Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Roger ve Beyazbıyık Neden Savaştı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
2 korsanın karşı karşıya geldiğinde neden savaşmasın?
Kim daha güçlü diye savaşırlar
İkisi de aynı şeyi ister savaşırlar
Birinin yaptığı bişeyi diğeri yapmasını istemez savaşırlar.

Teach ile Shanks yüzünden olduğunu sanmıyorum o savaşın.

Zira o zaman Roger, Teach'i tanıyor olmalıydı.

Beraber sake içtikleri yerde Roger isminin Gold değil Gol D olduğunu söyleyince "Benim de tayfamda isminde D olan biri var" diyor.

Bu da Roger'ın son büyük savaşı Shiki'yle olan. Belli olmasa da sağ alt tarafta Shanks'ın göz yarası yok gibi duruyor. Yani Teach ile olan sıkıntı bence Roger'ın idamından sonra.

Bir vakitten sonra ister istemez karşılaşmak zorunda kalıyorlar. Roger bütün denizi fethetmiş, o denizin içinde Beyazsakal da var. Haliyle Beyazsakal kendi bölgesinde Roger gibi birisini istemeyecektir. Burası benim mekanım birader nereye giriyorsun diye bir sormuştur illa ki, Roger'da ben istediğimi yaparım sana mı soracağım diye atarlanır ve kavga başlar.

Beyazsakal tabii ki Shiki gibi Roger'ı kuşatıp ya bana katıl ya da öl tarzında savaş başlatacak birisi değil, veya bir kahpelik yapıp Roger'ı kızdıracak birisi değil. Bu sebepten neden ikisi savaştı bunu merak etmek çok normal.

E.Oda'nın kurgusuna göre en büyük 2 korsan var, bunlar Roger ve Beyazsakal, ama Roger hikayeden anladığımız kadarı ile kıl payı ile onu geçiyor. Şimdi E.Oda neden Roger'a rakip olarak Beyazsakal gibi bir karakter çıkarmış ;

- Roger'ın gücünü anlatabilmek için.

E.oda diyor ki Beyazsakal hasta ve yaşlı haliyle bile şimdinin Kaido'suna, Shanks'ına, Big Mom'ına falan denk birisi, Amirale üstün gelebilecek birisi, birde bu adamın gençliğini düşünün, sonrada karşısında ona denk dövüşen Roger'ı düşünün, heh işte Roger o kadar güçlü bir adam dedirtmek için.

- Roger'ı rakipsiz bırakmamak için.

Şimdi Luffy baş karakter olması sebebiyle zibilyon tane korsan ile dövüşüyor ve bunları alt ediyor, yani bu işin sonunda Luffy muhtemelen herkesi yenecek ve kimse Luffy'nin Korsan Krallığından şüphe etmeyecek. Sonra ne denmeye başlanacak ? Ya aslında Roger'ın döneminde rakip yoktu öyle kral olmuş, Luffy daha zoru başardı. İşte bu denmesin diye Beyazsakal gibi aşırı kuvvetli ve yaşlı hali bile bu zamanın en güçlülerine denk bir karakteri Roger'ın karşısına koymuş ki kimse Roger'ın gücünden ve yaşadığı zorluklardan şüphe etmesin diye.

Şimdi 2 ana neden bu. Beyazsakal gibi bir karakterin yaratılışı, ve Roger ile dövüştürülmesinin ana sebebi bu. Ama tabii ki E.Oda canım öyle istedi bu ikisi dövüşsün, güçleri belli olsun diyerek bu işin içinden sıyrılamaz. Buna bir kulp bulması lazım.

Dövüşmek istedikten sonra nedene ne gerek var. Garp ile Chinjao'nun dövüşüne bakın, E.Oda hiç doğru düzgün bir sebep buldu mu ? Hayır, Garp geldi Chinjao gel lan bir dövüşelim seninle diye bir birlerine giriştiler, hiç bir altyapı, sebep sonuç bir şey yok.

Demek istediğim bu da böyle bir şey, çok zorlarsan mutlaka bir şey uydurur E.Oda, onun tavuğuna kış dedi, onun tayfasına laf attı, onun mekanına girdi, Beyazsakal canı sıkıldı bir yere deprem attı Roger'ın şapkası uçtu sen benim şapkamı uçurdum dikkat etsene deprem attığın yere diye bir birlerine girdiler.

İşin özü sebep bulunur. Önemli olan Roger'ın gücünü vurgulamak.

Teach ile Shanks yüzünden olduğunu sanmıyorum o savaşın.

Zira o zaman Roger, Teach'i tanıyor olmalıydı.

Beraber sake içtikleri yerde Roger isminin Gold değil Gol D olduğunu söyleyince "Benim de tayfamda isminde D olan biri var" diyor.

Bu da Roger'ın son büyük savaşı Shiki'yle olan. Belli olmasa da sağ alt tarafta Shanks'ın göz yarası yok gibi duruyor. Yani Teach ile olan sıkıntı bence Roger'ın idamından sonra.
Roger, Teach'in Tam adını bilmiyor olabilir. Sonuçta Beyazsakal bile Roger'ın gerçek adını son konuşmalarında öğreniyor. Teach olayına yara olarak bakma, daha öncesi de olabilir.

Newgate, Beyazsakal Korsanları'nı kurmadan önce aile kurma planı yapıyor. Daha bıyığı yokken ve başka bir tayfanın üyesiyken "iPhone istemem, tuşlu telefon da bana yetiyor" diyordu.
Episode 0'da göstermişti. E.Oda işte çocukluğundan, gemide hayal kurarken ki zamana kadar geçen arayı bir fb ile gösterir diye tahmin ediyorum. Mutlaka bir şeyler değişmesine neden olmuştur. Çocukluğundaki hırs'ı gitmiş adamın.

Newgate, Beyazsakal Korsanları'nı kurmadan önce aile kurma planı yapıyor. Daha bıyığı yokken ve başka bir tayfanın üyesiyken "iPhone istemem, tuşlu telefon da bana yetiyor" diyordu.
Ama bu Kadir'in dediğinin aksini kanıtlamıyor. Zaten genç yaşlarında 16-17 yaşlarında bunu anlamış olsa bile oradaki yaşı isterse 18 olsun farketmez.

Ortada komik bir şey mi var bilader? Roger üzerinden Luffy güç kıstası yapıp gelme bana, gerçekçi ol biraz. Adamın amacı Kral olmak bile değil, dünyanın en güçlü meyvesi fiziki yapısı ortada, kalkmış Roger > WB diyorsun hala. Tartışmam bile bu konuyu.
Luffy ile alakası yok zira Luffy'nin dönemi farklı. Bu adamlar ölmüş gitmiş. Roger'ın amacının kral olmak olduğu nerde yazıyor? Ayrıca devlerde de fizik var olay fiziğe mi bakıyor? Yani şurda söylediklerinden hiçbiri Roger'ın önüne koymamız için veri olabilecek şeyler değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık