Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Beyazbıyık Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı?

Gerçekten de Whitebeard Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı ?

• Kullanılan toplam oy
    396
WB en güçlü değildi ama Oda nasıl bir efsane olduğunu güzel anlattı. Her ne kadar o WB şu ankilerden düşük bir profil sunmuş olsa da ne yapacağı belli olmaz eski çınarın. Bir bakarsın kafasının yarışı gitmişken bile sana dünyanınn kac bucak olduğunu hatırlatır. Genç halini şimdikilerden hiçbiri yenemez büyük ihtimal.

Eski gücünü göstermemiştir ve göstermemiş olsun. Bence gençliği Akainu’yu uçururdu. Belki Squardo kılıcı saplamasa Akainu karşılık veremezdi bile.

Wb’yi Garp veya Sengoku tutmalıydı. Akainu değil. Bu Wb’ye saygısızlık direk. Akainu yine dalsın Wb’ye ama zor durumda bırakmamalıydı.
O ölümcül darbeler bence tam gücünü yansıtıyordu. Yoksa Akainu serinin zirvelerinden 2 yumruğa perte çıkacak eleman değil. Sengokunun, bu ikisi arasında zayıf halka olduğunu düşünüyorum. Garp olsaydı hoş bir kapışma olurdu ama

Akainu'nun arkadan yediği hariç, hiçbir amiral WB'den darbe yemedi. Üçünün de Logia savunması yapabilecek kadar gözlemleri var büyük ihtimalle. Bu adamlara karşı karşıya bir saatlik dövüşlerde bile darbe vurman çok zor eğer gözlemin onlar kadar ileri değilse. WB'yi o savaşta en çok geride tutan iki şey vardı. Gözlemi eskisi gibi değildi ve kalbi tekliyordu. Yani bu durumda gözlemi çok zayıflayan WB'nin darbe vurabilmesi için amirallerle epey çarpışması (haki bitiyor malum) lazımdı. Çarpışmaya hem zamanı yoktu, Ace'in idamı vs hem de kalbi tekleyip duruyordu. Bu sebeple uzun süre dövüşte Aka'ya da kaybederdi kılıç yemiş, hasta ve kalbi tekleyen WB. Ha bulduğu zaman indirirdi, nitekim indirdi de ama sorun orada işte. Yukarda açıkladığım faktörler var. Sonuç olarak mümkünatı yok en güçlü değildi.

Yaşlılık kötü bir şey tabii :gamyon: BM nedense yaşlı sayılmıyor pek ama. :bilmem:

Hastalık bahane olur da mevkidasi da yaşlı yonko iken yaşlılık bahane olmamalı. Hastalığa sözüm yok
Nedense yaşlanınca haki kullanamama durumu da varmış. Mesela gözlem ve kral hakisi yaşlanınca ortadan kaybolmuş.:D

MF'deki hali Shanks veya Garp'tan güçlü değildir. Bunu hep demişimdir. Biz MF'deki Wb'yi günümüz OP evreninin şartlarında bufflanmış bir şekilde görsek bile fikrimin değişeceğini sanmıyorum. Serinin zirve güçlerini hep Roger - Garp - Wb olarak düşünmüşümdür. Benim için bu seviyeye en yakın isimler Shanks ve Dragon çıkacak. O yüzden Shanks'ı diğer yonkoulardan biraz ayırıyorum. Garp için ise bir şey demeye gerek yok yıllardır adamı anlatıyoruz zaten forumda.

O ölümcül darbeler bence tam gücünü yansıtıyordu. Yoksa Akainu serinin zirvelerinden 2 yumruğa perte çıkacak eleman değil. Sengokunun, bu ikisi arasında zayıf halka olduğunu düşünüyorum. Garp olsaydı hoş bir kapışma olurdu ama
O zaman denizcilerin yonko’dan çekinmemesi gerektiğini düşünüyorum. Sengoku bence de öyle, çok pasif kaldı savaşta.

MF'yi geçtim normalde bile dünyanın en güçlü adamı ünvanı havada kalıyor. Garp bu ünvanın kapsadığı kişilere dahil değil herhalde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık