Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sakazuki vs. Kozuki Oden

Kim kazanır?

• Akainu

Kullanılan: 226 64.0%
  • Oden

Kullanılan: 115 32.6%
  • Berabere

Kullanılan: 12 3.4%

• Kullanılan toplam oy
    353
Oden alır.Mf savaşındaki Akainu’ya karşı kazanır.Akainu güçlendiyse şimdi durum ne olur bilemem.Magma daha sıcak bilgisi eklenmiş birde sanki bir önemi varsa.Shanks de kazanda hasar almadan duramaz napalım Saka alır mı diyelim ?Sürekli aynı sıcaklığa maruz kalmakla magma bloklamak aynı şey değil.Blokladığın zaman haki kullanırsın ama sürekli haki kullanıp kendini koruyamazsın.Magmanın kaynağından çıktıktan sonra soğumasından bahsetmiyorum bile.Wb üfleyerek söndürüyordu bu sebepten ötürü. :) Akainunun her saldırısı aynı sıcaklıkta olmaz öyle hayal etmeyin.
Kendisi sınırıma geldim demesine rağmen mi?
. Adamın sınırı zaten imparator seviyesi Kaido’ya üstünlük koyması bunu gösteriyor.Bunu anlayamadıysanız suç Oda’da değil yeterince gösterge sundu mangada.

başlangıç olarak çorbası ile başladık ana yemek olarak kılıç kebap ile devam ediyoruz.
Oden hiç bir amirali alamaz.2 sayfada perti çıkan adam 10 gün dövüşen karakterlerin mezesi olur.

Sakazuki eğitimli ve disiplinli biri, muhtemelen serinin en güçlü ilk 10 isminden biridir(şu anki karakterler arasından). Bu adamla savaşabilecek kişi ondan bariz daha güçlü olmalı ki ani darbede hemen yığılmasın. Koca Ana ve Kaido dikkatsizliklerinde yara alsalar da Sakazuki'yi yenebilirler fakat Oden dikkatini kaybettiğinde işi biter. Ki benim merakla beklediğim ''uyanış'' formu. Aklıma hep absürt alan kaplamaya yönelik saldırılar geliyor.
Sakazuki yaralanır fakat Oden ölür.

Oden yaşasaydı ne olurdu, tarzı muhabbetlere girmeyeceğim ve son haliyle değerlendireceğim.
Oden'in, Akainu dışındaki tüm amiralleri yenebileceğini düşünüyorum. Akainu'ya ise, aşırı zor bir dövüşün sonunda kaybeder.

Akainu çok zorlanarak alır. Oden'in nefesi Akainu'ya yetmez. Sıcaklık meselesine bakış açımız da düz rakamlardan ibaret olmamalı. Magma o yağdan her türlü daha sıcaktır o ayrı konu ama Akainu zaten avucunun içine magma doldurup insanların üzerine dökmediği için Oden'in çorbadaki durumu ile kıyaslamamız pek mantıklı olmaz. Akainu'nun, magmanın hem boyutunu hem de büyük ihtimalle sıcaklığını arttırıp yoğunlaştırdığı çeşit çeşit saldırıları var ve hayvan gibi abanıyor. Aynı sıcaklıkta olsalar dahi bu durum çorba içinde durmaya benzemez.

Gören-duyan da Akainu'yu yenecek herkesin magma karşısında çıplak tenle test edildiğini ve galip olacak kişinin de bu testin sonucuna göre belirlendiğini zannedecek.

Fiziksel/ kas olarak demiştir. Siz kendiniz demiyor musunuz her girilen zorlu mücadeleden sonra haki gelişiyor diye. Hiçbir emare/gösterge yokken 55 yaşındaki amirale çok daha güçlenmiştir diyorsunuz, 48 yaşındaki Katakuri'nin daha da güçlendiğine kesin gözüyle bakıyorsunuz habire Rayleigh'in lafını ortaya atarak. 40 yaşındaki Oden'in hakisi hic mi gelişmezdi? Adam bazı supernovalarla yaşıt yahu.
Kas kütlesi olarak gelişmez, haki ve tecrübeden akardı ki zaten en önemli 2 unsur bunlar
Kas kütlesi olarak gelişmeyi kastedip sınırımdayım dediyse Oden'e gerizekalı diyelim. Zira Roger ve WB'nin kas kütlesi çarpışmıyordu hakiler çarpışıyordu. :( Adamın lafını da eğip bükmeye başladık.:( Ben Oden'den öyle bir şey duymasak gelişirdi derdim zaten. Herif kendine sınır biçmiş, buna da kulp bulmaya çalışacaz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık