'ın yanına. Shanks bu kadar umursamazken ve hiç yenememişken neden ben yenicem diye azmetsin? Bi yonkou'nun kalkıp east blue'ya gelmesi söz konusu olamaz. Bu adamların her hareketi WG tarafından takip ediliyo. Kalkıp east blue'ya kadar gelmek için yolda marine karargahı dahil biçok karakolu devirmesi gerekir. Yada kendi halinde bi korsan olarak deniz de yoluna devam eder bizim tayfa gibi. Zeff gibi.
Basbayağı apaçık ortada kimin yendiği ya da yenildiği belli olmadığına göre ikisi de birbirini yenememiş.Bunu tartışmaya bile gerek görmüyorum.Nereden bileyim neden rekabete devam etmiş ama sonuçta sürekli düello yapmışlar.Adam wb'nin ayağına gidiyor sen diyorsunki kimseyi umursamıyor.Hatta rockstar'ın bile canını düşünüyor wb ile dalaşma diye.Yani bu adam bazı şeyleri umursuyor.

WB'nin esas gücü zaten meyvesiydi. WB'den o meyveyi çıkarınca hala dünyanın en güçlüsü olacağını sanmıyorum. Meyvesizken dünyanın en güçlüsü oluyosa meyvesiyle zaten kami'nin karesi oluyo.(kami x kami)

Yani sana göre gerçekten güçlü olan herkes en azından bi alanda yonkou seviyesinde oluyo. Coby meyvesini akainu gibi kullanabiliyo diye kimse ona amiral seviyesinde demez. Amiral seviyesi salt meyveyle alakalı değil. Öyle olsaydı garp'a teklif yağdırılmazdı amiral olması için.

WB savaşa gelene kadar meyvesi olduğunu hiç kimse düşünmüyodu. Roger-Garp-Rayleigh-Sengoku-WB gibi üst düzey adamların meyvesiz salt fiziksel güç+haki'yle o kadar güçlü oldukları düşünülüyodu. Ama gördük ki WB'nin meyvesi var. Hatta meyvesinin olduğu öğrendiğimiz bölümde forumda büyük bi hayalkırıklığı vardı. Shanks'ı hiç savaşırken görmedik. Fiziksel gücünün WB'den fazla olduğunu düşünüyorum. WB'nin iki koluyla yaptığı bisento vuruşunu tek koluyla karşıladı. Hemde hiç zorlanmadan. K.Haki'si şimdiye kadar gördüğümüz fiziksel zarar verebilen tek haki. Aradan geçen 10 sene de bu adamın meyve yiyip yemediğini bilmiyoruz. Dolayısıyla kılıç+haki çok çok yetersiz. En basitinden hayvani bi fiziksel gücü var.

Tayfa'nın büyüklüğü, gücü falan da hikaye. BB İD'den çıkardığı 4 adam dışında sıradan tiplerle yonkou olmuş. 10 kişilik tafası vardı biz gördüğümüzde. Van Auger dışındakiler ne çok güçlülerdi nede tanınmışlardı...
Ben güçlü olan her kişi yonkou seviyesinde demedim.Herkesin kendi gücüne göre belli seviyeleri var dedim.Coby'i akainu'nun meyvesini aldıktan sonra amiral seviyesinde görmüyorsan o senin şahsi görüşün.Bana göre bal gibi amiral seviyesinde olur.

Mihawk'tan daha iyi bir Kılıç Ustası varsa sen söyle onunla tartışılmaya devam edilsin.
Shanks'ta kılıçta iyiyse herhalde Yonkou olmasının verdiği bir avantaj vardır.
Bu iki isimden daha iyisi var diyorsan buyur aç konu tartışalım kardeşim, sorun değil yani.
Kaldı ki fanlık yapmayacak ne var? Shanks'ı seviyorsam seviyorumdur ne var bunda "Mihawk'ı ezer, gömer, parçalar" derim, bir başkası "hoop ağır ol nasıl yaparmış onu" der ve tartışmalık konu çıkar.
Bunda yanlış olan ne var?
evet dediğini yapabilirsin sonuçta senin sevdiğin karakter ve istediğin kadar güçlü görmek senin elinde.ama karşıdan biri aynısını yapınca fanlık damgası yiyor(sen yapıyorsun demiyorum).oysaki tartışmada her iki tarafta azda olsa kendi sevdği adamı kolluyor(bu normal birşey).ama iş biraz kızışınca sen fansın hard fansın deyiliyor.bumu tartışma ortamı.
ben mihawktan daha iyi biri vardır demedim,konuyu başka yere çekme.vistayı görene kadar,özellikle vista vs mihawkı görene kadar herkez mihawk kadar güçlü kılıç ustası yoktur düşünülüyordu.daha bilmediğimiz bir sürü korsan,devrimci,marine,yada wg ye bağlı adam vardır kılıçta muteşem olan.belki tam anlamıyla mihawkın dengi bile vardır(nasılki wb ye engüçlü dendiği halde bazıları yok shanks ondan güçlüdür,kanıtlaması için wbyi yenmesi mi lazım diyebiliyorsa bende o zaman rahatlıkla mihawkın illaki 2-3 tane dengi vardır diyorum).

En iyisiyle vs atıyorsun ve Ustalıkla alakan yok ? Gerçekten çok kapalı bir düşünce.
Kaç sayfadır koca koca mesajlar yazıyorum. Görüşe karşı çıkmak için bi cümle yazmak ayıptır.

herkez objektif yorum yaptığını iddaa ediyor ama herkes kendi sevdiği adamı savunuyor.ne mihawkın nede shanksın sınırını gördük,kılıç ustası hangisidir deniyor direk mihawk vs shanks açılıyor konuda.ayrı bir konu açın orda tartışın demek istediğim bu.yoksa siz sırf kılıç ustası başlığı gördünüz diye ikisinin güç farkını ortaya atarsanız sizin yazdığınız şeylere objektif yazılmış gözüyle bakmam fanlık yapıyorsunuz derim.
Kesinlikle yanılıyosun. Shanks'ı zerre kadar sevmem. Herkes de bilir bunu ama bu shanks'ın gücünü inkâr etmeme sebep olmaz. Sayfalardır shanks'ı savunuyorum. Sevdiğini savunmak yerine inandığını savunuyo dersen katılırım. Ama fanı olduğu karakteri savunmak yanlış bi tanım.

Basbayağı apaçık ortada kimin yendiği ya da yenildiği belli olmadığına göre ikisi de birbirini yenememiş.Bunu tartışmaya bile gerek görmüyorum.Nereden bileyim neden rekabete devam etmiş ama sonuçta sürekli düello yapmışlar.Adam wb'nin ayağına gidiyor sen diyorsunki kimseyi umursamıyor.Hatta rockstar'ın bile canını düşünüyor wb ile dalaşma diye.Yani bu adam bazı şeyleri umursuyor.

Ben güçlü olan her kişi yonkou seviyesinde demedim.Herkesin kendi gücüne göre belli seviyeleri var dedim.Coby'i akainu'nun meyvesini aldıktan sonra amiral seviyesinde görmüyorsan o senin şahsi görüşün.Bana göre bal gibi amiral seviyesinde olur.
Dün akşam ki Barcelona-Osasuna maçının sonucunu bilmiyosan maç berabere mi bitmiştir? Barça 4 attı. Yada geçen pazar oynanan Southport - Fleetwood Town maçının sonucunu biliyomusun? Senin için berabere mi bitti bu maçlar? Senin için berabere bitmesi bi kenara sana göre sonuç apaçık ortada mı? Manga'dan saya gösterdim WB tek karşılaşmadan bahsediyo dedim ama nafile. Adam WB'nin ayağına gidip yapma diyo sonra kendisiyle aynı şeyi yapmaya çalışan kaido'yu durduruyo. Yani onu da umursamıyo. Şuana kadar umursadığı tek şey Luffy. Her fırsatta luffy ayağa kalk, mücadele et, sözünü tut, beni geç vs. diyerek ondan bahsediyo.

Sen mihawk kılıç yeteneğiyle yonkou seviyesinde dedin. Yani herhangi bi işte guru olmuş kimseler sadece o alanla bile olsa yonkou seviyesindedir dedin. Bende sana herkes bi konuda iyi kıyısından köşesinden yonkou seviyesine mi geliyolar dedim. Akainu'nun cesareti, dayanıklılığı, stratejik zekası, B. hakisi, meyve savunması, kararlılığı, haki bilgisini bi kenara atıp meyvesi var o meyveyi kime versen amiral olur demek sonra da bu kesindir demek komik. Amirallik marine'nin en büyük gücü demek. Sokakta yanlışlıkla bi meyve buldun diye gelinebilecek bi seviye değil. Ace o kadar güçlü olmasına rağmen ve meyvesi de çok kullanışlı ve güçlü olmasına rağmen amiral seviyesinden çok uzaktı...

Dün akşam ki Barcelona-Osasuna maçının sonucunu bilmiyosan maç berabere mi bitmiştir? Barça 4 attı. Yada geçen pazar oynanan Southport - Fleetwood Town maçının sonucunu biliyomusun? Senin için berabere mi bitti bu maçlar? Senin için berabere bitmesi bi kenara sana göre sonuç apaçık ortada mı? Manga'dan saya gösterdim WB tek karşılaşmadan bahsediyo dedim ama nafile. Adam WB'nin ayağına gidip yapma diyo sonra kendisiyle aynı şeyi yapmaya çalışan kaido'yu durduruyo. Yani onu da umursamıyo. Şuana kadar umursadığı tek şey Luffy. Her fırsatta luffy ayağa kalk, mücadele et, sözünü tut, beni geç vs. diyerek ondan bahsediyo.

Sen mihawk kılıç yeteneğiyle yonkou seviyesinde dedin. Yani herhangi bi işte guru olmuş kimseler sadece o alanla bile olsa yonkou seviyesindedir dedin. Bende sana herkes bi konuda iyi kıyısından köşesinden yonkou seviyesine mi geliyolar dedim. Akainu'nun cesareti, dayanıklılığı, stratejik zekası, B. hakisi, meyve savunması, kararlılığı, haki bilgisini bi kenara atıp meyvesi var o meyveyi kime versen amiral olur demek sonra da bu kesindir demek komik. Amirallik marine'nin en büyük gücü demek. Sokakta yanlışlıkla bi meyve buldun diye gelinebilecek bi seviye değil. Ace o kadar güçlü olmasına rağmen ve meyvesi de çok kullanışlı ve güçlü olmasına rağmen amiral seviyesinden çok uzaktı...
Yenen belli olmadığına göre tek bir düello olması sence mantıklı mı?Kaldı ki wiki'de bile çoğu kez düello yaptıkları onaylandı.

Laflarımı gene çarpıtıyorsun.Ben herhangi bir kişi alanında uzman olursa yonkou seviyesinde demedim.O kısım sadece mihawk için geçerliydi çünkü mihawk bir korsan en üst seviye yonkou olduğuna göre.
Ben coby için sadece meyve ile amiral seviyesinde olur demedim elbette fiziksel güç çok önemli.O kısımları anlamanı beklerdim biz de biliyoruz herhalde amiral olmak için başka faktörler de gerekli olduğunu:DÜstelik ben kesindir demedim benim şahsi görüşüm o yönde dedim.

Yenen belli olmadığına göre tek bir düello olması sence mantıklı mı?Kaldı ki wiki'de bile çoğu kez düello yaptıkları onaylandı.

Laflarımı gene çarpıtıyorsun.Ben herhangi bir kişi alanında uzman olursa yonkou seviyesinde demedim.O kısım sadece mihawk için geçerliydi çünkü mihawk bir korsan en üst seviye yonkou olduğuna göre.
Ben coby için sadece meyve ile amiral seviyesinde olur demedim elbette fiziksel güç çok önemli.O kısımları anlamanı beklerdim biz de biliyoruz herhalde amiral olmak için başka faktörler de gerekli olduğunu:DÜstelik ben kesindir demedim benim şahsi görüşüm o yönde dedim.
Ben sana manga'dan örnek veriyorum sen wiki doğru söylemiştir diyosun.

Gen çarpıtıyosun derken? Tüme varım'da bulunduğum önceki mesajıma itiraz etmeyince sonuç herkes en iyi olduğu alanda yokou seviyesindedir oldu. Mihawk korsan ve karşısına çıkan yonkou'ya (WB) aramızdaki güç farkını görmeliyim diyerek saldırıyo. Var gerisini sen düşün.

Önceki mesajımda coby meyveyi yedi diye amiral seviyesinde olamaz dedim sende "Coby'i akainu'nun meyvesini aldıktan sonra amiral seviyesinde görmüyorsan o senin şahsi görüşün.Bana göre bal gibi amiral seviyesinde olur." dedin...

Ben sana manga'dan örnek veriyorum sen wiki doğru söylemiştir diyosun.

Gen çarpıtıyosun derken? Tüme varım'da bulunduğum önceki mesajıma itiraz etmeyince sonuç herkes en iyi olduğu alanda yokou seviyesindedir oldu. Mihawk korsan ve karşısına çıkan yonkou'ya (WB) aramızdaki güç farkını görmeliyim diyerek saldırıyo. Var gerisini sen düşün.

Önceki mesajımda coby meyveyi yedi diye amiral seviyesinde olamaz dedim sende "Coby'i akainu'nun meyvesini aldıktan sonra amiral seviyesinde görmüyorsan o senin şahsi görüşün.Bana göre bal gibi amiral seviyesinde olur." dedin...
İlk cümlede yazdığım soruma cevap verirsen sevinirim.Sence öyle olması mantıklı mı değil mi?

İlk cümlede yazdığım soruma cevap verirsen sevinirim.Sence öyle olması mantıklı mı değil mi?
Yenen belli değil olayını yanlış anlıyosun. Tüm OP alemi sonucu biliyo. Bilmeyen biziz. Yada Roger vs Shiki dövüşemedi ama o da kuşaklar boyunca anlatılan ve anlatılacak olan bi hikaye. Yani yarın oda çıkıp Shanks'la Mihawk bir kez savaştılar ve savaşı shanks kazandı derse bu onların savaşının kalitesini düşürmez. Merak unsuru için sonuç bizden saklanıyo. Antik krallığın nasıl yıkıldığını da bizden saklıyo oda yıkılmadılar mı diyeceğiz? D. nin sırrını da saklıyo sır yok mu diyeceğiz? One Piece'in ne olduğu, raftel'in nerde olduğu hepsi muamma. Sonucun belli olmamasıyla birden çok dövüşmenin nasıl bi ilişkisi var onu da anlamadım. Çok fazla dövüşmüş olsalar da bir kez dövüşmüş olsalar da dövüşenler aynı adamlar. Dorry vs Brogy 100 senedir yenişememişler, ace vs jinbei 5 güne sonuçlanmış. Kaido vs moria bir kez olmuş ama kaido net bi galibiyet elde etmiş. Dövüşün uzunluğu yada kısalığı yada sayısı birinin galip gelmesine engel değil...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık