Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Sakazuki

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 234 54.4%
  • Sevmem

Kullanılan: 196 45.6%

• Kullanılan toplam oy
    430
Ana gücü meyve derken şunu kast ediyorum. Akainu magma sayesinde zaten üst düzeyde bir hasar gücüne sahip. Bu adam, bu hasar gücünü silahlanma hakisi sayesinde daha üst seviyeye taşıyamaz ya da meyve gücünü kullanmayıp fiziksel güç+silahlanma hakisiyle magmanın verdiği hasardan daha üst düzey bir hasar çıkaramaz. Yani Akainu'nun ihtiyacı olan hasar gücü zaten meyvesinde var. Bunun üstüne daha bir şey koyamaz saldırı gücü olarak.

Haki meselesine gelince. Burada da kast ettiğim şey silahlanma hakisi. Sonraki mesajımda da silahlanma hakisi üzerine yazdım zaten görmüşsündür. Gözlem hakisi üst düzey olabilir ya da iyi olabilir ona bir şey demedim. Silahlanma hakisi üzerinden devam edecek olursak... Akainu'nun yukarıda bahsettiğim meyve temelli hasar gücü nedeniyle silahlanma hakisine çok fazla ihtiyacı yok. Magmayla bir koyuyor mangal yapıyor zaten; et kokuyor her yer. Durum böyleyken kimse ben bu magmanın üstünü haki kaplıyım fantazisine girmez :) Akainu'nun silahlanma hakisine ihtiyaç duyacağı tek alan savunma olabilir. Şimdi bütünsel olarak bakacak olursak Akainu tarzında yeteneği olan ve bu yönde dövüşen birinin hakiyle ön plana çıkmış biri kadar silahlanma hakisinin olmasının mümkün olmadığı ortaya çıkar. Hele ki bu kişi bir imparatorsa öyle bir ihtimalin varlığı ortadan silinir.
Bir konu da sana katılıyorum bir başka konuda katılmıyorum.

Katıldığım konu high tier'da bulunan Meyvesiz adamların haki bakımından meyveli adamlardan daha üstün olduklarını düşünüyorum. Çünkü High Tier'daki meyveler affetmiyor (Burada kullanıcılarının payı da var bunu inkar etmiyorum) bu yüzden burada yalın ayak dolaşacak birisinin iki kat dikkatli ve iki kat dirençli olmak zorunda. Örneğin Wb'nin Kuzan'ın saldırısı sonrası donması ve saf dışı kalması meyvesi sebebi ile mümkün değilken bir anlık dikkatsizlik ve hata yapan aynı seviyede ki Shanks için kesin ölüm demek. Bu yüzden gözlem ve b.haki bakımından bu adamlardan üstte bulunması lazım ki mücadele edebilsin.

Katılmadığım konu bu kişilerin haki bakımından meyve kullanıcıları ile aralarında çok fark yoktur. Saka'nın silahlanmaya ihtiyacı yok diyorsun ama bu adam bir logia kullanıcısı olan Kuzan'dan bacak almış bir adam. Kuzan gözlem hakisi ile WB'nin saldırısını kendi saldırısına çeviriyor yani güçlü bir k.haki kullanıcısı bu adamın bacağını vermesi demek dövüşte Kuzan'ın b.hakisi Saka'nın gerisinde kaldı bu yüzden hasar aldı. Yani adam hem k. haki hem b.haki de belli bir seviye de. Ben sanmıyorum ki bu adamın yumruğunu b.haki basmadan b.haki basan bir düşmana karşı hasar verebilsin.

Tamam o zaman WB'de Kizaru'nun saldırılarından kaçamıyor :D Aokiji buz ile kaplıyor WB'yi. Aokiji ise k.haki ile amiral savunması dediğimiz yani Kata'nın olayını yapıp WB'nin saldırısından kurtuluyor ama WB'ye odaklanmışken Jozu'dan darbe yiyor :D Bazı şeyleri fark edebiliyor Amiraller evet ama saldırı çoktan gerçekleştiğinden pek de savunma yapamıyorlar Kata örneğini neden mi verdim bak bu adam geleceği görüyor ama her saldırısını doğru bir şekilde yapamıyor.
Çünkü odağı Luffy'de hani diyebiliyormusun savaş alanındasın herkese dikkat etmen gerek al dikkat etmen gerekse bile sonuç belli Pedro ve Jinbe'i kısa süreliğine de olsa engelliyor bu adamı ve Luffy nihai amacına ulaşıyor. Demek ki her saldırıyı engellemek gibi bir şey söz konusu değil istersen Kata gibi k.hakin olsun.
Tamam değil, çünkü Beyazsakal MF'de hasta olduğu için doğru dürüst haki kullanamıyordu. Bana göre o hali yonkou da etmez zaten. :D

Ayrıca savaş alanı olayına tamam dedim. Hasta olmayan Beyazsakal'ın uykusunda Ace'i farkettiği yerde, Akainu'nun MF'nin arka sokaklarında Coby'i farketmemesi normal mi sence?

Senin Katakuri ile ilgili attığın tüm sahneler, bak benzer hataları yapıyorlar. Ama hala Beyazsakal'dan uzaklar. Akainu sağ kol seviyesine yonkou seviyesine olduğundan daha yakın düşüncesine kanıt oluşturuyor sadece. :D

:oleyo:

Hadi Coby olayına tamam dersin de Shanks ve Beyazsakal olayında niye odaklanmasın yav? Savaş alanının ortasındasın. Bir ton insan var. Birilerinin savaşa dahil olması da muhtemel.

Ayrıca olayı Katakuri'ye bağlayarak beni el birliği ile tuzağa düşürdünüz, ben de otomatik olarak onu da savunuyorum. Ne alakaysa artık. :oleyo:

Beyazsakal'ın uykusunda Ace'i teklemesi var mesela elimizde. Demek ki odaklanma işi de eğitilebiliyor bir yerden sonra. Adam kendi gemisinde. Dışarıda onu koruyan komutan seviyesi adamlar var, buna rağmen uykusunda gözlem haki kullanıyor. Madem Akainu yonkou'ya yakın seviyede hodri meydan, kıyaslayacaksak sağ kolla değil de bunlarla kıyaslayalım. :ehe:
https://mangadenizi.com/manga/one-piece/0862/15

Geleceği görebilir ama burada tepki süresi önemli. Yani olay sadece görmekte bitmiyor rakibinin ve senin hızına, tepki süresine bakıyor.

WB'yi orada anlık fark etse bile WB'nin hızına ve tepki süresine ayak uydurması lazım. Yani geleceği gördüm bitti diyerek olmuyor bu işler ki WB ondan önce uzaktayken çok kısa bir sürede arkasında belirip saldırıyor sakaya.

Bir de uykusunda gözlem kullanması ile Luffy'nin biliçsizken h.haki salması bir nevi savunma refleksidir muhtemelen. Mama'nın kendini kaybedip h. haki salması da bu reflekslerin aynısı muhtemelen amirallerde de mevcuttur.

Tamam değil, çünkü Beyazsakal MF'de hasta olduğu için doğru dürüst haki kullanamıyordu. Bana göre o hali yonkou da etmez zaten. :D

Ayrıca savaş alanı olayına tamam dedim. Hasta olmayan Beyazsakal'ın uykusunda Ace'i farkettiği yerde, Akainu'nun MF'nin arka sokaklarında Coby'i farketmemesi normal mi sence?

Senin Katakuri ile ilgili attığın tüm sahneler, bak benzer hataları yapıyorlar. Ama hala Beyazsakal'dan uzaklar. Akainu sağ kol seviyesine yonkou seviyesine olduğundan daha yakın düşüncesine kanıt oluşturuyor sadece. :D
Hasta olmayan Beyazsakal falan yok ki serumlar orta da :D
Bak serumları görebilirsin aynı WB Squardo'dan hasar yiyor bak Ace'de değil hem de uykuda da değil savaş alanında.

Bahsettiğin yerlerde mangaka farklı konuları işliyor, ki serinin o bölümlerinde gözlem hakisi daha yeni bir şey. Yani yine kıyas yapmak için doğru argümanlar değil.

IM ?

Ben IM reisten bir FMA'da ki Father performansı bekliyorum.
Güç olarak bahsetmiştim.

Ek olarak Akainu Hükümete bağlı olup onlara çalışsa da her dediğine "moshi mooshi." diyen biri değil, "Siz Bunakların ne dediği umurumda değil." havalarında konuşuyor onlarla.

IM ise daha nedir ne değildir belli değil. Belki adam serinin final bossu, yani WB + bir şey çıkacak belkide. :D

https://mangadenizi.com/manga/one-piece/0862/15

Geleceği görebilir ama burada tepki süresi önemli. Yani olay sadece görmekte bitmiyor rakibinin ve senin hızına, tepki süresine bakıyor.

WB'yi orada anlık fark etse bile WB'nin hızına ve tepki süresine ayak uydurması lazım. Yani geleceği gördüm bitti diyerek olmuyor bu işler ki WB ondan önce uzaktayken çok kısa bir sürede arkasında belirip saldırıyor sakaya.

Bir de uykusunda gözlem kullanması ile Luffy'nin biliçsizken h.haki salması bir nevi savunma refleksidir muhtemelen. Mama'nın kendini kaybedip h. haki salması da bu reflekslerin aynısı muhtemelen amirallerde de mevcuttur.
Yazının ilk kısmı baya ikna ediciydi. Tamam, ona hiçbir lafım yok. :ehe:

Ama savunma refleksi açıklaması yeterli gelmiyor. Katakuri, Enel gibi adamlar, odaklarını kaybettikleri zaman darbe yememeliydiler o zaman. Ozellikle Kata, donut yerken Luffy'i farkedebilmeliydi. Bunun altından muhtemelen başka bir şey çıkar.

Hasta olmayan Beyazsakal falan yok ki serumlar orta da :D
Bak serumları görebilirsin aynı WB Squardo'dan hasar yiyor bak Ace'de değil hem de uykuda da değil savaş alanında.
O derece hasta değil ki haki kullanabiliyor. MF'de Luffy'nin baygınken saldığı kral hakiyi bile kullanamıyordu yav.

Savaş alanı için dediğim gibi, hastalığı vs. artmış olmalı. Ace'i teklemesi ile MF arasında zaman farkı da var.

Bahsettiğin yerlerde mangaka farklı konuları işliyor, ki serinin o bölümlerinde gözlem hakisi daha yeni bir şey. Yani yine kıyas yapmak için doğru argümanlar değil.
Başka hakiler olsa haklısın ama gözlem hakisinin her şeyi diğer şeylerden önce oturmuş. Kullanımı vs. gösterilmiş, birileri sırf bu özellikle Luffy ile savaşmış bile. Bakınız: Enel ve adamları.

O zaman için yeni bir şey değil yani. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık