Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece SBS Cilt 71

Taş değilde kar topu olabilir attığı. Haki ile sertleştirmiştir kartopunu.
Rayleigh'in ufak mermiler ile gülleleri deldiğini gördük sonuçta.
Burdan yola çıkarak Zoro Rayleigh'in yaptığını yapabiliyor, Luffy yapamıyor(görmedik) derdim ama gerek yok.

Tamamen kişisel görüşüm b.haki de Zoro daha iyidir.

Burdan yola çıkarak Zoro Rayleigh'in yaptığını yapabiliyor, Luffy yapamıyor(görmedik) derdim ama gerek yok.

Tamamen kişisel görüşüm b.haki de Zoro daha iyidir.
Belkide Luffy ihtiyaç duymamıştır. Sadece bir ihtimalden bahsediyorum. Sana zıtlık olsun diye söylemedim. Yanlış anlama :D
Şahsen Zoro'nun b.hakisinin Luffy'den fazla çıkmasını yadırgamam. Ama mantıklı gelmiyor bana.

Aslında ben yadırgarım çünkü ana karakter belliyken 2. adamın daha iyi olması bütün shounen mantığına ters.
Neyse ama arkadaşın kendi görüşü ve belki de haklıdır bilemeyiz bana düşen saygı duymak.
2.adam sadece B.hakide daha iyi. Fakat Luffy H.haki sayesinde bu açığı kapatır. (Bu arada H.hakinin diğer hakileri etkilediğini düşünüyorum.)

Etkilerse daha iyi olucaktır.Çünkü dövüşte bariz olarak B. haki etkili ve eğer sağ kolundan aşağı kalan bir baş karakter garip kaçar seinen olsa belki.
Etkilerse Luffy'nin H.haki+B.haki > Zoro'nun B.Haki si oluyor o zaman :D
Yani saf B.haki'de Zoro'nunki Luffy'den önde olabilir. Hakileri ayırmak ne kadar mantıklı bilmiyorum ama:bilmem:

Kardeşim ne diyeyim ben artık ya ne diyeyim sırf görmedin diye Rayleigh Roger'dan iyi yapıyorsun. Bu seride bir şeyleri anlayabilmek için illaki görmemiz gerekmiyor. Gelmiş zorlaya zorlaya hala Rayleigh Roger'dan iyi olabileceğini söylüyorsunuz adam Korsanlar kralı Garpla,WB,Shiki ile defalarca savaşmış yav hiç mi düşünemiyorsunuz.

Şimdi Zoro'nun Luffy'den daha fazla B.Hakisi olursa Luffy amiral dövemez diye bir şey demedim!

Luffy'nin amiral dövebilmesi için çok iyi bir b.hakiye sahip olması gerekli zamanı geldiğinde de olacak dedim. Eğer Zoro'nun B.Hakisi Luffy'den fazlaysa Luffy'den daha iyimi dövecek amirali Luffy neden uğraşıyor o zaman amiral indirebilmek için.

Sırf yorum yapmış olmak için yapmayın,biraz anlayarak yorum yapın zorlayarak yorum yapıyorsunuz hemen kolaya kaçıyorsunuz.

Her şey gözlerinizin önünde olmasına rağmen, şunu seride gördük mü , bunu seride gördük mü diyorsunuz sürekli eğer böyle düşünürsek seride görmediğimiz çok şey var.

Thenemne0032,
Yani sana göre amiral indirme b.haki seviyesine bakıyor.

Eğer böyle düşünmüyorsan özet geç ve daha acıklayıcı ol. Çünkü tek bu anlam çıkıyor.

Evet B.Haki seviyesine yani iradene bakıyor.Logiayı gidipde K.Haki ilemi döveceksin? Garpın ne kadar fiziksel gücünün olduğunu görüyoruz buda B.Hakisininin aşırı gelişmesinden kaynaklı.

B.Hakisi gelişmiş birinin zaten K.Hakisi de gelişmiştir.Amiral yenecek kadar tecrübesi vardır.Yani demek istediğini anladım ben senin birinin B.Hakisi yüksek olsa amiral indirebilir mi diyorsun.B.Hakisi amiralden yüksek olan birinin tecrübesi de vardır K.Hakisi de gelişmiştir.Kimsede öyle durduk yere Amiral indirecek bir B.Haki olmaz.

gördüğümüz üzere arkadaşımız cevap veremeyip saçmalamış :)

7 - zoro monete karşı temas etmeden kesme saldırısı kullandı ve yüzünü kesti. aç oku. sana manga sayfasını arayacak değilim moneti kesti dememe rağmen nerde kullandı diye sorman bile ne cevap vereceğini bilememektir.

8 - zoronun zırh hakisinin luffyden yüksek olması diğer herkesden de yüksek olacağı manasına gelmez. sentemaru rayleigh dışında kullanan görmedik. bu 2sinin zırh hakisi bence zorodan yüksektir. sen nasıl bir mantık düşünüp de shanksden garptan daha iyidir sonucuna vardın bilemicem. tamamen lafı başka yere çarptırıp karolla zoronun hakisi shanksden iyidir demişim gibi gösterip milleti üstüme salıp kendine taraf topluyorsun başka da birşey değil. hala benim verdiğim örneğin aksini ispatlayabilmiş yada verdiğim örneğin yanlış olduğu gösteren 1 tane örneğin yok. o yüzden artık senle tartışmanın manası yok.

ek olarak: bazı arkadaşlar nasıl bir yapıda ise artık bilemicem şunu demişler: luffyden temassız kesme beklemek ne demek demiş ? sanki ben luffyden öyle birşey bekliyorum. luffynin sentemaru gibi temassız vuramadığını söylüyorum. adamlar tutturmuş zoroda kılıç var tabiki kesecek :D kardelim zoro temas etmeden tbiki de kesecek hakisi ile. luffy de sentemaru gibi vuracak . bunu anlamanıza rağmen muhtemelen sırf bana muhalefet olmak için saçmalamışsın tebrik ediyorum :)
hala bu forumda benim verdiğim herhangi bir örneğin aksini gösterebilen 1 adam çıkmamasına rağmen hala çıkıp da karolla saçmalıyor biz onunla tartışmayız diyenler var. açık söylüyorum madem bu kadar sevilmiyorum 1 tane örneğime adam akıllı cevap verin forumu terk etcem diyorum. bu kadar adamsınız. siz kabul edene kadar bu örnekleri vericem arkadaş. niye sık sık veriyorum ? belki yeni bir üye gelir de cevap verir. biz de deriz ki vaybe adam one piece OKUYOR.
aranızda one piece boyama kitabı olarak kullananlar var sanırım . yarın işe gidecem hadi iyi geceler :) yarın uğrar meteoor gibi bilgisi olmayıp fikri olanlara cevap vereceğim.

görüşmek üzere. bu arada bana adam akıllı sataşmadan cevap veren çıkarsa ben de kızmadan daha usturuplu cevap veririm ama meteorr gibi kışkırtarak şöyle böyle diyerek cevap verirseniz sert uslup alırsınız. okuyan herkese teşekkürler. saygılar.

hazır gelmişken dragonu da aradan çıkarayım. luffy eğer zoro gibi temas etmeden haki vurabilseydi ccyi yakalamak için o kadar uğraşmazdı. zira senin iddiana göre kral hakisi sebebiyle zırh hakisi de çok iyi olmalı. zoro ise çok yakında olmamasına rağmen haki ile kesiyor. o zaman luffy de uzaktan temas etmeden çok rahat vurabilmelidir dimi? böyle bir imkan varken yani kolu da uzuyor hem de daha da menzili arttırıp uzaktan çatır indirmek varken ve kolunun etrafına da hakiyi yayabilecekken uzak mesafeli olarak bizim adamımız 0 mesafesi olan haki kullanıyor. sence bu saçma değil mi ? sence bu adam mesafeli haki yapabilse kullanmaz mı bunu ? rayleigh file karşı kullandı. niye ? çünkü en üst seviye zırh hakis ibuydu ve lufye bunu gösterdi ve şunu demek istedi hakini bu seviyeye çıkar. luffy hala yetersizim diyor. belkide kastettiği şey budur? ek olarak kral hakisinin normal hakiye katkısı ispatlanmış birşey değil. kralın da kralı olmak kral haki sahibi birisini bile bayıltabilecek yada korkutabilecek ona baskın gelebilecek onu tedirgin edebilecek seviyede kral hakin olması demek bunları yapamasan bile shanks ve rayleigh gibi 100bin balık adamı indirebilecek geniş alan ve haki seviyesine çıkma gibi birşeydir. sen niye bunu zırh ve gözlemi de iyi yapar hale getiriyorsun anlamayıroum. hiç alakası olmamasına rağmen. hodynin su mermisi saldırısını luffy de zoro da hiç zorlanmadan atlattılar mesela. efendim neymiş zoro vahşi ayratığı luffy söyledikten sonra hissetmiş diyorlar. ulan herif şekerleme yapacak uyumaya başlamış uzanmış duruyor ne bekliyorsunuz wb gibi uykusunda bile gözlem hakisinin açık olmasını mı? yonkou mu zoro ? yuh! kral hakinin henüz hiç bir şekilde zırh ve gözlem hakiye katkısını görmedik olsa idi luffy zaten o övülen ama luffye göre yetersiz kalan hakisi ile hodyden ısırık yiyip de geberecek noktaya gelmezdi. ve dediğim gibi sentemarudan çok daha iyi menzilli haki kullanabilirdi. yarın öbürgün bu dediklerim çıkacak. göreceksiniz. tıpkı bayıltabiliyorsa kesinlikle kral hakisi vardır dediğimde bu forumun %90ının öyle şey mi olurmuş dediği gibi herkes dumur olacak.

biz bu forumunun %80inin luffy " zoro ve sanjide haki var " dedikten sonra zoronun monetle dövüşüne gelince zoro haki kullanmayınca " vaay zoro da haki yokmuş çünkü, luffy zoroda hangi haki olduğunu söylemedi " diyenleri de gördük. Hiç düşünmediler: ulan zoro gözlem haki ile CC'ye nasıl yaklaşacak? bu tür kişilerin çoğunlukta olduğu bir forumda mantıklı bir cevap beklemek tabiki de zordur. bak meteora kendisi bir cevap bulamamış milletin cevaplarına sarılıyor oysaki o cevaplar da ofsaytta üzerine balıklama atlamasa biraz düşünse eminimki o da o savunmaların açıklarını görür.

ek olarak sayı örneği veren arkadaş ben de diyorumki:

haki 1000 de max olsun.

luffy kral haki 800, zırh 500 gözlem 500

zoro zırh - 600 gözlem 400

al bak sana zoronun zırhını çıkarttım yüksek. demekki sayılarla olmuomuş bu iş. kral haki sahiplerinin daha iyi zırh haki yaptığı falan da yok. bunu gösteren bir tane delil yok. ki kralın da kralının ne demek olduğunu gayet açıkladım. bugün shanks bile çıkıp savaş dursun dediğinde o tedirginliği hakisi ile nasıl veriyor gördünüz dimi. işte kralın kralı bu şekildedir. 3 amiral 1 garp 1 sengoku, shanks tayfasını da aradan çıkaralım diyemiyor adam nasıl bastırıyorsa hakisi ile adamları. ölmüş gitmiş wb tayfasının ölüsü kalmış. yeseydi shankse de dalarlardı.akainu dışında amiraller gayet sağlam. 1 garp var 1 sengoku schibukaile sağlam daha ne. shanks ne yapacak tek başına bunlara. wb bile yapamamışken. koca wb tayfası dalıyor jozu iptal wb iptal ace iptal. öbür tarafta 1 moria eziği 1 akainu yarı iptal. ee ? gene shanksi de indirirlerdi. ama shanks çıkında akainu nasıl durduğunu bi hatırlayın bakalım.

haydi iyi geceler.

Bu sayfadaki iddianı ispatla. Mangada veya wikia dan olur, kabul. Eğer ispatlarsan haklısın dicem. Yok ispatlayamazsan lütfen dediğini yap. Sonuçta hep mangadan konuşan birisin.
Sana o kadar soru sorulmuş iddia ediyon bari yer göster diye. Cevap vermemişsin. Ne kadar sözünün eri olduğunu göster.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık