Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece "magazine"

İyi de ben Ace KK olmak istiyordu demedim ki hiçbir zaman?

Shichibukai'ler arasında baya fark var. Yonkou seviyesi denilen Mihawk da Shichi. Diğer bir Shichi ile dalga geçtiğini öne sürdüğünüz Doflamingo da Shichi, Law'da Shichi.

Crocodile'da Shichi. Teach'te zamanında Shichiydi. Yani Shichi diyorsun da arkadaş Shichiler arasında baya bir güç skalası var.

Jinbei açıkca güçsüzdü o zaman çok açık belli bu. Ha bu arada Shichi yendi diye övülüyorsa Luffy de çaylaklığının 6 ayı içinde Crocodile, Moriah, Lucci gibi adamları yeniyor.

Siz Jinbei gelişemez diyorsunuz. Bence ise geliştiği çok açık.

Nerden mi bu sonuca vardım? Jinbei dediğin adamın b.haki savunması en azından Big Mom'a biraz da olsa direnebilecek ölçüye gelmiş. Ace dediğin adam 99 kere denemesinin sonunda gelişerek ancak WB'nin elini yakabilecek seviyeye geliyor. Ki bu bahsettiğimiz WB daha deprem gücünü bir kez bile kullanmamış. Şimdi Ace'in gücü bu kadar azken bizim hali hazırda gördüğümüz Jinbei'yi yendiğini sayıyorsanız sanmaya devam edin.
Bunu kim söyledi önce at hele şunu bir bakalım kim Jimbei gelişemez demiş biz o zaman da güçlüydü demişiz arada fark var.

Farkında değil misin gerçekten ne yaptığının ?
Tekrar örnek vereyim.

Yara açma olayı, zaman içinde Shanks'ın ezik olması işine geliyor diyorsun ki Shanks o zaman eziktir benim söylediğimin aksi olacak değil ya !!

Ace ve Jimbei dövüşü, Jimbei'nin 40 yaşındaki halinin 45 yaşındaki haline kıyasla çok ezik durması lazım çünkü benim düşüncemin aksi olacak değil ya !!!

Vay canına ya ne güzel yorumlar atıp kendini haklı çıkarıyorsun helal xD

Wb ve Ace dövüşlerini gördün mü mesela ? Ace, Jimbei ile beş gün dövüştükten sonra bile belli bir müddet WB'ye dayanmış zaman geçiyor, etraf hasar alıyor falan ama bunların senin mantığına uygun olması lazım haklısın. Tüm zaman akışını ve zaman içindeki güç seviyelerini kendi düşüncelerine göre şekillendirmeye devam et.

Artı ben hiçbir zaman Ace, WB'nin yanında gelişmemiştir dememişimdir olsa olsa KK'lik gibi bir amacı olmadığından rolantiye aldı kendini demişimdir. Eğer Ace güçlenmedi demişliğim varsa atın göreyim yorumumun tamamını xD

Bunu kim söyledi önce at hele şunu bir bakalım kim Jimbei gelişemez demiş biz o zaman da güçlüydü demişiz arada fark var.

Farkında değil misin gerçekten ne yaptığının ?
Tekrar örnek vereyim.

Yara açma olayı zaman içinde Shanks'ın ezik olması işine geliyor diyorsun ki Shanks o zaman eziktir benim söylediğimin aksi olacak değil ya !!

Ace ve Jimbei dövüşü, Jimbei'nin 40 yaşındaki halinin 45 yaşındaki haline kıyasla çok ezik durması lazım çünkü benim düşüncemin aksi olacak değil ya !!!

Vay canına ya ne güzel yorumlar atıp kendini haklı çıkarıyorsun helal xD

Wb ve Ace dövüşlerini gördün mü mesela ? Ace, Jimbei ile beş gün dövüştükten sonra bile belli bir müddet WB'ye dayanmış zaman geçiyor, etraf hasar alıyor falan ama bunların senin mantığına uygun olması lazım haklısın. Tüm zaman akışını ve zaman içindeki güç seviyelerini kendi düşüncelerine göre şekillendirmeye devam et.

Artı ben hiç bir zaman Ace, WB'nin yanında gelişmemiştir dememişimdir olsa olsa KK'lik gibi bir amacı olmadığından rolantiye aldı kendini demişimdir. Eğer demişliğim varsa atın göreyim yorumumun tamamını xD
Shanks eziktir demiyorum. İkisi de o ara şu ara oldukları kadar güçlü değildir böyle bir ihtimal var olabilir diyorum. En az 12-13 sene mazisi var o yaranın.

Yaş olayından neye gelmeye çalışıyorsun? Franky iki sene öncesinde ne kadar güçlüydü? Şu an kaç yaşında ve ne kadar daha bir gelişme katetti?

Bege kaç yaşında? 2 sene önce neydi? Şimdi ne gücünde? Deli Keşiş Urugoue Pacifista ile zar zor uğraşan Deli Keşiş, Şimdi Big Mom'ın 4. Komutanını yeniyor. 40-45 yaş olayından bir şey çıkmaz.

Luffy'nin Crocodile'ı yenmesini serinin saçmalığı ilan edenler sizlersiniz. Crocodile'ı şimdi Dof gücünde bekleyenler de sizsiniz? E buna göre Crocodile gelişmiş mi oluyor? Yoksa Luffy karşısında gücü mü kısılmış oluyor? Buna göre Jinbei'nin Ace karşısında gücü mü kısılmış? Yoksa o zamandan beri gelişmiş mi?

Ne dayanması la? Ace, Jinbei ile berabere kaldıktan sonra adamlarının çığlığı üzerine ayağa kalkıyor. Sonra da tek yiyip yere yapışıyor. Ve Ace'e karşı bir kez bile meyvesini kullanmamış adam.

Brook kaç yaşında? 90 yaşındaki gücü neydi? 92 yaşındaki gücü ne? :D

Shanks eziktir demiyorum. İkisi de o ara şu ara oldukları kadar güçlü değildir böyle bir ihtimal var olabilir diyorum. En az 12-13 sene mazisi var o yaranın.

Yaş olayından neye gelmeye çalışıyorsun? Franky iki sene öncesinde ne kadar güçlüydü? Şu an kaç yaşında ve ne kadar daha bir gelişme katetti?

Bege kaç yaşında? 2 sene önce neydi? Şimdi ne gücünde? Deli Keşiş Urugoue Pacifista ile zar zor uğraşan Deli Keşiş, Şimdi Big Mom'ın 4. Komutanını yeniyor. 40-45 yaş olayından bir şey çıkmaz.

Luffy'nin Crocodile'ı yenmesini serinin saçmalığı ilan edenler sizlersiniz. Crocodile'ı şimdi Dof gücünde bekleyenler de sizsiniz? E buna göre Crocodile gelişmiş mi oluyor? Yoksa Luffy karşısında gücü mü kısılmış oluyor? Buna göre Jinbei'nin Ace karşısında gücü mü kısılmış? Yoksa o zamandan beri gelişmiş mi?

Ne dayanması la? Ace, Jinbei ile berabere kaldıktan sonra adamlarının çığlığı üzerine ayağa kalkıyor. Sonra da tek yiyip yere yapışıyor. Ve Ace'e karşı bir kez bile meyvesini kullanmamış adam.
Tek mi yiyip yere yapışıyor ? Git oraları bir daha oku.

Kırmızı yazdığım yeri kim sana söylediyse git onla tartış o konuyu.

Aynı şeyleri tekrar tekrar yazmak istemiyorum, kişinin kendi kafasındaki güç seviyeleri için zaman içinde kimin daha çok kimin daha az geliştiğini, belirlemesi anlayışına karşıyım. Derdimi de anlattım bu kadar yeterli benim için.

Teach'in seviyesi için söylenecekleri zaten bu bölümde söylemişler tek meyveli halinin en az sağ kol kadar güçlü olabileceğini zaten daha önceden söylemiştim.

Not: WB vs Ace'de
Zamanın geçmesi açısından açıklayıcı olur

Son düzenleme:
Tek mi yiyip yere yapışıyor ? Git oraları bir daha oku.

Kırmızı yazdığım yeri kim sana söylediyse git onla tartış o konuyu.

Aynı şeyleri tekrar tekrar yazmak istemiyorum, kişinin kendi kafasındaki güç seviyeleri için zaman içinde kimin daha çok kimin daha az geliştiğini, belirlemesi anlayışına karşıyım. Derdimi de anlattım bu kadar yeterli benim için.

Teach'in seviyesi için söyleyecekleri zaten bu bölümde söylemişler tek meyveli halinin en az sağ kol kadar güçlü olabileceğini zaten daha önceden söylemiştim.
Bak kardeş Manga'daki bilgilerden bu sonuca varabilirsin.

Sana verileri yazayım yorumlamak sana kalsın.

1-) WB Ace'e bir kez bile deprem meyvesini kullanmadığı halde 99 kere yenmiştir. Ve 99. yenilgi sonunda Ace anca WB'nin elinde birazcık yanık oluşturabilmiştir. Bunun üzerine WB Ace gelişiyor diye bir beyanda bulunmuştur. Ace, WB tayfasına girdiği zamanlarda ödülü 100M'yi aşmış çaylak pozisyonlarında biridir.

2-) Jinbei 99 kere denemesi değil bir kere denemesi sonucunda Big Mom'ın kılıç darbesine karşı kendini savunabilmiş ve geri gelip Big Mom'ı gafil avlayarak gemiden atabilecek noktaya kadar gelmiş bir adamdır.

Burdan durumu kıyasla. Nami'nin Big Mom'ın kendi gücüyle yaptığı yıldırımları bile Big Mom'da fazla yara bırakmıyor. Gelip bana burda WB ile Big Mom arasında koca bir fark var deme.

3-) Yaş muhabbettinden gelişmediği sonucuna varamazsın. Orugue 47 yaşındadır. 2 yıl önce Pacifista ile zar zor dövüşen adam şu an Big Mom'ın 4.Komutanını yenebilecek güçtedir.

Tek bir veri var o da Ace Jinbei yendi. O Jinbei'nin de gücü belli değil. Ki Ace'in hikayedeki seviyesinden de durum az çok belli oluyor. Ace, Teach'in , Thatch'in gücünü baya yüksek olduğunu kabullenmiş bir adam. Şu an ki Jinbei'nin bir Komutan seviyesinde olup olmadığı ise tartışma götürür.

Op'yi bu yüzden eleştirip gömüyorum. Ace'nin romanı olmasa Teach ile alakalı böyle ilgi çekici şeyleri bilmeyecektik. İlerisi için gizem ama bence gizem falan değil. Sonra işine gelecek şekilde hatasız dolduracağı boşluk bırakmak istiyor. Şu hikayeyi Mf zamanında görsek Teach'e bakış açısı farklı olurdu. Seri daha tatlı olurdu. Diğer yonkolar ile ilgili fikir olurdu. Oda'nın fikri var mıydı belli değil. Kaido yaratık ve Mom en güçlü aile diye bilsek seri ilgi çekici olurdu. Bu fbler 20 sayfa sürmezdi.

Bak kardeş Manga'daki bilgilerden bu sonuca varabilirsin.

Sana verileri yazayım yorumlamak sana kalsın.

1-) WB Ace'e bir kez bile deprem meyvesini kullanmadığı halde 99 kere yenmiştir. Ve 99. yenilgi sonunda Ace anca WB'nin elinde birazcık yanık oluşturabilmiştir. Bunun üzerine WB Ace gelişiyor diye bir beyanda bulunmuştur. Ace, WB tayfasına girdiği zamanlarda ödülü 100M'yi aşmış çaylak pozisyonlarında biridir.

2-) Jinbei 99 kere denemesi değil bir kere denemesi sonucunda Big Mom'ın kılıç darbesine karşı kendini savunabilmiş ve geri gelip Big Mom'ı gafil avlayarak gemiden atabilecek noktaya kadar gelmiş bir adamdır.

Burdan durumu kıyasla. Nami'nin Big Mom'ın kendi gücüyle yaptığı yıldırımları bile Big Mom'da fazla yara bırakmıyor. Gelip bana burda WB ile Big Mom arasında koca bir fark var deme.

3-) Yaş muhabbettinden gelişmediği sonucuna varamazsın. Orugue 47 yaşındadır. 2 yıl önce Pacifista ile zar zor dövüşen adam şu an Big Mom'ın 4.Komutanını yenebilecek güçtedir.
Böyle inanmaya devam et hacı ne yapalım yani :bilmem:

Ne inanması veriler ortada arkadaş.:S
Veri diye bir şey yok ben sana daha ilk attığın yorumun bile yanlış olduğunu beş gün dövüşen Ace'nin WB'ye karşı gece çökene kadar direndiğini etrafın değiştiğini gösterdim ama görmüyorsun. Tekrar atayım. Artı çok sağlam yerde durmuş.

Jimbei
Ben kalıyorum

Luffy
Ok

Ace
Onların yerine ben kalacağım ! Kaçmam !
İzle bak bakalım xD Belki bir iki saniye önce attığın tek yedi yorumuna bakıp yanılıyor olabilirim dersin.

Artı Jimbei vs Ace'yi kimin kazandığı çok net xD

Veri diye bir şey yok ben sana daha ilk attığın yorumun bile yanlış olduğunu beş gün dövüşen Ace'nin WB'ye karşı gece çökene kadar direndiğini etrafın değiştiğini gösterdim ama görmüyorsun tekrar atayım. Artı çok sağlam yerde durmuş.

Jimbei
Ben kalıyorum

Luffy
Ok

Ace
Onların yerine ben kalacağım ! Kaçmam !
İzle bak bakalım xD Belki bir iki saniye önce attığın tek yedi yorumuna bakıp yanılıyor olabilirim dersin.
Bana animeden örnek atıyon.:D Anime'de Teach'in yumruklarıyla WB'yi havalandırdığı, Shanks'e kol çizildiği gibi şeyler de var. Bana Manga'dan örnek at. Hikayede bile WB gelir gelmez tek atıp gidiyor.:D

Diğer taraftan WB Ace'i uykusunda bile savuşturuyor. Adama bir kez bile deprem meyvesi kullanmadığı halde 99 kere yeniyor. 99.nun sonunca anca elinde yanık oluşturabiliyor. Gelmiş burda bana Ace, WB'yi gece çökene kadar durdurdu diyorsun. Kaynak olarak attığın da anime.:D

WB kızınca Akainu'yu tekledi diyen adam çaylak Ace'in gece çökene kadar sağlam WB'yi engellediğini savunuyor bana.

Bana animeden örnek atıyon.:D Anime'de Teach'in yumruklarıyla WB'yi havalandırdığı, Shanks'e kol çizildiği gibi şeyler de var. Bana Manga'dan örnek at. Hikayede bile WB gelir gelmez tek atıp gidiyor.:D

Diğer taraftan WB Ace'i uykusunda bile savuşturuyor. Adama bir kez bile deprem meyvesi kullanmadığı halde 99 kere yeniyor. 99.nun sonunca anca elinde yanık oluşturabiliyor. Gelmiş burda bana Ace, WB'yi gece çökene kadar durdurdu diyorsun. Kaynak olarak attığın da anime.:D
Manga'ya bakıp zamanın geçtiğini anlıyamıyorsan ben ne yapayım sana xD Anime atacam tabi :hhh:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 1, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık