Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Sakazuki

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 233 54.8%
  • Sevmem

Kullanılan: 192 45.2%

• Kullanılan toplam oy
    425
Kendisinden kat kat güçsüz birini kovalarken karşısında Marco ve Vista vardı hatırlatırım bunlar b.haki kullanıcısı olan kişiler tabi ki bunlara karşısında ki kişilere odaklanacak ve saldırı yemiyor bunlara karşı (Marco,vista) yapma etme gözünü seveyim :D Karşısında 200 dourikilik adamlar yok e bir zahmet odaklansın Marco ve diğer elemanlara. Bak Smoker başka örneklerde vermiş :D Yani yeri geldiği zaman böyle sahneler çizebiliyor ODA. Buna ister odak de ister başka bir şey de. İyi bir k.haki kullanıcısı dört bir yanını sezebiliyorsa (misal Kata) şöyle bir sahne var Jinbei'nin Katakuri'nin elinden Luffy'i kurtardığı sahne var bak o sahneyi atlamışım niye sezemedi hemde dört bir yanında savaş tehlikesi var tehdit her yerden gelebilir.
Gözlem Hakisi söz konusu ise, odak çok önemli. Aşağıdaki sayfada odaklanmayan Enel, dümdüz üstüne koşan Luffy'den tekme yiyor. Üstelik "Saldırısı içimden geçecek" diye düşünüyor.

Burada ise odaklanmış halde olduğu için o kadar yumruğun içinden, gerçek yumrukları yakalıyor. Önceki sahnelerde ise darbe yemiyor zaten.

Söylediğin şeyler anlamsız. Gözlem Hakisi aşmış Katakuri'nin de benzer sahneleri var. Flampe ve Brûlée'yi fark edememesi, normalde ölmesi gereken Luffy'nin kendisine saldırana kadar farkında olmaması gibi şeyler var. Gözlem Hakisi her şeyden çok odak istiyor. Sakazuki savaşın ortasında kime dikkat etsin.
Flampe ve Brûlée'yi niye fark etsin peki? Adam ayna dünyasında zaten. Bütün her şeyini Luffy'e odaklamasından daha doğal ne var?

Donut yediği zaman adam kendini kaybediyor ama o da ekstrem bir durum yani.

Hadi Akainu ile ilgili her şeyi savaş alanı diye yok saydım diyelim. Arkadadaki binaların orada çöp bir denizciyi öldürürken Coby'i neden farketmedi?

Kendisinden kat kat güçsüz birini kovalarken karşısında Marco ve Vista vardı hatırlatırım bunlar b.haki kullanıcısı olan kişiler tabi ki bunlara karşısında ki kişilere odaklanacak ve saldırı yemiyor bunlara karşı (Marco,vista) yapma etme gözünü seveyim :D Karşısında 200 dourikilik adamlar yok e bir zahmet odaklansın Marco ve diğer elemanlara. Bak Smoker başka örneklerde vermiş :D
Savaş alanı ile ilgili cevabım var aslında ama orayı geçelim şimdilik. Smoker'a sorduğum soruyu sana da sorayım. :D

"Hadi Akainu ile ilgili her şeyi savaş alanı diye yok saydım diyelim. Arkadadaki binaların orada çöp bir denizciyi öldürürken Coby'i neden farketmedi?"

Gözlem Hakisi söz konusu ise, odak çok önemli. Aşağıdaki sayfada odaklanmayan Enel, dümdüz üstüne koşan Luffy'den tekme yiyor. Üstelik "Saldırısı içimden geçecek" diye düşünüyor.

Burada ise odaklanmış halde olduğu için o kadar yumruğun içinden, gerçek yumrukları yakalıyor. Önceki sahnelerde ise darbe yemiyor zaten.

O zaman odak noktası önemli diyelim. @Charlotte Linlin Yav şu nicki niye linlin yaptın Mercury yazıyorum yazıyorum çıkmıyor zaten olayın odaklanma olduğunu söylüyoruz orada odaklanmasını gerektirecek ne var ki ? Hatta ve hatta k.haki kullanmasını gerektirecek ne var? :) Shanks,Wb,Coby bunlara birer örnek zaten. Yoksa değil mi? :D Kata bile savaş alanında geleceği gören bir adam olarak bile dört bir yanını sezip her saldırısında başarılı olamıyor.

Son düzenleme:
Amiraller'in full meyve olduklarını sanmıyorum. Sonra yazdığın bir mesajda ana gücü meyve olan birinin, Haki'de üstün olamayacağını söylemişsin. Katakuri de ana gücü meyve olan bir karakter, ancak adamdaki Gözlem Hakisi, Haki tabanlı dövüşen Rayleigh de bile yok.

Ayrıca Katakuri'nin yaptığını gördüğümüz Haki tabanlı saldırıyı atlatmayı Sakazuki de yapabiliyor. Yani bu adamın epey güçlü bir Gözlem Hakisi olduğu kesin gibi bir şey.

Dediğin gibi, görünen köy kılavuz istemez.
Ana gücü meyve derken şunu kast ediyorum. Akainu magma sayesinde zaten üst düzeyde bir hasar gücüne sahip. Bu adam, bu hasar gücünü silahlanma hakisi sayesinde daha üst seviyeye taşıyamaz ya da meyve gücünü kullanmayıp fiziksel güç+silahlanma hakisiyle magmanın verdiği hasardan daha üst düzey bir hasar çıkaramaz. Yani Akainu'nun ihtiyacı olan hasar gücü zaten meyvesinde var. Bunun üstüne daha bir şey koyamaz saldırı gücü olarak.

Haki meselesine gelince. Burada da kast ettiğim şey silahlanma hakisi. Sonraki mesajımda da silahlanma hakisi üzerine yazdım zaten görmüşsündür. Gözlem hakisi üst düzey olabilir ya da iyi olabilir ona bir şey demedim. Silahlanma hakisi üzerinden devam edecek olursak... Akainu'nun yukarıda bahsettiğim meyve temelli hasar gücü nedeniyle silahlanma hakisine çok fazla ihtiyacı yok. Magmayla bir koyuyor mangal yapıyor zaten; et kokuyor her yer. Durum böyleyken kimse ben bu magmanın üstünü haki kaplıyım fantazisine girmez :) Akainu'nun silahlanma hakisine ihtiyaç duyacağı tek alan savunma olabilir. Şimdi bütünsel olarak bakacak olursak Akainu tarzında yeteneği olan ve bu yönde dövüşen birinin hakiyle ön plana çıkmış biri kadar silahlanma hakisinin olmasının mümkün olmadığı ortaya çıkar. Hele ki bu kişi bir imparatorsa öyle bir ihtimalin varlığı ortadan silinir.

Yok yok yanlışın var dövüş 3 nanosaniye sürer 3 dk nedir ya yapmayın geriye kalan 179 999 999 997'lik nanosaniye ile de diğer amiralleri halleder. :D :oleyo2:
Herhangi bir Amiral'in, kalp krizi falan geçirmez ise, başa baş bir dövüşte üç dakikada yenilmesi mümkün değil. Beyazbıyık'ın yaptığı gibi arkadan habersiz, ani ve güçlü bir saldırı yapmak lazım. Öyle olsa bile, düşen Amiral on dakika sonra yeniden ayağa kalkar. Adamların birbirleri ile olan dövüşleri bile on gün sürüyor ve iki taraf da ağır yara alıyor.
Ağam ben iptalim. Tükendim tartışmam.

O zaman odak noktası önemli diyelim. @Charlotte Linlin Yav şu nicki niye linlin yaptın Mercury yazıyorum yazıyorum çıkmıyor zaten olayın odaklanma olduğunu söylüyoruz orada odaklanmasını gerektirecek ne var ki ? Hatta ve hatta k.haki kullanmasını gerektirecek ne var? :) Shanks,Wb,Coby bunlara birer örnek zaten. Yoksa değil mi? :D
:oleyo:

Hadi Coby olayına tamam dersin de Shanks ve Beyazsakal olayında niye odaklanmasın yav? Savaş alanının ortasındasın. Bir ton insan var. Birilerinin savaşa dahil olması da muhtemel.

Ayrıca olayı Katakuri'ye bağlayarak beni el birliği ile tuzağa düşürdünüz, ben de otomatik olarak onu da savunuyorum. Ne alakaysa artık. :oleyo:

Beyazsakal'ın uykusunda Ace'i teklemesi var mesela elimizde. Demek ki odaklanma işi de eğitilebiliyor bir yerden sonra. Adam kendi gemisinde. Dışarıda onu koruyan komutan seviyesi adamlar var, buna rağmen uykusunda gözlem haki kullanıyor. Madem Akainu yonkou'ya yakın seviyede hodri meydan, kıyaslayacaksak sağ kolla değil de bunlarla kıyaslayalım. :ehe:

:oleyo:

Hadi Coby olayına tamam dersin de Shanks ve Beyazsakal olayında niye odaklanmasın yav? Savaş alanının ortasındasın. Bir ton insan var. Birilerinin savaşa dahil olması da muhtemel.

Ayrıca olayı Katakuri'ye bağlayarak beni el birliği ile tuzağa düşürdünüz, ben de otomatik olarak onu da savunuyorum. Ne alakaysa artık. :oleyo:

Beyazsakal'ın uykusunda Ace'i teklemesi var mesela elimizde. Demek ki odaklanma işi de eğitilebiliyor bir yerden sonra. Adam kendi gemisinde. Dışarıda onu koruyan komutan seviyesi adamlar var, buna rağmen uykusunda gözlem haki kullanıyor. Madem Akainu yonkou'ya yakın seviyede hodri meydan, kıyaslayacaksak sağ kolla değil de bunlarla kıyaslayalım. :ehe:
Tamam o zaman WB'de Kizaru'nun saldırılarından kaçamıyor :D Aokiji buz ile kaplıyor WB'yi. Aokiji ise k.haki ile amiral savunması dediğimiz yani Kata'nın olayını yapıp WB'nin saldırısından kurtuluyor ama WB'ye odaklanmışken ve saldırısını yapacakken Jozu'dan darbe yiyor :D Odak başka yerde olduğundan ve saldırı çoktan gerçekleştiğinden pek de savunma yapamıyorlar Kata örneğini neden mi verdim bak bu adam geleceği görüyor ama her saldırısını doğru bir şekilde yapamıyor.
Çünkü odağı Luffy'de hani diyebiliyormusun savaş alanındasın herkese dikkat etmen gerek al dikkat etmen gerekse bile sonuç belli Pedro ve Jinbe'i kısa süreliğine de olsa engelliyor bu adamı ve Luffy nihai amacına ulaşıyor. Demek ki her saldırıyı engellemek gibi bir şey söz konusu değil istersen Kata gibi k.hakin olsun. Eğer jinbei ve pedro olaya dahil olmasa Luffy bu görevi başaramazdı.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık