Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Neden One Piece?

Müthiş bir kurgusu var.Karakterler diyaloglar serideki güç unsurları(Db,Naruto,Bleach kadar dengesiz ve hayvani değil wb hariç tabi)gerçekçilik var.Manga 655 bölüme gelmiş hala merak edilen birçok şey var gizem kurgu hiç azalmadan azalmayı bırak daha da artarak devam ediyor.Diğer serilerdeki gibi 2 günlük eğitimle hayvani bir güç elde etmiyo karakterler.Herşey dengeli,mantıklı bir zeka unsuru var herşeyde.Ö yüzdendir ki diğer seriler bütün kozlarını oynarken daha serinin yarısına gelmiş One Piece in satışları diğerlerinin toplamının 2 katından fazla.Anime nin çizimleri efekteleri renkleri ne kadar kötü olsada kurgusu konusu karakterleri yeter.

Konuyu açarken ki mesajım da bahsettiğim arkadaşım an itibariyle One Piece fanı olmuştur arkadaşlar. Nasıl oldu açıklayayım ;

Arkadaşım bana dövüş sahnelerini beğenmediğini söylemişti biraz daha üzerinde dursalar daha iyi olurdu falan gibi şeyler söyledi. Bende bu yönden kesinlikle Naruto'nun daha iyi olduğunu söyledim ama 15 yıldır devam eden serinin asıl vs'leri daha yeni başlayacak. Ayrıca Naruto Ninja dünyası , One Piece korsan dünyası tabi ki dövüş teknikleri arasında fark olacak dedim. Kısaca konusunu anlatırmısın dedi ve başladım konunun derinliğini ispatlamaya.

-Monkey D. Luffy : D? anlamı nedir ?
-Dünya hükümeti : One piece dünyasında çok fazla krallık ve ırk var ama Dünya Hükümeti denen büyük organizayon var. Neden ?
-Korsanlar : Shichibukai denen hem korsan hem devlet için çalışan güçlü korsanlar. Yonkou denen dünyanın ayrı kısmını yöneten en büyük 4 korsan. Ve Beyaz Sakal gibi büyük bir karakter. [ Oruç Reisten esinlenildiğini söyledim] ve o an izlemeye başlayacağını söyledi. Beyaz Sakal karakteri sayesinde.
-Karanlık Yüzyıl : Dünya hükümeti denen organizsyonun nasıl kurulduğu. [ bilinmiyor]
-Kitabeler : Dünyanın her yerine bırakılan kitabeler. Bunların anlamları ?
-Antik Silahlar : Nedir , ne için varlar , neredeler ?
-Devrimciler : Amaçları neler , yöneten kim ?
-Hükümeti yönetenler kimler ?
-Kutsal Ejderler : dünya soyluları denen aşağılık karaktersizler.

Bunları saydım arkadaşıma unuttuğum dahi olmuştur ama o Beyaz Sakal'a tav olmuştu zaten. Naruto'da Madara haricinde bir soru işareti göstere bakalım dedim. Naruto'nun Rinnegan'ı olma ihtimalini söyledi. Ama işte zorlama oldu. Halbuki One Piece te zorlanmadan onlarca "ana konudan" bilinmeyenler sıraladık. Daha bunlara birde her arc'ın kendi bilinmeyenleri ekleniyor.

Neden One Piece ? Gayet açık değil mi. Böylesine her detayı zeka barındıran bir baş yapıta hayran olmamak elde değil.

Not : Luffy vs Lucci'yi izlettim. Gear 2 ve Gear 3'ün son derece yaratıcı olduğunu kabul etti.

bütün yorumlara bakamadım ama cogu kişi narutonun vsleri iyi demiş(ilk sayfalarda). kishi drgonballdan arakladıgı için naruto serisi hep gözümde bi yeri olmadı acıkcası.yanlış hatırlmıyorsam bi kac söylesisinde dragonballdn etkilendigini kendide söylüyordu:p

op narutodan her konuda üstündür. zaten iki seriyi takip edenler aradaki farkı cok iyi biliyordur.

korsan ve iyilik ikileminden kaynaklanan çekicilik ve e. oda nın inanılmaz hayal gücünün etkisi olsa gerek..

Öncelikle Monkey D. Luffy-Roronoa Zoro ikilisi.
Hasır Şapka tayfası'nın güzelliği
Blackbeard(Seriyi ilginçleştiren ve merakımın artmasına sahip olan kişidir aynı zamanda.)
Akainu'ya duyulan kin.
Miras kalan istek.
Shanks
Shicibukailer
Mihawk vs Zoro'nun nasıl sonuçlanacağı ve Mihawk'ın hayatı
Tüm Yonkouların tayfaları,amaçları,ne kadar güçlü oldukları ve aralarında geçen savaşlara dahil merak.
Oda'nın hikayeyi geçmişten bugüne mükemmel bir şekilde sürdürmesi,seri ilerledikçe ne olacağının merakı..

Naruto'nun mangakası sizi çok sevilen, kahraman, yeri gelince eğlenceli ama kral bir adamın ölümüyle ağlatabilir.(Jiraiya, Itachi vs..)

One Piece'in mangakası sizi bir gemi için ağlatabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık