Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Trafalgar D. Water Law

Zoro VS Law

• Kullanılan toplam oy
    466
Law'a Wb gözüyle bakan arkadaşlar. Gözler bozulmuş herhalde son zamanlarda. Gidin bir baktırın la :)

Yonkou denilen oluşum tek başına mı oluşuyor ? Law'ın daha adam akıllı bir tayfası bile yok ki müttefikleri olsun. Şunun farkında olmayan adam Law vs. Zoro'yu yorumlayabilir mi Allah aşkına ? :D Yapmayın beyler. Bir şey takip ediyorsanız hakkını verin azıcık :(

Geçen Raiden'le tartışmıştık bu konuyu. Law'ın Zoro'dan üstün olduğu tek alan plan-program yeteneğidir. Geriye kalan tüm alanlarda Zoro. Aksini iddia eden mangayı inkar ediyordur kanımca.

Biri kaptan öteki değil kafasıyla olmaz bu işler; gözümsünüz.
:cool:

Zoro'nun k.hakide veya b.hakide daha üstün olduğunu bilmiyoruz. Hiçbir şeyini görmemiş olsak da b.hakide Zoro üstün diyelim hadi. Mantıksız olmaz ne de olsa. Peki ya k.haki? Bunu bilmiyoruz işte.

Sıkıntı şu ki; Law'da öyle bir meyve var ki çoğu şeyi alt üst edebilecek bir seviyede. Haki, hız, dayanıklılık falan hepsini bir köşeye atabilecek bir meyve. Law'ı tehlikeli yapan bu. Denk getirirse öttürür adamı.

Aynı seviyenin adamları bunlar. Kıran kırana geçer. Lakin Law'ı sevmem ve Zoro'yu sevmememden(Yok la severim bizim Marimo'yu) dolayı Law'a verdim oyumu. :/

Tayfaya duyulan bu güven hoşuma gitti. Ayrıca bir hoşuma giden de ödülsevici ve kaptansevicilerin azaldığını gormek.

Law, Zoro'yu bolebilecek durumda ise o avantajlı ama değilse de fena ayar yer. Bu konuda net bir sey söylenemez ancak oyumu Zoro'ya atacağım.

Gelecek arc Sanji'nin bir yıkımcıyı, Zoro'nun ise shogunu alacağını düşünüyorum. Artik o sağ-sol kolların agirligini göreceksiniz bu adamlarda.

Law-WB beklentimiz g4'ten sonra boşa çıkmıştı malum. Luffy ile kiyaslanacak biri değil. Luffy'nin yolunun bambaşka olduğu ortada.

Onlar bizim sağ-sol kollarimiz ile kiyaslanacaklar artik, alışmaya çalışsın bunu garip bulanlar bence.

Zoro'nun B.haki'sinin üstün olmasından daha dogal ne var belkide en iyisi olucak bu konuda.Çalıştıkca güçleniyor Zoro'nun nasıl çalıştıgı ortada hayali''ni gerçekleştirmesi için de lazım bu haki.
Yatkınlık desen yatkınlıgı bu haki üstüne.
Bu şartlar altında mantıklı olan Luffy,Law mı daha üstün olmalı B.haki'de Zoro'mu.
Hmm eğer ki h.haki etkin bir rol oynarsa b.haki için Zoro Luffy'den önde olabilir. Ama eğer b.haki asıl etkin rolde ise o zaman sanmıyorum.

:cool:

Zoro'nun k.hakide veya b.hakide daha üstün olduğunu bilmiyoruz. Hiçbir şeyini görmemiş olsak da b.hakide Zoro üstün diyelim hadi. Mantıksız olmaz ne de olsa. Peki ya k.haki? Bunu bilmiyoruz işte.

Sıkıntı şu ki; Law'da öyle bir meyve var ki çoğu şeyi alt üst edebilecek bir seviyede. Haki, hız, dayanıklılık falan hepsini bir köşeye atabilecek bir meyve. Law'ı tehlikeli yapan bu. Denk getirirse öttürür adamı.
Law'ın meyvesi Punk Hazard'da taş gibiydi. Hatta Law duruşu ve gücüyle birlikte taş gibiydi. Tam bir kaptandı. Ancak Ph'de olan adamlar belli. Smoker, Vergo ve ezikler. Bir de Dressrosa'daki Law'a bakarsan arada dağlar kadar fark olduğunu görürsün hacı.

Law'da öyle bir meyve var dedin, bu adam tek başına Mingo'ya sadece çizik atabildi. Çizik la çizik :( Bak, gösterilenleri bir tarafa bırakalım. Mangaka Law'a bir yonkou kaftanı giydirmeye çalışsa önce tayfasını adam akıllı giydirir sonra Law'a geçer, müttefikti, arkadaştı ne varsa yüklerdi. Bu adamın kaderi birine (muhtemelen Luffy'ye) gençlik ameliyatını yapıp ölmek. Olabileceği maksimum seviye bir amiral. O kadar da olacak mı belli değil.

Gösterilenlerin ışığında da geçen dediğimi diyeceğim:

Ortalama üstü kenb. hakisi olan herkes Law'ın yer değiştirme saldırılarından kurtulur. Law'ın yaptığı saldırıların %90'ı da yer değiştirmeyle olduğu için bu Law'ın gücünü ve hayatını bitiriyor :)

Meyvesi tembelliğe alıştırmış Law'ı. Ne de olsa kar tanelerinin bile yerini değiştiriyorum. Nasıl olsa meyvem her şeyi bölmeyi sağlıyor. Bu kafada gelmiş, bu kafada gitmiş. Ama ne oldu ? Duvar gibi tosladı Mingo'ya. Meyvesi tek başına hiçbir işe yaramadı.

Law meyvesinin kurbanı olmuş, hikayesinin sonu belli olan bir karakter.

Zoro'nun geleceği seviye ise bambaşka.

Law'ın meyvesi Punk Hazard'da taş gibiydi. Hatta Law duruşu ve gücüyle birlikte taş gibiydi. Tam bir kaptandı. Ancak Ph'de olan adamlar belli. Smoker, Vergo ve ezikler. Bir de Dressrosa'daki Law'a bakarsan arada dağlar kadar fark olduğunu görürsün hacı.

Law'da öyle bir meyve var dedin, bu adam tek başına Mingo'ya sadece çizik atabildi. Çizik la çizik :( Bak, gösterilenleri bir tarafa bırakalım. Mangaka Law'a bir yonkou kaftanı giydirmeye çalışsa önce tayfasını adam akıllı giydirir sonra Law'a geçer, müttefikti, arkadaştı ne varsa yüklerdi. Bu adamın kaderi birine (muhtemelen Luffy'ye) gençlik ameliyatını yapıp ölmek. Olabileceği maksimum seviye bir amiral. O kadar da olacak mı belli değil.

Gösterilenlerin ışığında da geçen dediğimi diyeceğim:

Ortalama üstü kenb. hakisi olan herkes Law'ın yer değiştirme saldırılarından kurtulur. Law'ın yaptığı saldırıların %90'ı da yer değiştirmeyle olduğu için bu Law'ın gücünü ve hayatını bitiriyor :)

Meyvesi tembelliğe alıştırmış Law'ı. Ne de olsa kar tanelerinin bile yerini değiştiriyorum. Nasıl olsa meyvem her şeyi bölmeyi sağlıyor. Bu kafada gelmiş, bu kafada gitmiş. Ama ne oldu ? Duvar gibi tosladı Mingo'ya. Meyvesi tek başına hiçbir işe yaramadı.

Law meyvesinin kurbanı olmuş, hikayesinin sonu belli olan bir karakter.

Zoro'nun geleceği seviye ise bambaşka.
Olabileceği maksimum amiral demişsin. Öyle olursa zaten kral olur bu adam. :/ Zoro'nun seri sonunda amiralleri paçavra gibi atacağını sanıyorsan büyük yanılgı içerisindesin diyeceğim de sen yonkou=2 amiral diyenlerdensin. Tartışmalarda hep zıt gitmemizin temel sebebi bu aslında. Kafamızda çok farklı güç seviyeleri var.

Ortalama üstü k.haki işe yarar evet ama Zoro'dan ortalama üstü k.haki falan göremedim ben. :D

Law tayfadan dolayı kaybediyor zaten. Yine de bu durum onun güçlenmesine engel değil. Mihawk örneği var seride ne de olsa.

Hmm eğer ki h.haki etkin bir rol oynarsa b.haki için Zoro Luffy'den önde olabilir. Ama eğer b.haki asıl etkin rolde ise o zaman sanmıyorum.
H.haki,B.haki farketmez ikiside direk güçe etki edicek sonuçta sadece etki şekilleri farklı şekillerde olur.
Luffy'ye daha yararlı olması için H.haki'nin meyve üzerine mesela uyanış üstünde etki ettigi alan üzerinde etkisi olur bu şekilde ilerler olay.

kör topal

Denk seçeneği koyulmalıydı. Nedense ben Luffy ve Zoro Dof karşısında Law ve Luffy'den daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum.

Iscrol

Denk seçeneğini koymadım çünkü ölümüne bir savaş beyler 2sindede acıma hissi yok :)

kör topal

Sanji'nin Law'ı tokatlayacağını düşünenleri görünce:

Buda mı boş iş.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık