Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Neden One Piece?

Bak misal şu 2'si en sevdiğim AMV'ler izlet

[YOUTUBE]C3UdhEwF__s&feature=results_main&playnext=1&list=PLDB86E182591451AC[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]ocF1aOPp7lc[/YOUTUBE]

Neden op.
Kardesimin izledigi(naruto,death note,pokemon,one piece) hepsine kisa sureligine izlemisligim var ve .araarinda ilk gorunuste naruto ve pokemon o kadar cocuksu gorunuyolardiki bunlarimi izliyosun falan diyodum.
Death note sikintidan 1-2kez baktim hosuma gitmedi.
Ve one piece...
İlk izledigim bolum usopp u aldiklari ada.
İlk defa ilgimi cekti bir anime oturdum kardesimle izlemeye basladim.
Naruto falan nasil bilmem.yorumlara bakilirsa wslere dayali.
Ben opdeki wsleri bile pek sevmem.
Nedense daha cok takim halindeki savaslar(marine,ozz ws hasirsapkalar) daha cok hosuma gider .Yani benim icin onemli olan kurgu,animenin kuruldugu mantik.Animede 530a gelmisiz.gizemler kapanmak yerine aciliyor.marineford savasinda odq bize olabileceklerin birazini gosterdi.
Kisacasi onepiecenin kurgusu,takim ruhu,gizemi,ve mantigiyla benim gozumde hep 1 numara.Baska anime izlemeyi dusunmuyorum zaten :)

ben arlong parkta karşılaştım op ile star tv deydi o zaman işte dedim bu benim çizgi filmim ( tabi o zaman anime oldugunu bilmiyordum )
bence cebinizde biraz bozuk para varsa ve hayal etmeyi seviyorsanız o zaman op seviyorsunuzdur :)

Herkes Op'deki dövüşleri küçümsemiş ama.... ne saçmalıyorum ben, dövüşler iğrenç bir kere abi bu kesin bide anime mantığının dışına çıkıyor ve kimse ölmüyor şimdi diceksiniz Ace öldü, öldü ama kesin bir nedeni vardır boşuna ölmedi.Esaretin bedel'i filmi vardı izliyen vardır orada ana karaktere hapis'te tecavüz ediyorlar orada olayı anlatan diğer karakter keşke tecavüz edilmedi diyebilseydim diyor ama gerçekler bu.
one piece konusu baya bir güzel izleme nedenim hatta ama gerçekler vardır birilerinin öyle böyle ölmesi gerekir anlatabildim mi bilemiyorum.Zoro'nun bir sözü vardı tam hatırlamıyorum ama söyle birşeydi 'yaptığımız basitçe bir çocuk oyunu değil' diyor haklıda.

naruto'yu izlemedim onun hakkında yorum yapamıyacam.

One piece diyorum ilk izlediğin zaman işte aradığım bu dedirtti bundan 8 sene önce kuro arcı ile tanıştım ve sardı beni, narutoyuda 30 bölüm kadar izledim fakat aynı tadı alamadım OP ap ayrı bir dünya benim için çocuksu gelmiyor aksine izlediğim dizilerden bile daha çok ciddiyet var ve E.odanın muhteşem zekası ve esinlenişi OP izlemem için yetti Allah ömür nasip ederse vardığı yere kadar takip etmeyide düşünüyorum.
OP bana ayrı bir zevk veriyor çok kötü geçen bir sınavın ardından bile mangasıyla olayı unutuyorsam başıma gelen kötü bir olaydan sonra açıp bakıyor ve bir nebzede olsa rahatlıyorsam daha ne isterim ki.
Tamamiyle katılıyorum :)

One Piece çok daha böyle ne biliyim anlatılmıyor yaşanıyor, ama Naruto'da sürekli kasvetli bir ortam sürekli bir yerleri kurtarma mücadelesi, ayrıca karakterler çok hızlı gelişiyor gibi. Naruto yenilmiyor arkadaş. Savaşta mesela iyice kudurdu. Ama Luffy öyle mi ? Yeri geldiğinde dayak yemesini biliyor.

Jiraiya'nın yıllar süren çalışmasıyla tam kazanamadığı Sennin Mode hakimiyetini Naruto 2 günde kaptı valla. Çok mantıksız gidiyor olaylar. Tamam seçilmiş felan yapacaksın ama bu kadar da abartma.

Uçan_Terlik

One piece'nin hikayesi yeter bir D harfinden neler çıkardık başka hangi seride var bunlar.

Hiçbiri, Bleach.Filler olmasa o olmasa bu olmasa felan hikaye.VS leri narutodan 391583312321 kat iyi değilse benim nickim Eyeshield-21 değil.( Çok iddialı oldu ) En kötü filler ı bile benim için baş tacıdır.Sıralama yaparsam One Piece 5. sıradadır benim için.

1- Bleach
2- Eyeshield-21
3- Angel Beats
4- Deadman Wonderland
5- One Piece

One Piece in Mangası iyi olabilir, gizem olabilir o olabilir bu olabilir tamam iyi güzel.Ama bunlardan iyi değil bana göre.One Piece de hayran olduğum toplasan 5 karakter vardır ( Ace, Marco, Crocodile, Smoker, Kid ).Bleach de hepsine ayrı hastayım ya! Naruto? Sıkıcı.Evet, çok sıkıcı.Naruto yu baş tacı yapan tek karakter Gaara, gerisi yalan dolan.( Shippuuden i izlemedim.İzlemeyide düşünmüyorum.İzlersem Gaara için izlerim ) Gaara'sız olan bölümler benim için aşırı sıkıcıydı.Adamın bakışı yetiyodu yani.Rock Lee vs. Gaara Naruto vs. Gaara uçmuş gitmiştir benim için ama bir Bleach i, One Piece i geçemez Naruto.

Gelelim soruya, neden one piece? Sadece hastası olduğum karakterler için.Bu kadar...Şu ana kadar geldiği noktadan gerilere doğru bir bak, bana güzel gelen bi yer var oda Marineford ama ne Marineford? Onun bile bir sürü kötü yanı var vs ler mesela.Zaten Ace öldüğünde anime bitmişti benim için.Adamın sesi yetiyordu ya.Manga yı saymıyorum, güzel olabilir çok sevebilirsiniz ama ben manga sevmem.Eyeshield-21 in bile mangasını okuyamadım.( Gerçi onun bi nedeni daha var Dinasours maçından sonra + Marco dan sonra bitti benim için ) Çok uzun zaman alıyor ve benimde zamanım kısıtlı.Bişeye onlarca saat vakit ayıramam.1 mangayı 1 saatte anca bitirebilirim herşeyi anlamak için bu da çok sıkıcı.İzlemek daha iyi.Toplam 651 bölüm olduğunu düşünürsek her mangaya 1 saat harcayacaksam yıllar sonra biter.Animeciyim ben.

One Piece in sevmediğim bir diğer kötü yanıda, hiç bir vahşetliği yok.Savaş dediğin kanlı olur o neydi öyle ya? BB ve tayfası WB ye silah kılıç ne varsa daldıklarında çıkan kan miktarı? Adamda kan mı yok kardeşim? Kansız mı WB? Animatörleri suçlamaya gerek yok, çocuklarda izliyor napalım.Bleach de kanlar uçuyor...Bleachi benim için özel yapan bir çok şey var mesela Ogichi...Psikopat!!! Başka bişey saymama gerek yok zaten.Söyleyemem de zaten.Aklıma başka bişey gelmiyor.Kısaca herşeyi mükemmel ( en kötü dediğiniz filler ı bile. ) İzlemeye kıyamıyorum Bleach i ya! Beni en çok etkileyen anime.

Sonuç olarak Bleach mükemmel ötesi, 10 üzerinden 99999999 veririm.Naruto karakter kıtlığından dolayı bizden 10 üzerinden 6 alıyor.One Piece 500 bilmem kaç bölüm izlediğim her bölümde beni birazcıkta olsa heycanlandırmış olduğu için 10 üzerinden 7 alıyor.( Oyun anlatırmış gibi hissettim kendimi )

One piece varken yıllar geçsede 1.numara benim için değişmez neden derseniz
533bölüm yaklaşık 13 sene devam edipte konuyu hallen ilk bölümlere bağlamak bi yazar için çok zor birşeydir aralarda kopukluk olması kaçınılmaz olur herzaman ama onepiece gibi bağlantı kurup mantık hatalar çok az olan bana göre anime yok gibi bişey
Ayrıca + bu animeye özellik katan bi sürü farklık yönü var

sheander

-Naruto da şuan gizemini koruyan ve tahmin etmekte çok fazla zorlanacağımız bir şey varmı ? Madara , Kyuubi , ayın gözü planı , Akatsuki zaten bitti. Sasuke ergeninin mallıklarını izleyeceğiz büyük ihtimalle savaştan sonra.

Örnekleri çoğaltabilirim ama sanırım derdimi anlatmaya yeterli bunlar. Beni One Piece'e en çok bağlayan olay kesinlikle GİZEM'idir. Hepimiz tayfa ile birlikte bir gün Raftel'e gideceğimiz günü bekliyoruz. Ama Naruto'da nereye gidiyoruz yada neyi ne merak kadar ediyoruz ?

Bu yüzden ben One Piece diyorum. Sizler ne dersiniz merak ettim.
Naruto'da nereye gidiyoruz yada neyi ne merak kadar ediyoruz ? şimdi sen söyledin... 2 dk düşündüm narutoda neyi merak ediyoruz? kyuubi mi? naruto vs sasuke mi? hiç merak ettiğim yok çünkü sanki herşeyi baştan açıklamışlar gibi hisediyorum

"Gizemli bir düşman ortaya çıkar ilk başlarda tanıyamayız...
[4-5 chapter sonra]
düşmanın adını hala söylemezler ama biz çoktan anlamış oluruz nerde gizem
aynı psyren gibi bu
(psyren daha animeye uyarlanmamış bir manga)
naruto:rasengan!
sasuke: chidori! peki devamı naruto 130.bölümden naruto shippuuden 240.bölüme kadar narutorasengan çeker sasuke chidori yapar sonuç gözükmez
Bazıları naruto ölcek sasuke kör olcak diyor...

Oda'nın yarattığı karakterlerin çoğunu rastgele seçmeyip bir yerden mantıklı esinlemeler yaparak senaryoya işlemesi, arkadaşlık duygusunu benimsetmesi, macera komedi aksiyonu bir arada 13 senedir sürdürebilmesi one piece'i takip ettiğim tek manga yapmaya yetiyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık