Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Trafalgar D. Water Law

Zoro VS Law

• Kullanılan toplam oy
    466
Şimdilik Law'ı bir tık önde görüyorum ama Wano arcından sonra fikrim değişebilir. Zoro'yu halen tam kapasite göremedik.

Zoro ne emir eridir ne yancıdır. Tayfada ki kimse öyle bir şey değil. Zoro bugün Luffy'nin dostu kardeşi gibi bir yerdedir. Tayfada öyle alt üst ilişkisi yok. Ama Zoro bu işin bilincinde biri. Ve Luffy'e saygı duyuyor. Duyması gerektiğini düşünüyor. Kaptan dediği adam ve iradesine şahit olduğu bir adam. Yoksa Zoro Luffy'nin tersini görsün bunu yüzüne vurur. Gerekirse de Luffy'e karşı savaşır.Tersi dediğimde öyle Usopp'un ki gibi bir şey değil. Kendisini hayal dünyasına kaptırmış Dof'un adamları gibi sanmayın Zoro'yu. Tayfadaki herkesin güvenini kazanmıştır Luffy. Ve sonrasında da Luffy'e güven vermişlerdir. Bizim tayfa öyle herhangi bir tayfa gibi değil. Tayfanın bağları fedekarlık üzerine kuruldu. Birbirilerine olan sevgi ve saygıları da her geçen macerada arttı. Emir eri felan yanlış. Ama gerektiği yerde Zoro işin raconuna göre de davranır. Tayfadaki herkes. Luffy bile.:D

Dövüş için Zoro'nun ben yenebileceğini düşünüyorum.
Birader Luffy, Jack'e ''errand boy'' demedi mi ?
Temsili aşağıdadır.
Bunu diyen adam, kendi tayfası için farklı mı düşünüyor, nereden biliyor Kaido ile Jack arasında olan ilişkiyide bu tabiri kullanıyor. Demek ki kendisi de öyle görüyor. Luffy'nin trollemesini falan siz yanlış anlıyorsunuz, yeri geldiğinde kaptanlığını konuşturuyor, ne zaman Luffy'nin Zoro'ya bir şey yaparken sorduğunu gördün ? Doflamingo'ya dalınacak, Luffy karar veriyor, rotacı bile zaman zaman konuşamıyor şaka olsun diye çizilen sahneler dışında, Luffy nereye isterlerse oraya gidiyorlar, Law ile ortak oluyorlar, Luffy kimseye sormuyor bile. Zoro bile bunu kabul etmiş ki kendi hayalini Luffy'nin hayali için hiçe sayıyor, benim kellemi al Luffy'ye dokunma diyor, Mihawk'a secdeye yatıp beni eğit elini ayağını öpeyim diyor çünkü Luffy'nin ''yancısı'' olmuş adam, Luffy için herşeyi yapabilecek konumda birisi. Luffy tayfasını çok seviyor mu seviyor tabii, sevgilisi gibi seviyor, kimseye dokundurtmuyor, ama bir kocanın karısına sözü geçtiği gibi Luffy ne derse tayfada o olur, Zoro'yu çok sever ama Zoro onun yancısı konumundadır.

Kılıcında açılacak bir çentiği, gururuna sürülecek bir leke olarak gören adamın, daha az hakiye sahip olacağını düşünmüyorum.
Kusura bakma ama bunun elle tutulur hiç bir yanı yok. Elinde kanıt olarak gösterebileceğin bir şey varsa buyur, yoksa bu laflara benim karnım tok.

MDL_Roronoa

ÇOK NET SÖYLÜYORUM: Don Krieg'in KK olma şansı Law'dan çoktur.

Zoro tek atacak ilerde, Amin.

Birader Luffy, Jack'e ''errand boy'' demedi mi ?
Temsili aşağıdadır.
Bunu diyen adam, kendi tayfası için farklı mı düşünüyor, nereden biliyor Kaido ile Jack arasında olan ilişkiyide bu tabiri kullanıyor. Demek ki kendisi de öyle görüyor. Luffy'nin trollemesini falan siz yanlış anlıyorsunuz, yeri geldiğinde kaptanlığını konuşturuyor, ne zaman Luffy'nin Zoro'ya bir şey yaparken sorduğunu gördün ? Doflamingo'ya dalınacak, Luffy karar veriyor, rotacı bile zaman zaman konuşamıyor şaka olsun diye çizilen sahneler dışında, Luffy nereye isterlerse oraya gidiyorlar, Law ile ortak oluyorlar, Luffy kimseye sormuyor bile. Zoro bile bunu kabul etmiş ki kendi hayalini Luffy'nin hayali için hiçe sayıyor, benim kellemi al Luffy'ye dokunma diyor, Mihawk'a secdeye yatıp beni eğit elini ayağını öpeyim diyor çünkü Luffy'nin ''yancısı'' olmuş adam, Luffy için herşeyi yapabilecek konumda birisi. Luffy tayfasını çok seviyor mu seviyor tabii, sevgilisi gibi seviyor, kimseye dokundurtmuyor, ama bir kocanın karısına sözü geçtiği gibi Luffy ne derse tayfada o olur, Zoro'yu çok sever ama Zoro onun yancısı konumundadır.

Kusura bakma ama bunun elle tutulur hiç bir yanı yok. Elinde kanıt olarak gösterebileceğin bir şey varsa buyur, yoksa bu laflara benim karnım tok.
Luffy'nin Jack'e bunu demesi kendi tayfası içinde bunu düşündüğü anlamına gelmez. Luffy bir çok kez bir çok Kaptanın kendi nakamasını kendi tayfasından bir üyesini nasıl kullandığını gördü. Aynısına Bellamy-Dof'ta da şahit oldu. Yani öyle bahsetmesi kendi tayfa üyelerinide öyle gördüğü anlamına gelmez. Aksine Luffy'nin tayfa üyelerini yani Nakamam dediği adamları herkesten üstün tuttuğunu gördük. Luffy'nin tayfa üyesi olması bir anlamda nakaması olması anlamına geliyor. Ama yeri geldi mi de bu işin raconuna göre de davranırlar. Luffy bir şey yaparken kimseye bir şey sormaz ki Zoro'ya bir şey yaparken bunu sorsun söylesin.

Sen çok yanlış gelmişsin. Luffy dediğin adamın dediği söz şöyle? Sanji'nin tayfadan ayrılması Big Mom'ın adamı olmaktan bile kötü? Bu şu anlama geliyor. Luffy bunun için hayalinden bile vazgeçebilir. Luffy'nin istediği adaya gitmeleri felan bunlar zaten olması gereken olabilecek şeyler. Bunlar bir şeyi kanıtlamaz ki.

Luffy Zoro'nun Ennies Lobby'de Usopp hakkında dediklerini dikkate almıştır. Ve onu dinlemiştir.

Seviyesinin ne olduğunu bilmediğimiz, hiç kimseye, hiç bir şey yapamayan bir atağı örnek göstererek.. Law bu saldırıyı haki ile blokladı deyip, Law daha üstün diyorsun ve cevap olarak da elle tutulur bir şey bekliyorsun.. Bilmeyen de KKG'yi bloklamış sanacak.

Seriide, hakisi silahından ya da yumruğundan taşan ikinci bir adam görmedik. Buradan, Zoro'nun hakisi daha üstün diyebilirim.

Law'a Wb gözüyle bakan arkadaşlar. Gözler bozulmuş herhalde son zamanlarda. Gidin bir baktırın la :)

Yonkou denilen oluşum tek başına mı oluşuyor ? Law'ın daha adam akıllı bir tayfası bile yok ki müttefikleri olsun. Şunun farkında olmayan adam Law vs. Zoro'yu yorumlayabilir mi Allah aşkına ? :D Yapmayın beyler. Bir şey takip ediyorsanız hakkını verin azıcık :(

Geçen Raiden'le tartışmıştık bu konuyu. Law'ın Zoro'dan üstün olduğu tek alan plan-program yeteneğidir. Geriye kalan tüm alanlarda Zoro. Aksini iddia eden mangayı inkar ediyordur kanımca.

Biri kaptan öteki değil kafasıyla olmaz bu işler; gözümsünüz.

Zoro'nun B.haki'sinin üstün olmasından daha dogal ne var belkide en iyisi olucak bu konuda.Çalıştıkca güçleniyor Zoro'nun nasıl çalıştıgı ortada hayali''ni gerçekleştirmesi için de lazım bu haki.
Yatkınlık desen yatkınlıgı bu haki üstüne.
Bu şartlar altında mantıklı olan Luffy,Law mı daha üstün olmalı B.haki'de Zoro'mu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık