Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece SBS Cilt 71

İyide şimdi sıkıldığın konuya, konuyu getirmen tuhaf oldu :)
Şurda fiiler kral haki'den falan bahsetmedi kimse yoksa ben yorum mu kaçırdım.
Yoksa siz her tartışmada konuyu buraya getirip sonra konu buraya geliyor mu yapıyorsunuz.
Sizin eufa kupanızda vardır şimdi :D
Yaptığım metaforu bile anlmayacak kadar mı örümcek takılıyorsunuz Zoro fanları :/ Alakasız bir yerede çekmeye çalışıp oradan laf sokma çabaları lütfen yazık yapmayın :S

Meeteor, yazımda yatkın kelimesinden bahsetmememe ragmen "yatkın demek budur" gibi sey yazıyorsun.Ben hep uzman kelimesini kullandım.Ceviridede uzman yazıyor diye belirtmeme ragmen böyle bir yorum yapmak komik.
"Specialty" denmiş yani özellikleri. Uzmanlık yanlış olmasa da tam olarak karşılamıyor.

Meeteor, yazımda yatkın kelimesinden bahsetmememe ragmen "yatkın demek budur" gibi sey yazıyorsun.Ben hep uzman kelimesini kullandım.Ceviridede uzman yazıyor diye belirtmeme ragmen böyle bir yorum yapmak komik.
Uzman değiller. Bunlar yatkın oldukları haki renkleri.

D: This might be out of nowhere, but who in the Straw Hat Pirates can use Haki? It's bothering me and I can't activate my "Love Hurricane".
O: It's these three. Their specialty haki color is in the parentheses.

Benim anlamadığım birbirlerine üstün olduğunu nereden çıkardınız? Üç tip haki var Luffy bunlardan H. Hakide daha iyiymiş. Zoro diğer üçü içinde B. Hakide. Sanjide K.Hakide. Buradan kıyas çıkacak bir durum yok.

Birbirlerine kıyas yapacak arkadaşlara o zaman şöyle birşey yapsak nasıl olur.
Karşılaştırmayı sadece Zoro ve Luffy için yapacağım ve bu sadece örnek teşkil edecek. Kimse kıyas yaptığım manası çıkarmasın sadece söylenenlerin nasıl anlamsız olduğunu anlatmak için bu şekilde yapıyorum.
Diyelim en yüksek haki seviyesi 1000.

Luffy:
H. haki = 800 || B. haki = 700 || K. haki= 700 Buna göre Luffy'nin H. hakisi daha iyi

Zoro:
B. haki= 600 || K.Haki= 500 bu durumda Zoro'nun B. hakisi daha iyi.

Ama sayılara baktığımızda Luffy'nin B. hakisi Zoro dan da üstün. Bu yaptığımı Sanji içinde yapabilirsiniz yada tam terside olabilir. O yüzden Sbs de söylenen ifadeyle kıyas yapmak saçmalık. Burdan kimin kimden üstün olduğu anlamı çıkmaz. Yukarıdaki örnekte olduğu gibi birinin bir hakide üstün olması aynı haki türü için diğerlerinden de üstün yada düşük olacağı anlamına gelmez. Umarım açıklayıcı olmuştur.

Benim anlamadığım birbirlerine üstün olduğunu nereden çıkardınız? Üç tip haki var Luffy bunlardan H. Hakide daha iyiymiş. Zoro diğer üçü içinde B. Hakide. Sanjide K.Hakide. Buradan kıyas çıkacak bir durum yok.

Birbirlerine kıyas yapacak arkadaşlara o zaman şöyle birşey yapsak nasıl olur.
Karşılaştırmayı sadece Zoro ve Luffy için yapacağım ve bu sadece örnek teşkil edecek. Kimse kıyas yaptığım manası çıkarmasın sadece söylenenlerin nasıl anlamsız olduğunu anlatmak için bu şekilde yapıyorum.
Diyelim en yüksek haki seviyesi 1000.

Luffy:
H. haki = 800 || B. haki = 700 || K. haki= 700 Buna göre Luffy'nin H. hakisi daha iyi

Zoro:
B. haki= 600 || K.Haki= 500 bu durumda Zoro'nun B. hakisi daha iyi.

Ama sayılara baktığımızda Luffy'nin B. hakisi Zoro dan da üstün. Bu yaptığımı Sanji içinde yapabilirsiniz yada tam terside olabilir. O yüzden Sbs de söylenen ifadeyle kıyas yapmak saçmalık. Burdan kimin kimden üstün olduğu anlamı çıkmaz. Yukarıdaki örnekte olduğu gibi birinin bir hakide üstün olması aynı haki türü için diğerlerinden de üstün olacağı yada düşük anlamına gelmez. Umarım açıklayıcı olmuştur.
Yaşa sen, işte bu ya... Adama sınırları zorluyorsun diyorum bana hiç olmadık yerden kıyaslamalarla cevap veriyor. Buna da bir kapak uydurur gerçi.

Uzman değiller. Bunlar yatkın oldukları haki renkleri.
Farketmez mi? yazdıgın yazının üstünde benden alıntı yapmışsın.Orada ben "ceviride uzman yazıyor"demisim.Sen hayır gercek manası o degil yazmak yerine direk benim kullandıgım kelimeyi degistirmişsin.Hata bende mi?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık