Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Neden One Piece?

Naruto fanatiği bir arkadaşımla sürekli naruto üzerine sohbet ediyoruz. Ona sürekli One Piece'i okumasını izlemesini tavsiye ediyorum. Sanırım bi kaç bölüm izlemiş ve bana dövüş sahnelerinin çok berbat olduğunu söyledi. İlginçtir ki ben narutodan dahada bağımlısı olacağını düşünmüştüm arkadaşımın. :artiz:

Neyse ben kendim takip ettiğim izlediğim okuduğum anime ve mangaların hepsini kafamda mukayese ettim (aslında sadece Naruto ile One Piece ) ve One Piece'i anlayarak takip eden birisinin favori mangasının One Piece olacağına karar verdim :cool:

One Piece ;
-Her zaman gizemini korumasını başarıyor.
-En küçük ayrıntıyı dahi sayfalarca tartışıyoruz ve genelde sürekli ters köşe oluyoruz.
-Tayfada ki her karakterin kendi hayali olması ve bu hayallerin hepsinin bir bütün olması. Bir diğeri olmasa diğer hiç birinin hayali gerçekleşmeyecek gibi birbirine bağlı olmaları ve bunun taaa en baştan ODA tarafından yazılması.

Naruto ;
-Naruto'da harika vs'ler var hakkını yemeyelim ( Naruto vs Pein favorimdir )
-Kişiler ve olaylar değişse de sürekli aynı senaryo oluyor aslında. Konoha'ya saldırı = kahraman Naruto.Bu şekilde giderse Goku gibi Kami'den daha güçlü olacak.
-Naruto da şuan gizemini koruyan ve tahmin etmekte çok fazla zorlanacağımız bir şey varmı ? Madara , Kyuubi , ayın gözü planı , Akatsuki zaten bitti. Sasuke ergeninin mallıklarını izleyeceğiz büyük ihtimalle savaştan sonra.

Örnekleri çoğaltabilirim ama sanırım derdimi anlatmaya yeterli bunlar. Beni One Piece'e en çok bağlayan olay kesinlikle GİZEM'idir. Hepimiz tayfa ile birlikte bir gün Raftel'e gideceğimiz günü bekliyoruz. Ama Naruto'da nereye gidiyoruz yada neyi ne merak kadar ediyoruz ?

Bu yüzden ben One Piece diyorum. Sizler ne dersiniz merak ettim.

One piece diyorum ilk izlediğin zaman işte aradığım bu dedirtti bundan 8 sene önce kuro arcı ile tanıştım ve sardı beni, narutoyuda 30 bölüm kadar izledim fakat aynı tadı alamadım OP ap ayrı bir dünya benim için çocuksu gelmiyor aksine izlediğim dizilerden bile daha çok ciddiyet var ve E.odanın muhteşem zekası ve esinlenişi OP izlemem için yetti Allah ömür nasip ederse vardığı yere kadar takip etmeyide düşünüyorum.
OP bana ayrı bir zevk veriyor çok kötü geçen bir sınavın ardından bile mangasıyla olayı unutuyorsam başıma gelen kötü bir olaydan sonra açıp bakıyor ve bir nebzede olsa rahatlıyorsam daha ne isterim ki.

lufy

naruto one piece ile kıyaslanamaz bile one pieceyi tek geçerim her bakımdan karekterlerinden konusuna kadar..

marineford savaşına kadar aslında one piece daha monoton gidiyordu.tayfa bir adaya çıkıyor adada ayrılıyorlar.luffy genelde bi mallık yapıp etkisiz kalıyor.zoro ise bir önceki arctan kalma yaraları nedeniyle zor durumda kalarak dövüşüyordu ama sonunda herkes rakibini yeniyorlardı.ama sabondy ve sonraki arclarda olan olaylar seri başladığından beri ilk defa karşılaşılan olaylardı.(tayfanın ayrılışı,luffy nin tek başına impel down u basması yeni arkadaşlıklar elde etmesi ve büyük savaşta önemli bir rol oynaması.savaşta ilk defa bir karakterin ölüş anını göstererek oda seriyi bir adım öteye taşıdı.artık 13 yaş civarı kitle animesi olmaktan çıkıp işi daha ciddi bir boyuta getirdi.şu an mangada olan olaylar karşısında hepimizin ağzı açık kalıyor.yani one piece şu anda naruto dan çok daha fazla ilgimi çekiyor.iki animede yakın dönemdeki büyük savaşları karşılaştırırsak(Marineford ve Ayıngözü)marineford benim için daha baskın taraf oldu.yinede her iki animede benim için vazgeçilmezdir.özellikle bleach te yaşadığım hayal kırıklıklarını telafi etmek için sığınabileceğim animeler.

Kuro

Arkadaşının dövüş sahnelerine berbat demesine bende hak veriyorum(yani berbat diyemem ama naruto ya oranla) Ben OPyle Star da tanıştım gerçekten o vakit etkiledi 2009 da internette arayıp başladım yani etkileyiciydi benim için.Ve 2011 başları Naruto ya başladım tema olarak benzerlik gösterdiğini çoğu kişi farketmiştir ancak dövüşler gerçekten müthiş.Özü olarak şunu söyleyebilirim dövüş sahnesi olduğunda atıyorum Luffy indirse artık şunu, Zoro biçse falan diyorum ama Naruto da oooyyyh Naruto vs ~Bay X kaçmaz 10 bölüm olsa izlerim. En dandik karakter kapışması bile orada çok doyurucu nasıl desem sanat penceresinden bakarak arkadaşının OPyi Narutodan üst görme ihtimali düşük.

Stark

One Piece ile Naruto birçok konuda benziyorlar örneklendirmek gerekirse ana karakterlerin çoğu özellikleri(davranışları,saflıkları,güçleri,idealleri vb) neredeyse birebir aynı fakat Naruto biraz daha çocuksu geliyor bana.Belli bir yaşın üstündeki kesim Naruto'yu izlemiyor bu sebepten dolayı.OP hikaye bakımından 1-0 önde başlıyor zaten.Genel olarak konu bütünlüğü ve karakterler daha doruyucu OP'de.

Sasuke ergeninin mallıklarını izleyeceğiz büyük ihtimalle savaştan sonra.
Kesinlikle katılıyorum eğer seride sasugay bu kadar ön planda olmasaydı çok daha başarılı olurdu Naruto.
Naruto'nun tek başarılı yanı ise vs'lerdir.

koma

beni heyacanlandıran, sevindiren, üzen, güldüren.meraklandıran,kızdıran = one piece

narutodaki hayat dersleri falan fasa fiso bence abi,kücükken kimse benle top oynamadı diye triplerde geziyor cocuk gel bir de kutsal malların hüküm sürdüğü evrene.
Not:Ciddiye almayınız.

One Piece bambaşkadır.Kıyaslanamaz bence senaryo olarak diğer devam eden animelerle.Ha dövüş sahneleri olarak onların gerisinde olabilir ama konusu yeter OP'nin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık