Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Sakazuki

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 234 54.4%
  • Sevmem

Kullanılan: 196 45.6%

• Kullanılan toplam oy
    430
O derece hasta değil ki haki kullanabiliyor. MF'de Luffy'nin baygınken saldığı kral hakiyi bile kullanamıyordu yav.

Savaş alanı için dediğim gibi, hastalığı vs. artmış olmalı. Ace'i teklemesi ile MF arasında zaman farkı da var.

Başka hakiler olsa haklısın ama gözlem hakisinin her şeyi diğer şeylerden önce oturmuş. Kullanımı vs. gösterilmiş, birileri sırf bu özellikle Luffy ile savaşmış bile. Bakınız: Enel ve adamları.

O zaman için yeni bir şey değil yani. :D
Abi iyi de Enel zamanları başka bir isimle görüyoruz, silahlanma, kral haki hiçbiri yok. :D

O derece hasta değil ki haki kullanabiliyor. MF'de Luffy'nin baygınken saldığı kral hakiyi bile kullanamıyordu yav.

Savaş alanı için dediğim gibi, hastalığı vs. artmış olmalı. Ace'i teklemesi ile MF arasında zaman farkı da var.

Başka hakiler olsa haklısın ama gözlem hakisinin her şeyi diğer şeylerden önce oturmuş. Kullanımı vs. gösterilmiş, birileri sırf bu özellikle Luffy ile savaşmış bile. Bakınız: Enel ve adamları.

O zaman için yeni bir şey değil yani. :D
Zaten adam hasta bu kesin bir şey aralın da ne kadar fark vardır bilemem ama senin deyiminle savaş alanında ki böğrüne kılıç yememiş WB'nin k.haki ile Squardo'dan o kılıcı yememesi gerekiyordu ayrıca k.hakisini kullanabiliyordu WB savaşta en azından Aka vs WB'de ben bunu görebildim k.haki kullanabildiğini
diğer olaya gelirsek h.hakisini kullanamamasının tek sebebi böğrüne yediği kılıç olabilir.

Son düzenleme:
Yonkoular net üstün. Saka da ilk 10'a mümkün değil giremez. Serinin en güçlü 4 adamından biri +10 sıralamaya sahip birini çok zorlanmadan yer.

Logianın antisi hakidir. Hiçbir amiralin hakisi de haki konusunda zirveye oynayan bir imparatordan iyi veya eşit olamayacağı için amiralin ne saldırısı ne savunması sonuç verir.
Sonuç vermiyorsa Shanks'ı ne diye övüyorlar Amiral ile eşit seviyede dövüşebilir diye?

Abi iyi de Enel zamanları başka bir isimle görüyoruz, silahlanma, kral haki hiçbiri yok. :D
Kral Haki ilk bölümde bile var. Silahlanma konusunda ise haklısın. Ama bu durum gözlem hakiyi bağlamıyor yani.

İsminin başka olmasının sebebi Skypia'nın izole bir ada olması. Bu durum Wano'da şeytan meyvesinin bilinmemesi gibi bir şey yani. :ehe:

Zaten adam hasta bu kesin bir şey aralın da ne kadar fark vardır bilinmez ama k.hakisini kullanabiliyordu WB savaşta en azından Aka vs WB'de bunu görebildim ben h.hakisini kullanamamasının tek sebebi böğrüne yediği kılıç olabilir.
K. Haki ve B. Haki'yi kullanabiliyordu ama bir var bir yoktu. O zamanlar özellikle çizilmediği için çok net değil ama, çöplerle savaşırken güçlülerle savastigindan daha kolay hasar alıyordu mesela. Muhtemelen oralarda B. Haki kullanamıyordu.
Bir de o kılıç olayı neden diğer hakileri etkilemeyip onu etkiliyor olsun ki? O da var yani. :D

Güç olarak bahsetmiştim.

Ek olarak Akainu Hükümete bağlı olup onlara çalışsa da her dediğine "moshi mooshi." diyen biri değil, "Siz Bunakların ne dediği umurumda değil." havalarında konuşuyor onlarla.

IM ise daha nedir ne değildir belli değil. Belki adam serinin final bossu, yani WB + bir şey çıkacak belkide. :D
Güç olarak elbette şuan gördüklerimizle dövüşebilir ama görmediklerimiz var. Ben açıkçası Im, Gorosei, Dragon gibi adamları sadece oturduklarını düşünmüyorum bu adamlar çok rahat high tier da varlar. Im ise Bence başka bir seviye çıkacak. Madara vs 5 kage gibi bir şeyler görebiliriz.

Kral Haki ilk bölümde bile var. Silahlanma konusunda ise haklısın. Ama bu durum gözlem hakiyi bağlamıyor yani.

İsminin başka olmasının sebebi Skypia'nın izole bir ada olması. Bu durum Wano'da şeytan meyvesinin bilinmemesi gibi bir şey yani. :ehe:

K. Haki ve B. Haki'yi kullanabiliyordu ama bir var bir yoktu. O zamanlar özellikle çizilmediği için çok net değil ama, çöplerle savaşırken güçlülerle savastigindan daha kolay hasar alıyordu mesela. Muhtemelen oralarda B. Haki kullanamıyordu.
Bir de o kılıç olayı neden diğer hakileri etkilemeyip onu etkiliyor olsun ki? O da var yani. :D
B.haki'yi her daim kullandığına en azından Logia'lara karşı kullandığını biliyorum örnek çok sahne var Aokiji,Akainu,Kizaru keza bu isimlere karşı sürekli b.haki kullanmıştır WB. Yoksa ne Kizaru'yu platforma gitmesine engel olabilir ne de Aokiji'ye amiral savunmasına zorlayabilirdi keza Akainu'ya vurması gibi bir şey de söz konusu olmazdı. H.haki'yi ne zamandan beri aktif olarak kullanamıyor bilemem.

Güç olarak elbette şuan gördüklerimizle dövüşebilir ama görmediklerimiz var. Ben açıkçası Im, Gorosei, Dragon gibi adamları sadece oturduklarını düşünmüyorum bu adamlar çok rahat high tier da varlar. Im ise Bence başka bir seviye çıkacak. Madara vs 5 kage gibi bir şeyler görebiliriz.
Olabilir, şu an serideki en büyük gizemlerden biri konumunda.

Ana gücü meyve derken şunu kast ediyorum. Akainu magma sayesinde zaten üst düzeyde bir hasar gücüne sahip. Bu adam, bu hasar gücünü silahlanma hakisi sayesinde daha üst seviyeye taşıyamaz ya da meyve gücünü kullanmayıp fiziksel güç+silahlanma hakisiyle magmanın verdiği hasardan daha üst düzey bir hasar çıkaramaz. Yani Akainu'nun ihtiyacı olan hasar gücü zaten meyvesinde var. Bunun üstüne daha bir şey koyamaz saldırı gücü olarak.

Haki meselesine gelince. Burada da kast ettiğim şey silahlanma hakisi. Sonraki mesajımda da silahlanma hakisi üzerine yazdım zaten görmüşsündür. Gözlem hakisi üst düzey olabilir ya da iyi olabilir ona bir şey demedim. Silahlanma hakisi üzerinden devam edecek olursak... Akainu'nun yukarıda bahsettiğim meyve temelli hasar gücü nedeniyle silahlanma hakisine çok fazla ihtiyacı yok. Magmayla bir koyuyor mangal yapıyor zaten; et kokuyor her yer. Durum böyleyken kimse ben bu magmanın üstünü haki kaplıyım fantazisine girmez :) Akainu'nun silahlanma hakisine ihtiyaç duyacağı tek alan savunma olabilir. Şimdi bütünsel olarak bakacak olursak Akainu tarzında yeteneği olan ve bu yönde dövüşen birinin hakiyle ön plana çıkmış biri kadar silahlanma hakisinin olmasının mümkün olmadığı ortaya çıkar. Hele ki bu kişi bir imparatorsa öyle bir ihtimalin varlığı ortadan silinir.
Logia tabanlı bir saldırıya Haki eklendiğini henüz görmedik. Büyük ihtimalle de görmeyiz, çünkü senin de dediğin gibi anlamsız oluyor. Sakazuki'nin avantajı, sınırlı Haki gücüne karşılık sınırsız lav gücü olması. Rakibine yeterince dayanması yeterli. Ayrıca sahip olduğu meyve hata affetmiyor, tek bir açıkta dahi ağır hasar veriyor.

Yalnız o ifade "meyvesiz haliyle amirallerle rahat bir şekilde dövüşebilirdi" sonradan değiştirildi ve "Meyvesiz haliyle amirallerle dövüşebilir" oldu.
Artur yanlış anlaşılmalardan sonra meyvesiz olmasına rağmen o seviye ile dövüşecek kadar güçlü diye çevirdi.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık